PDA

View Full Version : Изтрити файлове - не се махат



waller12345
02-28-2013, 15:07
Здравейте,

имам някакъв проблем с триенето на файлове(по точно снимки). Имах 5-6 снимки, които бяха в папка "Videos" и ги изтрих, след това рестартирах лаптопа и гледам пак в тази папка снимките си седят, НО нито се отварят, нито мога да ги изтрия, нито да им променя името. Просто ми показва, че са изтрити, но междувременно си седят в тази папка. Просто са там и ги виждам, но уж изтрити и не съществуват???

С какво мога да ги изчистя от тази папка, такова нещо не бе ми се случвало :X :X :X

http://prikachi.com/images/356/5931356g.jpg - Ето и снимка, това ми показва, когато се опитам да изтрия

wish.it
02-28-2013, 18:12
може би имаш вирус, не знам

waller12345
02-28-2013, 20:55
И според мен, не знаеш. Четох, че това е ставало с Уиндоус 7, някакъв бъг било. Това са просто снимки и не е никакъв вирус, но с какво мога да ги изчистя? Програма някаква?

notjustteen
02-28-2013, 20:57
Така. Първо щракваш на старт менюто и пишеш CMD (на латиница, може и с малки букви) и натискаш ентър.
Второ - в тоя прозорец дето ти се отваря пишеш "cd C:\Users\Linux\Videos"
Трето - натискаш едновременно Ctrl,Shift и Esc, оттам избираш Processes, там намираш explorer.exe и му даваш End Process (не се шашкай-ще ти изчезне старта и отворените прозорци на уиндоус.)
Четвърто - в черния прозорец пишеш del 1.png и така за всеки файл който искаш да изтриеш.

Това сигурно няма да проработи но можеш да пробваш.

MilanBG
02-28-2013, 21:04
Ако не може да ги намери значи са изтрити, сигурно е бъг. Пусни "ccleaner" и ще се махнат.

waller12345
03-01-2013, 07:57
notjustteen, и отново ми пише, че не съществува такъв файл. А аз си ги виждам в папката :D

MilanBG, а как ще намеря тази папка Videos, тъй като не можах?

naksdy
03-01-2013, 13:37
Абе стига сте стряскали човека с вируси бля бля... Изтегли си unlocker и после като дадеш дясно копче върху проблемната папка/снимка и избереш тая симпатична програмка, ще видиш как всичко ще изчезне ;)