PDA

View Full Version : Темето ми се вижда



qgodkaaa123
02-28-2013, 15:49
Преди 4 години бях руса и косата ми буквално оредя на места. Проблема е, че до ден днешен там, където косата ми е рядка и се вижда темето, не е поникнала нова коса :(((. От единия край буквално нямам, а и щом не ми е пораснала до сега, направо не знам... По принцип много бързо ми расте косата, но там където е окапала не расте :(. Може ли да ми поникне отново там? Какви маски да си правя, или нещо? Ако някоя е имала същият проблем и е намерила решение, ще се радвам да сподели.

BreakingDawn
02-28-2013, 16:25
Ходи на лекар.

PullMeCloser
02-28-2013, 16:32
Баба ми като по-млада е била така и ми каза, че си е мила косата САМО с жълтък, без шампоан и тн, и се оправила доста бързо. Нейната фризьорка и го била препоръчала. Не знам нищо от личен опит, но според това, което ми е казвала, косата си се измивала чудесно и не миришела неприятно.

strawberry88
02-28-2013, 16:49
Чувала съм, че маски с чесън много помагали за такива случаи.

tori
02-28-2013, 17:47
Мда, и аз съм чувала за счукан чесън, който се втрива в скалпа. Малко гадничко ще мирише ама мисля, че помага. Отиди и на лекар ако е много зле.

qgodkaaa123
03-01-2013, 09:18
Мерси момичета. PullMeCloser баба ти само един жълтък ли е използвала на всяко къпане? И колко време преди да й се оправи косата е била 'плешива' на определени места? Моля те, питай я, ако не знаеш :(

PullMeCloser
03-01-2013, 11:34
Знам, че косата й изведнъж е оредяла и е търсила какви ли не методи и накрая фризьорката й случайно споменала за това. Ще я питам за колко време се е пооправила и ще ти пиша довечера на лични, а за количеството предполагам е според косата...

Millen4ety
03-01-2013, 11:47
Мисля, че е много важно да си направиш ендокринологична картина. Ако е на хормонна основа, никакви маски няма да ти помогнат. И аз имах такъв проблем.
Иначе си купи медицински препарати. Аз ползвах Кресчина ампули и шампоан, помогнаха ми.

qgodkaaa123
03-01-2013, 20:39
Milen4ety, никога до сега не съм ходила на ендокринолог, как протича самия преглед? Той ли ти препоръча тези препарати? И колко време преди да си ги купиш не ти е растяла коса на места? Иначе на мен не ми личи че нямам, но е сравнително рядка и тънка. Предполагам, че другите не подозират, че отдолу ми е доста рядка. Горният пласт на косата ми е толкова малък, и понеже косата ми е на път и там където свършва е малко по-широк защото ми е оредяла :(. И там където са ушите ми е доста рядка, имам коса, но се вижда "дупка" т.е темето... Дали нещо ще ми помогне щом до сега не ми е пораснала там? Бях руса преди 4 години...няма да ви казвам колко блондори на косата си съм слагала за да постигна желания цвят, че ще се уплашите. Колко глупава съм била, ама а де.

shmyshi
03-02-2013, 08:29
Дано да не са хормоните, но ще е хубаво да се провериш.. аз помня, че една моя приятелка след ужасно дълго боледуване й окапа косата на доста места и докторите и предписаха едни доста скъпи витамини (някъде към 100лв.) и се оправи.
Другото, което аз си мисля е, че си я изтощила с химията и можеш да пробваш за момент изобщо да не позлаваш шампоани.. наример както казаха по горе - мий се с жълтък и кисело мляко (косата става страхотна), поливай я с отвара от коприва, втривай чесън..
НО ОПРЕДЕЛЕНО ТИ ПРЕПОРЪЧВАМ ДА ОТИДЕШ НА ДОКТОР, ЗА ДА СЕ ОСТАНОВИ ПРИЧИНАТА.. вярвам, че ще се оправи бързо :)

marilyn
03-02-2013, 10:50
Третираш ли си косата все още? Ако го правиш -спри. И все пак иди на лекар.

qgodkaaa123
03-02-2013, 11:53
Не мисля, че я третирам...Е, боядисвам я на два месеца примерно, понякога и повече изчаквам. Изправям я със преса винаги. С растежа иначе нямам проблем, косата ми расте доста бързо, но е все така тънка и оредяла на места както писах. И на какъв лекар трябва да отида, дерматолог?
Smyshi, би ли споделила как се приготвя тази отвара.

marilyn
03-02-2013, 12:09
Не мисля, че я третирам...Е, боядисвам я на два месеца примерно, понякога и повече изчаквам. Изправям я със преса винаги. С растежа иначе нямам проблем, косата ми расте доста бързо, но е все така тънка и оредяла на места както писах. И на какъв лекар трябва да отида, дерматолог?
Smyshi, би ли споделила как се приготвя тази отвара.
Боядисваш я, постоянно я изправяш- дали не я третираш?!?!?!

Отиди при личния лекар, сигурно ще ти даде направление за ендокринолог за да видят дали нямаш хормонални проблеми или ще ти пусне изследвания.

Millen4ety
03-02-2013, 14:29
При ендокринолог си правиш кръвни изследвания на хормоните, той ще те посъветва на кои точно. Става бързо и е много важно да нямаш хормонален дисбаланс, защото иначе всички външни козметични грижи и маски няма да те спасят.
Как се храниш? Скоро да си правила диети?
Иначе за косопад има 3-4 вида медицинска козметика, Кресчина ампули стотицата ми струваха 67 лв.
Аз принципно имам много плътна, обемиста коса, направо трудна, а по едно време пътят ми беше станал дебел и като вдигнех кичур виждат космите редки и тънки. Промених си малко и храненето към повече витамини и растителни мазнини - спомням си как ядех бразилски орехи, бадеми, лешници, орехи... иначе при мен наследствено може да губя коса, въпреки че имам супер много, но баща ми е оплешивял на теме на двайсетина години. Иначе сега косата ми си е както преди :)
успех!

strawberry88
03-02-2013, 14:41
Не мисля, че я третирам...Е, боядисвам я на два месеца примерно, понякога и повече изчаквам. Изправям я със преса винаги. С растежа иначе нямам проблем, косата ми расте доста бързо, но е все така тънка и оредяла на места както писах. И на какъв лекар трябва да отида, дерматолог?
Smyshi, би ли споделила как се приготвя тази отвара.

Ти сериозно ли? :razz: :razz: :razz:

FuCKkK13
03-02-2013, 14:50
о боже... искаш съвсем без коса ли да останеш :? :? :? ...... спираш всякакви преси и боядисвания - ама без ей така без ! ходи на лекар... чесън втривай в корените на косата - мирише само като се намокри косата т.е. след като отмиеш и ти изсъхне косата няма да мирише,но намокриш ли я - пак почва да мирише.. точно за това почвай сега щото лятото басейни,морета и т.н. и все мокриш косата и ако не искаш да гониш хората около теб започни сега и виж дали ще има подобрение

shmyshi
03-03-2013, 08:11
Отварата се прави като си купиш коприва или още по-добре - набереш и я свариш... един вид правиш чай. :)
Но определено спри да я боядисваш и третираш с какъвто и да е уред.. според мен даже и шампоаните са вредни в твоя случай :)

shaunaa
03-03-2013, 17:31
преди време имах един участък на главата, където нямах коса и като отидох при лекар ми казаха да си търкам мястото с чесън и вече мисля, че го няма

SisiStrange
03-03-2013, 17:49
Не знам за какво я пращате на лекар. В нейния случай е повече от очевидно какъв е проблема. През 2 месеца боя + всеки ден изправяне ще стопи всяка коса. Аз попринцип имам адски здрава коса и адски гъста. С дебел косъм. За 3 месеца ежедневно изправяне беше изтъняла видимо. Не чак до плешиви петна, но и аз имах достатъчно акъл да позарежда пресата поне докато се оправи, а оттогава се изправям максимум веднъж на 2-3 месеца или за специални случаи. Ако добавим и боята, няма спор защо.

Чесъна и жълтъчните къпанета би следвало да оправят положението, ако спреш да я гориш и изтощаваш редовно.

qgodkaaa123
03-04-2013, 17:45
Хах, не мога да не я боядисвам, при положение, че излизам. Боядисвам само корените, и то на два месеца някъде. По принцип естествената ми коса е адски светла и когато порасне всеки ме пита "да не си се изрусявала". Не смятам да ходя със шарена коса...а и от боята не ми пада коса. И не се изправям всеки ден, а в седмицата веднъж. Не мисля, че я третирам толкова много...

FuCKkK13
03-04-2013, 17:50
моля ? ти акъл имаш ли ? ''от боята не ми пада коса'' - виждаме :? .. излизала.. голяма работа - всеки излиза :? .... ако искаш след време да ходиш плешива продължавай и после ще си излизаш така :?

FuCKkK13
03-04-2013, 17:51
Не знам за какво я пращате на лекар. В нейния случай е повече от очевидно какъв е проблема. През 2 месеца боя + всеки ден изправяне ще стопи всяка коса. Аз попринцип имам адски здрава коса и адски гъста. С дебел косъм. За 3 месеца ежедневно изправяне беше изтъняла видимо. Не чак до плешиви петна, но и аз имах достатъчно акъл да позарежда пресата поне докато се оправи, а оттогава се изправям максимум веднъж на 2-3 месеца или за специални случаи. Ако добавим и боята, няма спор защо.

Чесъна и жълтъчните къпанета би следвало да оправят положението, ако спреш да я гориш и изтощаваш редовно.

лично аз,защото на една жена толкова и се беше задълбочил проблема,че само с медицинска козметика се оправи

arsenalllbaby
03-04-2013, 17:55
Хората ти дават съвети, ти не приемаш... Ми ходи си плешива, после ще съжаляваш.

marilyn
03-04-2013, 18:12
Хах, не мога да не я боядисвам, при положение, че излизам. Боядисвам само корените, и то на два месеца някъде. По принцип естествената ми коса е адски светла и когато порасне всеки ме пита "да не си се изрусявала". Не смятам да ходя със шарена коса...а и от боята не ми пада коса. И не се изправям всеки ден, а в седмицата веднъж. Не мисля, че я третирам толкова много...

Спри всякаква преса и боя. Представи си и ние излизаме и не ходим винаги изправени.. още не са ни върнали от даскало/уни, че сме без изправена коса.

Боята също е вредна.

Ние ти даваме съвети, които ти поиска... послушай, може да имаш успех.

FuCKkK13
03-04-2013, 18:22
като и гледам нагласата ако ще 1 кг. чесън да си сложи няма да се оправи ако ''боядисване и преса не вредят толкова''

shmyshi
03-04-2013, 18:53
Авторке излиза, че предпочиташ да си плешива и боядисана пред това да си малко "по-небрежна".
Друго нещо, за което се сещам е, че можеш да пробваш с качествена къна вместо боя след като косата ти се пооправи :)

qgodkaaa123
03-05-2013, 14:17
Добре, реших да спра да я боядисвам, от утре почвам с маските и дано да имат ефект. И мога ли да спра да си мия косата с шампоан , а само с жълтък две седмици примерно,после пак с шампоан, и така да ги редувам :? И кога трябва да си натрия чесън в косата, мокра ли трябва да ми е? Ще мирише ли на чесън след като я измия и изсуша?

marilyn
03-05-2013, 14:19
Добре, реших да спра да я боядисвам, от утре почвам с маските и дано да имат ефект. И мога ли да спра да си мия косата с шампоан , а само с жълтък две седмици примерно,после пак с шампоан, и така да ги редувам :? И кога трябва да си натрия чесън в косата, мокра ли трябва да ми е? Ще мирише ли на чесън след като я измия и изсуша?

Не можеш да спреш да си миеш косата.. но ако не искаш да я третираш с шампоан, мий я с хума и оцет.

qgodkaaa123
03-05-2013, 14:23
Да искам да спря да я третирам с шампоани за известно време. Някой ще ми сподели ли какво да правя с чесъна, мокра ли трябва да ми е косата, колко време трябва да стоя с него...после само с вода ли да я мия, т.е без жълтък, само вода? И след като косата ми изсъхне, ще мирише ли?

marilyn
03-05-2013, 14:25
За чесъна не знам, но ако правиш маски с масла (бадемовото е много евтино, а е много ефикасно за растежа и укрепването на косата), няма как да го отмиеш само с жълтък примерно.

FuCKkK13
03-05-2013, 14:47
Да искам да спря да я третирам с шампоани за известно време. Някой ще ми сподели ли какво да правя с чесъна, мокра ли трябва да ми е косата, колко време трябва да стоя с него...после само с вода ли да я мия, т.е без жълтък, само вода? И след като косата ми изсъхне, ще мирише ли?

на суха коса,изстискваш и мажеш корените на косата,стоиш няколко часа и отмиваш с шампоан/хума/жълтък - все тая... казах - да,ще мирише докато е мокра,после не,ако я намокриш пак ще мирише за това го прави сега,а не лятото щото ако идеш на басейн ще ти се намокри и косата и ще замирише

arsenalllbaby
03-05-2013, 15:49
Не, не, не! С чесъна не се стои няколко часа! Аз стоях преди 2-3 години веднъж 20 минутки, след 10 дни още 20 минутки и нямах никакви проблеми вече. Всички ми казваха, че трябва да се стои малко и пак помагало. Ако се стои много, тая миризма няма да се махне от косата ти с месеци. Стоиш 20 минутки, миеш я, оставяш я да изсъхне, стига си я третирала, не я суши... После продължаваш с домашни маски според това, каква ти е косата, мазна, суха.. Може и да си казала, не знам... И ако си прецениш, след НАЙ–МАЛКО десет дни пак си правиш това с чесъна. После известно време като си мокриш косата, мирише на чесън, така че я прави сега, защото времето се стопля. Ако се изпотиш много, пак ще мирише.. И да знаеш, че след това с чесъна, като си миеш косата, най-вероятно ще ти падне доста коса, няма да се плашиш. Чесъна гори това, което е щяло да падне скоро така или иначе и остава здравата коса. Продължаваш с домашни маски да ти укрепне косата и няма да пада така. Не я третирай с нищо, ако не искаш да оплешивееш... Ще се прежалиш за няколко седмици.. Ако не си харесваш естествения вид на косата, я плети, прави й кок, опашка, къдри с плитки и т.н...

FuCKkK13
03-05-2013, 15:49
^ е аз познавам едно момиче,което стоя няколко часа 8-) и го прави всяка година зимата за по 1 месец

arsenalllbaby
03-05-2013, 16:06
^ е аз познавам едно момиче,което стоя няколко часа 8-) и го прави всяка година зимата за по 1 месец

Ъъъъъ, смятай... Еми явно зависи от скалпа, на мен за 20 минути стоене после не знам колко ми миришеше като я миех :D И тогава една лелка ми каза, че стояла много и й миришело с месеци.. ;д И в някакъв форум бях чела тогава, че някой прекалил и се оплакваше и аз се стреснах :D Не бих рискувала на нейно място, по-добре да стои малко, пък ако не види кой знае какъв резултат, следващия път да стои повече ;д

qgodkaaa123
03-08-2013, 15:40
Момичета, в понеделник съм на ендокринолог. Обаче, трябва да ми идва...трябва ли да изчакам да ми мине или няма проблем да ми вземат изследвания :]

shmyshi
03-09-2013, 06:02
Ми ти отиди, той ще ти каже. Вярно, че са си хормони ама не мисля, че ще има проблем. :)

FuCKkK13
03-09-2013, 09:06
Ъъъъъ, смятай... Еми явно зависи от скалпа, на мен за 20 минути стоене после не знам колко ми миришеше като я миех :D И тогава една лелка ми каза, че стояла много и й миришело с месеци.. ;д И в някакъв форум бях чела тогава, че някой прекалил и се оплакваше и аз се стреснах :D Не бих рискувала на нейно място, по-добре да стои малко, пък ако не види кой знае какъв резултат, следващия път да стои повече ;д

е тя точно за това.. само 1 месец през зимата - примерно декември щото там някъде ни се пада зимната ваканция и после има 4-5 месеца да и се оправи косата.. а и след това ползва други неща като маска - бадемово масло мисля че тя ползваше и някак си и се отмирисва 8-)

DENKAZ
03-09-2013, 15:33
Преди 4 години бях руса и косата ми буквално оредя на места. Проблема е, че до ден днешен там, където косата ми е рядка и се вижда темето, не е поникнала нова коса :(((. От единия край буквално нямам, а и щом не ми е пораснала до сега, направо не знам... По принцип много бързо ми расте косата, но там където е окапала не расте :(. Може ли да ми поникне отново там? Какви маски да си правя, или нещо? Ако някоя е имала същият проблем и е намерила решение, ще се радвам да сподели.

Не мога да разбера какво общо има русата коса с косопад.
И по-долу прочетох, че косата ти е естествено руса и ти я боядисваш.
wtf?! Защо?