PDA

View Full Version : Любов, търпение, прощаване DAFUQ



SilverLinings
02-28-2013, 17:48
Здравейте. Темата не е за конкретен проблем, а като цяло за връзките. Напоследък съм свидетелка на все повече връзки, в които единият винаги прощава и търпи всякакви неща, а другият не се съобразява. Пример с едни мои познати: ходят от 5 години, за което време момчето е "зарибявало" поне 10 други момичета, без дори да се крие. Момичето знае за това, страда, но въпреки това е с него и му прощава всеки следващ път. Съответно той си прави, каквото иска, защото си знае, че винаги има "сигурно". Естествено, има и случаи, в които ролите са разменени. Според вас това оправдано ли е? Да търпиш всякакви глупости и да правиш компромиси със себе си, само защото си влюбен... Какво мислите по въпроса? Интересно ми е :)

P.S.: Не твърдя, че не трябва в една връзка да има компромиси и да се прощават някои неща, но все пак с някакви граници.

tori
02-28-2013, 18:05
Понякога искаш или не, трябва да направиш компромис със себе си. Все пак зависи от ситуацията, но не е редно да си в постоянен компромис със себе си. Пък и нали знаете, че не е лудтоя, който яде баницата. Докато има идиот да търпи простотиите, ще има и такъв дето ще ги прави.

xXxPETYAxXx
02-28-2013, 18:18
Според мен, щом момчето не крие действията си и момичето е наясно какво прави той(а дори и да е обратното), значи обратната страна сама е направила избора си, така че няма право да се оплаква.
Също смятам, че е по-лошо, ако единият от двойката се прави на кротко агънце, но зад гърба на половинката си е в ролята на лошия вълк! В случая, който си дал/а, евала на момчето, че не се крие и не лъже момичето! Тя е наясно със ситуацията и изборът си е неин!
Аз не разбирам, ако тя "страда", защо продължава да бъде в тази връзка, ама поне като знае какъв е и т.н., той не ѝ дава основание да е с него, не я лъже, не се мъчи да я задържи - няма никакъв смисъл да мрънка и да се прави на жертва! Сама си е виновна за положението си.

fenkaaa
02-28-2013, 23:21
За мен това не е нормално,освен ако няма проблем от страна и на двамата,както им се вика на тези връзки.. "отворени",но пък ако трябва да коментирам.. за мен това не е връзка.

HollyGolightly
03-01-2013, 00:21
Не е нормално само един да прави компромиси, а другият да се възползва. Но, когато един човек е свикнал винаги с него да се съобразяват и е научен, че номера му минава, ще се възползва. Ако "потърпевшият" знае как да си отстоява позицията и също може да тропне с крак/ръка по масата, покаже поне малко недоволство от цялата ситуация, нещата може и да се оправят. Всичко е до навик според мен.

Tsukuda_Hiroshi
03-01-2013, 04:25
"Дали е по-достойно за душата да понасяш стрелите, камшиците на бясната сЪдба? Или да се изправиш сам срещу море от мЪки и да им туриш край...?"
Ако приятелката ми открито се "зарибява" с други, просто няма да ми е вече приятелка. Не с 10 - с 1 няма да я тЪрпя!!

bloodyF
03-01-2013, 14:05
Ами правих компромис 5 месеца. Държеше се с мен като парцал. Постепенно охладнях, почнах да се държа като кучка и след няколко дни дойде с подвита опашка да ми се извинява,че се е държал така. Сега още сме заедно , много по-щастливи сме и двамата и определено получавам повече от преди.
Факт е,че докато се държеше мегамалоумно му изневерих, факт е и че ако разбере ще се разделим. Но за мен вината не е изцяло моя, да, не е било правилно, но понякога просто изключваш всички фактори и просто се опитваш да имаш поне нещо, било то и не с човека,с когото си.
Но в момента сме щастливи, изневярата не мисля да я повтарям, надявам се да продължи да се държи така както в момента той, а за напред ще видим.


Защо съм била с него , ако съм му изневерила и се е държал адски пренебрежително ? Защото вярвах ,че ще се промени. И понякога се случват ''чудеса''. Не се описва с думи, докато не го преживеете няма да разберете, защо тия момичета са с ''тези'' момчета. Просто въпрос на търпение и вяра. Това е.

Amore-Mio*
03-01-2013, 23:55
Не, не е оправдано.
Любовта е нещо истинско между двама души, а в техните случаи само единия показва чувства, а това не е любов. И именно заради това, да направиш добро и щастлив този, които обичаш в името на своето нещастие,е глупаво. Това единствено показва липса на самоуважение и достойнство.

UniCoWN
03-02-2013, 10:44
Разбира се, че трябва да се правят компромиси. Но един към друг, не само единия да страда заради постъпките на другия. Друг е въпроса, че намесата на 3ти човек във връзката, както в първия пост момчето се ''зарибявало'' с други, изобщо не трябва да се толерира. Според зависи от човека, някои са готови всичко да простят и да си затварят очите, докато други на най-малкото нещо късат.
За мен единственото непростимо е лъжата (тук се включват и разновидностите на лъжата - изневяра, предателство)

NambyPamby
03-02-2013, 16:05
Не, не е оправдано.
Любовта е нещо истинско между двама души, а в техните случаи само единия показва чувства, а това не е любов. И именно заради това, да направиш добро и щастлив този, който обичаш в името на своето нещастие,е глупаво. Това единствено показва липса на самоуважение и достойнство.
Мда. Компромисът, доверието, уважението трябва да се ЗАСЛУЖАТ. Компромисите не се правят, защото обичаш, а защото другият човек ги е ЗАСЛУЖИЛ и ще ги ОЦЕНИ, а няма да се възползва, за да ти се качи на главата и да тропа ръченица отгоре.
"Не е луд тоя, дето яде баницата, а този, който му позволява". А българите сме доста гадно племе и хич не умеем да оценяваме доброто, което някой прави за нас, вместо това го тъпчем и унижаваме, затова е нормално, че така постъпва приятелят на момичето.
Само, моля ви се, не го изкарвайте, че е ебаси пича, щото го подава на други. Тва, че не се крие, не значи, че е открит, а че е просто нагло селско парче, което не заслужава да докосне жена до края на живота си, камо ли да бъде обичано.

xXxPETYAxXx
03-02-2013, 19:18
Абе, той не е никакъв пич, ама момичето само си е виновно, щом допуска да се държи с нея така. Като не ѝ харесва, не е решението да се самосъжалява, а да действа по въпроса.

TrueBoom
03-02-2013, 19:36
Въпрос на принципи, лично не подкрепям вечното прощаване и прочие. Една бивша съученичка казваше.. "изневяра е дори той да си мисли, сънува друга". Нейно виждане.
Относно до момичето- сигурно е свикнала и се е привързала страшно много към приятеля си, сама си е виновна както казваш. Има глава на раменете, ако и се търпи подобно отношение, да търпи..

XTREMEFREERIDE
04-08-2013, 12:18
Не мисля, че мога да обичам човек, който ме кара да се чувствам зле всяка секунда. Все пак любовта трябва да е родена от любов и да ражда само любов, и нищо друго. Толкова е простичко. Намесят ли се драми, стигне ли се до някакви скрито-покрито, според мен вече не е любов, а някаква останала надежда, че "некой ден, може би"...

Няма ли искреност, няма любов.
Няма ли компромиси, няма връзка.
Елементарно е, само дето много хора не могат да спят спокойно без драма.

Жалко.