PDA

View Full Version : Error 103?



Dagichka
02-28-2013, 19:02
ух, пак съм аз. ;д
значи, не стига че мозилата ми се прецака (касперският я бутна като vulnerabiltie) - супер много цепи, ами сега и хрома ми прави номера. когато се опитам да отворя фб или гугъл от него ми изписва грешка 103 - неоткриваема грешка о.о всички други сайтове нормално си ги отваря, по някое време след 2-3 затваряния и отваряния на нов прозорец ми отваря и фб, но за кратко.. някви идеи кво се случва?
и забелязах, че напоследък CPU Usage джитка нон стоп на 100процента..

notjustteen
02-28-2013, 20:35
Имаш вирус! И стига с тоя фейсбук вреди на яйчниците.

JDeel
02-28-2013, 22:57
Отваряш Task Manager (Ctrl+Alt+Del -> Start Task Manager), изглежда ето така: http://www.pcflank.com/img/art52/taskmgr.gif
И като сортираш по CPU ще видиш кой процес пържи процесора. Нататък решаваш какво да правиш с тоя процес :)
Грешката означава ERR_CONNECTION_ABORTED, и поне аз бих предположил че вируса ти се казва "Kaspersky Antivirus" :)))

Dagichka
03-01-2013, 18:41
и как да го махна тоя вирус? антивирусната и аз не я харесвам много много, но баща ми все настоява и я купува всяка година -.-
таск-а го гледам редовно, най-много памет джитка avp.exe, което нямам идея какво е. веднъж му кликнах end process и ми изчезнаха всички иконки и полето долу, та трябваше да рестартирам компа..

JDeel
03-01-2013, 21:38
Така си и знаех :D
avp.exe е на Kaspersky процеса, и като гледам в Google има и други с проблем - 100% CPU. Аз бих се справил с проблема като преинсталирам Windows и не инсталирам антивирусна никога повече на него :) Но ако това не ти е опция - някой препатил с Kaspersky да помага.

А пък като ти изчезнат иконките и полето долу - отваряш Task Manager (имало и по-бърза команда Ctrl+Shift+Esc), и на "Applications" отиваш на бутона "New Task...", пишеш explorer, натискаш ОК и готово. Отговорен за иконките, полето долу и папките е "explorer.exe", и като крашне - изчезват. Но винаги може да се пусне отново :)

Dagichka
03-02-2013, 18:20
оо, мерси, че ме светна кое какво е и как да ги оправям, че мен хич ме няма по компютрите :Д
изтрих мозилата и оттогава много рядко ми прави хрома тия грешки, но тия дни ще накарам някой фр да ми преинсталира компа, че откакто е купен (преди 7години някъде) не е бил