PDA

View Full Version : Как да не ти пука ?!



viiva
03-01-2013, 08:02
Здравейте, правя тази тема главно заради един въпрос ... Как да не ти пука ? .. Може би ще ви се стори тъп въпрос и някои веднага ще почнат да си злобеят.. . На човек не трябва да му пука .. може би това e рецептата за пълноценен живот - да не ти пука ! .. Въпроса е как да го постигнем ? ... Как да не мислиш за проблемите.. да се събуждаш с усмивка всяка сутрин... Звучи много хубаво нали !? .. Аз съм такъв човек на който прекалено много му пука за всичко.. и ако сгафи започва да се панира - (( мале к'во ще права .. оле ще ме убият.. мале .. к'ва съм тъпа , как можах )) .. Та да дойдем по същество .. как да не ни пука когато правим неща които не трябва да правим, а и по принцип .. и как да не мислим за проблемите ??

TrollFaace
03-01-2013, 09:01
Трябва да ти идва от вътре ...

marin4itu
03-01-2013, 13:49
Още си на 16..Спокойно.. ще започнеш да не се впрягаш толкова много.

SHPAIdURmeN
03-01-2013, 20:23
Споко е. :D

amaz1nG
03-02-2013, 14:11
Трябва да разбереш,че перфектни хора няма. Вселената не го е позволила. Живееш веднъж.. Не си център на света и никой няма да ти направи нищо ако сгрешиш. Наистина ли искаш цял живот да се притесняваш за всичко?

marilyn
03-02-2013, 18:22
Ами то "да не ти пука" има някаква граница все пак. Смисъл... ако те е мързяло да си научиш 5 урока от учебника и имаш 2... и това е системно... е хубаво да ти пука и да се стараеш да не се получава така.

Иначе да не ти пука от дребните злободневни неща... трябва да успяваш да ги.. пускаш да си минават около тебе. Ако сутринта някой те бутне и си разлееш кафето върху себе си... не си казвай "ужасен ден", ами кажи "не ми пука" и си го направи весело.. не се панирай, че точно в този ден всички ще те гледат в петното на блузата ти.. примерно. Гледаш напред и това е.

Примерите ми са тъпи.. но дано си ме разбрала.

Makenzi97
03-03-2013, 11:32
Трябва просто да придобиеш подходящата нагласа.
Преди 3 години си бях отделил едно супер готино плъхче - Чарли, голям симпатяга, бял с кафяви петънца и черни очички, бях го научил да ходи по опънато въже и го разнасях в джоба си... до деня, когато на мискинина му скимна да ме захапе - на секундата го хвърлих на змиите си. Гледах го как умира от отровата и тогава осъзнах две неща: не се привързвай към нищо, защото нищо не е вечно, живей за мига, прави си кефа, докато можеш, защото не знаеш кога ще разгневиш съдбата и ще се озовеш при змиите.