PDA

View Full Version : Ах, тийнейджърска "любов" ...



CookieMonsta321
03-01-2013, 17:44
Като за начало, добър вечер и Честита Баба Марта на всички .
Да поясня, на 14 години съм (умолявам ви, продължавайте да четете, въпреки че съм хлапе .. :С Знам, че може би си мислите "OMFG, поредното тъпо хлапе", но умолявам ви, помогнете :С)
Та на 14 години съм, и мисля че не за първи път се "влюбвам" или просто така си мисля ..Има едно момиче в класа с удивително хубави кафяви очи, прекрасна усмивка и удивителен характер, просто момиче - мечта .Проблема е обаче, че аз съм доста срамежлив, просто не намирам думи, с които да Ви обясня как се чувствам всеки път като я видя .Говорим си доста често в училище, излизаме от време на време заедно, но всеки път като се опитам да изразя чувствата си, всеки, абсолютно всеки път забивам, също като компютъра ми (който между другото забива като си пусна браузъра..)
Няма значение, folks, моля Ви, помогнете ми, как да добия вяра в себе си, как да бъда уверен :? :/ .
Когато говорим и се опитвам да я поканя да излезем или въобще да сме заедно, като приятел и приятелка си мисля " абе как ще излезе с такъв оръфляк като мен, някога поглеждал ли съм се в огледалото, всяко момиче като ме види сигурно единственото, което и идва на ум е да избяга колкото се може по - надалеч .."
--------------------------------------------------------------
Знам, че някои от вас би казали "я лягай, време ти е" или "абе не се виждаш, много си малък да мислиш за любов и за приятелка", но моля Ви, по никакъв начин не можете да ме убедите, че на моята възраст не сте си имали тайна любов, или момиче с което сте излизали...
TL;DR
Лудо влюбен хлапак, който се опитва по всякакъв начин да се добере до любимата.

bloodyF
03-01-2013, 17:46
Просто я целуни. Виж й реакцията и си направи изводите.

CookieMonsta321
03-01-2013, 17:49
Просто я целуни. Виж й реакцията и си направи изводите.

Хехе, обмислял съм го сигурно милион пъти, naah, когато момче целуне неочаквано момиче, по - скоро ще изяде шамар, почти съм сигурен, че не се намирам в някое Disney филм-че .Благодаря, но колкото и да го обмислям, прекалено съм срамежлив .. >.>

Deni_028
03-01-2013, 17:55
Покани я уж по приятелски да излезете, заведи я в някое кафене, черпи я една кола или там, каквото пие. После се разходете, изпрати я и по държанието й ще разбереш. Ако събереш кураж може и да й признаеш. Не се отчайвай, като не е тази, ще е пък друга. ;)

Tsukuda_Hiroshi
03-01-2013, 18:03
Това е може би пЪрвото мнение на BloodyF, с което не сЪм сЪгласен. Ако момчето е на 14, то и момичето би трябвало да е колкото него или по-малка. На една зряла жена, изненадващата целувка ще й се отрази добре, ама на момиченце, ще му е по-скоро като "Извратеняк! Махни се от мен!!".
Ако си твЪрде срамежлив и забиваш постоянно, като решиш да се обясняваш - премисли какво искаш да кажеш, напиши си го на листче и
а) прочет й го като сте сами, за да не забиваш
б) направо й дай листчето да си чете сама (това е малко тЪпо, признавам)
в) прочети го много пЪти, наизусти го и й го кажи.

CookieMonsta321
03-01-2013, 18:08
Това е може би пЪрвото мнение на BloodyF, с което не сЪм сЪгласен. Ако момчето е на 14, то и момичето би трябвало да е колкото него или по-малка. На една зряла жена, изненадващата целувка ще й се отрази добре, ама на момиченце, ще му е по-скоро като "Извратеняк! Махни се от мен!!".
Ако си твЪрде срамежлив и забиваш постоянно, като решиш да се обясняваш - премисли какво искаш да кажеш, напиши си го на листче и
а) прочет й го като сте сами, за да не забиваш
б) направо й дай листчето да си чете сама (това е малко тЪпо, признавам)
в) прочети го много пЪти, наизусти го и й го кажи.
Благодаря, бате :D
Иначе да, и аз си мислих за точно тази реакция, все пак съм още малък, следователно - и тя. Ще се опитам да направя нещо такова с листчето .
П.С: Абе, много е тъпо да и кажеш във фейсбук или в скайп, нали :?

Deni_028
03-01-2013, 18:23
Повярвай ми, заучените фрази са най-тъпия начин да се харесаш на момиче. Фейсбук и скайп още повече. Трябва да ти идва от вътре на момента иначе не изглежда искрено!

vladyman
03-01-2013, 19:22
Значи, слушай сега. Ще ти кажа една тайна която ще ти служи цял живот - с жените трябва да се говори директно, простичко и честно. Колкото повече въртиш, толкова по-голяма е вероятността в крайна сметка да оставиш грешното впечатление/послание. Ако си прям обаче, почти всяко момиче ще си помисли, че си тежиш на мястото - а това повечето жени го обичат доста.

С други думи: Следващият път като се видите, просто изчакай за подходящият момент (да не е разсеяна от нещо друго), хвани и ръцете в шепи, погледни я директно в очите и й кажи истината - че от много време я харесваш и, че искаш да отидете Х, където да правите У (не говоря за секс бтв, говоря примерно за кино или нещо подобно). Като свършите с У я заведи на някое сравнително уединено местенце, настани я удобно и я попитай какво мисли за теб и дали иска да бъдете заедно. Самият факт, че излизате заедно (по твоите думи поне) означава, че малко или много момичето те харесва и трябва само малко усилие от твоя страна за да станат нещата.

Успех !
:D

UniCoWN
03-02-2013, 10:52
Не е нужно да и казваш директно нищо. Можеш, като си по-срамежлив, малко по малко да и го показваш - излизайте по-често и правете това, което тя иска, винаги я питай за мнението й, да се почувства специална и значима, викни я с теб да си купиш тениска и се посъветвай с нея за избора (примерно), питай кой филм й се гледа в киното, така ще разбере, че е важна за теб щом толкова много се съобразяваш с нея. След това започни да и го казваш - отначало че ти е приятно с нея, че се радваш, когато сте заедно, че мнението й е важно за теб, лека полека ще стигнеш до думите че я харесваш и искаш да сте повече от приятели. Има голяма вероятност да стане от само себе си , защото през това време вече ще си я впечатлил достатъчно с действията си.
Успех :)

bloodyF
03-02-2013, 11:46
Това е може би пЪрвото мнение на BloodyF, с което не сЪм сЪгласен.

Е, понякога мненията трябва да се разминават. Иначе не е интересно. :-)


А иначе, говори с нея на живо. Просто й кажи, че я харесваш и дори да я питаш ''Искаш ли да сме гаджета?", няма да е тъпо, щото сте малки. :lol: Дори може би ще е сладко някакво.
Другият й вариант е да й купиш роза/хризантема/карамфил. Да й покажеш, че я харесваш с някакви действия. Една роза няма да навреди.
А Tsukuda_Hiroshi ,на 14 вече са толкова отворени повечето, че се съмнявам да избяга с писъци. Даже не бих се учудила, ако вече е правила секс. Децата вече не са това, което бяха/бяхме.

Tsukuda_Hiroshi
03-02-2013, 12:50
А Tsukuda_Hiroshi ,на 14 вече са толкова отворени повечето, че се съмнявам да избяга с писъци. Даже не бих се учудила, ако вече е правила секс. Децата вече не са това, което бяха/бяхме.

Абсолютно сЪгласен! Ама на тазаи вЪзраст дори и днес психиката им не е толкова..."развита" не звучи добре, но просто гледат по различен начин на нещата. Това имам предвид.

Choco_Latte
03-02-2013, 15:55
Благодаря, бате :D
Иначе да, и аз си мислих за точно тази реакция, все пак съм още малък, следователно - и тя. Ще се опитам да направя нещо такова с листчето .
П.С: Абе, много е тъпо да и кажеш във фейсбук или в скайп, нали :?

Здрасти. От първото ти мнение разбирам, че си на 14. Вероятно и твоята "любима" също е на 14. Аз съм на 13 и съм момиче, така че мисля, че мога да ти дам съвет.
Първо, недей да й го казваш във ФВ или скайп - наистина е тъпо. Ще помисли, че си правиш базик с нея.
Второ, аз също имам подобен проблем с момче от друга паралелка. Знам в какво положение си. Като го видя и направо цялата настръхвам и се изчервявам. Гадното е, че следващата година ще съм в друго училище и няма да мога да го виждам...... Имам малко време, а не знам как да постъпя. Затова ти казвам, ако имаш да й казваш нещо, й го казвай. Животът няма да те чака да се осмелиш. /Това важи и за мен, де. Може би дори точно пък аз нямам право да говоря, защото самата аз нямам достатъчно кураж да си кажа каквото ми е на душата, просто...... Страх ме е, че ще ме отблъсне. Нз що./

Бту тя как се държи с теб? Т.е. виждаш ли някакви "признаци" на чувства у нея.... Примерно, този, дето аз го харесвам, винаги, като се засечем по коридорите, се обръща назад -той винаги върви с най-добрия си приятел или с някого другиго - към човека, с когото върви и не смее да ме погледне в очите. Понякога скришно го "улавям", че гледа към мен с увиснала уста. Само, че не знам това какво означава. А при твоята "любов" как е? ХД

Amore-Mio*
03-02-2013, 16:10
Излизате, прекарвате си добре, накрая се спирате на някакво уединено място и й го казваш. Буквално или не - трябва да се пробваш, иначе само ще се изяждаш отвътре дали е можело да стане другояче, и няма да съжаляваш след време, че не си опитал.

strawberry88
03-03-2013, 14:53
Като за начало си вдигни самочувствието малко.Момче без самочувствие е много отблъскващо.Не мисли само, че ще те отреже, че ще избяга от теб и т.н.

CookieMonsta321
03-05-2013, 11:58
Ахъм, благодаря на всички, които се опитаха и всъщност помогнаха, но..
"Харесвам те много...
но само като приятел"

edit: има ли някакъв начин да избягаш от friendzone чудовището? :с

minchorna
03-05-2013, 12:03
Ахъм, благодаря на всички, които се опитаха и всъщност помогнаха, но..
"Харесвам те много...
но само като приятел"

edit: има ли някакъв начин да избягаш от friendzone чудовището? :с
ЕПИК ФЕЙЛ .Некст уан :)

Tsukuda_Hiroshi
03-05-2013, 14:46
Ахъм, благодаря на всички, които се опитаха и всъщност помогнаха, но..
"Харесвам те много...
но само като приятел"

edit: има ли някакъв начин да избягаш от friendzone чудовището? :с

Сорка, батенце :( Аз поне не знам за такЪв начин...