PDA

View Full Version : Изпращане на цветя за 8 март - кога е подходящо и кога е прекалено?



Garfield16
03-02-2013, 09:22
Много харесвам едно момиче и се чудя дали да й изпратя цветя за 8 март. Проблема е, че не знам няма ли да е прекалено в настоящата фаза на връзката ни - в смисъл мисля, че и двамата се харесваме, но не сме си го казвали в прав текст. Понякога ми отказва срещи, друг път приема. Оня ден бяхме заедно, макар и с други хора, и си прекарахме страхотно, подарих й мартеница в първите минути на 1 март и тя много се зарадва и веднага си я сложи.
Също така, цветята на практика ще ги получи на работното си място и не знам дали това няма да я притесни по някакъв начин, да се почувства притисната например и да се получи обратен ефект. Така че, въпрос към момичетата тук, как биха се почувствали в подобна ситуация, когато получите цветя на работното място то момче, с което на практика още не сте гаджета? Другия вариант е просто да и пратя смс, за да й честитя - може би това е по-подходящо. Вие какво мислите?

3oPuTy
03-02-2013, 09:30
Ако съм в подобна ситуация малко бих се обидила,че използва 3-ти лица за да ми подари цвете :? Друго си е да ми го подари лично,а ако ще да е само едно,откъснато от някоя градинка.
Иначе като цяло мисля,че е по-подходящо само да й се обадиш за да й честитиш,защото след като не си сигурен дали тя изпитва нещо към теб може наистина да я докараш до момент,в който да се почувства притисната ... :?

Едит:Защо първо не й се обадиш за да й честитиш.Предложи й да излезете на кафе и ако се съгласи може да й подариш цветето лично.

marilyn
03-02-2013, 10:24
Принципно това е мил жест. Но наистина, защо не я поканиш на кафе, занеси ѝ едно цветенце, вижте си се. Това май е по-добра идея.

UniCoWN
03-02-2013, 10:26
Според мен подаряването на цветя и то чрез 3то лице е малко по формално, в смисъл такъв, можеш да пратиш така цветя на съпругата си примерно или жена, с която от години живееш заедно.
Но не й пиши смс, това е прекалено ''дежурно'' - не показва никаква заинтересованост.
Най-добре й се обади по телефона, и както предложи Зорито - покани я на кафе примерно и тогава й подари едно цвете.
П.П. На колко сте?

tonssy
03-02-2013, 10:30
Ама чакайте, това е 8-ми март, не е 14-ти февруари и не е свързан директно с връзките и любовта.... Празник на жената- цвете може да се подари и просто от уважение. Аз бих се зарадвала на подобен жест, направен от когото и да било.

П.П. Но по-добре го направи лично на по едно кафе/ разходка и да не е някакъв огромен букет, а просто някакво красиво цвете.

Garfield16
03-02-2013, 12:28
На около 30 сме. Не знам дали ще се съгласи вечерта само за на кафе, защото работи докъм 7, а и живеем доста далече един от друг. Уикенда ми се струва по-подходящ за срещи. Може би ако я поканя и на кино, ама това трябва да стане от предишен ден поне, не знам. Но цветя няма да пращам, убедихте ме.

Amore-Mio*
03-02-2013, 19:18
Аз пък бих се зарадвала.
Независимо, че букетът е предаден от трето лице - все пак показва, че не си забравил и се интересуваш от нея, и от това да се почувства щастлива.

xXxPETYAxXx
03-02-2013, 19:28
На мен пък, изпращането дори ми изглежда по-романтично, отколкото подаряването лично. :D
Всеки може да подари цвете, дори за да отбие номера, но малко хора биха си направили труда да изпратят букет.
Нормално е да я хване срам отначало и да ѝ стане неловко, но ще ѝ е приятно, според мен. Особено, ако си сигурен, че и тя има симпатии към теб!

JDeel
03-02-2013, 20:19
На работното място тя вероятно ще получи цветя, не е необичайно шефа да направи такъв жест към дамите в състава си. Ако ще пращаш цветя на работното място, което и според мен е малко рисковано, мисля че можеш само да спечелиш ако към главния букет добавиш още няколко по-малки "сателити" за колежките й.

psychopath
03-02-2013, 21:49
СМС мисля, че е по-подходящо. : )

xXxPETYAxXx
03-03-2013, 07:52
не е необичайно шефа да направи такъв жест към дамите в състава си.

В България ли живееш?

3oPuTy
03-03-2013, 08:02
В България ли живееш?

Аз живея в България и също потвърждавам,че подобен жест не е необичаен.