PDA

View Full Version : слаба физика и мазнини по корема (фитнес)



elCapitan
03-02-2013, 18:31
Здравейте. На 16 години съм и от 1 месец вече ходя на фитнес редовно. Тренирам си нормално, всичко е точно, но съм слаб а въпреки това имам малко мазнини по корема. Мисълта ми е да вмъкна ли и едно кардио например за тези мазнини за да могат да бъдат стопени? И това най-вероятно ще се отрази на мускулната маса, която те първа ще натрупвам...

firstdiesel
03-02-2013, 18:35
кръгови тренировки
или
тежки базови упражнения на серии + кардио

redbul2
03-02-2013, 19:08
1 месец тренировки е много малко време. За това време още не си стигнал оптималните тежести,които ще използваш и с които ще стопиш набързо всички мазнини. Дори без никакво кардио. Щом си със слаба физика, по-бързо ще стопиш мазното и ще заслабнеш още отколкото да успееш бързо да натрупаш мускулна маса.
Тренирай за маса.Мазното само ще се изчисти.

Ukhtar
03-03-2013, 05:11
кръгова тренировка от тежки, базови, многоставни упражнения - повторенията около 5 в серия, със собствено тегло до отказ

клек, лег, тяга, раменна преса, набирания, кофи, накрая затапваш с едни лицеви

и никакво кардио

firstdiesel
03-03-2013, 09:06
нали знаеш, че кардиото е тестостеронов буустер ?

и трябва да се прави с правилно и темпо - НАЙС ЕН' ИЗИ

Yen_is_bacK
03-03-2013, 12:36
аз не съм фен на кардио и помпане в един ден ... младеж ти си на 16 нормално е келеш си още каква сила искаш да имаш + това тея мазнини тежат и организма ги носи и това го измаря да ти го кажа бабешко казано, яж цитруси с трици на закуска и в крардио ден приемай 2 хапа л-карнитин преди тренировка и 2 преди лягане ... в кардио дните приемай ниско въглехидратни храни а в фитнес дните повче въглехидрати мисля че така ще ти е уравновесена диетата и за 1 месец нищо е става трябва време и нерви и пий много вода, а ако се стопли почни да тичаш като животно в най-близкото училище но кардиото ти не трябва да е повече от 40 мин

firstdiesel
03-03-2013, 13:02
кардио и дигане в един ден си има цел

дигането на железата за определено време ще изгори гликогена, а после кардиото се вкарва като аеробна дейност за да гори от мастния запас

пп: лично мое мнение е преди такива обемни тренировки да се приемат ВРАК и бърз протеин като добавки и 3-4 часа преди тренировка мръвка с богата салата, за да се избегне максимално загубата на мускулна маса

lantisa
03-10-2013, 13:13
Че той пича ако прави тренировка и кардио в един ден ще се стопи.. И какво ще покаже отдолу? Пилешки мускули. Да си прай тренировките, а кардиото в дните между тях.

firstdiesel
03-10-2013, 14:32
дигането на железата за определено време ще изгори гликогена, а после кардиото се вкарва като аеробна дейност за да гори от мастния запас


поправям си това твърдение ... след като видях едно проучване за изчерване на гликогена

след като са подложени 9 бодибилдери на тест с 20 серии упражнения за крака (преден, заден клек, лег прес, бедрено разтегане) гликогенът е спаднал само с около 25% в бедрата... също така се се стига до извода че гликогена не е главния източник за енергия, понеже се наблюдава 30% спад на концентрацията триглицериди ...
още по-интересното е че след 2 часа, без прием на никва храна или шейкове или каквото и да е отвън, гликогенът достига първоначалните си нива в бедрата.

пп: както се сещате сега тея бързи въглехидрати дето ги лапаме след тренировка не вършат никъв хуй! и всеки гейнер твърдящ, че зарежда тялото с енергия всъщност е само маркетинг, нищо друго!

пп2: изследването е извършено преди 30на години, ама кой да седне да потърси..

Mladenoff
03-10-2013, 17:08
живял съм в заблуда

DownloadVirus
03-10-2013, 17:20
Също подобни проучвания има и за други митове като яденето през 2-3 часа и митът,че закуската е най-важното хранене.

defender
03-10-2013, 17:33
Също подобни проучвания има и за други митове като яденето през 2-3 часа и митът,че закуската е най-важното хранене.

Това дали закуската е най-важното хранене, зависи от режима на хранене на съответния човек, зависи от това в колко часа вечеряш и колко храна поемаш. Така че си е до човека.

Защо храненето през 2 часа да е мит, на много места съм чел че когато се храним по-малко но по често метаболизма се повишава, отколкото когато се храним по-рядко но прекомерно........................... не знам може и да си прав, но аз това съм чел (изглежда логично).

DownloadVirus
03-10-2013, 19:01
Защо храненето през 2 часа да е мит, на много места съм чел че когато се храним по-малко но по често метаболизма се повишава, отколкото когато се храним по-рядко но прекомерно........................... не знам може и да си прав, но аз това съм чел (изглежда логично).

Да,точно това е един от митовете-МЕТАБОЛИЗМЪТ! Проучванията са показали,че няма АБСОЛЮТНО НИКАКВА ВРЪЗКА между метаболизъм и честотата на храненето,но за това си има литература. Общо взето това не е от вчера,просто митовете в бодибилдинга са заковани заради големите културисти и за да се стимулира купуването на добавки.

firstdiesel
03-10-2013, 19:06
правилно!

има връзка между това което ядеш, билогичната му стойност и хормоналния респонс, който създава тая храна .... a не просто ядене на каквото и да е ....
но да се храниш на 2-3 часа изобщо не е зле :D

Fisherman
03-10-2013, 19:53
4 дипломи по биофизика и 1 по имунология имаш кат те глеам как смело говориш

firstdiesel
03-10-2013, 20:06
4 дипломи по биофизика и 1 по имунология имаш кат те глеам как смело говориш

книжката не кара колата,
тогата не те научава ...

defender
03-10-2013, 20:20
Да,точно това е един от митовете-МЕТАБОЛИЗМЪТ! Проучванията са показали,че няма АБСОЛЮТНО НИКАКВА ВРЪЗКА между метаболизъм и честотата на храненето,но за това си има литература.

"Как да ускорим метаболизма си?

На първо място - трениране с тежести (ако досега не сте го правили) - усилената мускулна работа ускорява метаболизма в продължение на часове след тренировката. Монотонното кардио заменете с интервална кардио тренировка.

Обменните процеси се ускоряват след всяко хранене. Затова се хранете често и с малки порции. Така ще усвоите пълноценно хранителните вещества и няма да предизвикате негативен отговор от страна на метаболизма за дългите часове, през които сте без храна.
Стремете се да се храните на интервали не по-големи от четири часа."

автор Ива Павлина - молекулярен биолог-микробиолог. Работи в сферата на клиничната микробиология - медицинска диагностика.

DownloadVirus
03-10-2013, 20:44
Нека,важно е какво казват изследванията,а не какво казва някой 'авторитет' Че то ако слушаме авторитетите трябва да правим динена диета и диетата на путко-Боряна от нета,дето е не знам си какъв-лог ,дето за един хуй не струва.

defender
03-10-2013, 20:49
само дето тя пише за най-големия сайт за фитнес в България ....................... както и да е.

DownloadVirus
03-10-2013, 20:51
Ок .. Да видя изследването .

firstdiesel
03-10-2013, 20:57
абе хора ... не вярвайте толкова сляпо на хора с призвание доктор

важно е дали имат собствени трудове в сферата в която говорят и какви са те! щото и аз мога да прочета нещо от отнякъде и да го преразкажа тука!

трябва да се гледат факти, а не теория!

и много хора не правят разлика между по-бързо огладняване и по-бърз метаболизъм...

лютата чушка сама по себе си не ускорява метаболизма, тя увеличава апетита ... метаболизмът се засилва когато има материял който да бъде обработен
имаш бърз метаболизъм, ако, с извинение, сереш поне 2 пъти на ден!
но може да не ядеш цял ден и пак да имаш бърз метаболизъм, виж "войнска диета"

defender
03-10-2013, 20:59
^
^
добре кажи ми тогава каква е твоята логика за метаболизма и защо си мислиш че това е лъжа ............. кажи ни на бързо какво точно си чел ей така с две изречения, за да схваним логиката.

DownloadVirus
03-10-2013, 21:01
А инсулинова и лептинова чувствителност да ти говорят нещо? А хормон на растежа?

DownloadVirus
03-10-2013, 21:02
А бе това дето си го чел в бб-теам ли е случайно,за кой сайт говориш?

defender
03-10-2013, 21:04
А инсулинова и лептинова чувствителност да ти говорят нещо? А хормон на растежа?
да, говорят ми, но това не ми дава отговор на въпроса защо твърдиш че метаболизма нямал никаква връзка с честота и количеството на хранене.

метаболизма е обмяна на вещества, няма начин обмяната на вещества да няма връзка с приемането на вещества т.е. с храненето

DownloadVirus
03-10-2013, 21:08
Защото така казват изследванията,аз нищо не мога да твърдя сам,нито ти,нито който и да било 'авторитет' Ако искаш мога да ти дам препратка към 2-3 книжки литература да прочетеш,има и за направените изследвания,на английски е обаче 70-80 страници

firstdiesel
03-10-2013, 21:20
Защото така казват изследванията,аз нищо не мога да твърдя сам,нито ти,нито който и да било 'авторитет' Ако искаш мога да ти дам препратка към 2-3 книжки литература да прочетеш,има и за направените изследвания,на английски е обаче 70-80 страници

тя и да не иска дай да прочета точно за какво става въпрос :) че ми свърши четивото .... тоест не ми дойде новото още :D

DownloadVirus
03-10-2013, 21:57
На същия,дето си чел warrior diet-а чети max muscle min fat Ori Hofmekler.

chushkopek
03-12-2013, 16:05
да, говорят ми, но това не ми дава отговор на въпроса защо твърдиш че метаболизма нямал никаква връзка с честота и количеството на хранене.

метаболизма е обмяна на вещества, няма начин обмяната на вещества да няма връзка с приемането на вещества т.е. с храненето
Ти от кога започна да използваш думата "логика"?