PDA

View Full Version : Нов клас



vi.stoyanova
03-02-2013, 21:10
Здравейте, искам да ми помогнете за един мой проблем в новия ми клас. Така....тази година съм 8-ми клас и съм в ново училище. Отначало очакванията ми бяха, че ще си намеря много приятели и ще бъде супер забавно, ноо не стана така... В началото на учебната година общувах с няколко момичета, но след известно време те се увлякоха по волейбола и така и не можахме да се опознем. Сега може да се каже, че си имам една приятелка от класа с която се разбираме много добре, обаче проблема е че другите ме отбягват или аз така си мисля, понякога ми е много трудно да се отпусна и да говоря свободно. Не знам в кого е проблема в мен или в съученичките ми. Може би аз искам светът да се върти около мен или пък те ме отбягват...моля за съвет как да преудолея стреса и да покажа истинската си същност, и как по-точно да си създам приятелства и със другите?!

FuckingFreak
03-02-2013, 21:25
Казваш, че не можеш да се отпуснеш и да говориш свободно. И все още не знаеш в кого е пробема?!
Не знам на какъв стрес си подложена, че да трябва да го преОдоляваш. Навъртай се около другите момичета, намесвай се в разговора им - ако им се струваш приятна, ще почнат да те заговарят. Ако ли не - не се опитвай, става досадно.
Приятелство не се създава като просто си стоиш на чина и чакаш някой да дойде и да почне да ти говори.
Може би съм малко по-груба отколкото е нужно, но това е единствения начин. Ако ти не се вземеш в ръце и не се отвориш към хората, приятелите ще останат един мираж.
Аз също тази година съм заек и имах различни очаквания. Намерих хора с различни интереси от мен, но в крайна сметка се оказа, че са страхотни. Не бих ги заменила за нищо... Човек трябва да се учи да гледа по-далеч от носа си.
А, и ми става тъпо, че половината ми клас си седят на чиновете през междучасията, не обелват нито дума, а излязат ли случайно, единственото нещо, което се говори, е училище. Ужас! :Д

vi.stoyanova
03-02-2013, 21:38
Благодаря ти :)

xoxi
03-02-2013, 22:51
Това е грешката на почти всички. Очакват, че като влязат в гимназия и всичко ще е като в Американски пай, т.е. придава се прекалено голямо значение на една проста сграда.
Иначе подкрепям коментара на FuckingFreak.

Amore-Mio*
03-03-2013, 14:41
Общувай с тия от другите класове. И реално погледнато в много класове има такива случки, така че не си първата, нито последната. Просто се дръж нормално с тях, говори си, но приятели си създай извън класната стая, щом с тях все нещо не се получава.

vi.stoyanova
03-03-2013, 15:01
Може би ще се получи ако се държа по свободно пред тях, а не да се притеснявам. Не знам даже и защо изпитвам това притеснение пред някои от съучениците ми?

strawberry88
03-03-2013, 15:08
Общувай с тия от другите класове.

Не.Общувай си с твоя клас.Не казвам, че е лошо да имаш приятели и от другите класове, но най-вече трябва с тези от твоя клас да общуваш.

marilyn
03-03-2013, 15:52
Общувай с тях. Ти ако просто стоиш и гледаш в една точка.. не е, че те те отбягват, просто ... говори си с тях, ще се опознаете, все трябва да има няколко поне свестни, които да си струват.

ameli
03-03-2013, 16:25
Спокойно, за 5 години ще се опознаете, ще се скарате, ще се промените, пак ще станете приятелки.. Не си представяй гимназията като по филмите.

paradaiz
03-03-2013, 16:32
Общувай с тия от другите класове. И реално погледнато в много класове има такива случки, така че не си първата, нито последната. Просто се дръж нормално с тях, говори си, но приятели си създай извън класната стая, щом с тях все нещо не се получава.

+1
Ако наистина, ама наистина се увериш, че не можеш да бъдеш приятелка с тези от твоя клас, по добре си намери приятели от съседен. Аз поне така мисля и така ми се е налагало да правя понякога. Просто като си на нож с всичките от твоя клас или нямате тема за разговор, неприятни са ти, притесняваш се в тяхно присъствие - намери други, с които да ти е весело и да ти действат добре. ;)

teen_427
03-03-2013, 17:45
Спокойно, и аз в 8 клас бях така срамежлива и ми беше доста трудно, защото не познавах почти никой.Ново училище, нови учители, нови съученици. Да, така е, първата година е много гадна, но после нещата ще се оправят, ще си намериш приятели, ще започнат купоните.Годините в гимназията са най-хубавите и най-безгрижните.Приятелите от гимназията в повечето случаи остават за цял живот.Когато и аз бях заек постоянно плачех и исках да се преместя в друго училище, просто не ми харесваха съучениците и трябваше да се учи страшно много, по цели нощи.Стоях си на чина и си мълчах, но това е нормално, повечето зайци са така :) След като се опознахме станахме задружен клас и се надявам да останем приятели, въпреки че в 8 клас не бяхме такива, а точно обратното- подиграваха се, намираха на всеки за какво да му се смеят. Така че, не се притеснявай, има 5 години, ще се опознаете и ще си намериш истински приятели, които ще ти помагат и занапред в живота, след като завършиш :)

tonssy
03-03-2013, 17:52
Спокойно, за 5 години ще се опознаете, ще се скарате, ще се промените, пак ще станете приятелки.. Не си представяй гимназията като по филмите.

+

Сори за офф-а, ама Freak, 8-ми клас ли си?

nevermind...
03-03-2013, 18:24
Ехехех спомням си като бях 8ми клас как се опитвах да се приобщавам към съучениците ми... Слушах същата музика като тях, обличах се като тях, подстригвах се като тях... Исках да съм им приятел. Но към края на 8ми клас осъзнах, че не съм като тях и няма смисъл да съм като тях. Е сега си имам група от 5-6 човека от класа с които си общувам, а другите просто ги игнорирам и се абстрахирам от тяхното присъствие. Не знам защо всички искате да сте част от някакво fucked up обществo..

teen_427
03-03-2013, 18:28
Ехехех спомням си като бях 8ми клас как се опитвах да се приобщавам към съучениците ми... Слушах същата музика като тях, обличах се като тях, подстригвах се като тях... Исках да съм им приятел. Но към края на 8ми клас осъзнах, че не съм като тях и няма смисъл да съм като тях. Е сега си имам група от 5-6 човека от класа с които си общувам, а другите просто ги игнорирам и се абстрахирам от тяхното присъствие. Не знам защо всички искате да сте част от някакво fucked up обществo..
+1
Напълно съм съгласна, просто бъди себе си :)

vi.stoyanova
03-04-2013, 13:43
Не далеч съм от мисълта, че ще бъда приятелка с всички...иначе благодаря ви много за съветите :)

Gret1ty
03-05-2013, 17:02
Опитай се да намериш някакви общи теми за разговор, общи интереси общо взето нещо, което да правите заедно. Ако не успееш да се приобщиш не си го слагай на сърцето все има и други хора в това у-ще с които да се сприятелиш. Въпреки това ако не се получи с приятелствата от твоя клас все пак не се цепи много от класа, защото ще си с тях доста време и трябва да намерите общ език. :)