PDA

View Full Version : не мога да отслабнаааа



veselinnaa
03-03-2013, 17:34
Здравейте , имам проблем със килограмите .. не е много голям , но не се харесвам особено ( като се има напредвид ,че имам големи прасци ) .Висока съм около 155 и тежа 47-48 кг. , опитвам се да стана 45 и да ги задържа, но не предполагах колко е трудно . Чудя се нещо нередно ли има в моя организъм , за да е толкова инатлив .. не иска и не иска да гори калории ,съответно да сваля килограми . Храня се на малки порции като ограничавам сладкото ,хляба и пърженото ,вече седмица ако не и повече. Не казвам ,че за една седмица трябва да има огромен ефект , но няма абсолтно никаква промяна .. нито килограмче дори .. също така си правя и упражнения вкъщи,когато не съм уморена . Ето например както хапвах тези дни , ще се радвам да ми дадете съвети .. много ви блягодаря предварително (::
Закуска : бучка сирене , няколко резенчета кашкавал,3 резенчета телешки салам и 2 кисели краставички ,маслини
обяд:банан
следобедна закуска:активия с боровинки
вечеря:пилешко с чушки ( нещо подобно са манджа ) и няколко вилички кьопаво

от др ден :
закуска:2 варени яица със сирене и задусхени зеленцхъци
обяд:варени картофи със подправки сирене и касхкавал
следобедна закуска:портокал
вечеря:филийка пълнозурнест хляб със сос от кисело мляко, сирене и подправки (п.с първото ми ядене на хляб)

много ли ям ? какво да правя ? След диетата как да задържа килограмите , без глад ? невъзможно е нали ..


най-лошото е ,че сега изядох още 1 филийка със соса от киселото мляко и сирене и после още мляко 2 сухи пасти .. само защото изпадам в някви депресии и не мог ада си контролирам глада , макар че дори не е глад а шросто желание за хранене ... имам нужда от помощ..

Една моя приятелка има заболяване,от което яде колкото и квото си поиска и не може да напълнее дори да иска .. не помня как се наричашее , ако някой се сеща ще е хубаво .. напрво й завиждам ..

shaunaa
03-03-2013, 17:38
Можеш да задържиш килограмите си след диета ако не ядеш много, а малко, избягваш вредните храни и най-важното СПОРТУВАШ РЕДОВНО !!!!!!!!!!!

3oPuTy
03-03-2013, 17:41
Една моя приятелка има заболяване,от което яде колкото и квото си поиска и не може да напълнее дори да иска .. не помня как се наричашее , ако някой се сеща ще е хубаво .. напрво й завиждам ..

Колко тъпи хора има на тоя свят ... :?
Между другото случайно да си чувала за "спорт"?!

granger
03-03-2013, 17:44
Wow,значи и аз го имам тва "заболяване".
Хранителен режим и спорт. Няма как .

scrooper
03-03-2013, 17:44
Боже мой, няма хубава болест!
Иначе, спортувай. Дали си 45 или 47 няма никакво значение.

veselinnaa
03-03-2013, 17:46
Ами да ,спортувам си .. и точно от това са ми прасците. Краката са ми прекалено мусколести и единствено отслабването може да ги направи по-елегантни .

tonssy
03-03-2013, 17:50
Еми, прави кардио + стречинг, например.

FuckingFreak
03-03-2013, 18:34
Момиче, ти НЕ се храниш. Метаболизмът ти е забавен, в застой си, ако ще и на фотосинтеза да си, няма да свалиш. Тялото ти страда, как очакваш да не нападаш сухи пасти и други боклуци, пък и едновременно с това искаш да сваляш? Ми, сори. Не става с глад.

SisiStrange
03-03-2013, 18:49
Иди при диетолог или си вземи карта в някой хубав фитнес, където фитнес-инструкторите ще ти обяснят какво точно да правиш. От диетата до упражненията. Забелязала съм, че за да имаш трайни резултати или трябва здраво да се захванеш да четеш различни сайтове по въпроса, докато в главата ти се избистри точно какво би паснало на твоя режим, ИЛИ да идеш при специалист. Тъй като повечето хора или нямат време, или нямат желание (обикновено второто) да четат здраво, най-добре да потърсят човек, който наистина разбира преди да си съсипят организмите и телата.

FuckingFreak
03-03-2013, 19:17
Тъй като повечето хора или нямат време, или нямат желание (обикновено второто) да четат здраво

или ги мързи 8-)

Pamaa
03-03-2013, 19:22
Прасците са ми толкова развити, че си нямаш и на представа, но не са големи, това си е до ген... Както и да е, по темата, това сирене и този кашкавал знаеш ли колко са калорични? По-добре изяж 5 банана, отколкото 100гр. сирене.
НВД диета и 100% ще свалиш, друг е въпроса, че за да правиш диетата трябва да си наясно със състава на храните, а мен това сериозно ме съмнява.
Иначе казаха ти го, не се храниш рационално.

SisiStrange
03-03-2013, 19:26
^ Така като сме тръгнали бананите са последното, което човек трябва да яде, ако иска наистина плосък корем. Нека си яде и сирене, и кашкавал, само да е в определени порции по определено време, съобразено с режим и със спорт пак съобразен с режим.

FuckingFreak
03-03-2013, 19:27
^ А ти малко си противоречиш. Препоръчваш НВД, а същевременно сиренето и кашкавала били калорични, пък нека набивала банани... fuck logic
И какво като са? На ден с по 700 ккал ли трябва да мизерства? Момичето иска да отслабва, и сега нека я кара само на марули и краставици, а?
Що за логика... спрете да гледате храните само като калории, ами и като това, което дават на организма ви.

tonssy
03-03-2013, 19:28
По-добре изяж 5 банана, отколкото 100гр. сирене.

Не е така. Зависи и от сиренето, пък и това са 2 коренно различни храни..
Само авторката да не вземе да почне всеки ден по 5-6 бананчета да нагъва след като прочете това сравнение 8-)

FuckingFreak
03-03-2013, 19:31
^ права си.
Все едно сравнявай пържола с хляб, ама БЕЗ БРАШНО, че е по-малко калоричен. Хахаха :D

veselinnaa
03-03-2013, 19:49
http://www.prikachi.com/images/808/5946808n.jpg za takiwa gadni muskoli mislq , che naistina moje da mina na krastawichki i maruki samo .. : ( e do tuk razbrah za nowa dieta NVD , blagodarq za koeto (:

FuckingFreak
03-03-2013, 20:15
Сори, ама от какво ще си ги направила тия мускули? Нещо спортувала ли си? Дам, по-едра си, но определено не си мисли, че имаш кой знае колко големи мускули, мазнинки са повечето...

strawberry88
03-03-2013, 20:23
Wow,значи и аз го имам тва "заболяване".
Хранителен режим и спорт. Няма как .

Хаха, аз също го имам това ''заболяване''. :lol:

complicated_
03-03-2013, 20:28
И аз съм висока колкото теб,в момента съм 42кг. , но миналата година бях и аз 48-49 и да ти кажа не намирам особенна разлика.. А колкото до отслабването мисля че не са нужни някакви строги диети,въпроса е да ядеш по-често, по малко и някакъв спорт .. И все пак всичко си е до ген.Ето например аз - не се ограничавам от яденето, ям на често по малко и ходя на танци,и от доста време си стоя на тези килограми :)

Pamaa
03-03-2013, 21:11
Къде съм написала че е правилно да се ядат 5 банана?? Къде съм написала да яде само това?!?!?
Освен това не съм казала, че ако ще прави НВД, ще трябва да яде банани. На мен ми е ПРЕДЕЛНО ясно, че във всеки плод и зеленчук има въглехидрати.

FuckingFreak
03-04-2013, 07:07
Оле Боже, а какво беше това сравнение "по-добре изяж 5 банана, че едва ли не сиренето и кашкавала са СУПЕРМЕГА калорични", а след това предложение за НВД. Поне като пишеш пост, се изразявай ясно и точно, и не представяй по 10 варианти и гледни точки, ами се придържай към една, че после да няма въпроси "Къде съм написала това и онова..."

tonssy
03-04-2013, 10:49
Оле Боже, а какво беше това сравнение "по-добре изяж 5 банана, че едва ли не сиренето и кашкавала са СУПЕРМЕГА калорични", а след това предложение за НВД. Поне като пишеш пост, се изразявай ясно и точно, и не представяй по 10 варианти и гледни точки, ами се придържай към една, че после да няма въпроси "Къде съм написала това и онова..."

Точно..
Просто сравнението на банани със сирене не беше удачно.

BonnieandClyde666
03-04-2013, 11:17
Pamaa, в главата ти има тиквени семки! :) Плодове и зеленчуци трябва задължително да се ядат, защото набавят на организма полезните витамини, минерали и т.н., а и предпазват от много болести! Вземи прочети некоя книжчица! :)

Little_Lady93
03-04-2013, 13:59
Като за начало, тия изречения "с глад не се отслабва, ако ще и на фотосинтеза да караш" ми ги разправяйте на шапката. От личен опит... отслабва се и то много. Разбира се, не казвам, че трябва да гладува, но лично според мен яде повечко отколкото трябва, при положение, че кашкавала и сиренето (най-вече първото) са бая калорични.
Авторке, трябва да си следиш грамажа според мен, понеже може да не осъзнаваш реално колко храна поемаш. 10 грама сирене е с големината на зарче за игра (1,5 см страна), а 100 грама пилешко например е колкото тесте карти.
Спри всички въглехидрати след 12-13 часа и повечко зеленчуци вместо плодовете например.Ъщо така ти препоръчвам да си купуваш извара, вместо останалите млечни продукти и да наблегнеш на чистото пилечко месо и рибата. За спорта няма да коментирам, ясно е, но той е не толкова за отслабване, колкото за оформянето на добър силует.

tonssy
03-04-2013, 14:08
Като за начало, тия изречения "с глад не се отслабва, ако ще и на фотосинтеза да караш" ми ги разправяйте на шапката. От личен опит... отслабва се и то много.

Отслабва се, да. И какво следва после ? Не стига, че ще настъпи нетърпим и неотменяем глад за всичко, от което се е ограничавала, ами ще си докара и здравословни проблеми, които с правилно хранене не само че няма да се появяват, а цялостното състояние на организма ще се подобри.
Гладуването е възможно НАЙ-мързеливият начин за отслабване. Обикновено тези, които не си отлепят г*за от стола, се обръщат към него ;)

Little_Lady93
03-04-2013, 14:26
...Разбира се, не казвам, че трябва да гладува....
Иии не съм съгласна, има хора, които хем гладуват, хем си скъсват задника от тренировки, което е още по-вредно. НЕ казвам, че това е правилният начин, напротив, но да се пишат неверни неща... просто се дразня на тия изказвания

FuckingFreak
03-04-2013, 16:05
Абсолютно съгласна с Тонси. Мързеливите гладуват. Човек, който тренира съвестно, и тренировките му наистина да качествени, а не само лежерни упражнения, рано или късно разбира, че с гладуване до никъде не стига, че не се възстановява и че това НЕ е правилният начин.

KuTaPa
03-04-2013, 19:24
Аз пък мисля, че си си супер :} имаш страхотни форми особено дупето

nqmasvobodniimena
03-04-2013, 19:34
Проблема ти е , че се храниш нищожно и , че смесваш храните -белтъчни със бобови (към ,които впрочем спадат и картофите) и въглехидрати . Смесването не е особено фатално , но когато го спреш ще отслабнеш със сигурност и за това има дълги обеснения защо . Свързани са с ензимите ,които разграждат храната в стомаха . Също не е хубаво да смесваш плодове , а и ако ще хапваш банани само до обед . Хубаво е да знаеш,че нашата храносмил. и отдел. система преминава през три основни цикъла на функциониране. Тези цикли се редуват в строга последователност и времева рамка.Приблизително през около 8 часа.Цикъл на отделяне или пречистване на организма - от 4:00 сутринта до 12:00 на обяд.Ако закусваш тогава – само плодове и вода. През този период се приема колкото се може по-малко храна.Цикъл на хранене – от 12:00 до 20:00. Цикъл на храносмилане – от 20:00 до 4:00 По време на този цикъл енергията ти е необходима за храносмилане и храненето в този период е по скоро излишно натоварване.Ако все пак не издържаш може да се хапва плод или да пиеш вода .
Мога да ти дам съвети да избягваш бял хляб , сладкиши , пържени и мазни храни ,да пиеш много вода и да избягваш употребата на много сол .нещо ,което и сама знаеш . И нещо , което вероятно не знаеш - пий бульон след хранене обед и вечер. Бульона от зеленчуци е силно АЛКАЛЕН и моментално алкализира стомаха ни и той започва много бързо да отделя ензимите за разграждането на алкалната храна - каквато е нашата храна (тип бобови и зърнени култури , въглехидратна)По този начин тя много бързо се смила в стомаха, не се задържа дълго в него, а отива бързо по-нататък за по нататъшна преработка и усвояване - и получаваме бърз метаболизъм ! Бульоните от птици, месо и риба,(при храни богати на белтъци) са силно КИСЕЛИННИ и дават бърз сигнал на стомаха да отдели ензими за разграждането на киселини .По този начин тя много бързо се смила в стомаха и дим да я няма :Д . Това е г/д ,което се сещам за момента . Дано съм ти помогнала . Също бих ти предложила 90 дневна диета ,няма по-добър режим ,който можеш да спазваш . Хапваш всичко ,което е нужно на организма,вкусно е и отслабваш (с нея съм -5кг вече йейй ) . НО САМО С ДИЕТА НЕ СТАВА - СПОРТА МУ Е МАЙКАТА ! Ако не харесваш фитнеса може да ходиш на танци . Много по-интересно е , особено зумбата . Също забравих да кажа - старай се да имаш 4-5 хранения на ден ( закуска , междинна закуска /плод или 50гр. ядки / , обяд , междинна , вечера ) и не яж след 19h . Надявам се да съм била полезна и не само на теб ,а на всички които ми прочетоха мнението :Д

*http://xn--90-8kcailcfd3a4cc3e.com/ - 90 дневна диета
*http://xn--90-8kcailcfd3a4cc3e.com/forum/ - форум към диетата където можеш да намериш правила , рецепти по дни и всичко , което те интересува за диетата .

marin4itu
03-04-2013, 22:39
От както не съм на работа и аз качих едни 4-5 кила, които в момента съм започнала да свалям не с глад,а с постоянни разходки пеша. Хапвам си каквото ми се хапва, не гледам калории и такива дивотии, а обикалям града. И действително започнах да свалям.

girlwithblueeyes
03-05-2013, 10:13
Опитай с някакъв спорт все нещо те влече дори да е само фитнес пак ще постигнеш резултати . Опитай да внимаваш какво ядеш . Намали вредните храни до минимум и увеличи здравословните . Не е нужно да спираш да ядеш сладко но просто го граници . Но основата е спорта просто докато седиш на дивана у вас няма да отслабнеш . И Закусвай защото закуска е най-важното хранене за деня . :)
И моля те не се опитвай да станеш на скелет много е грозно .Така както е грозно да си дунда също е грозно и да ти се виждат кокалите .

purple00
03-05-2013, 13:05
последно трябва ли да закусваме обилно или само плодове :D

girlwithblueeyes
03-05-2013, 13:37
Закуската винаги трябва да е най-обилна :)

tonssy
03-05-2013, 14:11
последно трябва ли да закусваме обилно или само плодове :D

Не е добре да се закусват само плодове. Но не трябва и да ядеш всичко, което ти падне.

DownloadVirus
03-05-2013, 16:53
Не е нужно да е обилна закуската - това е мит и глупост. Не е нужно въобще да закусваш :)

purple00
03-05-2013, 17:14
последно :D

nqmasvobodniimena
03-05-2013, 20:02
Не е нужно да е обилна закуската - това е мит и глупост. Не е нужно въобще да закусваш :)

+1// Заради това , че тогава организма е в цикъл на прочистване и приемането на храна го затруднява и нарушава дейността на организма . Това ,че закуската е най-важна не е точно така защото , аз не закусвам от 2 месеца (естествено намалявах постепенно докато престанах и съм закусвала само с плодове ) и съм жива и се чувствам супер , а майка ми не закусва от цитирам : "от както се помня" и над 52 кг не качва. :))

FuckingFreak
03-06-2013, 05:35
Не е важно дали закусваш или не, важно е като цяло каква и колко е храната ти през деня. Цикличния принцип на хранене може да е идеален за някои, например щангисти. Но за един нормален човек в днешно време, който цял ден седи зад бюрото, кара "само" на кафета, белвити, активии и прочие, движението му е сведено до 0, и като се прибере вечер се наплюска с каквото му видят очите, а след 1-2 часа си легне, няма как половината население да не е затлъстяло, с висок холестерол и кръвно...

Sickness94
03-06-2013, 12:20
nqmasvobodniimena,зависи кога си вечерял,тези които ядат късно на закуска дори не са гладни, а ако се вечеря рано,пърото нещо,за което си мислиш на сутринта е храна и според мен дотогава процесът на изчистване се е осъществил. А и така закуската се изразходва до няколко часа и без активна физическа дейност и ти дава енергия за през деня. Например аз като закусвам се усещам с по-завишена концентрация сутрин,като цяло се чувствам по-добре и до края на деня последното ми хранене е най-ограничено. Все пак явно при всеки е различно - ако на някой му е добре сутрин без закуска,да не закусва,други пък ако предпочитат,да закусват,но едно е най-важното - движение и спорт

tonssy
03-06-2013, 14:00
nqmasvobodniimena,зависи кога си вечерял,тези които ядат късно на закуска дори не са гладни, а ако се вечеря рано,пърото нещо,за което си мислиш на сутринта е храна и според мен дотогава процесът на изчистване се е осъществил. А и така закуската се изразходва до няколко часа и без активна физическа дейност и ти дава енергия за през деня. Например аз като закусвам се усещам с по-завишена концентрация сутрин,като цяло се чувствам по-добре и до края на деня последното ми хранене е най-ограничено. Все пак явно при всеки е различно - ако на някой му е добре сутрин без закуска,да не закусва,други пък ако предпочитат,да закусват,но едно е най-важното - движение и спорт

Съгласна съм.

nqmasvobodniimena
03-06-2013, 17:59
Вечерям най-късно в 8 и то в крайни случеи :) Организма свиква на това , което му наложиш според мен . Всеки си знае как се чувства по-добре като закусва или не . / Окей момичето ако иска да се храни като следи циклите на хранене ,няма да си налагам мнението не съм диетоложка , просто предлагам това ,което аз спазвам и ,което ми помага . И съответно споделям полезна информация . Но смятам ,че примерно ако не иска да спазва разните му цикли и др може просто да ограничи тестените и сладките храни до минимум (примерно може да си избере един ден от седмицата ,в който ще си позволи да хапне нещо такова) , да пие повече вода , да не хапва след 19.30-20ч. и да спортува пак ще отслабне без да гладува ,защото примерното и меню ,което е споделила си е глад глад гладд :Д:Д