PDA

View Full Version : Ботев е идиот



MrCreeper
03-03-2013, 17:36
http://saprotiva.org/botev-e-idiot/

Я си кажете мнението, за този късометражен филм :)

Auriss
03-03-2013, 18:11
Важи.
Коментарите обаче са плачевни. Не знам имаш ли навика да хвърляш по едно око на на хората мненията в разни новинарски етц. сайтове ,но е доста садващо. И тук е същото ...

То като цяло по Балканите е пълно с някакви жалки псевдо-патриоти и националисти. И да, образованието ни е трагично. Затова и всеки тук се изживява посредством отминалата слава и архаичните ценности на народа ни, вместо да гони свои собствени постижения.По телевизията същото - разни съмнително изглеждащи типове всеки божи ден седят и обясняват каква ми ти била България някога си. И сърбите, гърците и румънците са същите, че дори и по-зле. Все едно има някакво значение...
Въобще ... светът си върви напред, пък ние твърдо отказваме да се движим с него. Нормалните хора отдавна са започнали да възприемат държавните граници като проста формалност, вместо като фронта 'ние' и 'те'. Хората живеят за себе си, не за народа или (пази Боже) държавата си - и така трябва да бъде. Тук е наобратно. На протестите се пее 'шуми марица' и се развяват национални флагове ?? Втф ? Тия хора не разбирам за собственото си благополучие ли се борят или отиват да демонстрират ограничеността си ? Какво общо имат Ботев, Левски и компания с факта, че икокомически сме една шега ? И защо по дяволите се пеят военни маршове и се скандира 'велика Б-я' на протест.

Лично мен клипът ме дразни, тъй като ми припомня точно защо не желая да се идентифицирам с този народ. Наречи ме черноглед, но не мисля, че това ще се промени някога. Живи и здрави да са хората - всеки има право да се изживява както му е кеф, пък било то и с посредством злоба, омраза, нежелание за самоусъвършенстване и тотално изкривени ценности.

LovEsIckk
03-03-2013, 18:16
По-късно ще го гледам..Ама смени си заглавието, доста грозно, особено за днешния ден.

MrCreeper
03-03-2013, 18:21
Извън контекста, заглавието е малоумно, въпроса е да изгледаш филмчето :)

yakuza_
03-03-2013, 18:29
Според мен Румъния е доста по - напред :D Ако ние сме 3, те са 5.

EinGutesKind
03-03-2013, 19:02
И на мен ми е писнало от някви псевдо-патриотчета, дето само чакат национални празници, за да си съберат лайковете във фейса под "патриотичните" статуси ...

LovEsIckk
03-03-2013, 19:23
бтв, гледайте Козият рог по БНТ в момента :)

Roberto Di Matteo
03-03-2013, 20:09
АМИ КАТО ВИ Е СРАМ , ЧЕ СТЕ БЪЛГАРИ - СЕ МАХАЙТЕ ОТ БЪЛГАРИЯ , ДЕЙБА И ПРОДАЖНИЦИТЕ! КАТО СИ МРАЗИТЕ ИСТОРИЯТА - СЕ МАХАЙТЕ , НИКОЙ НЕ ВИ СПИРА!!!

noconnection
03-03-2013, 20:15
АМИ КАТО ВИ Е СРАМ , ЧЕ СТЕ БЪЛГАРИ - СЕ МАХАЙТЕ ОТ БЪЛГАРИЯ , ДЕЙБА И ПРОДАЖНИЦИТЕ! КАТО СИ МРАЗИТЕ ИСТОРИЯТА - СЕ МАХАЙТЕ , НИКОЙ НЕ ВИ СПИРА!!!
НА СЪЩОТО МНЕНИЕ СЪМ!

Makenzi97
03-03-2013, 20:22
И АЗ! ХАН АСПАРУХ И БРАТЯТА МУ ХРИСТО БОТЕВ И ВАСИЛ ЛЕВСКИ ДАДОХА ЖИВОТА СИ ПРЕДИ 681 ГОДИНИ ЗА ДА СТЕ СВОБОДНИ ВИЕ ДНЕС РОДООТСТЪПНИЦИ! ВЪН ОТ БЪЛГАРИЯ СМЪРТ ЗАВАС!

EinGutesKind
03-03-2013, 20:30
ПРЕДИ 681 ГОДИНИ

:shock:

marble
03-03-2013, 20:33
Преди 681 години. Мда, почти. ЛОЛ
Смърт ЗАНАС!

TrollFaace
03-03-2013, 20:33
И АЗ! ХАН АСПАРУХ И БРАТЯТА МУ ХРИСТО БОТЕВ И ВАСИЛ ЛЕВСКИ ДАДОХА ЖИВОТА СИ ПРЕДИ 681 ГОДИНИ ЗА ДА СТЕ СВОБОДНИ ВИЕ ДНЕС РОДООТСТЪПНИЦИ! ВЪН ОТ БЪЛГАРИЯ СМЪРТ ЗАВАС!

http://ozhouse.org/wp-content/uploads/2012/09/double_facepalm.jpg

DoctorSatan666
03-03-2013, 20:41
Бравос за клипчето, има много интересни хрумки. Примерно... Ученикът казва че в контекста на днешния живот Ботев е идиот. След това камерата прави една обиколка из класната стая. И докато ученика описва положителните качества на българина, се виждат разните мърши дето се гримират в час; ученик, който пише вместо друг; друг ученик дето разглежда бележка, която не е предназначена за него... Хаха, каква ирония.


ПП: ЗА ВСИЧКИ РОДООТСТЪПНИЦИ И ПРОДАЖНИЦИ : ОМРЕТЕ!!!

starburst
03-03-2013, 20:50
И АЗ! ХАН АСПАРУХ И БРАТЯТА МУ ХРИСТО БОТЕВ И ВАСИЛ ЛЕВСКИ ДАДОХА ЖИВОТА СИ ПРЕДИ 681 ГОДИНИ ЗА ДА СТЕ СВОБОДНИ ВИЕ ДНЕС РОДООТСТЪПНИЦИ! ВЪН ОТ БЪЛГАРИЯ СМЪРТ ЗАВАС!

http://i44.tinypic.com/311nbt5.jpg

DoctorSatan666
03-03-2013, 20:58
http://i44.tinypic.com/311nbt5.jpg


И АЗ! ХАН АСПАРУХ И БРАТЯТА МУ ХРИСТО БОТЕВ И ВАСИЛ ЛЕВСКИ ДАДОХА ЖИВОТА СИ ПРЕДИ 681 ГОДИНИ ЗА ДА СТЕ СВОБОДНИ ВИЕ ДНЕС РОДООТСТЪПНИЦИ! ВЪН ОТ БЪЛГАРИЯ СМЪРТ ЗАВАС!

http://prikachi.com/images/84/5947084h.gif

Aeternal
03-03-2013, 21:01
Тоя малкия лигльо е по-объркан и от герой от скуби-ду.

LovEsIckk
03-03-2013, 21:02
Яко филми пак.

defender
03-03-2013, 21:14
ученикът не може да оцени жертвата на Ботев, а в същото време иска другите да оценят неговата гледна точка.

"Каквото повикало, такова се обадило."

Aeternal
03-03-2013, 21:26
"" „Тази с конците“ е учителката по български език, която е бивша шивачка, партиен член и партиен секретар. Тя е 40-годишна, гори от енергия и се движи в коридорите така напористо, че всеки неволно се отмества. Нямам представа как е получила това място, защото тя няма понятие от българска литература и ми се струва, че заради нея учениците ненавиждат уроците по български език. Тя заучава материала си наизуст и след това като латерна го пее от класна стая в класна стая. Преди месец слушах урока и за Йордан Йовков. Тя застана пред черната дъска и издекламира, че Йордан Йовков е „най-яркият изразител на критическия реализъм“, че в своите разкази и повести обрисувал тежката съдба на отрудените и експлоатирани от буржоазно-капиталистическия строй бедни селяни и че „Бялата лястовица“ е символ на безизходицата и мизерията на черното минало. И така нататък. Като развалена грамофонна плоча другарката повтаряше тия вестникарски клишета, като смяташе, че ги втълпява на учениците. Те мигаха срещу нея, въобще не я слушаха, защото знаеха, че по-късно ще назубрят исканите глупости, които им бяха точно толкова чужди, колкото далечен си оставаше образът на писателя. Урокът по български език не бе онова толкова увлекателно пътуване в чудния свят на родната реч, а урок по скандиране на отчайващи безсмислици.

Казвам на Пеев, че ми е трудно да разговарям с нея.

„То кой ли може да разговаря с… радиоточка!“ — забелязва насмешливо той. ""

deja vu?

TrollFaace
03-03-2013, 21:28
ПП: ЗА ВСИЧКИ РОДООТСТЪПНИЦИ И ПРОДАЖНИЦИ : ОМРЕТЕ!!!

ДОБРЕ ЩЕ оМРЕМ

RagioL
03-04-2013, 06:32
И АЗ! ХАН АСПАРУХ И БРАТЯТА МУ ХРИСТО БОТЕВ И ВАСИЛ ЛЕВСКИ ДАДОХА ЖИВОТА СИ ПРЕДИ 681 ГОДИНИ ЗА ДА СТЕ СВОБОДНИ ВИЕ ДНЕС РОДООТСТЪПНИЦИ! ВЪН ОТ БЪЛГАРИЯ СМЪРТ ЗАВАС!

Трудно ли е?

katalinaa0
03-04-2013, 08:05
Клипа е много хубав и подбуждащ... дано повече хора го разберат правилно!
България е една помийна яма, която ни поглъща всички...
ДА, БОТЕВ СИ Е ДАЛ ЖИВОТА ЗА БЪЛГАРИЯ, АМА КВО, НА КЪВ ХАЛ СМЕ СЕГА?

haritov
03-04-2013, 08:10
Клипа е много хубав и подбуждащ... дано повече хора го разберат правилно!
България е една помийна яма, която ни поглъща всички...
ДА, БОТЕВ СИ Е ДАЛ ЖИВОТА ЗА БЪЛГАРИЯ, АМА КВО, НА КЪВ ХАЛ СМЕ СЕГА?

мълча си на теб не трябва да се говори
просто трябва да намесим патрона

kitten8m
03-04-2013, 08:42
Клипа е много хубав и подбуждащ... дано повече хора го разберат правилно!
България е една помийна яма, която ни поглъща всички...
ДА, БОТЕВ СИ Е ДАЛ ЖИВОТА ЗА БЪЛГАРИЯ, АМА КВО, НА КЪВ ХАЛ СМЕ СЕГА?

+1

Quid
03-04-2013, 13:42
И АЗ! ХАН АСПАРУХ И БРАТЯТА МУ ХРИСТО БОТЕВ И ВАСИЛ ЛЕВСКИ ДАДОХА ЖИВОТА СИ ПРЕДИ 681 ГОДИНИ ЗА ДА СТЕ СВОБОДНИ ВИЕ ДНЕС РОДООТСТЪПНИЦИ! ВЪН ОТ БЪЛГАРИЯ СМЪРТ ЗАВАС!

http://media.tumblr.com/tumblr_mcf2hcE6ZV1rvo2qq.gif
Иначе по темата. Изглежда голяма част от хората не биха схванали идеята на филма..
Лично аз я разбирам така:
Ботев е идиот в контекста на нашето време в смисъл такъв, че масата от българския народ е една спяща пасмина от псевдо-патриоти, които ако някой се опита да предприеме някакви по-радикални действия в отношение на това "на какъв хал е България" то никой няма да го подкрепи или дори да го приеме на сериозно а по-скоро би го сметнал за идиот.

katalinaa0
03-04-2013, 14:11
мълча си на теб не трябва да се говори
просто трябва да намесим патрона

6то да не се говори на мен??

NEWS
03-04-2013, 17:45
МРЪСНО ЛАЙНО НЕБЛАГОДАРНО АКО НЕ БЕшЕ БОТЕВ ТОЯ СЕГА НЯМАшЕ ДА Е РОДЕН... МАЛКО БОЙ Е ЯЛ....БОКЛУчЕТА!!!

MrCreeper
03-04-2013, 17:53
Not sure if trolls or retards :/

haritov
03-05-2013, 08:12
6то да не се говори на мен??

няма значение на какъв хал сме сега
този човек е дал живота си,не само е умрял дал е живота си дано ме разбра
всяка една държава за да върви напред трябва да има ценности
така хората стават единни
а като си плюем по този начин било и не с такава цел героите постигаме точно обратното

относно до псевдо патриотите те са идиоти защото някой им е показал нещо и те го следват
не са виновни това виждат това правят

katalinaa0
03-05-2013, 08:50
няма значение на какъв хал сме сега
този човек е дал живота си,не само е умрял дал е живота си дано ме разбра
всяка една държава за да върви напред трябва да има ценности
така хората стават единни
а като си плюем по този начин било и не с такава цел героите постигаме точно обратното
относно до псевдо патриотите те са идиоти защото някой им е показал нещо и те го следват
не са виновни това виждат това правят

ТАКА Е! +1

haritov
03-05-2013, 08:59
Тъжната истина е,че националните ни герои се провалят.Да,Априлското въстание показва,че на Балканите има народ желаещ суверенитет,освобождаваме се две години по-късно,но дори и днес не чувстваме отговорността на независимостта ни.Нито Ботев,нито Апостола не успяват да събудят истински Българите.Погледнете стихотворението Българският Бог на Вазов,написано само 20тина години след освобождението.Положениет не се е променило повече от сто години.Начело на държавата ни стоят същите кучета,които са ни продавали на чужди интереси и продължават да го правят.Българският дух умира с последните ни истински царе при Никопол и Видин.Днес няма кой да го съживи.Къде са новите Левски,Ботев,Вазов дори?Ти Бай Ганьо,наред с Алеко уби и тях.Не се гаври с паметта им!


Шипка,Стара Загора,Шейново,Одрин,Тутра ан,Дойран,Чаталджа,Люле Бургас,Червената стена,Добруджа,Алами дере,сръбско българската война,Поручик Мазгалов при Добро поле който сам с още 12 човека спира две френски девизии,Военновъздушните ни войски,Дръзки и още много
всичко това е имена на светини в новата ни история
това са битки невъзможни за печелене,това е България тя била над всички тези английски,френски,руски,ру ънски,сръбски и още 15 други войски от цял свят дори и срещу Камерунци сме воювали
ние сме сразили сами великите сили през 1ва световна война заедно с техните съюзници
само при Дойран френските и английските войски губят 60 000 души (без ранените) а ние само 500
ние сме тези които пленяваме бойните знамена
нима един народ който описа ти е способен на всичко това?
мислиш ли че Левски Ботев и още много други са се провалили?

MrCreeper
03-05-2013, 10:07
haritov не си разбрал смисъла на филмчето :/
Никой не оплюва Ботев, дори напротив :)

Във късометражния филм, е показано, че според днешните идеали Ботев сигурно би бил идиот.
Пита се, кой би дал живота си за държавата, при което едно момче се изправя. Той веднага бива оплют и накаран да седне, като идиот. В следващия момент се показва каква е ценностната система на българина, да се гримира в час, да не внимава, да не уважава другите (онази бележка, която премина през половината клас, но получателя ѝ не можа да я прочете, за разлика от другите)

Изгледай го още веднъж и то не повърхностно.

haritov
03-05-2013, 11:40
haritov не си разбрал смисъла на филмчето :/
Никой не оплюва Ботев, дори напротив :)

Във късометражния филм, е показано, че според днешните идеали Ботев сигурно би бил идиот.
Пита се, кой би дал живота си за държавата, при което едно момче се изправя. Той веднага бива оплют и накаран да седне, като идиот. В следващия момент се показва каква е ценностната система на българина, да се гримира в час, да не внимава, да не уважава другите (онази бележка, която премина през половината клас, но получателя ѝ не можа да я прочете, за разлика от другите)

Изгледай го още веднъж и то не повърхностно.

изгледах го но нали се сещаш че 90% няма да го изгледат и ще запомнят само заглавието и те ще са 13 14г пубери дето ще запомнят само по този начин Ботев

Auriss
03-05-2013, 12:03
Тебе к'во ? Назначиха те да се грижиш за на 13-14 годишните пубери духовното израстване ли ?

Aeternal
03-05-2013, 12:18
пълна чекия е филмчето
празно бучене срещу изветрялата учбена система, зле изпълнено с кофти средства
Идеята за идиотизма на Ботев е толкова абстракно развита, че прилича на сегашните протести(искаме, ама кво искаме и ние не знаем), та и клипа бучим ама срещу кво никой не знае.

haritov
03-05-2013, 14:33
Тебе к'во ? Назначиха те да се грижиш за на 13-14 годишните пубери духовното израстване ли ?

аз съм военно исторически реконструктор и това е една от целите на които съм се посветил