PDA

View Full Version : Въпрос за полиция, закони, досиета...



Didoroki
03-03-2013, 22:25
Здравейте, всичко започна на 1ви Март( Рожденият ми ден-на 17 ставам ) - наехме с един приятел заведение да си правим двамата РД взехме си храна алкохол(уиски, вино, ракия) и т.н., приятели поканихме и към 7ч следобед се почнахме! Аз се понапих колкото да ми стане хубаво така и реших да се обадя на малкият ми брат да дойде(голяма грешка)! Той не се беше напивал досега аз му дадох да пие вино да пробва два пръста уиски и докато разбера кво става той не можеше да ходи вече. По едно време цъфнаха куките вземаха личните карти, огледаха ги и казаха да ни няма до 30мин. Заминаха и ние ест. продължихме купона. След 30-40мин се връщат и ме виждат да нося малкия(на 13год) тъкмо го прибирах. И ми викан: "Ако обичате заповядайте до патрулният автомобил!" Отидох, духахме двамата с него на дрегера аз имах по-малко от него(странно защото пих доста повече) ще кажа само че бяхме над 1 промила. Записаха там нещо и казаха в намсиколко часа пред полицията с родителите. Могат ли да ми напишат акт, глоби нещо, аз искам да уча във военноморско после, това ще ми навреди ли???
За пръв път ме хващат много съм притеснен!!!

GreenFairy
03-04-2013, 06:31
Най-добре да отидеш с родителите си и да си понесеш последствията. Мисля, че просто ще се скарат на ваш'те и най-много глоба да отнесете. Не е трябвало да даваш на 13-годишен да пие...

Didoroki
03-04-2013, 11:33
Това го разбрах, тази грешка няма да се повтори, ще си понеса последствията!!! Може ли някой поне да ми каже къде ги пише тия правила, в кой закон? Искам да си знам правата занапред, а не да ме мята всяко тъпо ченге!

Quid
03-04-2013, 18:20
Ти никакви последствия няма да понасяш освен вероятно някой скандал с родителите си.
Колкото до самите тях вероятно ще им тряснат някоя глобичка (не знам в колко часа са ви хванали) ако сте били навън без настойник след вечерния час.
Заведението вероятно също ще отнесе някоя глоба но това теб не те касае.
Не се притеснявай, няма да ти излезе досие от това ;)