PDA

View Full Version : Символичен подарък, любовна книга .. ПОМОЩ ?!



martichkaa
03-04-2013, 13:36
Здравейте, приятели! Пиша ви по повод предстоящата годишнина с приятелят ми. Бих искала да му подаря нещо символично и ръчно изработено. Ще се радвам, ако имате някакви идеи, но моята за сега е книга с историята на нашата любов. Единственото, което намерих обаче е това: http://napravenoslubov.wordpress.com/2012/11/07/подарък-за-любимия-книга-за-любовта/ Ако имате впредвид нещо, което ще го трогне и ще е ефектно ще се радвам да споделите :)

Amore-Mio*
03-04-2013, 13:55
Искаш книга с история на ВАШАТА любов, обаче го търсиш в интернет?
Губи ми се връзката.

martichkaa
03-04-2013, 14:02
Не съм се изразила правилно - книгата ще е с нашата любов, ще пиша, рисувам и лепя вътре, но искам идея как точно да направя книгата и как да изглежда. Не се сещам как се прави КНИГА. Схвана ли сега ?!

DisappointedDreamer
03-04-2013, 15:01
какво искаш да кажеш как се прави книга? как да слепиш страници заедно :Д или какво да напишеш в нея?

martichkaa
03-04-2013, 15:14
Ами самият формат на книгата, не искам да имам просто залепени страници :)

Chacho
03-04-2013, 16:01
Вземи 2 малки топченца (стоманени, пластмасови, без значение). От една малка дъска пък издълбай кръгли, гладки улеи по едната страна, така че да се образува лабиринт. Можеш да го облепиш после цялото в изрисувана хартия, с картон да направиш парапет на улеите и т.н. Накрая с прозрачна пластмаса (някъв похлупак, кутия или т.н.) можеш да направиш капак и за твоя лабиринт. Ще е хубаво да може да се откачва, щото тва е лесна опция да наместваш разбишканите топчета. Накрая на топчетата ще им лепнеш по една буква с твоето и неговото име. Целта е да попаднат в една и съща дупка примерно, някъде посредата, вървейки по различни пътечки.

Може би може да се направи много гъзарско, ефектно и лесно с подходящи материали и план, това ми хрумна на мен. Якото е, че наливаш собствените си усилия и желание, пък това се оценява винаги.

tori
03-04-2013, 16:12
Вземи 2 малки топченца (стоманени, пластмасови, без значение). От една малка дъска пък издълбай кръгли, гладки улеи по едната страна, така че да се образува лабиринт. Можеш да го облепиш после цялото в изрисувана хартия, с картон да направиш парапет на улеите и т.н. Накрая с прозрачна пластмаса (някъв похлупак, кутия или т.н.) можеш да направиш капак и за твоя лабиринт. Ще е хубаво да може да се откачва, щото тва е лесна опция да наместваш разбишканите топчета. Накрая на топчетата ще им лепнеш по една буква с твоето и неговото име. Целта е да попаднат в една и съща дупка примерно, някъде посредата, вървейки по различни пътечки.

Може би може да се направи много гъзарско, ефектно и лесно с подходящи материали и план, това ми хрумна на мен. Якото е, че наливаш собствените си усилия и желание, пък това се оценява винаги.
Oooo <3 Сладко. Иначе какно пита авторката - откъде да си купи тетрадка? Или как се пише? Обяснено е като за идиоти, просто казвам.

Deni_028
03-04-2013, 19:09
Идеята ти е много интересна и оригинална. Със сигурност ще зарадваш приятеля си. :) Потърси в интернет изработки на картички, от там може да си вземеш идеи и за книжката. ;)

CrazyLittleThing
03-04-2013, 19:28
Преди време в сиелата в мола бях гледала разни тетрадки, които бяха точно като книги, с чисто бели страници, дебелина около 3 - 4 см., в най-различни цветове. Идеята иначе наистина е готина, стига да я направиш добре. Успех!

mimsssssss
03-04-2013, 19:46
Нещо ми се струва, че си объркала подаръка. Напомня ми като историята с плюшената играчка - пак за момче. Ако си романтична натура и очакваш и той нещо такова да ти подари... дано се познавате по-добре. Според мен този подарък си е типично женски и не мисля, че той би се трогнал заради самият подарък, просто ще му хареса жеста ти.
Подаръци трябва да са нещо лично, ама според мен не и нещо дето ще стои в шкафа. Може нещо на кожена висулка, билет за концерт, почивка за 2-3 дена в планината и т.н.

TROLLDADLOLCAKE
03-04-2013, 23:15
Пиши за всички важни моменти-етапи случили ли се в развитието на вашата връзка и добавяй снимка от този момент (ако ли не някаква от нета напомняща за този момент) Накрая свърши със "Следва продължение" , така де все едно тепърва предстоят още по - хубави моменти! Успех и дано съм помогнал.

marilyn
03-05-2013, 13:24
Ами просто вземи някакъв хубав тефтер, потърси в по-големите книжарници. Там си пиши и рисувай каквото искаш.

3oPuTy
03-05-2013, 16:53
В нета е пълно с клипчета на тема "scrapbook" - разгледай ги и може да си харесаш някой начин за правене на "основата" :)

martichkaa
03-05-2013, 20:30
Благодаря ви ужасно много, че се отзовахте. Ще се постарая да го направя наистина добре, а именно за това съм намерила и приятелка, която може да рисува, аз мога да пиша и ще се получи нещо като книжка с приказка под всяка снимка (картинка, рисунка). Приятелят ми е по-романтичен от всяко момиче и съм сигурна, че ще оцени този подарък. :)

martichkaa
03-05-2013, 21:31
http://www.youtube.com/watch?v=agkcnFG1uP0 :)

martichkaa
03-07-2013, 08:36
Друг проблем сега - някой има ли идея от къде да си купя мъниста и всякакви неща за украса (в клипчето се вижда) ?

marin4itu
03-07-2013, 09:47
Мъниста - от магазин за копчета, конци, игли... там би трябвало да има панделки и такива неща..
Можеш да си купиш комплект за квилинг от книжарница.. ето какво представлява квилингът: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.245893025533357.53106.211476408975019&type=3
В youtube има много клипове как се прави..
Ето видове панделки:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.301409069981752.66380.211476408975019&type=3
Можеш да украсиш и с копчета:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.241783739277619.51702.211476408975019&type=3

3oPuTy
03-07-2013, 18:07
На мен ще ми е интересно да видя как се е получило накрая :)

Иначе в по-големите книжарници има и разни стикери,печати,картинки,кр стали и какви ли не други неща :) Ето ти и един сайт в случай,че не ти се обикаля - http://www.2elshi-shop.com/ А ако си от София можеш направо да посетиш магазина им.

martichkaa
03-07-2013, 18:39
Да, купих стикери (сърчица). Сега остава да купя и останалото и започвам. Ще снимам крайния резултат. :)

Minwu
03-07-2013, 18:40
Вземи тетрадка голям формат само с бели листа.. можеш да пишеш, рисуваш, лепиш.. каквото ти хрумне.

3oPuTy
03-07-2013, 18:49
И една идея от мен:
Може да оставиш няколко празни страници с идеята след време (например за следващата ви година) да допишеш продължението :)