PDA

View Full Version : С какво да се занимаваме в бъдеще? ( професия, специализация )



remina.alexieva
03-04-2013, 15:30
Здравейте, моля за съвет.. Чудя се с какво да се занимавам и да уча в бъдеще. Не знам какво да избера, защото твърде много неща ми харесват. Искам да уча за ветеринарен лекар, писател ( за това не се учи много много, но нещо св. с литература ), мениджмънт и ПР услуги, както и нещо свързано с природните ресурси и общоприетите услуги ( бизнес и т.н. ) Знам, звучи детински, но ако може да ми кажете нещо повече за специялностите свързани с дадените сфери. :)

noconnection
03-04-2013, 17:45
Съвет ли искаш? Ориентирай се в това, което те бива и се развивай там.
В тия университети са все такива изпропаднали неориентирани боклуци дето за нищо не стават и си мислят, че с диплома си копуват хубав живот.
Нищо лично.

dimitar_ak
03-04-2013, 19:22
Без диплома далече няма да стигнеш. Тя ти е един вид пропуск до хубавите работни места.

noconnection
03-05-2013, 09:20
Лошото е, че с диплома до никъде не стигате, най-много до сервитьорка или в банка за 600лв заплата.
Там идва другия въпрос вече, да имаш диплома за нещо, в което те бива и си го учил, не само да буташ годините докато завършиш без да прочетеш една страница като 90% "учещите".
Жалко е да учиш 4 години някаква професия и накрая да се надяваш, че някоя фирма ще те вземе и научи.