PDA

View Full Version : Захранващ блок



crips
03-04-2013, 20:16
Намирам информация за захранващ блок, но конкретно това, което ми трябва ме затруднява. Трябва ми, блокова схема, принцип на работа, време-диаграми и интерфейси. Ако някой може да помогне, би било чудесно. :)

JDeel
03-04-2013, 21:03
И аз веднъж търсих. Има разни схеми като пишеш в гугъл примерно "atx power supply circuit", макар че не съм намирал хубаво описание на принципа на работа... не че съм и търсил чак толкова сериозно де :) Но щом става въпрос за схеми и техника - гугъл е пръв приятел.

А тук пък има и бг форум за електроника, може да питаш: http://forum.eshop.bg/

notjustteen
03-04-2013, 21:07
Конкретно захранване или просто вход-изход?

dimitar_ak
03-05-2013, 19:30
Имах в едно много старо списание, но кой знае къде съм го дянал. Няма нищо особено в един компютърен захранващ блок. Това е стандартно импулсно захранване - високоволтово изправяне, мощен генератор с честота няколко десетки kHz, малък трансформатор, нисковолтово изправяне и кондензаторни филтри. Допълнително може да има логика за управление на старт бутона, на сигнали като Power Good и подобни.

notjustteen
03-05-2013, 20:07
Защо решихте, че задължително става върос за компютърно захранване. Може да иска просто токоизправител който вади различно напрежение.