PDA

View Full Version : Не ме уважава = Не ме обича ?



yYniiKaLnAa
03-05-2013, 19:58
Ходя с приятеля си от година и малко. Той е на 20, аз съм на 17. Отначало не беше нищо сериозно, но колкото повече време прекарвахме заедно, толкова по-сериозни ставаха нещата. За тази 1 година не сме се виждали само 3 дена.. Постоянно сме заедно. В началото той се държеше нормално, уважаваше ме, казваше ми, че ме обича, ласкаеше ме и аз се чувствах добре. Но напоследък нещата не вървят. Той не се интересува от мен, обижда ме, влияе се от мнението на приятелите си, предпочита да си прави колата, например, от колкото да е с мен. Когато се опитам да поговоря с него ми казва, че му е омръзнало от моето мрънкане. За нежност не може да става и дума... Не го интересува как се чувствам. Знам, че явно съм му омръзнала и знам, че не трябва да съм с него щом не съм щастлива. Проблема тук е, че съм свикнала страшно много с него. Отдръпнах се от приятелите си заради него, за да бъдем повече време заедно. И той се скара с най-добрият си приятел. Незнам как трябва да постъпя. Имам чувства към него и ако го зарежа сигурно ще ми е по-трудно от колкото сега, но не мога да понеса постоянните му обиди и критики. И си мисля, че ако човек не уважава ближния си, не го и обича. Как мислите, че трябва да постъпя ?

Amore-Mio*
03-05-2013, 20:06
По - лесно ще ти бъде без него.
Ще бъдеш и ще се чувстваш по-добре, поне поради това, че няма да получаваш нож в гърба от човека, който обичаш. Сложи край на нещата и продължи напред.

xXxPETYAxXx
03-05-2013, 20:09
А, защо толкова ти се ядосва, защо не поговориш с него за това? Може и ти да си правиш неща, които го дразнят, щом казва, че постоянно мрънкаш и просто да излиза извън релси за моменти, не знам ти си го познаваш по-добре, но поговори с него първо. Попитай го какво се е променило, ако не ти даде смислен отговор директно му кажи, че явно нямате бъдеще заедно, щом се държи зле с теб, без причина. Възможно е наистина да го задушаваш, без да осъзнаваш, започнете да се виждате през ден примерно?

xoxi
03-05-2013, 20:13
За 1 година не се свиква "страшно много" с някой, просто не искаш да си сама или не знаеш как да го зарежеш.
Ако го зарежеш, да, ще ти е гадно, но ще ти е гадно до време. След това ще си намериш добро момче и няма да се сещаш за сегашния. Ако останеш с него, почти сигурно е, че се обричаш на същото отношение от него към теб за още известно време, докато той не реши да те зареже. Тогава пък ще ти е още по-гадно.
Ако не виждаш бъдеще с него или си се опитвала да говориш с него и нищо не става, какво още чакаш?!

yYniiKaLnAa
03-05-2013, 20:17
Аз му казах, че искам временна почивка. Казах му, че сигурно сме си омръзнали и ще е по-добре да се виждаме по-рядно, но той не иска. Изобщо не мисля, че го задушавам. Аз съм много широкоскроен човек. Позволила съм му страшно много неща, които друга не би му позволила. Единственото нещо, с което може би го задушавам е това, че го разпитвам какво е правил през деня, а той мрази да му задавам такива въпроси. Страшен нервак е, много трудно се говори с него. Постоянно отговаря троснато или с висок тон ....

3oPuTy
03-05-2013, 20:36
А защо не седнете и не поговорите за проблемите си?!Кажи му,че не ти харесва как се държи и факта,че си позволява да те обижда ... Това държание не е нормално.Вярно,всеки човек понякога има периоди,в които е изнервен поради една или друга причина и несъзнателно си изкарва яда върху най-близките си,но по принцип в подобни случаи след един разговор всичко си идва на мястото.

marin4itu
03-05-2013, 20:42
Нормално е в началото да сте гледали да си отдавате цялото свободно време.. Но в последствие двама души имат нужда да си правят техните неща.. Недей му мрънка, излез се виж с приятелка например, или прави някакво твое любимо занимание.. На него в един момент, ще му долипсваш и сам ще иска да ти обръща внимание и да бъде мил с теб.

П.С.: Само кажи, че е зодия лъв и ще те разбера напълно :D

yYniiKaLnAa
03-05-2013, 20:51
Аз много пъти съм се опитвала да поговоря с него и той ми казва : "Пак ли започваш с твоите простоии" или нещо от сорта и не ми дава абсолютно никакъв отговор или започва да се смее, все едно това, че се чувствам зле му доставя удоволствие. Скорпион е :) .

arsenalllbaby
03-05-2013, 21:11
Остави го и продължи напред. Щом не те уважава каква връзка ще имате? Не иска да говорите за проблемите ви... Как да ги решите тогава? Само ти ли да се нагърбваш.. Държи се детински. Кажи му как се чувстваш, ако те прекъсне някак, бъди твърда. Нека разбере, че нещата са сериозни. Ако не направи нищо, за да те задържи, си тръгвай и не поглеждай назад. ;)

yYniiKaLnAa
03-05-2013, 22:28
Незнам. Аз мисля, че и той изпитва все още някакви чувства към мен. Винаги когато имам нужда от него - идва и ми помага. Мога да разчитам на него. А и плюс това има още един не много маловажен факт - аз съм му първата, както и той на мен. Чудя се заслужава ли си да съм с него, след като се държи така и може би въпросът тук е дали обичам себе си повече от колкото него. Незнам дали ще имам възможност да поговоря с него, защото днес се скарахме и аз му казах да ми звънне когато започне да се държи като голям човек и той си тръгна без да ми каже нищо. Причината поради, която се скарахме беше, че отново исках да поговорим за държанието ни един към друг. Осъзнавам, че съм станала досадна, но се опитвам с последни сили да направя всичко възможно тази връзка да продължи и двамата да се чувстваме добре. Мисля да изчакам да ми звънне и да се сдобрим, но да си променя отношението и да разбере, че няма да търпя да ме обижда и да се държи така с мен. И при следващия случай, в който ме обиди или ми се развика да прекратя всякакви отношения с него, колкото и трудно да ми се струва.

arsenalllbaby
03-05-2013, 22:44
Мисля да изчакам да ми звънне и да се сдобрим, но да си променя отношението и да разбере, че няма да търпя да ме обижда и да се държи така с мен. И при следващия случай, в който ме обиди или ми се развика да прекратя всякакви отношения с него, колкото и трудно да ми се струва.

Точно така. Не го търси първа. Той си е заминал, той да се върне. Няма да му тичаш след задника, нека се потруди малко и той. Досадна или не, не може да се бяга винаги от проблемите, а май той точно това прави. Няма да се разрешат ей така...

fenkaaa
03-05-2013, 23:35
За 1 година не се свиква "страшно много" с някой, просто не искаш да си сама или не знаеш как да го зарежеш.
Ако го зарежеш, да, ще ти е гадно, но ще ти е гадно до време. След това ще си намериш добро момче и няма да се сещаш за сегашния. Ако останеш с него, почти сигурно е, че се обричаш на същото отношение от него към теб за още известно време, докато той не реши да те зареже. Тогава пък ще ти е още по-гадно.
Ако не виждаш бъдеще с него или си се опитвала да говориш с него и нищо не става, какво още чакаш?!

Тук не съм съгласна.Не можеш да твърдиш това за всеки (че за 1 година не се свиква страшно много с даден човек).Може би си имала сериозна връзка,щом твърдиш така,но може би при теб просто е било по-различно.Аз също съм с приятеля ми почти 2 години и половина и все още помня,че още 1вата година бяхме свикнали мнооого един с друг.Не те нападам,просто казвам,че зависи от хората,от отношенията между тях,от това колко често се виждат през това време и т.н.Така че нормално момичето също да е свикнало с него.

По темата: Поговорете.Кажи му,че не можеш повече така и го предупреди,че ако нещата не започнат да се оправят,ще се наложи да се разделите и в краен случай наистина трябва да го направите.. не може да се държи така,не е честно,спрямо теб,след като нищо не си му направила,да те кара да страдаш.

JDeel
03-05-2013, 23:51
За 1 година не се свиква "страшно много" с някой...
Свиква се и за месец даже :)

yYniiKaLnAa, уравнението (от заглавието) е вярно. Също така е вярно, че момчетата казват нещата в прав текст, и щом казва че му е омръзнало от твоето мрънкане, значи има предвид точно това. И мисля че не само това му е омръзнало :)

Колкото до теб, мисля че имаш трески за дялане. Например казваш:
"отново исках да поговорим за държанието ни един към друг"
... и това е грешка от най-висока степен. Точно това е прословутото желание на жените да поправят мъжа. Неприятно е + това че нямаш абсолютно никакъв шанс да го поправиш с думи. Да го разпитваш за неща които не обича - също. И това не важи само за него, а и за следващия ти, а и за всички мъже по света.

Ако можеш нещо да направиш е да си гледаш твоите неща и дето се вика - да не му обръщаш внимание. Това значи излизания с приятелки, други приятелки... приятели... и нещата пак ще станат интересни :)))

LeprikonA
03-06-2013, 03:50
На 17 според мен не е време, в което да си длъжна да търпиш. Като не ти е добре - късаш с него.
Търпенето на обиди е много лоша практика по принцип, проява на липса на самоуважение дори, според мен. И особено когато е системно.
Не се заминавай повече, след раздялата ще ти е малко странно, но пък после ще ти е свободно и спокойно, дори хубаво.

SisiStrange
03-06-2013, 04:13
Свиква се и за месец даже :)

yYniiKaLnAa, уравнението (от заглавието) е вярно. Също така е вярно, че момчетата казват нещата в прав текст, и щом казва че му е омръзнало от твоето мрънкане, значи има предвид точно това. И мисля че не само това му е омръзнало :)

Колкото до теб, мисля че имаш трески за дялане. Например казваш:
"отново исках да поговорим за държанието ни един към друг"
... и това е грешка от най-висока степен. Точно това е прословутото желание на жените да поправят мъжа. Неприятно е + това че нямаш абсолютно никакъв шанс да го поправиш с думи. Да го разпитваш за неща които не обича - също. И това не важи само за него, а и за следващия ти, а и за всички мъже по света.

Ако можеш нещо да направиш е да си гледаш твоите неща и дето се вика - да не му обръщаш внимание. Това значи излизания с приятелки, други приятелки... приятели... и нещата пак ще станат интересни :)))
Аз пък съм съгласна с това.

Я преди да я съветвате да късат, помислете.

Момчето като цяло се грижи за нея. Не иска да късат. Не иска почивка от нея. Когато и потрябва помощ, той е там. Момче, което се държи така, не е безразлично.

В рамките на 1 година са били заедно всеки божи ден. Ей там е проблема според мен. Не казвам, че му е омръзнала или, че това като цяло е лошо, а че в една връзка е хубаво тук таме човекът да види, че ти имаш по нещо лично и встрани, че не си лепната като дъвка за него.

Хилядата разговора не вършат никаква работа никога. Един, максимум 2 стигат. Останалото вече наистина става досадно. Връзката не се оправя с думи. По начало нищо не се оправя с приказки. Оплаква се, че само мрънкаш? Спри. Прави си оглушки, когато му хрумне да те обиди. Обърни го на шега. Излизай повече с други хора (да не се разбира да тръгнеш по срещи), обвържи се още по-тясно с някое хоби. Не му звъни да се виждате всеки ден. Нека е през 1-2, може и 3 дни. Аз съм убедена, че резултат ще има. Ако продължи да се държи неуважително, хубаво, тогава късай. Аз си мисля, обаче, че е по-добре да дишнете малко въздух извън връзката (не раздяла) без всички драми на "Мило, искам почивка.", които са пълна простотия.

Tsukuda_Hiroshi
03-06-2013, 04:21
"Казах му, че сигурно сме си омръзнали и ще е по-добре да се виждаме по-рядно, но той не иска." --> Ако ти искаш вЪпросната почивка, той има ли избор? Мисля, че отговора е отрицателен...
СЪгласен сЪм с хората, които казаха, че по-добре и по-спокойно ще ти е с него. Ако една врЪзка не ти доставя удоволствие вече, ако вместо "Обичам те" чуваш "Пак ли твойте простотий"... Ами като те има за толкова проста и досадна, отЪрви го от простотиите и досадата - напусни го. ТЪкмо ще има доволно време да си оправи колата!!

xXxPETYAxXx
03-06-2013, 09:11
Хора, престанете с това "Лепете счупеното, не го изхвърляйте." Колкото и да лепиш нещо, пукнатините си остават. Понякога просто трябва да оставиш нещата да се развият естествено. Той дори не я изслушва, когато започва да говори за проблемите във връзката им!

Markuss
03-06-2013, 09:18
" Той не се интересува от мен, обижда ме, влияе се от мнението на приятелите си, предпочита да си прави колата, например, от колкото да е с мен. Когато се опитам да поговоря с него ми казва, че му е омръзнало от моето мрънкане. За нежност не може да става и дума... Имам чувства към него"

На базата на какво...? Много сте ми интересни и винаги съм се чудел на такива като теб. След като ти предоставя единствено присъствието си, на което си свикнала и нищо друго, ами напротив - обижда те и прочее, просто НЯМА как да е нормално за един човек, да изпитва някакви симпатии дори към този идиот. Замисли се хубаво какво печелиш и с какво заплащаш, като продължаваш да си с него.

mimzi3
03-06-2013, 18:58
На това му се вика Overly Attached ... между другото няма по-досадно нещо от това някой да ти хленчи как иска да си говорите за отношенията и т.н. Да не говорим пък ако става въпрос за момче

UniCoWN
03-06-2013, 20:59
Авторке, разбирам те. Много добре те разбирам. Всяка дума. Все едно описваше мен в един период.
Съвета ми към теб: Не, няма да ти е по-лесно без него. Не, няма да си по-щастлива. Не постъпвай така, не се разделяйте. Какви са тези сравнения с изхвърляне или лепене на счупени вещи, забога, хората не са предмети.
Едно запомни, идеални няма, никой не е безгрешен. Той прави грешката да се държи така с теб в момента, ти също правиш грешки.
За тези, които казаха, че не може да искаш да си с човек, който опитва да те отблъсне и да имаш чувства към него, само ще ви кажа, че явно нищо не сте видели от любовта. От истинската любов, онази любов, която не се предава и се разпалва отново и отново след всяка нормална криза, и това с цената на всичко. Компромиси, търпение и разбиране.
Ако не сте един за друг за година щеше да го знаеш вече.
Но ако не сте един за друг И ти го ЗНАЕШ, но отричаш и отлагаш пред себе си, това е друг въпрос.

xXxPETYAxXx
03-06-2013, 21:04
Ох, какви сте ми романтици, но не и реалисти.

magita
03-06-2013, 23:21
скарайте се едно хубаво, после се изчукайте още по-хубаво (:

SisiStrange
03-07-2013, 05:22
Ох, какви сте ми романтици, но не и реалисти.

Съвсем реално ми се вижда, когато двама души в рамките на 1 година не правят практически друго освен да си висят нон стоп на главата, да си омръзнат малко или много. Никой не е казал да седи с него и да си страда, щото и е голяма любов. Аз не виждам лошо в това да опита да нормализира нещата. Ако не стане, хубаво. Не гледате и от неговата страна на нещата. Не, че го оправдавам, но 1 година са били като дупе и гащи. Сега иска малко да отдели време повече за хобита и странични неща (в случая явно колата) и следва мрънкане, изясняване на отношенията и искане на почивки. Ми дразнещо звучи. Не е редно да се държи така с нея, но някои мъже просто не ги бива в сериозните разговори на тема романтика и отношения. Това не значи, че все пак не я уважава като човек и че не му пука вече за нея. Да си кажа честно, има нещо вярно, че когато единия само иска да се изяснявате и те наобикаля с мрънкане за неща, които ти не виждаш като проблем, ти става досаден.

dianna1997
03-07-2013, 06:40
Леле каква връзка. Цяла една година всеки ден заедно. Това е прекрасно, но не мога да разбера защо изведнъж започва да се държи така, при поколение че имате такава сериозна връзка. Може просто да иска да си дадете малко почивка или може да са изстинали чувствата. Не се отчайвай. ГОРЕ ГЛАВАТА !!! Но ако не върват нещата и ако не се чувстваш вече щастлива с този човек и те наранява с държанието си според мен трябва да приключиш с него, колкото и трудно да ти бъде. ;)

xXxPETYAxXx
03-07-2013, 07:01
Съвсем реално ми се вижда, когато двама души в рамките на 1 година не правят практически друго освен да си висят нон стоп на главата, да си омръзнат малко или много. Никой не е казал да седи с него и да си страда, щото и е голяма любов. Аз не виждам лошо в това да опита да нормализира нещата. Ако не стане, хубаво. Не гледате и от неговата страна на нещата. Не, че го оправдавам, но 1 година са били като дупе и гащи. Сега иска малко да отдели време повече за хобита и странични неща (в случая явно колата) и следва мрънкане, изясняване на отношенията и искане на почивки. Ми дразнещо звучи. Не е редно да се държи така с нея, но някои мъже просто не ги бива в сериозните разговори на тема романтика и отношения. Това не значи, че все пак не я уважава като човек и че не му пука вече за нея. Да си кажа честно, има нещо вярно, че когато единия само иска да се изяснявате и те наобикаля с мрънкане за неща, които ти не виждаш като проблем, ти става досаден.
Така е, ама нищо няма да му стане, ако веднъж поне я изслуша, вместо да я реже. Тя му е казала, че може би им трябва лека почивка, ама той не е съгласен. В случая, само тя се бори за тази връзка, което не е хубаво. Дори тя наистина да е мрънкало, той можее поне да седне да поговори с нея за 10 минути, че все още я обича, обаче тя се държи нелепо! Тя му е показала, че усеща проблеми във връзката им, можело е да ги обсъдят, въпреки, че той е наясно, че тя не се чувства толкова щастлива както преди, не прави нищо по въпроса. Това не е хубаво. Аз също съм на мнение, че трябва да разредят вижданията си, обаче нали той не е съгласен - значи, на него така му е добре, момичето да не е щастливо, да му мрънка, обаче той да не прави нищо по въпроса. В никакъв случай не казвам, че на авторката мрънкането е нормално, обаче след като го има, той може не да ѝ казва "пак ли започваш с тези глупости", а да ѝ обесни, като на човек, че няма за какво да мрънка.

GossipGirl89
03-07-2013, 07:55
Наистина спри да му мрънкаш, че искаш да говорите. Разбирам, че ти е кофти и единствената алтернатива за решение на проблема, която виждаш е разговор, но другите са прави - когато нон-стоп висиш над главата на някой и не спираш да му хленчиш, че искаш да говорите, съвсем нормално и инстинктивно той се отдръпва и започва да гледа с досада на цялата тая работа. Пък и момчетата са малко по-така в тия отношения - не обичат много много да водят сериозни разговори на тема "Защо се държиш така?" и "Къде е проблема?". Донякъде е станало добре, че сте се скарали. Сега недей да го търсиш първа, а изчакай той да направи крачката. Дай му малко време да си осмисли нещата и да усети липсата ти. Пробвали ли сте по някакъв начин да разнообразите връзката си? Да направите заедно нещо, което до сега не сте правили, да отиде някъде и т.н. Пък и казваш, че през тази 1 година сте заедно почти всеки ден - това донякъде писва. Не казвам, че трябва да се виждате 2 пъти в месеца, но е хубаво в такива ситуации срещите да са примерно през 2-3 дни, за да има някакъв баланс и да може да си залипсвате.

Josefinne
03-07-2013, 09:24
Честно казано за близо 5 години и аз съм преминала през 1-2 такива периода. Понякога причината е била в мен, понякога в него, но обикновено проблемът е, че хората започват да се държат по определен начин един с друг.
От това, което си написала бих заключила, че той не иска да се разделяте, защото може би и той , както и ти , има чувства към теб, с които не е готов да се раздели. Но от това, което прави (предпочита да си дрънка по колата, вместо да сте заедно), бих казала, че просто вече не му е приятно да прекарвате време заедно. Това обикновено води до финала на една връзка, но от личен опит ще кажа, че не е непоправимо.
Тъй като каза, че си го обичаш и не искаш да късате, смятам, че е редно да дадеш на връзката ви ( не на него, а и на двама ви! ) още един шанс. И тъй като е по-трудно да работиш върху някой друг, да му наложиш определено поведение - работи върху себе си.
Подкрепям мнението на останалите, че да отидеш при него и да кажеш "искам да говорим за отношенията ни" или производно е грешка. Звучи обвинително! Наистина не е зле този разговор да го проведете, но първо нещата трябва да започнат да се подобряват между вас, за да вижда той смисъл от този разговор, за да се отвори и наистина да говори за това какво мисли и чувства.
Като начало бих те посъветвала да станеш положителен човек. Не пречи да се виждате всеки ден, но нека не проблемите на връзката ви да са темата на разговора. Както казаха и по-горе - намери си хоби, което да те вълнува и увлича - танци, фитнес или друго. Говори му за това колко ти харесва да правиш това , разкажи му нещо яко, което ти се е случило през деня. Също може, ако той се навие, да си планувате някаква почивка, за която да си мечтаете заедно. От друга страна започни да живееш живоа си така, сякаш си имаш собствени занимания и интереси, неща за правене, в които той не е включен. Защото от една страна - така ще имате повече теми за разговор, второ - ще се чувстваш по-пълноценен човек, а не като придавка на мъжа си и трето - ако все пак нещата не се подобрят при вас, ти вече ще си поставила основите на новото си ежедневие, което не включва гадже.
На мен лично почивките с приятеля ми винаги са ми помагали - прекарваме време заедно, успяваме да релаксираме, да се откъснем от нещата, които ни разсейват, хората , които ни изнервят и започваме да си говорим за нещата, които ни тежат. Винаги след това кризата отминава. Пробелмите се изясняват. Всеки един от нас разбира другия малко по-добре.
Като си говорите, освен това, добре е да си говорите за това, което ви пречи и което те кара да страдаш във връзката ви. Кажете си конкретните неща, такива каквито са - например замисли се за какво те е обиждал, какво е имал предвид с тази обида. Дали крие в себе си злоба или раздразнение. И защо мрънкаш? Явно , че си недоволна , но от какво, ясно ли ти е на самата теб? Тези разговори относно отношенията помежду ви следва да се провеждат , след като сами сте установили какви са собствените ви проблеми за себе си. Да си наясно какво ще му кажеш. Да бъдеш готова самата ти да приемеш критика. Не бързай да казваш " ама не, аз не съм такава" или " не правя така". Приеми думите му, не ги коментирай на момента. Помисли за тях на спокойствие. Един разговор може да се провежда на няколко пъти, но най-важното е да не се превръща в скандал. Щом усетиш, че обстановката се нажежава, веднага направи така, че да си дадете почивка от разговора - най-добре да продължите на следващия ден.
И за финал - и аз съм ходила със Скорпион и се скъсахме да се караме. Накрая скъсахме и честно казано - беше ми тъпо, че останах сама, но не беше лошо решение. Изводът ми от тази връзка беше, че Скорпионите обичат силни и независими жени и повече от всичко ги отблъсква човек, който се е залепил за тях (наблюдение, извлечено от следващите му връзки, тъй като той понякога ми споделя за тях).
В крайна сметка ако наистина нещата не вървят, няма защо да се задържате заедно. Ако продължаваш да си нещастна в тази връзка - освободи се от нея. Не се страхувай от свободата, тя дава толкова прекрасни възможности, най-добрата от които е да срещнеш по-добър за теб човек.

marilyn
03-07-2013, 13:17
Аз му казах, че искам временна почивка. Казах му, че сигурно сме си омръзнали и ще е по-добре да се виждаме по-рядно, но той не иска. Изобщо не мисля, че го задушавам. Аз съм много широкоскроен човек. Позволила съм му страшно много неща, които друга не би му позволила. Единственото нещо, с което може би го задушавам е това, че го разпитвам какво е правил през деня, а той мрази да му задавам такива въпроси. Страшен нервак е, много трудно се говори с него. Постоянно отговаря троснато или с висок тон ....


Aко беше толкова широкоскроен човек, нямаше да зарежеш приятелите си, за да си нон-стоп с него. Разредете си срещите. За 3 години напълно нормално е да сте си омръзнали, не го задушавай.

Уважението и обичта са звързани.. едното няма ли го... не върви и толкова.

Minwu
03-07-2013, 18:42
Само си прочети поста и ще разбереш, за какво иде реч :D

Djara
03-07-2013, 20:41
...Позволила съм му страшно много неща, които друга не би му позволила...
Явно не знаеш смисъла на "широко скроен" и затова си се самоприпознала като такава. Какво искаш да кажеш с това ,че си му позволила. Ти нямаш власт над живота му, че да даваш свободно на каквото и да било. Само той може да си реши дали да се държи тактично спрямо теб като зачита мнението ти и споделя разбиранията ти.
Помисли дали не е задушаващо очакването ти да бъдеш уважавана. Ако се чувстваш подтисната и мачкана е по-добре да се разделиш сега, отколкото да се тормозиш.