PDA

View Full Version : Пламен



magneticfields
03-05-2013, 20:38
На 20 февруари Пламен Горанов пламна в знак на протест срещу Киро и ТИМ. На 3 март той почина. С тази своя саможертва той не само се превърна в символ на съпротивата ни срещу мафията, а и обедини народа както никой друг. Той избра да се жертва в името на каузата си. Ето в това се крие всичко не е важно колко живееш, а как живееш и какво си оставил зад себе си...Почивай в мир, момче! Народа няма да забрави саможертвата ти! Поклон пред паметта ти!

haritov
03-05-2013, 20:43
и кво прайм ся?

marin4itu
03-05-2013, 20:53
Съжалявам, ама аз за която и да е държава, не бих се самозапалила!

magneticfields
03-05-2013, 21:27
Той не се запали заради държавата. Направи го заради нас, за да разберем същината на проблема. И да се борим и след неговата смърт.

Ivaaaaa
03-05-2013, 21:29
Той не се запали заради държавата. Направи го заради нас, за да разберем същината на проблема. И да се борим и след неговата смърт.

това за менн е НЕНОРМАЛНО

haritov
03-06-2013, 05:52
Той не се запали заради държавата. Направи го заради нас, за да разберем същината на проблема. И да се борим и след неговата смърт.

той ли ти го каза?

JoLLiE92
03-06-2013, 06:21
Деазнам .. според мен това е психическа лабилност. :) Жалко за момчето. Жалко и че се налагат такива постъпки.

magneticfields
03-06-2013, 19:52
той ли ти го каза?
Иска ми се! За жалост, нямам честта да го познавам...

machoka
03-07-2013, 07:32
вие сте роботизирани бе, прегледайте се.

haritov
03-07-2013, 08:20
Иска ми се! За жалост, нямам честта да го познавам...

той е един самоубиец нищо повече

magneticfields
03-07-2013, 16:41
Не мисля така! За мен си остава символ на съпротивата. Въпреки че Кирил Йорданов не я заслужаваше тази жертва...

haritov
03-07-2013, 19:43
Не мисля така! За мен си остава символ на съпротивата. Въпреки че Кирил Йорданов не я заслужаваше тази жертва...
+ - един няма значение жертвал се е за нищо

machoka
03-07-2013, 20:25
Абе писнАхте ми вече бе, честно. Стига писахте простотии, вие национален герой го направихте бе.

Я се осъзнайте в кое време живеем. Да не сме в 17в?!? Така ли се решават проблемите, да си теглим кибрита?
Някои от великите ни имена в близката история са се ЖЕРТВАЛИ (а не самоубивали) в името на родината си, докато колят наред врага за послено. Имало е кауза, нямало е политика, дипломация, нямал го е света такъв - какъвто го познаваме. Чакайте бе, алооо Средновековието!

Утре ше си тегля кибрита за децата в Хаити и Сомалия, за убитите кученца в приютите, за Колю кмета на Ганчо'а маала че не ме кефи .. тва кво е? Тва е психическо разстройство. Тва е егоизъм, открит в погледа на всичките му близки, на деца и майка.

И тва, че сравнихте един нестабилен субект с нацоинални герои от историческо значение и други епохи е повече от обидно за тях самите. Вие поругавате историята в момента и ви чета с погнуса и недоумение.

JoLLiE92
03-08-2013, 06:28
^ Нямам какво повече да кажа. :) Точно. Не е постъпка на разумен индивид, но в крайна сметка Кирил Йорданов заради това си подаде оставката... И все пак, не е постъпка на силен характер, а бягство от реалността.

girlwithblueeyes
03-08-2013, 07:57
Поредният самоубиец ! Не знам даже защо му се отдели толкова внимание ,че чак ден на траур имаше . Дай за всички самоубийци да направим траур и да ги издигаме на пиедестал . А сравнението с националните ни герои е просто трагично . Осъзнайте се бе хора след 2-3 дена никой няма да го помни .

magneticfields
03-08-2013, 17:44
Как може да сте толкова безчувствени?

girlwithblueeyes
03-08-2013, 21:05
Защото, не е станало нещо кой знае какво ,ако е чак такъв герой трябваше да се бори ,а не да си драска клечката . Това да се самозапалиш не е героизъм а пълна идиотщина .

psychopath
03-08-2013, 21:34
Какъв герой, какви 5 лева, бе, филмари? Я се стягайте!
Кое е героичното? Каква революция?
Героично би било, ако имаше нещо градивно в цялата работа.
Нищо против момчето, лека му пръст, ама ме дразнят малоумните олигофрени, които го изкарват герой и го сравняват с Левски и Ботев...

psychopath
03-08-2013, 21:34
Той не се запали заради държавата. Направи го заради нас, за да разберем същината на проблема. И да се борим и след неговата смърт.

И ти разбра ли каква е същината на проблема?

magneticfields
03-09-2013, 17:31
Да разбрах!

psychopath
03-09-2013, 20:56
И какво разбра?

RagioL
03-10-2013, 05:51
Решил е да се самоубие и просто е искал да го запомнят.

Кое му е героичното?

LadyDi
03-11-2013, 13:14
Сега щели да кръщават плочките пред общината - площад "Възпламеняване"...
До там се докарахме - да величаем всеки психически лабилен човек...

Умря Пламен - последният национален герой...
Символ на съпротивата.
Жертва, която Кирил Йорданов не заслужавал.

Ъх...

JoLLiE92
03-11-2013, 13:21
Сега щели да кръщават плочките пред общината - площад "Възпламеняване"...
До там се докарахме - да величаем всеки психически лабилен човек...

Аз чух, че ще кръщават Мария Луиза на името му ...
по-голяма тъпотия не бях чувала.

LadyDi
03-11-2013, 13:26
За Мария-Луиза не съм разбрала...
Но си е тъпотия, да.

ShtrudeL
03-11-2013, 15:12
Кофти.
Не всеки човек притежава минимум 5 мозъчни клетки, достатъчни му да знае, че не е факла.

psychopath
03-11-2013, 20:36
Аз като казвам, че тоя прост и умрел народ си заслужава всички, даже му е малко... ми се смеете. : )

magneticfields
03-12-2013, 16:23
Кофти.
Не всеки човек притежава минимум 5 мозъчни клетки, достатъчни му да знае, че не е факла.
А ти познаваш ли го, че да си позволяваш такива коментари?

LadyDi
03-13-2013, 06:59
А ти познаваш ли го, че да си позволяваш такива коментари?

Направил каквото направил.
Факт е, че нещата се раздухаха повече от необходимото.
Има твърде много въпросителни в цялата история.

psychopath
03-13-2013, 20:57
Аз предлагам всичките му последователи по негов пример да направят саможертва, ще станат герои! Новите Левски и Ботев...
Хайде, самоубивайте се! : )

magneticfields
03-13-2013, 20:59
Мисля, че е по-разумно да довършим започнатото от него.

LadyDi
03-13-2013, 21:13
Аз предлагам всичките му последователи по негов пример да направят саможертва, ще станат герои! Новите Левски и Ботев...
Хайде, самоубивайте се! : )

Ми те почнаха.
Днес някакъв мъж се подпалил пред президентството.
Пример за чудо и приказ даде Пламен... Величайте го още. Още може...

LadyDi
03-13-2013, 21:13
Мисля, че е по-разумно да довършим започнатото от него.

Да се запалим и ние ли?
Щото той друго не започна...

psychopath
03-13-2013, 21:24
Мисля, че е по-разумно да довършим започнатото от него.

Давай!

haritov
03-13-2013, 22:52
Мисля, че е по-разумно да довършим започнатото от него.
сори нямам психически отклонения

arsenalllbaby
03-14-2013, 00:13
За жалост не е единствения подпалил се... Друг мъж също почина, с жена и деца... Нямали работа, карали го на помощи. Казал на жена си, че не може така повече и кво беше там... И се подпалил и той.. Починал.. Ем, съжалявам, ама семейството му, приятелите, съседите казали, че не са забелязали в близките дни промяна в поведението му... Казаха, че не е имал психично разстройство, не бил стабилен човек, не знам си какво... Това какво ще рече? Направил го е от егоизъм... Един вид казва на близките си "Аз бях до тука, вие се спасявайте. Аре"... Толкова ли не помисли за жена си, как ще издържа децата им.. За децата не помисли ли.. Ми нека всеки с проблем да се запали. Жив човек няма да остане. И тоя Пламен, заради когото не знам честно защо имахме ден на траур, не знам какво го прави толкова различен от другите самоубили се, би бил по-полезен жив, отколкото на пепел...

LadyDi
03-14-2013, 05:34
Имахме ден на траур, защото на Бойко много му се искаше да се хареса на протестиращите.

haritov
03-14-2013, 09:02
само човек с психични отклонения би се самоубил

JoLLiE92
03-14-2013, 10:08
само човек с психични отклонения би се самоубил
не задължително с отклонения, просто слаб психически.

magneticfields
03-15-2013, 16:30
Ти пък кат си толкова силен стиска ли ти да го направиш?!

JoLLiE92
03-15-2013, 16:32
Аз съм силНА и ми стиска да живея. :)

haritov
03-15-2013, 17:01
Ти пък кат си толкова силен стиска ли ти да го направиш?!

ами ако го направят твоите деца?

magneticfields
03-15-2013, 17:07
Нямам деца! Не знам в каква връзка ми го казваш.

psychopath
03-15-2013, 19:13
Така и не каза какво си разбрала от примера му. :)

LadyDi
03-15-2013, 19:37
magneticfields, самоубийството не е знак за силна психика, нито е знак за изключителна съпричастност към дадена кауза. Ако беше така, самоубийците трябваше да бъдат обявявани за мъченици. Църквата, обаче, заклеймява самоубийството.
Не е важно дали Пламен е имал психически отклонения или е бил лабилен. Важно е, че една голяма част от децата, които протестират на улицата (и които не знаят за какво точно) му се възхищават и го величаят, точно като теб. Това Е грешно, глупаво и безотговорно от страна на родителите им, които явно не са ги научили как да ползват сивите си мозъчни клетки.
Пламен, без значение неговият мотив, остава просто един самоубиец. Никакъв национален герой. Сравнявате го с Левски. Ако на Левски бе дадена възможност, той щеше да остане и да види страната си свободна. Какво направи Пламен? Отиде на 20-ти февруари в 7:30 сутринта, когато в общината са само горките чистачки, развя някакъв плакат (според слуховете), на който пишело нещо за оставката на Кирил Йорданов в срок до края на същия ден и си драсна клечката. Не дочака да види какво ще се случи.
Не претендирам да знам какво си е мислел. Не претендирам да знам дори дали това, което пише в медиите е вярно. Но претендирам да знам, че този човек не е герой. Той не дава героичен пример на никого, още по-малко на деца като теб.

magneticfields
03-16-2013, 17:39
А ти откъде си сигурна, че сам си е драснал клечката? Защо прокуратурата отказва да даде записите, при условие че приятелите му ги искат? Има нещо гнило в цялата тая работа...

psychopath
03-16-2013, 18:12
Така и не каза какво си разбрала от примера му. :)

...

OoVasKoO
03-16-2013, 18:14
Кофти.
Не всеки човек притежава минимум 5 мозъчни клетки, достатъчни му да знае, че не е факла.
:D

JoLLiE92
03-16-2013, 18:23
Първо беше направил нещо велико като сам си драснал клечката, после не си бил драснал сам клечката...

psychopath
03-16-2013, 19:11
Първо беше направил нещо велико като сам си драснал клечката, после не си бил драснал сам клечката...

Всичките му "последователи" са такива - неадекватни, неориентирани, незнаещи за какво се борят и като ги питаш най-елементарно нещо...или извъртат въпроса и си повтарят заучените фразички, или го подминават.