PDA

View Full Version : Съгласни ли сте, че..



ShtrudeL
03-06-2013, 11:49
..винаги в любовта има 'обичан' и 'обичащ'? Или че единия обича повече от другия..

Обосновете се.

nikol12345
03-06-2013, 11:57
Не съм съгласна! Да, наистина е трудно любовта да е реципрочна и интересът и усилията от двете страни за връзката да са равни, но има примери, че е възможно. Поне аз имам познати и семейни приятели, които от дълги години се "държат" един друг здраво и правят всичко за отношенията и семейството си... Бих могла да го кажа и за моите родители.

LovEsIckk
03-06-2013, 11:59
Не мога да се съглася с това "винаги", защото нямам наблюдение върху всички двойки по света. Но при повечето е така.
И за мен това е така, заради времената в които живеем и изменените ценности.
Единия като покаже повече сила или свобода, другия спича и се започват едни сцени.
Може би и двамата са обичащи и обичани.. Просто те са различни хора, а не 1 и в единия винаги ще има нещо,което се противопоставя с разбирането на другия. От там следва и филма "обичан" и "обичащ".

ShtrudeL
03-06-2013, 11:59
Не съм съгласна! Да, наистина е трудно любовта да е реципрочна и интересът и усилията от двете страни за връзката да са равни, но има примери, че е възможно. Поне аз имам познати и семейни приятели, които от дълги години се "държат" един друг здраво и правят всичко за отношенията и семейството си... Бих могла да го кажа и за моите родители.

И как мислиш се постига това?
Защото според мен, ако някой ми сваля звезди всекидневно и ми казва, че няма по-добра от мен, ако някой ме глези постоянно и виждам обезумял от 'любов' поглед, то толкова светкавично ще ми втръсне, че е чак плашещо..
Както и ако аз се лигавя на някой му говоря същите неща..
Хората трябва да се борят един за друг и да си се доказват постоянно.. Мисля, че е хубаво от време на време, когато си в 'ролята на обичащия', да 'спираш' за известно време да обичаш, за да има време човека до теб да осъзнае, че има нещо до себе си. Но не прекалено дълго, че да започне да се съмнява или ти самия да правиш простотии, за да те оцени.
От опита тире грешки, които имам, стигнах до тоЗ извод.
Баланс трябва да има и човеците да си прехвърлят 'ролята' периодично, за да са щастливи и прекрасни.
Което признавам си не ми харесва и смятам за леко тъпо, но някак го разбирам..

Гладна съм..

LovEsIckk
03-06-2013, 12:03
В днешно време, почти е невъзможно да се постигне, Щруди.
Живеем в съвсем различни временна, възпитани сме по съвсем различен начин, имаме странна ценностна система..Навремето почти всички са били еднакви, с еднакво възпитание, с еднакви мисли..Сега имаш възможност да бъдеш такъв какъвто искаш. Т.е. всеки имат някаква свобода и избор..Което не винаги се харесва на другия във връзката.

ShtrudeL
03-06-2013, 12:07
В днешно време, почти е невъзможно да се постигне, Щруди.
Живеем в съвсем различни временна, възпитани сме по съвсем различен начин, имаме странна ценностна система..Навремето почти всички са били еднакви, с еднакво възпитание, с еднакви мисли..Сега имаш възможност да бъдеш такъв какъвто искаш. Т.е. всеки имат някаква свобода и избор..Което не винаги се харесва на другия във връзката.

Различни времена, различно възпитание.. все едно човече, което да има като твоите виждания за нещата (е, не може съвсем напълно), ще се намери.. точно толкова, колкото ти трябва.. ( :
Много ясно, че няма да се хванеш с някой, с напълно различна ценностна система от твоята.. ( :

LovEsIckk
03-06-2013, 12:10
Виж, Щруди. Дори да намериш човек с твоето мислене и ценностна система, винаги ще има нещо , което да ви различава. Винаги единия ще е по-силния характер. Въпроса не е кой е по-силен и кой по-слаб.
Въпроса е да не се чувстват такива внушения във връзката, като "обичан" и "обичащ". Стигнеш ли до там, това вече не е връзка.

ShtrudeL
03-06-2013, 15:16
Въпроса е да не се чувстват такива внушения във връзката, като "обичан" и "обичащ". Стигнеш ли до там, това вече не е връзка.

Съгласна съм с това.

EinGutesKind
03-06-2013, 18:19
По-склонен съм да вярвам, че любовта е до време. В началото има тръпка, привличане, ама после става банално и досадно ежедневие ...

Wax
03-06-2013, 18:21
Щруде, искам да ти свърша на веждите :/

FuCKkK13
03-06-2013, 18:25
не съм съгласна.. различни хора- различни начини на показване на любов.. някой може да те обича по свой си начин,а ти да не можеш да разбереш и да си викаш ''аз го обичам повече'' няма как да сравниш любовта на 2ма човека освен ако ти не си и двамата,а това реално е мисията невъзможна .....и за мен любовта между мъж и жена е допълване .. където едното липсва - там го има другото така че ако изобщо може да се говори за сравняване резултатът би бил равен ...

LovEsIckk
03-06-2013, 18:29
По-склонен съм да вярвам, че любовта е до време. В началото има тръпка, привличане, ама после става банално и досадно ежедневие ...


В началото си е влюбване (да бъдем точни) - с тръпката,страстта и т.н. После като свикнеш с човека или е любов и го заобичваш с всичките му недостатъци, или ти писва и си хващаш пътя.
Аз евала правя на двойки, които са успели години наред да поддържат връзката по между си.Но това не става с манджи и гледане на телевизия в панелката, общо взето и това изисква средства и малко повече свобода.

machoka
03-07-2013, 07:40
трудна работа е всичко да е цветя и цветна дъга през цялото време на една връзка. след време, когато нещата се уталожат, нормално е единият да погони другият. Въпросът е и обратното да става - т.е. да си сменят ролите през някви периоди от време. Не може 20 години на магия да се кара, трябва си малко битовизъм, несгоди, сръдни и т.н.