PDA

View Full Version : Как да разкарам досадник ?



Ninitoo
03-06-2013, 12:12
Здравейте ! Имам проблем и ми трябва спешна помощ . Става дума за момче от моето училище , което ме харесва и е страшен досадник . Аз почти не го познавам-всичко започна когато му приех поканата за приятелство във фейсбук . Веднага след това ми писа и от тогава ми пише почти всеки ден , постоянно ми харесва снимките във фейсбук и публикациите , пише че съм красива и т.н. , а аз изобщо ма изобщо не го харесвам . Отначало му пишех , опитвах се да бъда мила , защото той е мило и кротко момче , но вече почва да ми писва и се опитвам да го избягвам . Тъпото е , че не мога просто ей така без повод да му кажа да ме остави на мира , а и честно казано малко ми е гадно да не го нараня . Но казвам ви вече започна да ми писва - свръх досаден е . Вчера ми писа три пъти , докато накрая не отговорих и не му казах ,че имам много да уча , а той пак настоя да ми пише вечерта , аз обаче си изключих компютъра .Дори качих ето тази песен в профила си http://vbox7.com/play:fb4173c2 заедно с част от припева , току виж той схване лекия намек , ама не - даже я и хареса и продължи да ми пише . В безизходица съм , не знам какво да правя . Моля ви , дайте ми някакъв съвет.

minchorna
03-06-2013, 12:16
Махни го от фейсбук.Не си длъжна да му даваш обяснение.Че е кофти ,кофти е,ама си има граница ,която не трябва да се прекрачва :)
Или просто направи така,че като постваш нещо да не му излиза на него :) И направи чата така,че само за него да си извън линия :)

Chacho
03-06-2013, 12:17
Пробвай с "махни се, досадник!"

girlwithblueeyes
03-06-2013, 12:18
Просто му кажи , че ти е досаден и толкова :)

minchorna
03-06-2013, 12:19
Просто му кажи , че ти е досаден и толкова :)

"Нямам време да се занимавам и с тебе" също върши работа ; )

granger
03-06-2013, 12:20
Право в очите,без заобикалки, няма да е особено приятно , но от такива лепки няма друго измъкване. + биеш му игнор.

xXxPETYAxXx
03-06-2013, 12:33
Казваш му "досаден си", ако прдължи да е същия, просто го махни отвсякъде,а когато го видиш до игнорирай.
Май ти харесва вниманието му, щом до сега не си направила тези неща...

Tuesday
03-06-2013, 13:12
Директно му казваш това,което искаш да спре да те занимава и така иначе няма да схване намека и ще продължава още

strawberry88
03-06-2013, 13:16
Махни го от фейсбук направо.

Amore-Mio*
03-06-2013, 13:42
Или му казваш за чувствата си по някакъв деликатен, но и разбираем начин. Или просто го премахни от приятелите си. Други варианти няма.

marilyn
03-06-2013, 13:43
Махни го от приятели.

Josefinne
03-06-2013, 14:01
Няма лесен начин. От една страна можеш да го игнорираш по-настоятелно, което според мен е кофти. Явно, че си му дала някаква надежда в началото, като си била мила и той го е объркал с "шанс". Аз лично бих използвала директния подход, но пък аз не съм от най-деликатните хора. Бих го направила заради него, за да не се надява напразно момчето. Просто една вече му пиши във фейсбук или скайп, където си общувате. Кажи му, че знаеш, че те харесва, но ти не се чувстваш по същия начин. Че съжаляваш, но не можеш да заповядваш на чувствата си и че според теб е по-добре и за двама ви, ако за известно време спрете да общувате.

Ninitoo
03-06-2013, 14:31
Няма лесен начин. От една страна можеш да го игнорираш по-настоятелно, което според мен е кофти. Явно, че си му дала някаква надежда в началото, като си била мила и той го е объркал с "шанс". Аз лично бих използвала директния подход, но пък аз не съм от най-деликатните хора. Бих го направила заради него, за да не се надява напразно момчето. Просто една вече му пиши във фейсбук или скайп, където си общувате. Кажи му, че знаеш, че те харесва, но ти не се чувстваш по същия начин. Че съжаляваш, но не можеш да заповядваш на чувствата си и че според теб е по-добре и за двама ви, ако за известно време спрете да общувате.

Точно това ме притеснява , че опитвайки се да съм мила съм му дала някакви надежди . Знам , че е най-добре да му кажа директно и някакси деликатно да ме остави на мира , че няма да я бъде , но не знам как точно . Сякаш не става като ми каже здрасти и аз веднага да почна да му се обяснявам . Просто не знам как да му го кажа .

HollyGolightly
03-06-2013, 16:22
Кажи му, че не си привлечена към него, по начина по който на него му се иска. Нямаш време за връзки и просто не ти се занимава с него. По-добре да го нараниш веднъж още в началото и той да се спре, отколкото да се самозалъгва, че може нещо да излезе от цялата работа и после да бъде още по-наранен. Просто поговори с него, не чакай от някакви песни сам да се сети

Josefinne
03-07-2013, 08:23
Точно това ме притеснява , че опитвайки се да съм мила съм му дала някакви надежди . Знам , че е най-добре да му кажа директно и някакси деликатно да ме остави на мира , че няма да я бъде , но не знам как точно . Сякаш не става като ми каже здрасти и аз веднага да почна да му се обяснявам . Просто не знам как да му го кажа .

Кажи му, това което съм ти написала в последните две изречения.

minzz
03-07-2013, 09:48
Има и още един вариант освен изброените. Можеш да го отблъснеш като почнеш да му споделяш, че си си харесала определено момче и непрекъснато да му говориш за това. Момчетата не обичат когато момичето, което харесват има импатии към други, това ги демотивира и им отваря очите. Голяма е вероятността по този начин да намали симпатиите си към теб и постепенно да ти пише все по-рядко и така накрая да спре. Казвам ти го от опит :D

Ninitoo
03-07-2013, 09:52
Кажи му, това което съм ти написала в последните две изречения.
Благодаря ти много за съветите ! Ще му го кажа , пък дано да се получи , защото вчера пак ми писа и ми се струва че яко е хлътнал и не е от скоро . А пък ми е толкова неловко като го видя в училище ... Пак благодаря за съветите !

Ninitoo
03-07-2013, 09:53
Има и още един вариант освен изброените. Можеш да го отблъснеш като почнеш да му споделяш, че си си харесала определено момче и непрекъснато да му говориш за това. Момчетата не обичат когато момичето, което харесват има импатии към други, това ги демотивира и им отваря очите. Голяма е вероятността по този начин да намали симпатиите си към теб и постепенно да ти пише все по-рядко и така накрая да спре. Казвам ти го от опит :D
Възможно е и да се получи , а и плюс това аз си имам симпатии към друго момче . Но пък и знам колко е гадно и как боли , когато някой който харесваш ти каже , че е влюбен в някой друг ... но все пак ...

xXxPETYAxXx
03-07-2013, 09:54
Има и още един вариант освен изброените. Можеш да го отблъснеш като почнеш да му споделяш, че си си харесала определено момче и непрекъснато да му говориш за това. Момчетата не обичат когато момичето, което харесват има импатии към други, това ги демотивира и им отваря очите. Голяма е вероятността по този начин да намали симпатиите си към теб и постепенно да ти пише все по-рядко и така накрая да спре. Казвам ти го от опит :D

Не е задължително, дори доста пъти е обратното - когато разберат, че имат "конкуренция" се настървяват още повече.

Josefinne
03-07-2013, 09:56
Има и още един вариант освен изброените. Можеш да го отблъснеш като почнеш да му споделяш, че си си харесала определено момче и непрекъснато да му говориш за това. Момчетата не обичат когато момичето, което харесват има импатии към други, това ги демотивира и им отваря очите. Голяма е вероятността по този начин да намали симпатиите си към теб и постепенно да ти пише все по-рядко и така накрая да спре. Казвам ти го от опит :D

Сори, ама това е супер жестоко и гадно!

xXxPETYAxXx
03-07-2013, 10:00
Възможно е и да се получи , а и плюс това аз си имам симпатии към друго момче . Но пък и знам колко е гадно и как боли , когато някой който харесваш ти каже , че е влюбен в някой друг ... но все пак ...

Ама ти си много зле! Според теб, кое е по-гадно някой да те отблъсне или някой да ти дава напразни надежди, както ти правиш, когато си мила с момчето?!

Chacho
03-07-2013, 10:02
^Тя си е пуснала песен на стената като намек, колко директно очакваш, че може да приказва? Сигурно и на дъската като я дигнат не отговаря директно, а с намеци.

Ninitoo
03-07-2013, 10:12
Вижте , просто досега никога не съм попадала в подобна ситуация и не знаех какво да правя - хем исках да ме остави на мира , хем не исках и да го нараня много . Но ясно е , че няма как - казвам му директно и това е . Гадно или не , както казахте по-добре така , отколкото да му давам напразни надежди .

minzz
03-07-2013, 10:20
Тя не е толкова смела, че да му го каже ей така. Също така е много относително как ще го приеме въпросният досадник, защото е напълно възможно да се откаже щом и пише във фейсбук а на живо не е от най-активните. Все пак тя ще си прецени сама до колко остра да бъде в изказването или действието си. Не е нужно да я нападате, всеки има мнение и начин на подход. Тя просто е несигурна и търси съвет, който ще и е от полза.

xXxPETYAxXx
03-07-2013, 10:28
Смелост? Откога се изисква смелост за да кажеш истината на някого? Не искала да го нарани?! Ми не осъзнава ли, че колкото повече отлага, толкова по-големи надежди му дава и съответно ще го нарани повече, ако чака последния момент?! Просто ѝ харесва вниманието, което получава от него, това е.

minzz
03-07-2013, 10:32
Има хора, които са стеснителни и притеснителни. На тях им е нужна смелост защото са неуверени. А пък и момчетата не са чак такива глупаци. В повечето случаи се правят на ударени, не че не виждат, че момичетоняма да им отговори, чакат до последно за да са сигурни.

Tsukuda_Hiroshi
03-07-2013, 15:56
Недей се отнася сЪс завалийчето като с кюпек. Явно те харесва. Ако сте по-малки, може и да си мисли, че е любов това. Просто го дрЪпни настрана и му кажи "Така и така, пич, разбирам, че ме харесваш, но аз теб не, поне не по този начин, по който ти се иска. Това дето постоянно харесваш снимките ми и ми правиш комплименти би било много мило и хубаво, ако си ми гадже, но понеже не си, ще те помоля да спреш и да си останем приятели, каквито мисля, че сме". Поне аз това бих казал... Ако продЪлжи да се дЪржи както до сега и не разбира от дума, тогава вече отнеси се като с кюпек - махай го от приятели, скайп и каквото там имате общо. Като пита "Защо", казваш му "Аз не те ли помолих учтиво? Хайде чао!"

tori
03-07-2013, 16:55
Недей се отнася сЪс завалийчето като с кюпек. Явно те харесва. Ако сте по-малки, може и да си мисли, че е любов това. Просто го дрЪпни настрана и му кажи "Така и така, пич, разбирам, че ме харесваш, но аз теб не, поне не по този начин, по който ти се иска. Това дето постоянно харесваш снимките ми и ми правиш комплименти би било много мило и хубаво, ако си ми гадже, но понеже не си, ще те помоля да спреш и да си останем приятели, каквито мисля, че сме". Поне аз това бих казал... Ако продЪлжи да се дЪржи както до сега и не разбира от дума, тогава вече отнеси се като с кюпек - махай го от приятели, скайп и каквото там имате общо. Като пита "Защо", казваш му "Аз не те ли помолих учтиво? Хайде чао!" искам си лайк бутона... към авторката - бъди директна, но не гадна. отнасяй се с хората така, както искаш да се отнасят с теб.

Slobbery
03-07-2013, 23:03
Махни го от приятели.

Това.

Ninitoo
03-11-2013, 17:35
Благодаря на всички за съветите ! Само да ви кажа , че много ми помогнахте - след като той за пореден път поиска да излезем аз го попитах защо , той каза , че ме харесва и аз му казах , че просто няма да се получи между нас и т.н. Сигурно сега му е тъпо , но поне няма да продължава да се заблуждава . Отново , благодаря ви !

Tsukuda_Hiroshi
03-12-2013, 18:23
Ииииии Teenproblem.net отново разписва точкааааааа \m/_

d.anny..
03-13-2013, 17:38
Пробвай с "махни се, досадник!"

Точно! Давай грубата. Не се съобразявай, че ще му стане тъпо и т.н. ! Дори напротив, можеш да му помогнеш за напред.. да се осъзнае малко и да не притиска така момичетата, такъв тип момчета винаги са отблъскващи, всичко си има граници! Ако случайно не разбира написаното на български "досаден си", просто го премахни от всякъде и го игнорирай в училище.

Tsukuda_Hiroshi
03-14-2013, 04:22
Точно! Давай грубата. Не се съобразявай, че ще му стане тъпо и т.н. ! Дори напротив, можеш да му помогнеш за напред.. да се осъзнае малко и да не притиска така момичетата, такъв тип момчета винаги са отблъскващи, всичко си има граници! Ако случайно не разбира написаното на български "досаден си", просто го премахни от всякъде и го игнорирай в училище.

Беше... Мацката го отряза ;)

Dkeyz
03-14-2013, 06:48
Хмм.. Добре си го наредила. :D

d.anny..
03-14-2013, 07:11
Беше... Мацката го отряза ;)
Радвам се!