PDA

View Full Version : Болки в зъба след вадене на нерви



kyka1
03-06-2013, 18:00
Здравейте преди 2 дена ходих на зъболекар и докторката ми каза че трябва да се вадят нерви и ми сложи арсен и днес отивам да ми вадят нервите сложи упойка извади ги запълни там каналите и каза че като мине упойката може да ме наболява малко зъба, искам да попитам дали е нормално да ме боли зъба дори при докосване със пръст, а иначе без да го докосвам почти не ме боли

vladyman
03-06-2013, 18:25
Зависи от много неща, но ако минат още един-два дена и продължава да те боли отиди отново при зъболекарката. Даже бих ти препоръчал да смениш зъболекарката защото при вадене на нерви НИКОГА не се слага упойка.

SpiritInBlack
03-06-2013, 18:30
Мн знаеш , бастун...не се слага , ама ще умре от болка

kyka1
03-06-2013, 18:41
Зависи от много неща, но ако минат още един-два дена и продължава да те боли отиди отново при зъболекарката. Даже бих ти препоръчал да смениш зъболекарката защото при вадене на нерви НИКОГА не се слага упойка.
Тя тръгна без упойка ама аз се гърчех все едно инсулт получавам...

vladyman
03-06-2013, 20:00
Тя тръгна без упойка ама аз се гърчех все едно инсулт получавам...

И тя е продължила... Човече, смени зъболекаря преди да те е уморила тази...

SpiritInBlack , сори, ама ти си бастуна. Ваденето на нерв, АКО НЕРВЪТ Е ПРАВИЛНО УМЪРТВЕН, не боли. Точно затова не се слага упойка. Ако те заболи това е индикатор, че нерва не е умъртвен или, че зъба има и някакъв друг проблем. Ето сега на момчето ако не му е умъртвен правилно зъба ще трябва да се отваря наново, да се слага наново отрова, да се чисти всичко, плюс че ще трябва и да плати повторно за една и също нещо.

DENKAZ
03-06-2013, 20:45
Боли известно време, но минава. Ако продължава да те боли, отиваш пак.

kyka1
03-06-2013, 21:16
Арсена е за да се умъртви нерва, но това не означава че няма да боли, ако си мислите, че е така жестоко се лъжете, боли че може и да се гърчиш на стола, а пък ако ти е горен както беше в моя случай горко и тежко ти...

vladyman
03-07-2013, 05:25
Човек, умъртвявали са ми седем или осем зъба като тийнейджър, а сега жена ми е зъболекар, така че повярвай ми - имам представа от умъртвяване на зъби. И пак ти казвам, ако нерва е правилно умъртвен няма болка (има само едно слабо боцване накрая). Ако има болка, камо ли пък силна болка, това значи, че нещо не е направено като хората. Естествено, винаги има оправдание, като "зъба има много канали", "няма как нерва да бъде умъртвен напълно" и т.н., но това са оправдания. Ако зъболекарят е добър и си е свършил добре работата по умъртвяването ти НЯМА да изпиташ болка при вадене на нерв. Точка.

kyka1
03-07-2013, 16:00
И аз имам опит с вадене на нерви и винаги ме е боляло при вадене явно не мога да случа на свястна лекарка, както и да е днес не ме боли зъба :)

dark940
04-16-2016, 21:53
Човек, умъртвявали са ми седем или осем зъба като тийнейджър, а сега жена ми е зъболекар, така че повярвай ми - имам представа от умъртвяване на зъби. И пак ти казвам, ако нерва е правилно умъртвен няма болка (има само едно слабо боцване накрая). Ако има болка, камо ли пък силна болка, това значи, че нещо не е направено като хората. Естествено, винаги има оправдание, като "зъба има много канали", "няма как нерва да бъде умъртвен напълно" и т.н., но това са оправдания. Ако зъболекарят е добър и си е свършил добре работата по умъртвяването ти НЯМА да изпиташ болка при вадене на нерв. Точка.

e pri mene izvadi nerva posle i kazah che produljava da me boli namaza go s nqkva pasta uj da mine sprq da me boli napravi mi plombata i predi 2-3 dena pak zapochna da me boli zuba kato go dopiram

baby_baby
04-20-2016, 09:44
e pri mene izvadi nerva posle i kazah che produljava da me boli namaza go s nqkva pasta uj da mine sprq da me boli napravi mi plombata i predi 2-3 dena pak zapochna da me boli zuba kato go dopiram

Явно не го е направила както трябва смени заболекарката

mumuad
04-20-2016, 15:17
Когато имаш арсен в зъба, докато се умървява нерва, боли доста. Едва след второто лекарство спира да боли.

baby_baby
04-20-2016, 16:12
Когато имаш арсен в зъба, докато се умървява нерва, боли доста. Едва след второто лекарство спира да боли.

аз като бях с арсен не ме боля изобщо така че си е до човек