PDA

View Full Version : Училище.. !?!?!?!?! какво да правя



abvd
03-06-2013, 18:19
Здравейте тийнове ... та чудя се да не прекъсна ли даскало .. от началото на годината не съм ходил поради здравословни причини и не само , проблема ми е дали ще ме пратят в детска педагогическа стая или ще лепнат някаква глоба на майка ми .. за това много ме е страх , аз не виждам смисъл да ходя 2рия срок започна а аз съм все още не съм отишъл и си седа в нас и не знам какво да правя ??

vladyman
03-06-2013, 18:28
Ако хипотетично прекъснеш училище, какво точно смяташ да правиш после ? Уредена работа имаш ли ? Или смяташ да продължаваш да си седиш вкъщи докато на вашите им писне и те изгонят ? Ако имаш качествен отговор на този въпрос то чувствай се свободен да прекъсваш ученето.

Говоря съвсем сериозно бтв. Имах един съученик навремето на който просто не му се учеше. Беше добър в програмирането обаче и имаше връзки в Геймлофт(ако не се лъжа). Та тоя пич в 11 клас просто един ден дойде, сбогува се с всички учители и си замина да си работи като програмист. Все още си е програмист и си докарва нелоши доходи, но ако го съкратят някой ден може и да не успее да си намери нова работа като програмист. Но момчето сам си го направи този избор.

Прецени си. Моето мнение по въпроса е очевидно.

abvd
03-06-2013, 18:34
Лятото заминавам за Испания със баща ми и там ще остана , намерил ми е работа и така...

POLLINA
03-07-2013, 14:13
Разни хора,разни идеали.
Ако това е предсавата ти за бъдещето,прекъсвай да учиш.

sexa_na_kompleksa
03-07-2013, 15:00
На колко години си?
И ако един ден решиш да се върнеш в България, и искаш тук да живееш и работиш? Или ще трябва пак да записваш училище, или ще трябва да работиш нещо от рода на общ работник, сервитьор... Другият вариант е да се захванеш със собствен бизнес, така никой няма да те пита, какво образование имаш.

maaarietta
03-07-2013, 19:39
Хихи.. и някога на дърти години ще се сетиш, че искаш, все пак, да завършиш средното си образование и всичко това само защото когато си бил на 15-16 години си решил да 'порастнеш' твърде бързо. Има си време за всичко.

gecatabg
03-08-2013, 16:58
Недей прави тази глупост!!!Всяко нещо с времето си, седни, учи, завърши, пак после работи.Чужбината няма да избяга!!
Стягай си задн*ка и започвай да учиш!

Amore-Mio*
03-09-2013, 07:40
Глоба на майка ти надали ще лепнат, щом отсъстваш поради здравословни проблеми. И в момента мисля, че все още имаш шанс да продължиш училището в съответния си клас, само може би ще има удължение в срока ти, за да не стана така, че да се наложи да повтаряш класа поради здравословни причини. Поинтересувай се относно това.
Иначе според мен си е глупаво да прекъснеш училище. Ще дойде време и ще съжаляваш. Защото не винаги ще работиш тази работа в чужбина. А хора без образование почти никъде не приемат с добре платена заплата.

suzka33
03-09-2013, 18:36
Знначи моят въпрос е доста по- различен от вашите за козметиката.. Имам проблем в училище, за който дори не знам дали съм виновна и дали имат право да ме викат в дирекцията. Значи преди няколко дена без причина една г-жа реше, че трябва да ме изгони от час, въпреки, че си пишех кротко плана беше доста странно и неочаквано, тогава аз и казах, че просто не е нормална и че тя сама си е виновна, че има спречквания с по- голямата част от учениците, на които преподава. Както и да е тя ми писа отсъствие, аз не напуснах часа и продължих да си пиша плана. Доколкото знам учителя няма право да гони ученик от часа и най- малкото, което е БЕЗ ПРИЧИНА. Но същината на проблема е, че в Facebook, съвсем шегувито написах - "Оставка г-жо ......." без дори да конкетизирам училище, имена и други такива неща и тогава директорката ми звънна и започна да ми крещи по телефона, без дори да ме попита за какво става дума, дори ми каза да не се правя на луда и че трябва да отида в дирекцията с родител и че дори може да ме изключи. Отидохме с майка ми, но тя не беше дошла, закъсня, поговорихме със заместник директора, на когото обясних за какво става дума и че просто това е шега между мен и моите приятелки и си тръгнахме, но след това директорката е срещнала майка ми и е казала, че ще ме изключат и така нататък.. Та въпроса ми е може ли да ме викат в дирекцията и да ме изключат за нещо такова , след като аз съм ученик в училището извън него съм свободен човек и все пак живеем в демократична държава и мога свободно да изказвам мнението си било то публично или лично .. И най - вече, че това се е случило извън училището и не мисля , че трябва да нося отговорност за нещо такова ? Доста хора ми казаха, че не могат да ме изключват за такива глупости, но учителката е доста близка с директорката и може би за това направи такъв проблем от това .. ???