PDA

View Full Version : Оценка моля?



53downfall
03-07-2013, 21:46
Бих ви бил много благодарен ако оцените кратката ми история по десетобалната система или по която ви е по лесно. :)


Заспиваш, събуждаш се говориш на хората, махаш им, те не реагират.
- Ха, не се правете на ударени!
Само твоята приятелка обръща нагоре насълзени очи, в тях се чете мъката и празнотата на ужасна участ.Тя гледа към теб и плаче, ти я успокояваш но обръщайки глава си виждаш безжизненото си тяло на леглото от което си станал.
-Какво по дяволите?
Изненадата, прераства в уплаха, светът губи своите щрихи, ти не си особено набожен човек, ходиш в неделя на църква да запалиш една свещичка и да свиеш 2 лева от касичката с дарения.Лиза винаги е мразила този твой противен навик.А ето сега стоиш вцепенен без пулс, опитвайки се да си спомниш някакъв фрагмент от популярна молитва.Псуваш доста покрай “Отче наш” и “небесата” но това не ти прави особено впечатление.
Животоподдържащите системи свирят своите асинхронни акорди и техните увеличаващи се интервали всяват ужас в лицата на твоите близки и най-вече на твоята голяма любов, която изглежда както, че ли не е напускала тази противна стая в поседната седмица.Лекарят, видимо кален от трагедии човек, съвсем хладнокръвно и логично описва пълната ти мозъчна смърт на твоите най-близки хора и възможността сърцето ти да спаси живота на дете в съседната стая.
Животът ти е трагикомедия, която никога няма да бъде филмирана, защото сценаристите отричат да видят света от тази светлина, този случаен и съвсем нелеп ъгъл, без никакъв замисъл и план, без сюжет и извод от цялостната картина.
- Само ако не беше отишъл на онзи смотан увеселителен парк, само ако не си бе купил спасителната доза мастика с мента само ако не бе решил да започнеш да пикаеш върху съоражението “Тунел на любовта”, само ако от там не беше излязъл Теодор Бозвелич, европейският шампион по шах.Кротко и послушно дете, възпитано в духа на уважението и толерантността.Неговите връстници по закона за пребиване на по-слабите деца са го малтретирали и използвали за опитите си по физика, дали два предмета с различна маса и облекло падат за еднакво време?
Давайки на Теодор достатъчно мотивация и желание да подобри световния рекорд по разбиване на бетонни плочки с голи ръце.Най-лошото е, че ти успяваш да уцелиш със своята урина не само него, но и неговата жена и малкото му детенце, което се радва мислейки си, че това е частта в която ще излезе клоуна с водния пистолет и ще раздава бонбончета.Осъзнавайки своята грешка тръгваш да напускаш обсега на шампиона, но се спъваш в обувките, които така и не придоби навик да завързваш.Бързината ти докато си на земята придобива функционалността на хамстер във въртележка.Силният удар с който те посреща определено е последното нещо,което си спомняш преди да те вкарат в линейката, където разказваш на санитаря за случката и му оправяш настроението от неплатените вноски по ипотечния му кредит.Смеха от сърце лекува леката ти травма и недоволството от живота на човека, оправящ превръзката ти.
- Хасане, няма да се пубере тъз пиралня удзаде, има виече печка и бойлер – каза Гюлсум, почетен ром от рода Юзеимови.
Те караха тези антични паметници на социалистическата система към пункта за изкупуване на метал и пластмаса. Хасан беше проницателен човек с повече от половината си зъби в устата, ядеше вафла Боровец и пушеше цигара свита с кърджалийски нерафиниран тютюн от чичо си Ахмет. Беше разсеян на моменти и имаше малко пропуски в правилника за движение по пътищата, който бе учил от части докато прави закуска на немалодетната си челяд.Пресичайки кръстовище с избиващ очите знак “STOP”, той се бе увлякъл във вица си за двама евреи баничари.Минават през дупка, която избива колелото на дългогодишния им превоз сгромолясвайки ги на пътя, по който противно на всички разбирания за шанс и относителни вероятности минава линейка с 70 км/ч приблизителна скорост.Шофьорът прави нелогичен, рязък десен завой и се удря централно в отвесната стена на новопостроена кооперация.Поради легналото си положение с глава към шофьора и законите на термодинамиката, политаш и си удряш главата серийно, предизвиквайки няколко масивни мозъчни кръвоизлива, които както твърди лекаря в противната стая са довели до абсолютно необратими щети и шанса за възстановяване е същият с това да се получи непорочно зачатие.
Мъката в очите на родителите ти и Лиза е неописуема.Ти си техният единствен успех, единствено наследство, единствена надежда за поправяне на грешките.Ти си тяхната жестока жертва на обстоятелствата.
-Време е да тръгваме – чух този кристален глас на фона на заглъхващият свят
-Не искам, имам още много неща за правене, върни ме, моля те! – крещях аз с надежда, косача да намери място за състрадание в своята черна душа.Със същото хладнокръвие с което доктора подаваше формата за трансплантация, изискваща само подписите на двамата ми родители, мрачният мъж протегна ръка и зачака търпеливо.
Втора подписа майка ми и се строполи от безсилие в ръцете на татко.
Интервалът между звуците на съдбовната симфония оредяваха, светът заглъхваше все повече и повече, мракът ме поглъщаше.Чу се продължителният тон си и всичко потъмня.

Amore-Mio*
04-02-2013, 16:34
6 - 7, само защото ми е интересно продължението.