PDA

View Full Version : Идеи за смяна на прическа - дълга коса до дупето



qgodka66
03-08-2013, 10:51
Здравейте!
От много години исках да си пусна дълга коса. Сега е права, дълга до дупето, ето като тази, само че малко по - дълга... http://www.besthairstyles2013.net/wp-content/uploads/2013/02/Beyonce_hair7.jpg
Искам да променя прическата си, мисля че косата ми е скучна... да я скъся или да я направя на пластове, какво ще ме посъветвате?

UniCoWN
03-08-2013, 12:37
Направи пластове и отдолу да е като триъгълник и скосено - ще се разчупи, лично аз много харесвам такъв тип прическа.

shmyshi
03-08-2013, 13:58
Ако я скъсиш някъде до нивото на гърдите или под тях и е на пластове ще е много красиво... пък и се поддържа много по-лесно :)

stelkastel
03-08-2013, 14:48
Недей я ряза тази хубава коса, ами вместо това ми кажи как си я постигнала. :D
И все пак ако решиш да я режеш наистина е красиво на пластове, както казаха преди мен, но не скъсявай прекалено горния пласт. Нещо такова може би: http://prikachi.com/images.php?images/861/5965861Q.jpg Мисля, че тази прическа е много добра и най-горния пласт не е прекалено къс. О, сега се сетих и за едно клипче, което бях гледала. Нейната коса вероятно е по-къса от твоята, но прическата е много хубава. http://www.youtube.com/watch?v=5hPot8FrGTg

JDeel
03-08-2013, 18:00
Размятай я като мацката от клипа: https://www.youtube.com/watch?v=SxOybZcRXhI

Хубаво е когато има обем и отговаря на описанието "дива" или "жива". Снимката и клипчето на stelkastel отговарят на тези описания :)

12345677777
03-08-2013, 18:12
Кирилица

$h@d0w

qgodka66
03-13-2013, 07:41
Ами, косата ми е доста гъста и дълга, но не е в светъл цвят. Тъмна е. Просто се чудех дали да я отрежа, понеже доста пъти по форумите са ми казвали, че дългите коси са грозни и се зачудих.
Иначе, никак не съм я постигнала, просто я оставих да расте и внимавах с химикалите, спрях да използвам преса и така.

ManuelaK
03-13-2013, 08:11
Можеш да я отрежеш на пластове и да пробваш Омбре ефекта.

qgodka66
03-13-2013, 10:05
Всъщност реших да яв оставя такава, каквато е, само ще я боядисам черна, защото сега ми е естествено тъмно кестенява - естествено черно се води. Не ми утива светла коса.

Josefinne
03-13-2013, 10:15
Всъщност реших да яв оставя такава, каквато е, само ще я боядисам черна, защото сега ми е естествено тъмно кестенява - естествено черно се води. Не ми утива светла коса.

То не беше зле да пуснеш една снимка да видим. Но ако косата ти е хубава и здрава, то не я режи! Според мен е супер яко, когато някой има толкова дълга коса. Повечето мацки не могат да поддържат дълги коси, защото косъма им е слаб и цъфти или изглежда гадно. А ако твоята коса е хубава и здрава, по-добре си я дръж дълга. Принципно би могла да експериментираш с цветовете, но имай предвид, че започнеш ли веднъж, доста трудно след това ще се върнеш към естествения си, а боята винаги малко или много уврежда косъма. Може да пробваш също с по-светли кичури ( не непременно руси, може да са просто по-светло кестеняви или червени, зависи от тена ти).
Също варианти за прически има много, особено за дълга коса. Може да пробваш различни бретони или да я направиш на етажи отпред или просто да промениш формата.
Най-добре според мен е да се разтърсиш из интернет някакви прически, които мислиш, че ще отиват или са ти харесали или просто напиши :прическа за дълга коса: и си харесай нещо, което да покажеш на фризьора. А може и направо в салона да попиташ стилиста ти за идея :)
Успех!

qgodka66
03-13-2013, 10:46
Ами здрава е, не цъфти. Мисля да се къносам за да подхранвам косата си. Не желая да ползвам бои. А не знам защо не ми утива светла коса, имам матова кожа и изглеждам като циганка. Бретон може да пробвам! Благодаря за съвета! Ще се разровя за прически и идеи :)

pressiana
03-13-2013, 16:31
Скъси я до кръста и не си прави етажи. Ако преди си била с бретон и е било готино, направи си един прав примерно. А за пластовете - както решиш, те са особени, а все пак ние не сме ти виждали косата.