PDA

View Full Version : Той не ми подари и едно цвете за 8 март! :(



airpump
03-08-2013, 11:50
Днес като се видяхме с приятеля ми очаквах той да ми честити и да ми подари едно цвете. Той нищо не ми каза през цялото време. Накрая аз го попитах защо не ми е честитил и той каза , цитирам : " Я се стягай, никакъв празник не е това казал някой комунист че днес ще е дата за еди какво си и айде всички ще се кланяме . НИКОГА" . Много ми е кофти. :(

minchorna
03-08-2013, 11:55
Може да е приготвил изненада за по-късно:) Недей да бързаш със заключенията:) А и доколкото си спомням от предната ти тема вие постоянно се карахте и т.н..Предполагам това ще ви е поредния скандал,от който няма да има никаква файда..

HollyGolightly
03-08-2013, 11:55
Е и? Голяма работа :?

DisappointedDreamer
03-08-2013, 12:00
Е и? Голяма работа :?

точно.
Апф.

cyclops
03-08-2013, 12:01
Не всички почитат този празник. Аз също не честитя на никой.

marilyn
03-08-2013, 12:08
Тоя празник е измислен.. като св. Валентин.

anonymous708973
03-08-2013, 12:10
точно.
Апф.

Айде, айде.
Да не се правим на много еманципирани и независими. Още повече, че и ти си получила цвете.
Въпрос на внимание и уважение е. Не може шофьорът в маршрутката да ми честити празника, а близък човек да не го направи.

Много съжалявам тези, които считат празника за измислен. За Свети Валентин ми писна да споря с хора, които дори не са прочели за какво става въпрос.

marilyn
03-08-2013, 12:13
Чели сме за кво стаа въпрос.. ама просто имаме различно мнение. За мен и Коледа е измислен празник, ама това си е моята истина. :)

Chacho
03-08-2013, 12:15
И ние къде да застанем. Като не си доволна, обяснявай се с него. Ние кво, да ти почешаме гърбеца и да ти мине ли? Утре в живота ще бъдеш и в пъти по-недооценена. Някак си малко по-равнодушно ще ти се наложи да приемаш нещата.

HollyGolightly
03-08-2013, 12:17
Защо въобще сравнявате Свети Валентин и 8ми Март?

UniCoWN
03-08-2013, 12:20
Ама това не го е казал някой министър, че да е измислено. Денят се отбелязва световно :)
Някои считат пък, че е ден на майката, и че младите момичета нямат никакъв празник. Не знам, мисля, че ако сама себе си можеш да наречеш ЖЕНА тогава е приятно любим човек да ти го честити, айде наистина не считам, че е повод за големи официалности и подаръци, но едно цвете е много мил и лесен/евтин жест.
Не може шефа да подари цветя на всичките си подчинени, в магазините да ти честитят, шофьора в автобуса и т.н. а приятеля ти да се разсърди като му напомниш, малко е грубичко наистина.
Но уважавам това, че всеки си има мнение.

girlwithblueeyes
03-08-2013, 12:21
Съгласна съм с пантерата , че става дума за уважение от най-близките ти хора . Дори да не й беше подарил цвете поне можеше да й честити празника . И на вас би ви станало неприятно ако най-близките ви хора ,не ви честитят поне.

anonymous708973
03-08-2013, 12:21
Чели сме за кво стаа въпрос.. ама просто имаме различно мнение. За мен и Коледа е измислен празник, ама това си е моята истина. :)

Неаргументирано.
Напоследък съм на такава вълна. Лично аз мога и есе да напиша защо Свети Валентин в оригиналния си замисъл е страхотен празник, но като всяко преекспонирано нещо (визирам магазините, пълни с розови сърца) не се харесва масово.

За Коледа дори няма да започвам.


Международният ден на жената се празнува всяка година на 8 март. Това е ден за международно признание на икономическите, политическите и обществени постижения на жените.
С други думи: Празник на жените, които най-накрая, след векове потискане, имат (почти) равни права с мъжете. Глупаво ли е? Измислено ли е?
Искаш ли да те обявяваха за курва, щото ходиш с панталон? Искаш ли да ти беше забранено да се занимаваш с наука? Искаш ли да те обявяват за некадърница, защото не умееш да бродираш?
Празникът е свързан с протест на жени, работещи в американско предприятие, дълги часове за мизерни пари. Измислено?

marilyn
03-08-2013, 12:36
Неаргументирано.
Напоследък съм на такава вълна. Лично аз мога и есе да напиша защо Свети Валентин в оригиналния си замисъл е страхотен празник, но като всяко преекспонирано нещо (визирам магазините, пълни с розови сърца) не се харесва масово.

За Коледа дори няма да започвам.


С други думи: Празник на жените, които най-накрая, след векове потискане, имат (почти) равни права с мъжете. Глупаво ли е? Измислено ли е?
Искаш ли да те обявяваха за курва, щото ходиш с панталон? Искаш ли да ти беше забранено да се занимаваш с наука? Искаш ли да те обявяват за некадърница, защото не умееш да бродираш?
Празникът е свързан с протест на жени, работещи в американско предприятие, дълги часове за мизерни пари. Измислено?


Не можеш да очакваш всички да искат да празнуват 14ти. Моето мнение е, че ми е захаросан, комерсиален, преекспониран и квото се сетиш. Ти като искаш си го празнувай, смисъл.. всеки сам си решава.

8ми март ми е ясно, че е международен. И аз днес получих цвете, купила съм и на майка ми, защото тя ще се усмихне, че съм си отделила 2-3лв от джобните за да я зарадвам. Но в 21ви век ми е малко отживяло вече, едно време са имали нужда от този ден.. но сега.. аз лично съм се заобиколила с хора, които ми показват обичта и уважението си всеки ден. Предпочитам цвете подарено без повод, отколкото на която и да е определена дата.

Не си натрапвам мнението на никого. Просто не мисля, че е такава трагедия, че авторката не е получила цвете.

xXxPETYAxXx
03-08-2013, 12:38
Голяма суматоха около тоя празник... Гледам днес много хора с цветя по улиците и се замислих, че ако ти подарят цвете, го приемаш за даденост, обаче, ако не ти подарят, тогава голяма депресия... Глупаво е, аз също не го ми приемам за мой празник 8-ми. Не се имам за "жена" в пълния смисъл на думата, не мога да ви разбера 16-17 годишните, дето се мислите за жени.

girlwithblueeyes
03-08-2013, 12:50
Е да обаче нас ни е честитен празника и дори цветя сме получили там е тънката разлика . Ако и някоя от нас беше на мястото на момичето и то собственият й приятел да не й честити и ние щяхме да се почустваме така . Обаче след като на нас ни е честитено значи няма проблем на другите като не е всички ги заклеймяваме като излишни драми . Съгласна съм, че уважението и любовта се доказват всеки ден , но какво пречи да й подари поне едно цветенце . Всичко се свежда до уважението и нагласата . 8 Март е празник на жената с него почитаме всяка една жена и млада и стара , с него се отчита това , че вече сме равни на мъжете както спомена Пантерата вече и уважението към жените , които обичаме уважаваме . Моят приятел също не си пада по подобни празници , в момента няма как да се виждаме , защото е на мисия . Но намери начин да ми честити най-малкото нищо , че точно сега не му е до това и не харесва тоя празник . Просто се замислете как бихте се почуствали на нейно място и номера с - не ми пука мен всеки ден ме уважават , няма да мине .

DisappointedDreamer
03-08-2013, 12:54
Айде, айде.


не се кефя на празници, не обичам да ми ги честитят.
гаджето просто го спомена, благодарих му. повече не и и искам.

Още повече, че авторката е на 18 години. Брее, каква жена :D

цвете получих от баща ми и брат ми, тъй като съм единственото момиче в къщата, атм. не че ти дължах обяснения.

anonymous708973
03-08-2013, 12:55
и номера с - не ми пука мен всеки ден ме уважават , няма да мине .

Точно.
Ще кажеш, че всички, които празнуваме, не сме уважавани всеки ден и затова си проектираме всички надежди в този единствен ден в годината :Д

Силната половинка даже се обръсна още вчера по случай празника, щях да се просълзя. :д

cyclops
03-08-2013, 12:55
Независимо дали половинката зачита празника или гаджето й би трябвало да го знае или да го е усетил преди това, ако са достатъчно близки. Поне аз така си мисля. Т.е. ако е важно за нея може би пък не е зле да направи някакво усилие. А спорът е безмислен. Не може всички да харесваме едно и също. Аз лично не харесвам този празник и ми се повтъща като чуя "за всички ДАМИ", но получих цветя и не ги изхвърлих. Напротив, стана ми миличко и благодарих на хората.

xXxPETYAxXx
03-08-2013, 12:55
Оф, това, че има женски полови органи не я прави жена. Това, че не ѝ е честитил не е чак такава трагедия, може да не ѝ е приятно, но не е кой знае какво...

Chacho
03-08-2013, 12:56
Добре, той през останалото време уважава ли я? Неуважението към нея или към празника е?

TykaSePisheNick
03-08-2013, 13:03
Аре бе, на 1 юни ще пропищите що няма плюшка, нали?Я вземете решение жени ли сте или деца.И да, щом сте жени не е опрадвано да мрънкате чак за такива простотии.

DisappointedDreamer
03-08-2013, 13:16
Добре, той през останалото време уважава ли я? Неуважението към нея или към празника е?

ето това трябва да се разбере.

martichkaa
03-08-2013, 13:44
Аз съм на принципа, че не е нужно да чакаш празник, за да правиш нещо - на Коледа всички стават по-добри, на Св. Валентин всички се обичат повече и т.н.. Предполагам той ти подарява цветя принципно, така че не страдай, че точно днес нямаш цвете. :)

ludata90
03-08-2013, 14:29
Гадно е, разбирам. Според мен е сгрешил, и то не малко. Какво от това, че той не признава този празник, това няма значение, защото празникът е на момичето, а не негов, за да каже, че не го зачита. Тя има празник!! Всяка жена би се зарадвала на най-малкия жест в случая!

li0n
03-08-2013, 14:47
Според мен момичето просто искаше да сподели, може би няма с кой друг. :D

Amore-Mio*
03-08-2013, 15:03
Голяма работа.
Аз пък се надявах да не получа някакво цвете, някак по-добре щях да се чувствам. Въпреки всичко уважавам жеста, както и съм много благодарна на момчетата, които ми честитиха. Т.е. не е нещо, за което бива да се депресираш, едва ли не. Всеки е с мнението си и насила не можеш да го накараш.

JDeel
03-08-2013, 15:15
Този празник просто си е обречен на недоволство в някои случаи. В него има елемент на задължение, към което повечето хора не са привързани. После има елемент на масовост - сякаш всички наоколо го правят, а пък мъжете винаги искаме да сме уникални, единствени, да знаем че всички глупости дето правим не ги е правил никой друг преди :)

Труден ден за възприемане е общо взето, признавам и себе си. Добре че нямам гадже :)))

И ако има ден от годината в който се случват най-много скандали между мъж и жена - този ще да е, наред с 14 февруари :)))

tori
03-08-2013, 17:12
Не е чак драма, на умирачка или нещо такова. Вярно - кофти е ама чак да се чувстваш зле и недооценена е глупаво. Стегни се.

marin4itu
03-08-2013, 17:21
Добре де, и аз не получих цвете, защото приятелят ми ми е заявил още преди 3 години, че цветя не подарява. Но освен, че ми честити, прибра се от нощна смяна, а аз го посрещнах сгърчена от болки, поради ежемесечно неразположение, а той още преди да си легне отиде до аптеката за Аулин. Тогава осъзнах, че цветя не ми трябват, когато имам нужда от него, той е до мен с желанието да ми помогне! След обяда излязохме да пием по 2 бири с мезе и смея да кажа, че се чувствам добре, чувствам се жена, която има мъж до нея, който я обича! Това ми трябваше на този празник, а не цветя.

Всеки може да ти подари цветя, важно е отношението. Авторке, ако не се чувстваш щастлива с приятеля ти, няма смисъл да си с него. Не става въпрос само за единия ден, било то и 8ми март, става въпрос за цялостните ви отношения!

granger
03-08-2013, 17:23
Е и? Голяма работа :?

Да, аз също не разбирам какво толкова се вкарвате!?
Ако си се обичате и уважавате постоянно майната му на един ден , в който всеки се сеща ,че уж обича жената до себе си.
Аре. Може и без него.

С моят приятел също сме говорили,той не обича да подарява цветя.Нито пък аз обичам.
По стечение на обстоятелствата нито на 14 , нито на 8ми март е тук,но дори и да беше не очаквам , квото и да е било , щото го виждал каква е влюбена душичка и без измислените празници!

Не се отчайвай толкова.

SisiStrange
03-08-2013, 17:32
Не мога да разбера хората около мен какъв проблем имат с празниците.

Преди и аз си мислех, че е тъпо да се суетиш по повод, но... Ей така, както си плюехме Коледа с най-добрия ми приятел и рейса мина покрай едни схлупени къщурки на очевидно ужасно бедни хора. И имаха елха, лампички, украса. И си помислих: Егати, колко трябва да си убит, че да ти пише в календара: "Ето, днес си почини. Не се ядосвай за нищо. Остави стреса. Усмихни се и си го направи хубаво" и ти да кажеш: "Ааа, не." Та страшно бедните хора с проблеми могат да си позволят да си го направят специално, защо не и аз?

Престанете с това: "Ама не се ли обичате цяла година?" "Ама не се ли уважавате цяла година?" Да. Обичаме се. Уважаваме се. Това не пречи да се зарадваме допълнително ей така И по повода.

Много против съм да стават скандали заради липса на подаръци. Въпрос на случай. Може и да се забрави. Може да се пропусне. Никога не бих се разсърдила, ако няма цвете или нещо специално. Но не мога да си кривя душата и да кажа, че едва ли не не бих се зарадвала от жеста и не би значел нищо.

Каквото и да обяснявате, днес обикалях за цвете за мама. Имаше нежни лалета за 2 лева, зюмбюлчета за по левче и какви ли не други варианти за смешни пари. Като знаеш, че човека ще се зарадва, е много нелогично да не ти се откъсне от сърцето една закуска, че и да му напсуваш празника накрая.

/Аз получих цвете. Даже и палми получих накрая, но това е друг случай. 8-) Не ви разбирам.

Tsukuda_Hiroshi
03-08-2013, 17:33
Намирам изказването на приятеля ти, както и цялата ситуация за много грозна! Да, наистина може да е подготвил нещо за вечерта, така че не бЪрзай да го сЪдиш. Ако се окаже, че не е така - то тогава срам за него!
Наистина няма място за сравнение между 14-ти февруари и 8-ми март! Едното е католически празник, другото е символична дата, която има за цел да бЪде оказано уважение на жените. На мнение сЪм, че жените в живота ни трябва да бЪдат уважавани и почитани не само на 8-ми, но точно днес е символично. Точно днес всички получават поне 1 цвете, колкото имЪничко да е.
Ако приятеля ти не направи нищо тази вечер, значи е кретен, защото дЪржи повече на собствените си виждания и разбирания, отколкото на това как се чувстваш.

leadyflame
03-08-2013, 22:25
Би ме обидило, без значение дали според разбиранията ми за празника, аз празнувам или не.

Tsukuda_Hiroshi
03-09-2013, 04:42
^ Именно! И аз мисля, че това е един от онези компромиси вЪв врЪзката, които трябва да направим за любимия човек. Пример: тя да е от ЦСКА, аз да сЪм от Левски (тук е времето и мястото да отбележа, че не сЪм фен на никакви футболни отбори), да си хареса мацката готин ключодЪржател на ЦСКА и аз понеже сЪм от Левски нарочно да не й го купя... Може най-заклетия левскар да сЪм, ама ако я обичам, ще й го купя. Просто правиш компромис...

asp1r1n94
03-09-2013, 07:20
Аз също не харесвам празници като Свети Валентин,8-ми март и т.н. Вместо да купя цвете предпочитам да взема шоколад на приятелката ми.Причините за това ги изяснихме още преди много време и тя разбра моята гледна точка, няма да ги обяснявам тук, защото ще се намери някой инат да спори.Но да кажем, че не харесвам празници на които някои ти казва купи това, защото иначе не може особено ако са по-лигавите...
Не се е случило нищо сериозно като не ти е подарил цвете, говорете и ще се изясните за причините и следствията.Напоследък забелязах, че по-хубаво от говоренето - няма.

3oPuTy
03-09-2013, 08:04
Няк'ви деца на по 16-18 години тръгнали да ревът,че нямат цвете за 8-ми Март ... :lol:
Аз с моите 22 години не мога да се нарека жена все още и не смятам за необходимо да ми се честити,а вие вече и ревете по форумите :?
И к'во?!Като не й е подарил подарък за 8-ми значи не я уважава,а?!Ами ако й подари днес без повод все още ли няма да я уважава?!Всеки има право да приема и отрича к'вот си иска и щом за него 8-ми е само дата - окей!На авторката като не й харесва да го зарязва и преди да се хване с някой нов да го разпита за мнението му относно този и всички други празници,на които очаква да й се подарява нещо ...
Е*ати,колко повърхностно звучите :?

И като за последно само да ви светна,че ако някой ви честити това въобще не означава,че ви уважава :? Вчера пих кафе с приятелки,в заведението бяхме ние 3-те,две жени от персонала и още 3 жени на друга маса (останалото бяха мъже) и един цветар влезе и подари на всички ни по една роза.Това означава ли,че този непознат уважава всички 8 жени от заведението?!Не мисля!

SisiStrange
03-09-2013, 08:50
Охх.. дори не е до уважение. И не е до това считаш ли се за жена. И аз не се считам още за жена. Всъщност възприемам само майките за реално празнуващи. Е, и? На момичето този жест би се сторил хубав и би я зарадвал. Какво толкова ужасно да се бръкне за лев и 50 за едно лаленце? Ще опорочи 8 март като подари на все още не женствената си приятелка цвете и ще я накара да се усмихне ли?

Не е проблемът дори, че не го е направил.. Има къде-къде по-нормални начини да отговориш на въпроса на приятелката си. "Съжалявам, не се сетих да взема.", "Мило, вместо това реших да ти подаря един шоколад" (много хубава алтернатива, бтв), "Считам, че празнуват майките на този празник." и какво ли още не. Не е нужно да се тросва с "Я се стягай, никакъв празник не е това казал някой комунист че днес ще е дата за еди какво си и айде всички ще се кланяме . НИКОГА" Обидно е отношението. Не липсата на подарък.

А жестът на цветаря е бил много мил. Значи в моите очи, че уважава жените като цяло. Не специално вас.

3oPuTy
03-09-2013, 09:51
Вярно,че й го е казал малко по-грубо,но има хора,които просто не обичат да увъртат и си казват нещата,както ги мислят.
Разбирам авторката да е имала рожден ден и той да се е сопнал по подобен начин,но в случая ... :?
Да не говорим,че отговора му ми звучи като "Колко пъти трябва да обяснявам,защо не одобрявам този празник?" :)

Относно цветаря - да,наистина беше мило,но дадох примера по друг повод.Масово се пише,че е било въпрос на уважение към авторката точно на 8-ми да й подари цвете.Да,но ако се замислите едва ли всички подаръци,които сте подарявали/получавали са били за/от хора,с които наистина се уважавате.
И в училище,и докато работех винаги сме събирали пари за рожденици,за именници ... Момчетата ни подаряваха цветя и на 14.02,и на 08.03,и за Коледа ... Да не мислите,че всички сме се уважавали и сме се разбирали идеално?!Просто няма как да дадем пари за празника на един,а за друг - не.
Примера е малко по-различен от случая,но исках да обясня защо по-горе писах,че едно подарено цвете не доказва,че подаряващия наистина те уважава и цени.

maimunka7a
03-09-2013, 10:11
не си само ти :) милата ... на мен нещо подобно ми се случи......................

anonymous708973
03-09-2013, 10:32
Вярно,че й го е казал малко по-грубо,но има хора,които просто не обичат да увъртат и си казват нещата,както ги мислят.

Вечното оправдание.
Като си цапнат в устата, просто ще я затваряш. Не е трудно. Има начини. Само глупавият отрича това.

Съгласна съм със Сиси.

3oPuTy
03-09-2013, 11:10
Вечното оправдание.
Като си цапнат в устата, просто ще я затваряш. Не е трудно. Има начини. Само глупавият отрича това.

Съгласна съм със Сиси.

Ами дай като е по-цапнат в устата да даде обет за мълчание?! о.О
Айде,айде ... Авторката ако не може да го приеме такъв,какъвто е да си търси друг ама преди това да връчи на евентуалния бъдещ партньор един въпросник та да е сигурна,че и на 8-ми Март,и на 1-ви Юни ще има подаръци за нея :?

SisiStrange
03-09-2013, 11:13
Прекалено много се опирате в подаръците. Никой празник не е задължително да бъде комерсиализиран. Но има нормално отношение. Хората, колкото и да са цапнати в устата, когато държат на някого, гледат да не го обиждат и нараняват директно само, защото е задал въпрос. Може да мине и без цвете (макар че пак, не виждам къде е ужаса да вземеш на приятелката си едно цветенце за 1-2лв, но все тая), но да се държи като човек. Аз не мисля, че той я уважава и това няма нищо общо с 8 март, жените, цветята и подаръците.

anonymous708973
03-09-2013, 11:44
Ами дай като е по-цапнат в устата да даде обет за мълчание?! о.О
Айде,айде ... Авторката ако не може да го приеме такъв,какъвто е да си търси друг ама преди това да връчи на евентуалния бъдещ партньор един въпросник та да е сигурна,че и на 8-ми Март,и на 1-ви Юни ще има подаръци за нея :?

Не, да не обяснява как "той е директен и не обича да увърта". Това за мен винаги е равно на "епа, аз съм си селянин и така си говориме".

gimmesomemo
03-09-2013, 11:46
Ми да, комунистически празник е. Евала на приятеля ти! Ако на 8ми март не ти е подарил цвете и не ти е честитил, а 5,10,50 дни преди това го е правил без повод, значи трябва да се замислиш. А ако изобщо не го прави .. изводите си ги правиш сама.

anonymous708973
03-09-2013, 13:37
Ми да, комунистически празник е.

Не е вярно. Комунистите изместват посоката на празника към деня на МАЙКАТА, защото са смятали, че след като жената е равна на мъжа (работи наравно с него и получава горе-долу еднакви пари с него), темата за равноправието вече не е актуална.
Така че 8-ми март като ден на майката е комунистически празник, защото традиционният такъв е обвързан с религията ни и е на 25-ти, Благовещение.

sScream
03-09-2013, 15:37
Преди около 100тина години, не помня точно годината на събитието. В Чикаго е имало огромни женски протести против женската дискриминация и това, че жените са нямали право на глас почти в нищо. След много-седмични протести, накрая уважават исканията на жените. Това става на 8ми март, еди коя си година(просто не помня, а не ми се търси инфо във нета сега) и от тогава датата е обявена за световно признат празник на жените. Такаче момичета радвайте се на празника, защото все още има хора, според които не бива да ви се полагат никакви привилегии (майтапа се, естествено, по-спокойно). Та това ми го е разкавала баба ми, преди много години. От което следва, че няма нищо общо с комунистите и твоят прител може спокойно, да ти честити празника на патерица.

FuCKkK13
03-09-2013, 15:46
Не можеш да очакваш всички да искат да празнуват 14ти. Моето мнение е, че ми е захаросан, комерсиален, преекспониран и квото се сетиш. Ти като искаш си го празнувай, смисъл.. всеки сам си решава.

8ми март ми е ясно, че е международен. И аз днес получих цвете, купила съм и на майка ми, защото тя ще се усмихне, че съм си отделила 2-3лв от джобните за да я зарадвам. Но в 21ви век ми е малко отживяло вече, едно време са имали нужда от този ден.. но сега.. аз лично съм се заобиколила с хора, които ми показват обичта и уважението си всеки ден. Предпочитам цвете подарено без повод, отколкото на която и да е определена дата.

Не си натрапвам мнението на никого. Просто не мисля, че е такава трагедия, че авторката не е получила цвете.
да ама ако този ден го нямаше не мислиш ли че скоро хората щяха да забравят някой неща ? това е един вид и подсещане,че жените са жени и би трябвало да се уважават .. за една майка примерно ще е супер голям жест (ако примерно всеки ден - работа,чистене,готвене,пр ане, малко време за спане и пак работа,чистене и т.н. ) да се прибере и да е сготвено и тя да трябва само да се наяде,да получи едно '' честит празник'' и да си легне/почива .. а не да е всекидневната домакиня примерно.. и това е един ден в годината,когато напомня някой неща,които според мен лесно могат да се забравят...

аз съм ЗА този празник,а за св. валентин - е там и на мен ми е банално .. и то точно щото дори и хора,които не се обичат се държат така все едно са от 20 години заедно и още им е перфектно всичко



по темата: можеше поне да ти честити,на мен също би ми било кофти.. обаче няма смисъл да се карате след като си го питала и той ти е казал какво мисли.. няма как да му наложиш твоето мнение

Violenza
03-09-2013, 15:51
Наистина глупаво е постъпил да се изрази по този начин, но наистина не е длъжен нито да те поздрави, нито да ти купи цвете. Хубав жест е обаче и наистина не му е коствало нищо да го направи. Проблемът не е в това, че на него не му идва от вътре, а в това, че е знаел, че ще те зарадва, но въпреки това не е положил грам усилия. Според мен си заслужава да проведеш разговор с него. Не може да лежи на тая кълка, че той не го признавал.


Социалистически празник е, така че има общо с комунизма. Но насоката на темата, която авторката даде, беше съвсем друга.

bloodyF
03-09-2013, 16:07
Голяма суматоха около тоя празник... Гледам днес много хора с цветя по улиците и се замислих, че ако ти подарят цвете, го приемаш за даденост, обаче, ако не ти подарят, тогава голяма депресия...

трябва да си ебати загубената и презадоволена ....пикла, за да го приемеш за даденост.
мъжете поначало нямат такова мислене и усещане за нужда от цветя и подаръци (изключения винаги има) и затова примерно аз винаги се радвам на всеки малък или по-голям подарък..

не очаквах приятелят ми да ми подари, нямаше драма, т.к. ми е все едно
много ми стана миличко и хубаво,че ми подари, метнах му се на врата чак :Д ама и да не ми беше подарил/честитил просто щях да въздъхна. толкова.
@Пантерке, и моят беше скъсил брадата, направоооо.. :lol: да се учуди човек


@Зори За всяка жена има значение всеки един жест, който прави любимият й. Дали ще е един карамфил, едно листо от дърво, колá , рокля или парфюм-няма значение. (поне за повечето нормални момичета) И както каза Сиси малко да се съобразява. Като не му харесва празника да каже нормално . Никой не е казал да й честити или да й подарява нещо. Още повече , ако тея неща си ги прави периодично тя нямаше нищо да каже, камо ли да напише тема. Но предполагам нито й купува цветя ,защото е 12-и март и правят 1 месец (примерно),нито й честити разни празници (изкл. Коледа и РД)

skok
03-09-2013, 16:27
Кво значи измислен и неизимислен празник ?? Естествено че всички празници са измислени, не ги е създала майката природа... А че е малоумен празника - малоумен е. Жената трябва да се обича и уважава 365 дена в годината, не само един.

martichkaa
03-09-2013, 18:48
Кво значи измислен и неизимислен празник ?? Естествено че всички празници са измислени, не ги е създала майката природа... А че е малоумен празника - малоумен е. Жената трябва да се обича и уважава 365 дена в годината, не само един.

!!!

draid
03-09-2013, 19:10
Айде ще видим колко от вас ревли ще честитят деня на мъжа...

Голям прас, че някой не ви е омайвал и говорил мили приказки.

Josefinne
03-09-2013, 19:28
Еми, и аз не получих цвете от приятеля ми за 8ми март и не ми беше честитено. Съчувствам много на авторката, защото е гадно. Гадно е, защото с този "жест" ми показа, че явно за него не съм достатъчно жена. И после дори ме попита, защо съм си изпускала нервите на моменти. Но за щастие денят отмина и аз реших да оставя разочарованието зад себе си. Факт е, че поне през останалото време се чувствам желана, обичана и оценявана.
Тук искам да се обърна и към останалите - комунистите са тия, които са казали, че този празник няма да се празнува, а не обратното. И ние като жени следва да подкрепяме този празник, защото не малко жени са минали през много изпитания и трудности, борили са се с двойния стандарт (който особено в България не е все още изкоренен), за да имаме ние днес равни права с мъжете, да можем да работим, да гласуваме, да управляваме собствения си живот и да бъде възприемани и обичани не само като добитък за разплод!
Освен това отхвърлянето на всички празници вече стана комерсиално и чудя се - не се ли изтърка?! Но като започнат тук половината да имат собствено мнение ще разберат какво имам предвид.

Irti
03-09-2013, 20:16
Вечното оправдание.
Като си цапнат в устата, просто ще я затваряш. Не е трудно. Има начини. Само глупавият отрича това.



Жената трябва да се обича и уважава 365 дена в годината, не само един.

Страшна работа.. комунистическа.Това жените сте си чисти капути.

seek&destroy
03-09-2013, 20:17
Малки разглезени пикли, обяснете ми само с какво вие заслужихте да се наречете жени, дори да имате претенции някой да ви го честити на вас? С каква наглост ревете и го приемате толкова лично,че някой си не ви е честитил? Освен с генетичните си белези, с какво друго доказахте питам?

Далеч не отхвърлям празника, напротив.

Violenza
03-09-2013, 20:35
Малки разглезени пикли, обяснете ми само с какво вие заслужихте да се наречете жени, дори да имате претенции някой да ви го честити на вас? С каква наглост ревете и го приемате толкова лично,че някой си не ви е честитил? Освен с генетичните си белези, с какво друго доказахте питам?

Ти критерий ли си, какво?


И искрено отправям апел към масата писали малко да попрочетат за историята на празника.

FuCKkK13
03-09-2013, 20:43
Малки разглезени пикли, обяснете ми само с какво вие заслужихте да се наречете жени, дори да имате претенции някой да ви го честити на вас? С каква наглост ревете и го приемате толкова лично,че някой си не ви е честитил? Освен с генетичните си белези, с какво друго доказахте питам?

Далеч не отхвърлям празника, напротив.
ОК

Hayashi
03-09-2013, 20:58
Аз сигурно съм ужасен човек, защото вчера се разрънках на приятеля си как може едно цвете да не купи на майка си. Тъпо е да кажеш "Аз тва не го празнувам, затова ще се държа като пълен глупак". Нищо не ти коства да честитиш. Да не говорим, че както казаха няма да обеднееш, ако дадеш 2 лева за едно цвете вместо за кафе този ден.
На мен пък Коледа винаги ми е била супер противна, но това не значи, че като стане 25-ти декември трябва да се държа грубо с всички, които ме очакват да празнувам с тях.

Аз съм на мнението, че колкото повече празници, толкова по-хубаво. Приятелят ми е католик, но аз не мога да се правя, че не забелязвам когато те имат празник. Естествено, че ще поздравя и по възможност и аз ще празнувам.

Siiisss
03-10-2013, 00:19
Еми и на мене приятелят ми не ми честити, но нито съм му мрънкала нито ми е станало кофти- всъщност не ми пукаше, нито очаквах някакви подаръци и празнувания. Даже не излязохме. В скайп му казах " Как смееш да не ми честитиш" той каза "Честито" и аз се засмях толкова.

SisiStrange
03-10-2013, 10:45
Не ви разбирам хората, които се надигат чак срещу празниците. Или пък търсят някой да им налее смисъл в тях. Можеш да празнуваш всеки празник с твои си разбирания в него. Всеки ден, в който можеш по повод да зарадваш човек, е нещо хубаво. Тук слушам за комунисти, за пикли, за искащите прекалено много момичета... Еее, леле, големия прас да вземеш едно цветенце на момичето си, да я накараш да се почувства жена (дори да е малка и да не е още), да я усмихнеш. Това е важното бе, хора. Как не го зацепвате? Няма значение какъв е празника, ако ще да е вуду-африкански. Щом ще ви зарадва близките и ще ги накара да се почувстват специални, значи си струва.

Аз разбирам да забравиш или да не успееш да вземеш цвете. Ок. Ми кажи си човешки. Не би ме обидило да ме забравят, но много би ме наранило после и да ме напсуват, и да ми кажат: "Абе стягай се, кви са тия комунистически глуспоти."

draid
03-10-2013, 11:28
Всеки има право да празнува или да не празнува някакъв празник. Аз лично го честитя празника, но пък тука има някакви дето чак правят революция, ако не им честитят, за това попитах колко често вие сте честитили празника на мъжа ? Дразня се когато се изкарвате все жертви, това е. Искате да сте равни на мъжете, ама все да сте по-равни от тях.

SisiStrange
03-10-2013, 11:38
Аз затова казвам, че е глупаво да се сърдиш, ако си забравен и нямаш цвете/подарък. Но пък и такива чак крайни реакции. Големия прас. Честно казано, не бях сигурна кога е денят на мъжа (току що видях в гугъл). Не съм му го честитила специално (мисля, че и той не знае впрочем). Не е толкова широко празнуван, колкото е 8 март. Ако се бях сетила за такава дата, щях да му честитя, разбира се. И щях да го изненадам с нещо. Пак казвам: Не е края на света да бъдеш забравен. Но е наистина неприятно, когато няма спирка без 15 сергии с цветя, ти да попиташ и да ти се даде такъв отговор. Никак не държа на цвете. Всъщност наистина доста се изненадах, когато ми подари. Нито щях да го направя на въпрос, нито нищо. Но много се зарадвах и ми стана хубаво, че се е сетил да ми направи този жест. Това и казвам. Стига сте скачали срещу празниците все 1 са просто повод да ви опразнят джобовете и да ви накарат, не дай си боже, да направите нещо по-специално. Идеята е само да зарадваш човека. Не друго. Като не празнуваш, кажи си, ама не обиждай самия празник щом на другия му е скъп. Аз никога не помня именни дни (сега и да ме попитат, пак няма да знам моя кога е). Пропускала съм да честитя. Като ме подсетят се извинявам и казвам, че си е в мен проблема, че не се сещам никога за тези дати. Не казвам: "Има милион Радославовци на тая земя, вземи се стегни." (примерно)

Violenza
03-10-2013, 13:03
Аз пък не разбрах къде в цялата тема авторката попита вие какво сте получили и дали го празнувате?

Момичето искаше просто да се оплаче.

fenkaaa
03-10-2013, 20:24
На мен моят приятел също не ми подари нищо,но обеща да ми се реваншира утре :D

kalpazanka
03-11-2013, 08:39
И аз нямам подарък, но не е късно да го получа днес.
Голям рев, голямо чудо, пфу. Заради такива индивиди като теб ни изкарват истерясали.