PDA

View Full Version : Пушенето на трева- вредно или не съвсем?



Vixii
03-08-2013, 16:47
Здравейте съфорумници. ;д Имам няколко въпроса относно пушенето на трева.
1. Какво се случва физически и психически при изпушването на трева?
2. Вреди ли, ако се опита само веднъж или два пъти?
3. Може ли някой друг (например родителите) да разбере, че си пушил трева и как?
Може би въпросите ми са малко глупави, но т.к. съм на 16 и ми е интересно бих искал да получа верни и полезни отговори. Благодаря предварително. :)

gecatabg
03-08-2013, 16:53
Разбира се, че като пушиш трева след това ти мирише дъха, затова най-хубаво да вземеш една дъвка.
А иначе колкото до тревата, аз не виждам смисъл в нея.Пробвал съм 2 пъти, нищо не ми стана, в смисъл нищо специално.(аз съм си ухилен и весел и без нея) :D
Повечето от компанията ми пушат, но това не ми пречи.Така че само заради компанията недей да се учиш!!! :)

Vixii
03-08-2013, 16:58
Чувал съм, че като пушиш трева очите ти са ставали по- червени от обикновеното.. та се чудя колко дълго са червени и нашите няма ли да разберат от очите ми? (Нямам намерение да почна да пуша редовно, просто искам да пробвам веднъж)

Fisherman
03-08-2013, 16:59
Колкото повече трева,алкохол и секс бе презерватив правите толкова по дълго ще живеете.Още Айнщайн,Хъмпфри Дейви,Майкъл Фарадей,Франсис Крик,Алесандро Волта и Ханс Кристиан Грам всичките тези велики учени са пушели трева и това само ги е направило по умни

gecatabg
03-08-2013, 16:59
Колкото повече трева,алкохол и секс бе презерватив правите толкова по дълго ще живеете.Още Айнщайн,Хъмпфри Дейви,Майкъл Фарадей,Франсис Крик,Алесандро Волта и Ханс Кристиан Грам всичките тези велики учени са пушели трева и това само ги е направило по умни
Спирай гъбите!

Fisherman
03-08-2013, 17:00
Ако пробваш веднъж си гей,трява всеки ден да се гърмиш

Fisherman
03-08-2013, 17:00
Спирай гъбите!

а кво викаш

gecatabg
03-08-2013, 17:00
Чувал съм, че като пушиш трева очите ти са ставали по- червени от обикновеното.. та се чудя колко дълго са червени и нашите няма ли да разберат от очите ми? (Нямам намерение да почна да пуша редовно, просто искам да пробвам веднъж)
да зачервяват се, не вярвам да е повече от час, не мога да ти кажа със сигурност, не съм обръщал внимание.Но лесно можеш да се измъкнеш като кажеш, че ти се спи и си ги търкала :D

Fisherman
03-08-2013, 17:05
Занеси малко липа и на ваще да си направите подводница в кухнята

gecatabg
03-08-2013, 17:06
а кво викаш

да спреш да си мислиш, че си говореща риба ;)

Fisherman
03-08-2013, 17:13
да спреш да си мислиш, че си говореща риба ;)

Сигурно си на 14 години псевдо ебач,7 клас с дюнер около остата,прибираш се у вас и баба ти прави попара с банан и обикновенни бисквити иначе пред приятелчетата се праиш на играч,каките гледаш в задника но те е страх да се обадиш за да не ти фръкнат млечните зъбки и да висиш пред детския зъболекарски кабинет

FeelingLikeAghost
03-08-2013, 17:27
Споко не вреди от 1-2 пъти пушене. Ще те пусне за 2-3 часа може и по-малко сигурно ще ти пробутат някое бългаче, няма да те държи дълго. Родителите ти освен ако не им се покажеш направен няма как да разберат. Само с тест. Не го мисли, пуши си, няма за какво да се притесняваш.

Minwu
03-08-2013, 18:25
Здравейте съфорумници. ;д Имам няколко въпроса относно пушенето на трева.
1. Какво се случва физически и психически при изпушването на трева?
- Тялото ти се забавя, изпитваш трудност да правиш дори и най - прости движения като да отидеш и да си наточиш вода, което е много лошо, защото гърлото ти пресъхва супер много.
- С мозъка става страшно. Въображението ти се увелича супер много, виждаш неща, които преди не си могъл и общо взето може да си втълпиш каквото си пожелаеш. Много е лабилно съзнанието. << Към това ще добавя, ако все пак си решил да се напушваш да не го правиш с лоша компания, която ще си прави лоши шеги с теб. Има "трап капани" както някои от моите приятели ги намират и ако тревата е добра може да се стигне до истински халюцинации. Та, ако това стане по добре да си в филм с някоя мацка/пич от колкото да си мислиш, че някой убиец те гони, ако ме разбираш..
2. Вреди ли, ако се опита само веднъж или два пъти?
Тревата се използва като медицинско средство, тъй че това доказва, че не вреди. По скоро успокоява съзнанието, ако знаеш как да си вкараш якия филм. И все пак не е хубаво да пушиш много тъй като съм виждала случай, в които хората спират да различават реалността с тези фантазии. Не случайно не е законно, а в други случай както казах по горе може да се изпише от Доктор.
3. Може ли някой друг (например родителите) да разбере, че си пушил трева и как?
Може да се разбере. Има най - различни знаци, които тялото ти издава, когато си напушен(не във всички случай) - Зачервените очи са най - често срещаните, това да не можеш да се концентрираш, когато човека срещу теб ти говори нещо(все едно си в друга галактика) и т.н. Може би въпросите ми са малко глупави, но т.к. съм на 16 и ми е интересно бих искал да получа верни и полезни отговори. Благодаря предварително. :)


И накрая, мое лично мнение...
Смятам, че човек трябва да пробва от всичко в тоя живот за да види как е, какво изпитва, но си знай границите.
Вярвай ми, че това не е модерно нещо и ако го правиш, защото приятелите ти казват, че си задръстеняк е СУПЕР глупаво...

И последните 2 съвета, които са си важни.
1.В къщи, ако си ще се насладиш много повече на зелената магия.
2. Ако дърпаш много - не се напушваш повече, само ти става лошо. (:

magneticfields
03-08-2013, 19:07
Не съм спецциалист, но по-добре пуши трева, не цигари. Само не ходи напушен в училище, че да си нямаш проблеми после.

Amore-Mio*
03-08-2013, 19:09
Каквото и да си говорим - вредна си е, въпреки че доста хора ми твърдят противното. По - добре стой от това нещо, че хората, които са започнали от трева, сега просто са в едно ужасно състояние.

gecatabg
03-08-2013, 19:25
Сигурно си на 14 години псевдо ебач,7 клас с дюнер около остата,прибираш се у вас и баба ти прави попара с банан и обикновенни бисквити иначе пред приятелчетата се праиш на играч,каките гледаш в задника но те е страх да се обадиш за да не ти фръкнат млечните зъбки и да висиш пред детския зъболекарски кабинет
Ей непозна, язък.Пробвай пак :)
Само по отговорите ти си проличава, че това 14-годишно момченце, с бял сос от дюнер около Устата, си ти!А като ти гледам правописа, може и 14 да нямаш :)
Гледам, че си злобничко,завистливичко човече, та ще ти кажа,че от 2 години живея в Германия и уча тука :)
А колкото до какичките, не само им гледам задниците, ми и ги оправям.Но какво ли ти говоря, ти едва ли си пипал задник досега.Твоя не го броим :)

Yen_is_bacK
03-08-2013, 19:57
Колкото повече трева,алкохол и секс бе презерватив правите толкова по дълго ще живеете.Още Айнщайн,Хъмпфри Дейви,Майкъл Фарадей,Франсис Крик,Алесандро Волта и Ханс Кристиан Грам всичките тези велики учени са пушели трева и това само ги е направило по умни


човек кво да играя ти им го каза

Yen_is_bacK
03-08-2013, 20:00
Ей непозна, язък.Пробвай пак :)
Само по отговорите ти си проличава, че това 14-годишно момченце, с бял сос от дюнер около Устата, си ти!А като ти гледам правописа, може и 14 да нямаш :)
Гледам, че си злобничко,завистливичко човече, та ще ти кажа,че от 2 години живея в Германия и уча тука :)
А колкото до какичките, не само им гледам задниците, ми и ги оправям.Но какво ли ти говоря, ти едва ли си пипал задник досега.Твоя не го броим :)

Ако щеш и в Тринидад и Тобаго учи, знаеш ли колко помаги и турци понавам където ми бяха от випуска в гимназията и сега живеят в Германия щот баща им има шкембеджиница там и лятото като се прибирам от море на магистралата колко коли с доч регистрации завиват към турция хич не ми говри ти можеш да живееш и в Палма де Майорка ма да си мазен селски читак, фатмак кво да се занимавам с тебе

JDeel
03-08-2013, 21:59
Хубаво де, аз като не съм пушил никога каквото и да било, трябва ли да се чувствам по-зле от някой който е? Някой дето редовно си пуши трева по-щастлив ли ще е от мен, ако да кажем всичко останало ни се развива по същия начин?

EasyWay
03-09-2013, 01:01
Каквото и да си говорим - вредна си е, въпреки че доста хора ми твърдят противното. По - добре стой от това нещо, че хората, които са започнали от трева, сега просто са в едно ужасно състояние.

Я сподели с какво по точно вреди , че ми стана интересно...? Щом го казваш значи знаеш с какво ти вреди:) Аз лично пуша от 6 год (от 4 редовно) и съм си в перфектно състояние. Искам малко факти , че коментари ти пробуди голям интерес в мен. :D

EasyWay
03-09-2013, 01:02
Хубаво де, аз като не съм пушил никога каквото и да било, трябва ли да се чувствам по-зле от някой който е? Някой дето редовно си пуши трева по-щастлив ли ще е от мен, ако да кажем всичко останало ни се развива по същия начин?

За по щастлив не знам , но със сигурност ще си по богат. :D

sexa_na_kompleksa
03-09-2013, 08:06
Вредно е, не се захващай, дори и само за пробата да е.

tori
03-09-2013, 19:38
Не съм пробвала, вероятно няма и да пробвам понеже не ме влече. На мнение съм, че една проба няма да навреди.

Chacho
03-10-2013, 08:19
В раздел политика вече се караме за тревата, не ми се повтарят нещата.

Червените очи са си и до човек. Не на всеки му стават кървави. Моите се превръщат в демонски за повече от час.

Thermal
03-10-2013, 17:19
Абе разбирачите ..... Хайде стойте си по столовете пред компа а ? Въображението ти се увеличавало и ти се привиждали неща!

1-2 пъти като опиташ няма голяма разлика.Просто ти става някаво странно и замаяно но не ти се привиждат неща.Дъхът ти смърди на Трева и чесън .... а очите ти се зачервеняват ама за около 30 мин и ако пиеш вода и се движиш ще ти мине.За Дъхът може просто да вземеш една дъвка както някои хора казаха по горе.


Ама аре стига с тия филми.Опитай сам и ще разбереш .... ама ако не пушиш не почвай ... тъпо е! (личен опит)

Ама не е по-вредно от цигарите , защото от Тревата никой не е умрял!

Irti
03-10-2013, 17:58
Задължително ще добавя коментар по-късно.

sToyAncHo
03-10-2013, 18:05
1. Успокояваш се, не си особено заинтересуван какво става около теб или при мен ми идва няква енергия. Виждаш нещата супер ясно. Все едно гледаш HD филм. Може да се притесниш, че сърцето ти бие по-ускорено. Пресъхва ти устата доста, затова е добре да имаш вода 1.5л. Дъхът се оправя с дъвка. Зачервяването на очите става, защото налягането от пушенето намалява.

2. Тревата по принцип не е вредна. Знам го от личен опит. Не можеш да се пристрастиш и който ти казва, че можеш да ходи да се гръмне! Леко се затрудняваш с концентрацията.

3. Като цяло съм се прибирал доста пъти напушен и нашите 1 път ме заподозряха само, ама аз тогава бях и на 1,5л бира ;д иначе не са ме хващали.

Irti
03-10-2013, 18:49
2. Тревата по принцип не е вредна. Знам го от личен опит. Не можеш да се пристрастиш и който ти казва, че можеш да ходи да се гръмне! Леко се затрудняваш с концентрацията.
.

Аз пък няма да ида да се гръмна. Не знам колко си пушил и какво си правил, но този коментар го пише човек, който пафка от.. казвал е в други теми колко години, а те не са никак малко.

Можеш да се пристрастиш. Аз чувствам зависимост, също и желание, също и кеф да кълва всеки ден. Пуша понякога по 3-4 пъти, а понякога по 7-8. Ставам нервен и избухлив, ако нямам. Към чувството се свиква и след време не ти действа, като в началото. Пристрастяването не може да дойде от няколко пушения или от година пушене по един на седмица. Идва с времето.

Марихуаната не ме кара да се смея или да ми се привиждат разни работи. С нея релаксирам след работа, успокоявам се и доста често си троша главата и си лягам.

Най-хубавото пушене е рано, когато изгрява слънцето.

За мен не е вредна от страна на това, че с цигарите си нанасям повече вреда. Като всеки вдишан пушек вреди по някакъв начин, но и помага за много работи. Затъпява някаква болка по ставите, лекува мускулна и още такива работи. На мен лично ми успокоява кашлицата от цигарите, а и главоболието.

Очите са ми дроб всеки път.

Времето се забавя и всичко ти е все едно. Не зациклям, а ми се отваря повече приказка. Огладнявам супер много, а и жаждата ме гони.

Когато мине действието няма как да разберат, ако не ти направят тест.

Аз започнах по-рано от твоите години и не мисля да спирам никога.

sToyAncHo
03-10-2013, 21:32
Писах по тоя въпрос и в другата тема :) Не ми се пише наново. Не знам за теб, обаче пристрастяването не е физическо (както към цигарите), а е на чисто психологическа основа.