PDA

View Full Version : Нокти - меки, чупливи, неоформени; проблемни



Alisha28
03-08-2013, 16:50
Мисля, че заглавието говори само за себе си. До преди няколко месеца си чоплех/късах/обезобразявах (не съм ги гризала, но ефектът беше същия) ноктите и може би това оказа огромно и негативно влияние. Самата ми нокътна плоча е дълга, но започнат ли да растат ноктите малко по-дълги, веднага се чупят в основата и се налага да ги изпиля съвсем. Много са чупливи, меки и тънки. Освен това, вероятно отново заради това, че съм им отнемала всякаква форма, всеки расте както си поиска и опитите ми да ги оформя са направо жалки - един кръгъл, друг квадратен, трети по-къс от една и по-дълъг от другата страна ...
В момента ги държа много къси и се опитвам да ги оформя, но ... ами, не се получава с някои от ноктите.
Искам с подобна форма (http://media.snimka.bg/0035/006324845.jpg) дори и не много дълги. А и някакви съвети за подхранване, втвърдяване, всичко, което ви идва наум от гореспоменатото.

ПП: Ако ви трябва снимка, мога да приложа, не съм сигурна до колко е необходимо.

FuCKkK13
03-08-2013, 17:20
маникюрист + мажене с йод у вас всекидневно поне 1 месец + масло на икаров за нокти + витамини с калций вътрешно да приемаш...

Alisha28
03-08-2013, 17:31
А за маникюриста- относно оформянето ли? И колко дълги г/д трябва да са ми ноктите?

FuCKkK13
03-08-2013, 17:39
е да - оформяне,кожички.. абе просто маникюр без лакиране и т.н. .. просто поддръжка
малко.. малко да ти е израснало бяло отпред и отиваш

UniCoWN
03-08-2013, 18:43
Иди веднъж на маникюрист да ти даде ''старта'' и след това почваш да ги поддържаш.
Много по лесно се пили когато вече имаш желаната форма и само леко освежаваш.
Вземи си Маслото на Икаров за нокти - мажеш с четчицата върху нокътя и оставяш да се абсорбира, може и да го втриеш.
Заздравител - аз съм много доволна от Нанокерамичния заздравител на Импала - 2 и нещо струва ама върши рабопта, моите нокти са подобни на твоите.
Да кажем така: мажеш с маслото, подсушаваш и слагаш заздравител. На другия ден пак с маслото по кожичките да се подхранят и слагаш 2ри слой заздравител. На третия ден триеш всичко и отначало. Примерно. Трябва постоянство обаче.

FuCKkK13
03-09-2013, 09:02
^ ужас... какъв е тоя съвет :?
1во тия заздравителни ( импала/перфект и т.н.) които са под формата на лак т.е. слагаш на нокътната плочка и чакаш да изсъхне като лак,за почти нищо не стават.. те са колкото за основа и другите лакове да не ти увреждат толкова много нокътя
2ро - маслото на Икаров СЕ РАЗТРИВА
3то - ако го търка на по 2 дни от тоя лакочистител ноктите ще и станат още по зле

bloodyF
03-09-2013, 09:21
калциев гел и масло на икаров
по-малко миене на чинии и чистене с препарати, както и не рязане с нокторезачка, а оформяне на ноктите с мека пила (хартиена, не метална)
първо ги остави 1-2-3 седмици да пораснат, тогава им оформяй формата, защото иначе ако са ти късички (примерно 1мм-2мм) като направиш едно движение с пилата и то нокътченцето ще отиде по дяволите
и известно време НЕ слагай цветен лак
аз от 1 седмица махнах цветните лакове, слагам маслото всеки ден, вчера си взех калциев гел, не съм ги пилила, само вчера на показалеца ми се беше нащърбил нокътя (той е много късичък,но все пак) и го изпилих; Засега има някакъв ефект, поне според мен

UniCoWN
03-09-2013, 09:45
fuckkk, това е нещото, което работи за мен, начина по който моите нокти се пооправиха ;)
Момичето пита за съвет, теб не те задължавам да пробваш, но ако тя прецени ще опита.

yana91
03-09-2013, 09:45
Аз също ти препоръчвам маслото за нокти на икаров.
И наистина въздържай се в началото от лакиране.
Много внимателно ги оформяй с мека пиличка, но най-добре първо иди при маникюристка.

..............
http://www.facebook.com/pages/%D0%91%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D1%82-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D1%89-%D1%85%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D0%B4%D0%B8-%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/234121423392000
СВЕЖИ ИДЕИ ЗА ТВОЯ БАЛ!

FuCKkK13
03-09-2013, 09:49
fuckkk, това е нещото, което работи за мен, начина по който моите нокти се пооправиха ;)
Момичето пита за съвет, теб не те задължавам да пробваш, но ако тя прецени ще опита.

кой нормален ще си заздравява ноктите и ще им праска лакочистител през ден/два бе ? :?