PDA

View Full Version : Кандидатстване



Ramonaaa
03-08-2013, 17:48
11 клас съм и ще се радвам, ако ми отговорите на тези въпроси:
1- Каква е разликата между магистър, бакалавър и докторант?
2- Къде специалността "право" е най-престижна(насочила съм се към УНСС или СУ)
3- Какво друго мога да кандидатствам с БЕЛ и История(по възможност, без Математика)
4- Защо казват, че правото е хуманитарна дисциплина, а не икономическа и УНСС не е подходящ за този предмет?
5- Какви са горе-долу цените?

DisappointedDreamer
03-08-2013, 18:05
1. Бакалавър учиш първо, след 12-ти клас. След него учиш магистър, и след това докторант (ако искаш, това са просто степени). Разликата е в броят години, който учиш, и май специализация (поне в някои държави).
2. бих казала СУ
3. ох, не знам.
4. Защото УНСС е 'известен' с икономическите си специалности, а правото не е такава. Не искам да разтягам лукуми защо, защото може да излъжа. Друг да се включи по въпроса.
5. за какво? не пише ли в сайтовете им?

Ramonaaa
03-11-2013, 16:25
Много ли е трудна математиката в УНСС?

granger
03-11-2013, 16:48
Математиката си е еднаква навсякъде. В зависимост от специалността се учат различни нива.

Ramonaaa
03-11-2013, 17:57
За счетоводството кои нива се изучават, мен много ме притеснява математиката, не зная дори дали ще издържа модула по математика... за това мислех за право и учителите ме насочват към УНСС.

granger
03-11-2013, 18:14
Учителите,които те насочват право УНСС им кажи да се гръмнат :D
А щом те няма по математика няма АБСОЛЮТНО никакъв смисъл да се мъчиш със счетоводство и контрол , не е за всеки просто.
СУ е меката на правото. Ако си добра по история и се готвиш за изпитите здраво ще влезеш. Ама право ,ако се учи трябва да е в СУ,ако ще е УНСС няма смисъл.

ParadOx
03-12-2013, 09:49
3- Какво друго мога да кандидатствам с БЕЛ и История(по възможност, без Математика)

Журналистика, ПР, Книгоиздаване в СУ. Навсякъде, където БЕЛ е балообразуващ се взима оценката от матурата

Horrificus
03-17-2013, 21:17
Задължително СУ за право.