PDA

View Full Version : Дебитна карта за непълнолетно лице



pav4o
03-09-2013, 19:06
Здравейте! Искам да попитам, кои банки предлагат дебитни карти на непълнолетни? Аз съм на 15 и ми е нужна дебитна карта, с която да мога да ползвам услугите на paypal (онлайн пазаруване, приемане на суми от други хора и т.н.) До колкото знам, банка ДСК предлага дебитни карти за непълнолетни, но родителите ми казаха, че не им се занимава с тази банка. Също така съм чувала, че може да се направи допълнителна карта към друга сметка, но това ми се струва малко глупаво, по-добре направо да ползвам карта на името на някой от родителите ми. Надявам се някой да може да помогне. :)

Ivaaaaa
03-10-2013, 17:17
Ако не ти се занимава по-добър вариант е да ползваш тази на родителите ти. Аз имам на Сосиете, но до 18 не ми одържат такси за обслужване и там сякви други такси. Зависи от банката общо взето. Мисля, че всички банки предлагат този продукт поинтересувай се ;]

pav4o
03-11-2013, 14:41
Мерси за отговора. Аз утре ще правя една разходка по банки с майка ми, да видим къде как стоят нещата, защото в сайтовете на банките не пише това което мен ме интересува.

notjustteen
03-11-2013, 22:11
Не се занимавай с ДСК - Те са мошеници! Също и със Сосиете. Оставих си картата за 5 месеца и я заварих на -16 лева. Прави си сметката. Най-много съм доволен от Райфайзен. И преди да направя 18 имах карта към тях, 3 години не я ползвах картата, но и не я бях закрил и не ми бяха одържали нито 1 стотинка. Сега пак съм към тях и като цяло съм най-доволен от техните услуги. Нямал съм проблеми с PayPal разплащанията, нито със следенето на сметката - всичко си гледай онлайн, докато при сосиете женерал им е много смотана системата. РБ не случайно са "банка на годината" и то няколко поредни години. Отивай направо при тях!

BrainlessROCKBABY
03-17-2013, 20:12
Не се занимавай с ДСК - Те са мошеници! Също и със Сосиете. Оставих си картата за 5 месеца и я заварих на -16 лева. Прави си сметката. Най-много съм доволен от Райфайзен. И преди да направя 18 имах карта към тях, 3 години не я ползвах картата, но и не я бях закрил и не ми бяха одържали нито 1 стотинка. Сега пак съм към тях и като цяло съм най-доволен от техните услуги. Нямал съм проблеми с PayPal разплащанията, нито със следенето на сметката - всичко си гледай онлайн, докато при сосиете женерал им е много смотана системата. РБ не случайно са "банка на годината" и то няколко поредни години. Отивай направо при тях!

дебитна карта на -16 лв., как ще стане това?
по темата, да, Райфайзен са наистина коректни

Amore-Mio*
03-18-2013, 12:18
Райфайзен мисля, че предлага някакви ученически дебитни карти, заради които не ти удържат нищо до 18-годишна възраст или докато не завършиш 12 клас, нещо от сорта беше. Не съм много наясно, тепърва и аз съм почнала да се интересувам от нещата, че и на мен ми се иска да си изкарам дебитна карта.

anonymous708973
03-18-2013, 14:08
ДСК предлагат такава карта, води се ДСК Тийн.
https://dskbank.bg/Page/default.aspx?xml_id=/bg-BG/Individuals/cards/debit%20cards/junior/

pav4o
03-18-2013, 16:42
В Райфайзен се изкарва само добълнителна карта за непълнолетни, а никой от родителите ми няма там сметка. Разходих се с майка ми из няколко банки, но общо взето навсякъде само допълнителни вадят, поне в тези в които ходих. Излиза така, че по-добре да ползвам дебитна карта която не е моя, хем няма да чакам. Попринцип не исках да ползвам чужда, защото веднъж при една покупка ми правиха проблеми, че е платена от баща ми, а аз я взимам (просто той нямаше възможност да дойде, а нали ако не се вземе до няколко дни я връщат).

nevermind...
03-18-2013, 20:12
Аз имам дебитна Виза Електрон от Сосиете.. Ползвам си пейпал без проблем, дадоха ми я една седмица след като си я заявих и съм адски доволен за сега.. :D

notjustteen
03-19-2013, 09:03
дебитна карта на -16 лв., как ще стане това?
по темата, да, Райфайзен са наистина коректни


Ами явно става. То това не беше от теглене, а от такси които ми начисляват. Затова казвам, че Сосиете са измамници. Изобщо не ми бяха казали за тези "месечни такси за обслужване", а само за годишна такса "за обслужване". Както и да е махнах се от тях навреме.


Аз имам дебитна Виза Електрон от Сосиете.. Ползвам си пейпал без проблем, дадоха ми я една седмица след като си я заявих и съм адски доволен за сега.. :D
Всички банки вадят картите за 1 седмица. А че са измамници сам ще се убедиш. Ако сметката ти олеква с 2-3лв на месец не се чуди откъде идва.

anonymous708973
03-19-2013, 10:04
Lele, che si zle. Mesechnata taksa e godishnata taksa/12, a ne dopulnitelna taksa.
Awtore, w dsk beshe li?

notjustteen
03-19-2013, 13:01
Lele, che si zle. Mesechnata taksa e godishnata taksa/12, a ne dopulnitelna taksa.
Awtore, w dsk beshe li?

Тва не ти е М-Тел бе къде се обаждаш неподготвена. Освен че плащаш 3лв на месец, ти одържат ОЩЕ 5 лв за всяка година, ама те тва не ти го казват че имаш И 3лв месечна такса. Те ти казват че имаш само 5лв годишна. Аман от форумци!

antolovesbu
03-19-2013, 19:09
Имам дебитна карта а съм на 16 ... ОТ ДСК Е , казва се ДСК ТИЙН ... няма месечни такси просто ти я прават. ОТиваш там с акт за раждане и родител и ти я изкарват за 10 дни