PDA

View Full Version : КНИГИ



4o4ina
03-09-2013, 18:31
Въпросът ми е:Обичате ли да четете книги,предпочитате да си ги купите и да са си ваши или взимате от библиотеката? :)

minzz
03-09-2013, 19:42
Определено обичам, книгите са тези, които ме откъсват от сивотата. Когато си купя книга някак си ми става едно такова много мило и радостно. Предпочитам го отколкото да взимам от библиотеки, там книгите са много изстрадали.

Amore-Mio*
03-10-2013, 08:48
Обожавам да чета книги.
И по принцип предпочитам да са си лични мои, но ако нямам финансова възможност - вземам от приятели и от библиотеката. Все пак важното е да се занимавам с любимото си занимание, отколкото да стоя и нищо да не правя, примерно.

sexa_na_kompleksa
03-10-2013, 12:06
Обичам да чета, но напоследък май чета през лятото, през останалото време си чета учебниците. ;д От библиотеката взимам книги, които са ми необходими за университета. Ако ми се чете нещо различно, или чета от това, което имаме, или си свалям от Интернет. Понякога си и купувам, а от приятел съм взимал само веднъж, мисля.

Bonbonchencetyy
03-10-2013, 13:07
Не обичам да чета книги.ОБОЖАВАМ.По това,че имам цяла секция,заета с книги,може да се разбере,че предпочитам да си купя книгите и да са мои,отколкото да си взимам от библиотеката,защото:
1.Когато книгата си е моя,по всяко време мога да я прочета и да я чета колкото време си искам.По принцип изчитам 200 и няколко страници за ден,но зависи от това дали книгата ми е интересна.Не ми е проблем за тези от библиотеката,за една седмица ще ги прочета 2-3 пъти,но предпочитам да си имам свобода и по всяко време да мога да чета дадена книга(надявам се,че разбрахте).
2.Не се притеснявам за това дали няма да олея или направя на нищо книгата.Не казвам,че не си пазя книгите,но се е случвало 2-3 пъти да олея или скъсам някоя.Плюс,че когато взимам книги от библиотеката,задължително трябва да ги подвързвам(което ми се струва малко тъпо,хмм...)
3.Не всички книга са ми интересни.Има такива,които бих искала да изхвърля.Но има и такива,в които направо се влюбвам.Например,ако взема книга,в която съм направо влюбена,после ще искам да си я купя,но,естествено,няма да мога да я имам.
Има и други причини,но сега ме мързи да напиша всичките. :D

xoxi
03-10-2013, 13:33
Обичам да чета.
Рядко купувам, по-често ходя до библиотеката и редовно си свалям от интернет.

Deadlock
03-10-2013, 13:52
Имам киндъл и тегля от нета.

оф: другата тема за книги не беше ли в този раздел? нещо не я намирам..

PlayLife09
03-12-2013, 18:52
Обичам да чета! Предпочитам да си купя някоя книга, отколкото да я взема от библиотеката. Напоследък, за съжаление, това удоволствие рядко ми се отдава. :(

IvyLoo
03-17-2013, 16:37
Само аз ли предпочитам стари изпокъсани книги от библиотеката? :D Някак си по-хубаво ми е не знам и аз защо. А и книгите са си скъпи ;с Ако можех, щях да си купувам от библиотеката :D

hey.mistery
03-17-2013, 16:44
Зависи. Имам книги от блиблиотекта и някои са си лочно мои. Ако книгата ми се струва много якаи определено искам да я имам си я купувам, но има книги които не съм сигурна дали ще ги харесам и ги взимам от библиотеката.. Има много, които не са ми били особено интересни и дори не съм ги прочитала целите.

xwhitecarnationx
03-17-2013, 19:31
Много обичам да чета книги. По-често си ги взимам от библиотеката, обаче. :)

heartlesandfreaky
03-19-2013, 08:52
Обожавам. Така ме е яд, че от няколко месеца насам изобщо не чета, освен, ако не е за училище. Чак срам ме хваща ._.
В повечето случаи си купувам книгите, обичам да са си лично мои.

ameli
03-19-2013, 11:44
Само аз ли предпочитам стари изпокъсани книги от библиотеката? :D Някак си по-хубаво ми е не знам и аз защо. А и книгите са си скъпи ;с Ако можех, щях да си купувам от библиотеката :D

И аз така.. тея от библиотеката са си запазили мъничко от предишния читател, а новите книги освен, че са скъпи, нямам и къде да ги държа :д

BamBamBo
03-19-2013, 18:13
Да обичам да чета,обичам книгите.
И аз предпочитам да е стара книга,новите някак си не ми вдъхват доверие,а и са големи бози.
От библиотека от дете не съм взимала книги,но пък за сметка на това домашната ни библиотека е огромна и все още не съм изчела всичко. :)))

teenems
03-19-2013, 20:44
Обожавам книгите.Много обичам да си купувам,но понякога ходя и в библиотеката.

kalpazanka
03-20-2013, 12:24
Обожавам книгите! Грабне ли ме някоя история, зарязвам всичко останало!
Предпочитам да си купувам книги /друг е въпросът с финансите и мястото, сиреч- мога ли да купувам/. В общия случай, когато съм в библиотека и ми дадат вехта изпокъсана и изподраскана книга, ми става жал за отношението, което е получила.
Не ми е много по вкуса да тегля книги от нета и да чета на лаптопа, ама като няма накъде, свиквам.

SHPAIdURmeN
03-20-2013, 20:23
Взех да разчитам повече на ел. книгите. Хем ти е безплатно, хем ако не виждаш си увеличаваш шрифта, пък ако нямаш ток... :D

RaI4etO
03-22-2013, 17:15
Обичам да чета! Навсякъде- в градския транспорт, на плажа, вкъщи, когато пътувам, понякога и на лекции чета, ако не ми е интересна лекцията, но само по ИТ. Чета разнообразни книги - класика, фантастика, исторически, етнографски, медицински, приложна психология, поезия, някои романи(разбира се, не сладникави), биографии. В момента събирам пари за четец, не е същото като книгата, но за хора като мен, които искат да си мъкнат книгите и на невъзможни места, е идеален!

ledenakrasota
03-22-2013, 18:01
Като наркотик беше за мен още от 11-та ми годишнина. Преди сменях книгите през 2-3 дни и нищо не можеше да ме откъсне от четенето. Бях пристрастена. Днес подбирам точно какво да си купя, защото библиотеката ми е пълна и нямам място за доста неща. Да не говорим за още книги, но се справям. :D

everything_in_one
03-22-2013, 18:09
И аз мн. обичам да чета!!! :)) Винаги съм предпочитала да си ги купувам, случвало ми се е и да заемам от приятели, но от библиотека- мн. рядко!

mirki4a
03-23-2013, 11:16
Обичам да чета,но напоследък не мога да си харесам книга...Последно прочетох 50 нюанса сиво/по-тъмно/освободени и много ми харесаха и 3-те книги.Препоръчавам!
Иначе предпочитам да си ги купувам и да си попълвам собствената библиотека :P

kalpazanka
03-23-2013, 12:17
^Боже милостиви...

Rebirthing
03-23-2013, 13:26
Обичам да купувам нови книги, стига да имам достатъчно финанси.
Обожавам научната фантастика и криминалните романи и мистериите, но в последно време рядко си намирам нещо подходящо, от всякъде бъкат посредствени и сладникави творби и още щом прочета анотацията изпадам в летаргия...

mirki4a
03-23-2013, 19:53
Биографията на Steve Jobs също ми беше изключително интересна...