PDA

View Full Version : Проблем в училище, дори не знам дали съм виновна



suzka33
03-09-2013, 18:37
Знначи Имам проблем в училище, за който дори не знам дали съм виновна и дали имат право да ме викат в дирекцията. Значи преди няколко дена без причина една г-жа реше, че трябва да ме изгони от час, въпреки, че си пишех кротко плана беше доста странно и неочаквано, тогава аз и казах, че просто не е нормална и че тя сама си е виновна, че има спречквания с по- голямата част от учениците, на които преподава. Както и да е тя ми писа отсъствие, аз не напуснах часа и продължих да си пиша плана. Доколкото знам учителя няма право да гони ученик от часа и най- малкото, което е БЕЗ ПРИЧИНА. Но същината на проблема е, че в Facebook, съвсем шегувито написах - "Оставка г-жо ......." без дори да конкетизирам училище, имена и други такива неща и тогава директорката ми звънна и започна да ми крещи по телефона, без дори да ме попита за какво става дума, дори ми каза да не се правя на луда и че трябва да отида в дирекцията с родител и че дори може да ме изключи. Отидохме с майка ми, но тя не беше дошла, закъсня, поговорихме със заместник директора, на когото обясних за какво става дума и че просто това е шега между мен и моите приятелки и си тръгнахме, но след това директорката е срещнала майка ми и е казала, че ще ме изключат и така нататък.. Та въпроса ми е може ли да ме викат в дирекцията и да ме изключат за нещо такова , след като аз съм ученик в училището извън него съм свободен човек и все пак живеем в демократична държава и мога свободно да изказвам мнението си било то публично или лично .. И най - вече, че това се е случило извън училището и не мисля , че трябва да нося отговорност за нещо такова ? Доста хора ми казаха, че не могат да ме изключват за такива глупости, но учителката е доста близка с директорката и може би за това направи такъв проблем от това .. ???

anonymous895156
03-09-2013, 19:23
Ако е вярно казаното от теб, на тея двете им хлопа дъската и не са за учителки. Това е дреболия и няма как да те изключат, особено ако нямаш предупреждения. Ако обаче те изключат, подай жалба.

tori
03-09-2013, 19:25
Не, не мисля, че ще те изключат. Ти си и казала истината и така нататък. Най-много да ти пишат забележка за оронване на авторитета на учител ама чак да те изключат...

amaz1nG
03-09-2013, 19:31
Ам така е като се правите на големи.
@Нямат право да те изгонят.

suzka33
03-09-2013, 19:40
Ако е вярно казаното от теб, на тея двете им хлопа дъската и не са за учителки. Това е дреболия и няма как да те изключат, особено ако нямаш предупреждения. Ако обаче те изключат, подай жалба.

Да, казаха ми да поддам жалба за това , че ме гони от час, защото няма това право и вси пак директорката се държи като обезумял звяр, все едно съм убила човек :X

suzka33
03-09-2013, 19:43
Ам така е като се правите на големи.
@Нямат право да те изгонят.

е че кой се прави на "голям" :D ще ме гони тя от час и без да има причина е няма да си мълча разбира се .. а пък това дето постнах във фейса знам, че това не е мястото за такива нещо, но това беше еднa шега между нас си, която те не могат да разберат и приемат за нещо много сериозно ..

suzka33
03-09-2013, 19:45
Не, не мисля, че ще те изключат. Ти си и казала истината и така нататък. Най-много да ти пишат забележка за оронване на авторитета на учител ама чак да те изключат...

аме директорката казва, че щяла да ме изключи, и все пак аз нищо не губя ще си намеря друго училище.. те губят, защото им плащат по 1000 лв. на ученик до колкото знам

anonymous895156
03-09-2013, 20:22
те губят, защото им плащат по 1000 лв. на ученик до колкото знам

:lol:

vladyman
03-09-2013, 20:22
Не могат да те изключат, но могат да ти стъжнят живота и да те накарат сама да се махнеш. Не казвам, че ще го направят, но принципно могат. Честно казано обаче и ти имаш вина. Човек трябва много да внимава какво говори за шефовете си, сериозно ти го казвам. По-добре е да го научиш сега, отколкото някой ден да те уволнят от работа защото си се изпуснала и си се измайтапила с неправилният човек. Това не значи да бъдеш свита и уплашена разбира се, но все пак си имай едно наум и недей да си го търсиш без причина.

И да, на тия двете им хлопа дъската.

Violenza
03-09-2013, 20:31
Честно казано обаче и ти имаш вина. Човек трябва много да внимава какво говори за шефовете си, сериозно ти го казвам.
Каква й е вината?! Че си защитава правата и не си мълчи пред тия природни издънки ли?
Не можеш да сравняваш шеф и даскал, моля ти се. Даскалките не са й никакви, че да им се подчинява или да им слуша простотиите.
Супер непоносими долни отрепки са едно 90%.

Авторке, ей така за нищото няма да те изключат, защото им носиш пари. Искат само да те сплашат. Ти обаче говори с родителите си постоянно, защото те трябва да са наясно със ситуацията и точно те са хората, които трябва да скръцнат със зъби на директорката.

granger
03-10-2013, 05:46
:lol:
кво се хилиш ,бе, делегирания бюджет е на бройка ученици , 1 по -малко и 1200 лева аут от бюджета на училището!

Не мисля ,че ти си виновна в случая. Не мисля и ,че биха могли да те изгонят.

anonymous895156
03-10-2013, 06:33
кво се хилиш ,бе, делегирания бюджет е на бройка ученици , 1 по -малко и 1200 лева аут от бюджета на училището!



много си некултурна. Мислиш ли, че на училището му пука за някакви си 0,2% загубени от общия бюджет, при положение, че всяка година освен с приема идват други ученици?

gugenceto2
03-10-2013, 06:58
Бахти изперкалите даскали O_O

Amore-Mio*
03-10-2013, 08:32
Да, казаха ми да поддам жалба за това , че ме гони от час, защото няма това право и вси пак директорката се държи като обезумял звяр, все едно съм убила човек :X

Учителят има пълното право да гони ученик от час. Има това право.
Друг е въпроса, че при теб е било без причина. И не, не могат да те изключат просто така. Но ако решат да го направят - жалба и си търсиш правата.

zlatko98
03-10-2013, 08:40
Не би следвало да те изключат за нещо толкова малко, пък и на всичкото отгоре без предишни провинения и нито едно предупреждение. А за това във фейсбук в моето училище в правилника има отделна точка точно за писането в социалните мрежи и така нататък и ако и при вас има такова правило, може да се хванат за него, да се заядат и така да те изключат. За това се поинтересувай преди да подаваш жалби и т.н.

SurfSky
03-10-2013, 08:49
Няма да те изключат , но и за теб ако някой напише нещо не розово във фацебоок няма да оставиш нещата така ... Нали? :D

granger
03-10-2013, 08:55
много си некултурна. Мислиш ли, че на училището му пука за някакви си 0,2% загубени от общия бюджет, при положение, че всяка година освен с приема идват други ученици?
Ха,може и да съм некултурна , ти си неинформиран.
Да , пука им. Питай някой директор дали не му пука. Не всички училища са ПГ-та ,които имат по-голям прием, мозък.

sexa_na_kompleksa
03-10-2013, 12:11
Няма да те изключат, опитват се да те сплашат. Не им обръщай внимание, гледай си ученето.

ShyGuyTalking2
03-10-2013, 12:18
Кой бе няма право да те гони ? Ще те изгони не ами, ако иска може и забележка да ти тресне с неизвиняващо се отсъствие ..

strawberry88
03-10-2013, 14:04
Не вярвам да те изключат.Иначе си виновна, да.

HollyGolightly
03-10-2013, 18:11
Просто се опитват да те изплашат. Преди години бях написала на дъската нешо от рода на "Янчева вън" и тя го видя, директорът просто извика майка ми, за да я уведоми. Друго нищо не се е случило. Нямат никаква полза от това да те гонят, те ако гонеха за щяло и нещяло, класните стаи щяха да са празни.

marilyn
03-11-2013, 08:58
Не мисля, че ще те изключат, нямат особено основание. А и всяко училище гледа да си пази броят ученици именно заради издръжката, която губят, ако напуснеш.