PDA

View Full Version : Редуциране на НЕЖЕЛАНА мускулна маса



nickelbackk
03-10-2013, 07:49
Здравейте!
Ни най-малко не се съмнявам, че подобни теми присъстват в този, а и в други форуми и моля да ме извините за очебийното невежество, но това е проблем, който все пак искам да споделя с вас, поддържана от надеждата че ще получа скоропостижни и полезни съвети!
Момиче съм. Това, което ме тревожи придоби облика на проблем за мене, когато ясно осъзнах, че съм попрекалила с...фитнеса. Не ме разбирайте погрешно, това човек да поддържа формата, визията, че и тонуса си е прекрасно, а за мен то представлява голямо удоволствие. Работата обаче е там, че ходейки на фитнес или тренирайки в домашни условия, изпълнявайки определена разновидност на силовите упражнения, придобих мускули на краката. Намирам го грозно и ненужно за жена. Мускулите не са рязко изразени, не изпъкват и все пак... не харесвам начина, по който дънките ми да речем ги подчертават, ако са светли и прочие. Та питането ми е възможно ли е тези мускули да се редуцират и ако да, то как става това и какво време е необходимо? И още - какво да тренирам, за да не нарастват, а обратно - да намаляват и какви хранителни вещества трябва да приемам? Моля, ако сте запознати и компетентни по въпроса, да ми помогнете!

Jaune
03-10-2013, 07:54
Мускули (ако си сигурна, че са мускули) се "махат" с претрениране и то пак е доста трудно.. или безразборно кардио също гори мускул, освен мазно.

strawberry88
03-10-2013, 08:23
И аз искам моите на краката да се махнат. :x Не са големи, изобщо даже, но не ги искам.Няма как да стане обаче, защото тренирам танци и не мисля да спирам. :Д За да се махнат трябва да спра, нали?

nickelbackk
03-10-2013, 08:38
Е, аз също тренирам. Но вече наблягам изключително на кардиото, дори напълно занемарих силовите тренировки, разбираемо по какви причини. Но ще помогне ли това? Моля, дайте ми още съвети!

strawberry88
03-10-2013, 08:45
Значи, ако продължа с танците и правя кардио, ще се махнат? :O

bloodyF
03-10-2013, 08:58
аз имам мускул + мазнина
което е отвратително
мазнините с кардио ще ги махна, но тоя огромен прасец ,дето направих от ходене и тичане + бедро по същия начин се топи само с калориен дефицит...и става тегаво...

nickelbackk
03-10-2013, 09:03
От друга страна обаче кардиото е действие, което изисква прием на доста много калории, а липсата но такива води до енергиен дефицит, не позволяващ редовното водене на тренировките..и ето къде се появява противоречието...ето защо е толкова трудно!

Mia88
03-22-2013, 19:22
Вие май сте луди,аз пак не намирам никак секси,някакви кльощави крака без грам мускул,но това си е въпрос на вкус изглежда.е все пак не казвам че някакви огромни мускули биха ми харесали но.....Мога да ви дам пример за преди и след,фолк певицата Райна-преди да започне да танцува и след.Кажете си мнението за нея.

Pamaa
03-23-2013, 09:03
Вие май сте луди,аз пак не намирам никак секси,някакви кльощави крака без грам мускул,но това си е въпрос на вкус изглежда.е все пак не казвам че някакви огромни мускули биха ми харесали но.....

Може би не им харесва, защото над мускула има мазнина, тоест просто трябва да се изчисти. Давай с кардио, и мазнината ще изгориш, и мускула ще стане по-малък, както ти казаха. Ако спреш силовите, разбира се.

Mia88
03-23-2013, 09:24
Даде то и мен ме дразни това с мазнината,при мене тъпото е че трябва да свалям само с диети,не мога да тренирам за съжаление.Имам разтегнати коленни връзки,и няма как да стане :(

tonssy
03-23-2013, 09:29
Мога да ви дам пример за преди и след,фолк певицата Райна-преди да започне да танцува и след.Кажете си мнението за нея.

:lol:

Mia88
03-23-2013, 09:46
tonssy -Аз давам пример госпожичке,а ти май си доста зле а......

tonssy
03-23-2013, 09:51
Доста зле съм, определено, мхм.
Райна не е толкова известна, че всеки да й следи личния живот и да знае кога е нямала/ имала мускули.

Mia88
03-23-2013, 09:54
Мацка аз не съм фен на чалгата,просто тя ми е направила впечатление и го споделям ok