PDA

View Full Version : Икономика на туризма



Cutie94
03-10-2013, 12:49
Здравейте! Имам няколко въпроса за тази специалност, защото видях, че езиците които трябва да знаеш или да учиш в университета са 4 , т.е - английски,немски,френски и руски. И 4-те езика ли се учат в унито, или само един - т.е който Ти си избереш? Примерно икономика на туризма с английско обучение?
Другия ми въпрос е , проблем ли е, ако по съответния език не си добре подготвен и можеш ли да го наваксаш, докато учиш? Не искам да пропускам години, за това питам, а език не може да се назубри, а се учи цял живот... Иначе, матурата ми ще е по география и реших да избера тази специалност,защото е единствената, която е свързана с нея и ми харесва. Но както казах, проблем е езика...реших да пропусна тази година, за да се подготвя, но ме е страх, че ако примерно ме приемат, няма да се справя и ще има хора,които да го знаят, а аз все ще трябва да наваксвам... Та това са ми притесненията...Ако някой учи тази специалност, нека сподели как е, трудно ли е...и колко езика се учат през всичките години или колко от тях трябва да знаеш?

POLLINA
03-10-2013, 12:58
за кой университет говориш? Разгледай програмата

Cutie94
03-10-2013, 13:23
За УНСС София

POLLINA
03-10-2013, 13:28
http://departments.unwe.bg/tourism/bg/pages/1054/%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D 0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8.html

POLLINA
03-10-2013, 13:31
аз мисля,че това е направление,което май се специализира 2рата година в унсс, нз... някой от унсс да каже

pifiella
03-11-2013, 16:01
аз мисля,че това е направление,което май се специализира 2рата година в унсс, нз... някой от унсс да каже
Не съм от УНСС,но е точно така.

Това ти е след 2-та година и се учи в Поднаправление "Икономика с чуждоезиково обучение",КОЕТО ПЪК Е ОТ НАПРАВЛЕНИЕ ИКОНОМИКА.
Там са още МИО и Икономика на интелектуалната собственост.