PDA

View Full Version : Как да свалим минус диоптър?



borko0097
03-10-2013, 13:00
Здравейте, може ли да ми кажете как да сваля диоптърът си(диотърът и на лявото и на дясното ми око е -0,5) сега ще слагам очила ако ги нося постоянно ще стане ли? Или трябва да правя някъкви опражнения на очите или пък да ям определени неща ? Забравих да спомена ,че имам и астигматизъм , моля ако някой знае начини за свалянето на минусовия диоптър да каже.

krasiveli
03-10-2013, 13:13
Само положителният диоптър може да се свали, минусовият се премахва с лазерна операция.

EternalDream
03-10-2013, 13:32
Очилата само правят окото по-мързеливо

trololobg
04-02-2013, 20:09
Минус диоптър не се смъква зависи на колко години си, ако растеш - с тялото ти окото също расте а с тялото и окото късогледсвото се повишава. Аз в 3ти клас сложих очила и бях с -0.5, сега съм 8ми клас и съм с -2.75 и -3 съответно на лявото и дясното око и сега скоро пак ще ходя на лекар и както винаги новините ще са лоши, но ако не натоварваш очите не ставаш като картица толкова бързо :Д Например последния път от -1.75 и -2 за 3 седмици качих диоптара с -1 и на 2те очи
PS:
горното мисля че важи ако е наследствени (както при мен)
но например майка ми нямаше проблеми с очите, но от работата пред компютър и тн. зрението и се влоши, забременя излезе в майчинство, много време прекарваше в разходки и зрението и се оправи виждаше перфектно тръгна пак на работа и пак е с очила :Д
PS 2 :
има начини да забавиш качването като ядеш много моркови магданоз зеле мисля че
PS 3:
една фр дори се беше "излекувала" ама по малко гаден начин които аз просто не мога да правя: нарязваше моркови магданоз и канела (канелата беше за вкус) и го правеше на сок и го пиеше. Много й беше гадно пред мен го е пиела. С погнуса, но й помогна (правеше го по 2 пъти на ден). Ако искаш пробваи докато още не си вдигнала но ... лечението не е вкусно.
Дано съм помогнал :)