PDA

View Full Version : Help



pamsi
03-10-2013, 13:57
Здравейте на 15год съм и най-добрия ми приятел е момче. До скоро той имаше приятелка която много харесваше, дори обичаше, но явно тя не го харесваше толкова, и преди 1 седмица го заряза. А дори нямаше основателна причина.След това той много се промени. Винаги е отчаян чак аз започвам да се отчайвам....не знам какво да правя. Не съм запозната с мъжката депресия и сега ми и много трудно не знам как да се държа с него. Днес дори заговори за самоубиване...Моля ви помогнете ми.

HollyGolightly
03-10-2013, 14:02
Минала е само една седмица, има нужда от повече време явно. Ти нищо не можеш да направиш, освен да си до него, когато има нужда.

Enchanting
03-10-2013, 14:06
мхм, не го съжалявай или нещо друго. Просто бъди до него- това е достатъчно.

pamsi
03-10-2013, 14:09
Така е, но много се притеснявам особено след глупостите за самоубиване защото го познавам много е силен но това момиче го промени и може да направи някоя глупост...

Tsukuda_Hiroshi
03-10-2013, 14:18
Заший му 2 шамара - 1 от теб и 1 от мен ;) Говори му някакви работи за това как самоубийството е малодушие, как не е постЪпка на истински мЪж, как би наранил хората, които обича и как ако си отиде от живота им, те биха страдали както страда той за приятелката си. Кажи му, че ако сега сложи край на живота си никога няма да разбере дали след време няма да срещне по-голямо щастие.
И просто му дай време. БЪди до него, както то казаха по-горе, разговаряйте повече, пази го да не направи някоя глупост. Времето лекува, ще му мине. Ако се утрепе, значи е идиот.

TheMan9191
03-10-2013, 14:49
Заший му 2 шамара - 1 от теб и 1 от мен ;)

Нека са 3... Лапешки истории на 15-16 години не се получило с "любовта на живота му" и вече ще се самоубива.

Amore-Mio*
03-10-2013, 15:11
Бъди с него, в момента има нужда от опора до себе си, особено когато е давал душата си (явно) за тази връзка.
Иначе поговори с него по темата и за самоубийствата, и като цяло. Покажи му, че може да се забавлява и без нея, че не е дошъл края на света. Разходете се. И така.

justasmile
03-10-2013, 17:24
бъди до него, изслушвай го.. не го успокоявай и най-вече - не се чуди, как да се държиш - дръж се като себе си.

balu4ka
03-10-2013, 17:35
Бъди до него и му давай кураж,това ще е достатъчно.Като негова приятелка,няма какво повече да направиш.Всеки е минавал и минава през така наречената "любовна мъка".

fenkaaa
03-10-2013, 20:19
Дай му малко време,нормално е,момчетата също го преживяват тежко понякога.Ще му мине ;)

s40t4
03-10-2013, 22:59
В такъв случей се прави едно нещо, а то е да го накараш да не мисли за нея, тоест накарай го да излезете да се забавлява, ако трябва го запознай с твой приятелки. Не го оставай сам самичък,че депресията е много лошо нещо, а и от самите мисли не се знае какво ще си науми да направи.

Eskapel4o
03-11-2013, 11:46
Филми ...