PDA

View Full Version : Дори не знам с какво заглавие да е темата ми...



Allex
03-10-2013, 18:17
първо ще кажа, че в написаното долу няма да се старая да слагам запетайки, точки, да пиша с големи и малки букви..съжалявам за това:)

така..сега съм 10 клас, уча в МГ, паралелка - биология и химия.. дори не знам и защо влязох в такава паралелка, но все нещо трябваше да се учи..ако бях влязъл в езикова гимназия ще си знам само езиците, които ми вървят много повече от биологията и химията..но като че ли влязох в МГ да си имам и представа от биология и химия.. въпреки че с езиците се разбирам много повече отколкото биологията и химията.. но и по тези два предмета нямам лоши оценки.. също ми харесват, но не толкова колкото езиците и тук идва големият проблем, че след няколко месеца завършвам 10 клас и ще трябва да ходя на уроци по химия, ако ще реша да следвам медицина след 12 клас..такава каша ми е в главата от това какво бих искал да уча след 12 клас, че дори не мога да измисля какво да напиша..въпроса ми е вие какво бихте избрали - да учите биология и химия или да се отдадете на езиците.. а защо не и двете едновременно?

Amore-Mio*
03-10-2013, 18:54
В крайна сметка успоредно с двете науки - биология и химия, ще си учиш и език. Проблемът не е тук. А проблема е в това ти какво искаш да учиш. Лично аз бих избрала да следвам това, което ми се отдава и ми е, и ще ми е приятно да се занимавам.

Иначе при мен ситуацията си е същата. Уча биология и химия (такава паралелка съм), но идеята да уча медицина някак не ме влече особено. Вярно е, че се получава и с тях, но страстта ми е към езиците, към българския, към журналистиката. И към това съм се насочила.

Allex
03-10-2013, 18:58
аз дори не знам какво искам да уча.. уча биология и химия, защото от малък искам, ако някога стана лекар, то да съм патоанатом или дерматовенеролог.. никога не съм си мислил, че езиците също толкова ще ми харесат..?????

Enchanting
03-11-2013, 10:52
Което, те влече повече .. това.
И аз съм в паралелка с история и български, но ме влече рисуването..

sexa_na_kompleksa
03-11-2013, 16:46
С какво искаш да се занимаваш?
От малък искаш да станеш лекар... но вече не си малък.

pifiella
03-11-2013, 16:59
И аз исках 11 години да съм лекар,но един ден си изясних перспективите,живота,обсто ятелствата,финансите и сбогом медицина. В някой друг живот...