PDA

View Full Version : Пансионно училище във Великобритания



Ягодка
03-11-2013, 07:33
Здравейте! :)
Тази година ще правя 13г. и от малка изучавам английски език в родния ми град в България. Моя мечта е да живея извън България - във Великобритания, да говоря на втория ми любим език - английски и да общувам с англичани. Знам, има време, живота е пред мен, но искам да опитам да уча във Великобритания. Разгледала съм доста програми, но повечето искат минимум 16 годишна възраст. Попадала съм и на такива, които изискват и 14 години, но те са малко и трудно вече откривам подобни. :( Семейството ми не е най-заможното, че да си позволи такъв лукс, но ако става дума за образование винаги се намират средства. Готова съм да си платя обучението сама, тъй като имам известна сума (+2000лв. естествено). Но мисълта ми е дали може да си кажете мнението за Великобритания и ученическия живот там. Преди плановете ми бяха да следвам там, но си промених решението и смятам да отида там на пансионно училище за 1-2г. Английският ми език е на много високо ниво и говоря свободно с англичани, така че средата в която ще попадна ще е доста приятна за мен. Вие бихте ли отседнали в такова училище във Великобритания? Ако сте учили там какво ви е мнението? Можете ли да предложите някакъв сайт с учебната програма, цени и информация за този вид обучение?
Благодаря ви предварително! :)

vladyman
03-11-2013, 08:15
1) Защо само 1-2 години ? Като ще ходиш отиди и си вземи дипломата за средно там. Само една-две години няма никакъв смисъл освен, че ще донаучиш езика. Нито ще получиш англииска диплома, нито ще имаш нещо което да си пишеш един ден в СВ-то...

2) Англия е доста скъпа страна. Тия 2000лв ще ти стигнат точно за 2-3 месеца, без да смятаме училищните такси. Още повече, че като непълнолетна нямаш право да работиш.

3) Какво точно разбираш под пансионно училище ? Защото ако имаш предвид boarding school, то твърдо НЕ се насочвай в такава посока. Малкото качествени такива училища със сигурност са супер скъпи, а останалите са бррр... Просто не. Ако просто имаш предвид училища с общежитие към тях то тогава положението е ок.

Финално мнение не искам да давам, защото опита който имам в чужбина е като студент, не ученик. Иначе смятам, че желанието ти е похвално и трябва да се работи в тази посока. Просто не взимай прибързани решения. Успех!

Ягодка
03-11-2013, 08:24
1) Защо само 1-2 години ? Като ще ходиш отиди и си вземи дипломата за средно там. Само една-две години няма никакъв смисъл освен, че ще донаучиш езика. Нито ще получиш англииска диплома, нито ще имаш нещо което да си пишеш един ден в СВ-то...

2) Англия е доста скъпа страна. Тия 2000лв ще ти стигнат точно за 2-3 месеца, без да смятаме училищните такси. Още повече, че като непълнолетна нямаш право да работиш.

3) Какво точно разбираш под пансионно училище ? Защото ако имаш предвид boarding school, то твърдо НЕ се насочвай в такава посока. Малкото качествени такива училища със сигурност са супер скъпи, а останалите са бррр... Просто не. Ако просто имаш предвид училища с общежитие към тях то тогава положението е ок.

Финално мнение не искам да давам, защото опита който имам в чужбина е като студент, не ученик. Иначе смятам, че желанието ти е похвално и трябва да се работи в тази посока. Просто не взимай прибързани решения. Успех!

Да 1-2 години, защото семейството ми не е зверски заможно, за да ми осигури наистина такава сума. А и представи си - на почти 13г. съм и ще виждам семейството си само през летните ваканции. Е, устройва ме донякъде, но този живот може да писне. :D Нямам право да работя - да, но поне ще кандидатствам за стипендии. Да, имам предвид Boarding Schools. Нормални училища с пансиони не мога да открия не знам защо :( Насочила съм се към тях, защото има програми за ученици от всички страни, които се насочват към boarding schools във Великобритания. Ако можеш да ме насочиш към нещо ще съм ти много благодарна!

Ягодка
03-11-2013, 09:33
Отказвам се! Това са отвратителни суми! :@ 30, 000 GBP това е НЕВЪЗМОЖНО!

vladyman
03-11-2013, 10:22
Еми да, това имах предвид и аз като казах, че там е скъпо. А иначе проблема ми с Бординг скулс е, че по-евтините от тях (ака държавните) са пълен боклук и са нещо като нашите домове за сираци. Мизерия, анархия и нулево образование. Хубавите пък, както сама си видяла, са безбожно скъпи.

Иначе, най-добрата ти опция, според мен, е да си завършиш някое добро у-ще в Б-я и след това да заминеш да следваш висше в Англия. Избора ти ще е доста по-голям, като пълнолетна ще имаш право да работиш, а и ще си поне малко пораснала и ще знаеш дали наистина това искаш.