PDA

View Full Version : Обезкосмяване със самобръсначка -ръце ??



pepa97
03-11-2013, 16:54
Е ,дами , въпросът е следния вие обезкосмявате ли ръцете си със самобръсначка ? Понеже е много топло в нашия град,хората се разсъблякоха по къси ръкави ,само аз не..но чакам подходящото време докато си оправя ръцете ,та въпросът ми е да използвам ли самобръсначка и няма ли след това на ръцете ми да са гора ?? ;дд ..смисъл самобръсначка използвам за краката ,но за ръце мисля ,че не става..мнения ?? Мерси предварително ! ;д
Послепис 1 : пробвах епилатор и страшно много боли.
Послепис 2 :задръж лошото мнение за себе си, тук искам истински мнения ,които могат да ми помогнат ..

pifiella
03-11-2013, 17:05
Не ти го препоръчвам.Кожата на ръцете е нежна,ще станеш на пъпчици,после всички косми ще започнат да растат на едно ниво,е чак като гора няма да станеш,но все пак.Но ти си знаеш.

.Wonder
03-11-2013, 17:27
Не се притеснявай- ако искаш използвай самобръсначка и за ръцете си. Казвам ти го като човек, който също го прави и в случай, че някой тръгне да ме напада, че съм щяла да стана като горила- не се притеснявайте, грижа се за хигиената си на достатъчно високо ниво и достатъчно често, за да не си позволявам подобни своеволия с външния ми вид.
Ръцете ти няма да станат на пъпки, освен ако нямаш чувствителна кожа, погрижи се за хидратацията им.:3

О, а и зависи до косъм, моите растат тънички и светли, но съм виждала и хора, на които им растат по-тъмни и плътни.

pepa97
03-11-2013, 17:46
Не се притеснявай- ако искаш използвай самобръсначка и за ръцете си. Казвам ти го като човек, който също го прави и в случай, че някой тръгне да ме напада, че съм щяла да стана като горила- не се притеснявайте, грижа се за хигиената си на достатъчно високо ниво и достатъчно често, за да не си позволявам подобни своеволия с външния ми вид.
Ръцете ти няма да станат на пъпки, освен ако нямаш чувствителна кожа, погрижи се за хидратацията им.:3

О, а и зависи до косъм, моите растат тънички и светли, но съм виждала и хора, на които им растат по-тъмни и плътни.

Точно така е и при мен ..Мисля ,че ще растат по-тъмни..а някакви лентички знаете ли?

monroe999
03-11-2013, 18:48
ползвала съм ленти на Дева, вършат работа и са доста по-евтини от някои прехвалени
а това за самобръсначката на ръцете, никога не са ми излизали даже 2-3 пъпчици, нито са ми стана гъсти и черни

Mary_Jane_69
03-11-2013, 18:54
Ти си луда! Самобръсначката сгъстява!!!!!!! А и не било хубаво по ръцете, всички ме съветват, че е голяма грешка..... но щом си започнала вече.... може би с лентички ще е по-добре.

Goddess
03-11-2013, 18:56
Ръцете са единствената зона, която обезкосмоявам със самобръсначка винаги и нито са ми се сгъсрили, нито почерняли, да не говорим и колко бавно ми израстват - повече от една седмица минава.

arsenalllbaby
03-11-2013, 19:05
По принцип минавам с ленти, но когато нямам време и не ми се занимава, със самобръсначката. Нищичко не ми е станало, растат бавно, не са се сгъстили, не са нито твърди, нито дебели... А като минавам с лентичките, оредяват. И не знам за другите, ама аз не ги минавам със самобръсначката срещу растежа на косъма, а по посока на растежа... И моите лентички също са на Дева.

onlygiirl
03-11-2013, 19:29
Давай с кола маска.На ръцете мен лично хич не ме боли.Пък и да боли,не е болка за умиране.Жертвай се заради красотата ;д както се казва ''трай бабо за хубост'' !

tonssy
03-12-2013, 12:23
Давай с кола маска.На ръцете мен лично хич не ме боли.Пък и да боли,не е болка за умиране.Жертвай се заради красотата ;д както се казва ''трай бабо за хубост'' !

+
Никога не съм си махала космите на ръцете/ краката със самобръсначка. Не бих се осмелила :D Кола маска най-добре.

anonymous708973
03-12-2013, 13:35
Ръцете са единствената зона, която обезкосмоявам със самобръсначка винаги и нито са ми се сгъсрили, нито почерняли, да не говорим и колко бавно ми израстват - повече от една седмица минава.

Ох, добре. Успокоих се, че не съм единствената, която е достатъчно "побъркана" да си минава ръцете със самобръсначка.
Пробвала съм с епилатор, доста ме боли. С коламаска пък ми е супермърляво, тече навсякъде и т.н.. И с двете не успявам да намеря и отстраня всички гадове :д

sunnyreni
03-12-2013, 14:53
До около преди 6 месеца самобръначката ми вършеше чудесна работа за краката. Космите нито ставаха твърди, нито се сгъстяваха, както всеки ме плашеше. Също така тогава не виждах кой знай каква необходимост да се обезкосмявам ръцете ( космите ми не са черни и почти не се забелязваха). Когато почнах да си чистя ръцете бях с епилатор, не беше голяма болка, даже нищо не усещах. Също така и със самобръсначка съм си минавала 2 пъти ръцете, когато супер много бързах...е пак нито се сгъстиха, нито станаха по тъмни.
Така че спокойно...минавай си ръцете с каквото искаш:)

pepa97
03-12-2013, 20:41
Ти си луда! Самобръсначката сгъстява!!!!!!! А и не било хубаво по ръцете, всички ме съветват, че е голяма грешка..... но щом си започнала вече.... може би с лентички ще е по-добре.

не съм почнала бе :D :D а иначе лентичките на дева в дм ще има ли ? ;)

ManuelaK
03-13-2013, 08:46
Предпочитам кола маска при козметик или депилатоар.

Josefinne
03-13-2013, 10:37
Не знам дали бръсненето сгъстява или не, няма да навлизам в спорове по този въпрос, но кофтито е, че след като се обръснеш и косъмчетата започнат да растат стават много бодливи, което е особено неприятно за зоната на ръцете. Наистина с епилатор е доста по-неприятно, но съм забелязала, че винаги първото епилиране след дълъг период на прекъсване (или първото въобще) в която и да е зона е най-неприятно. След това болката значително намалява, особено ако се епилираш при първа възможност и не оставяш косъмчетата да пораснат. Също може първия път да използваш кола маска.
Успех ! :)

Alisha28
03-13-2013, 10:46
Няма да ти сгъсти или потъмни космите, не се притеснявай. Аз също използвам самобръсначка, когато нямам време да си играя по един час с епилатора ;д. Имам чувствителна кожа, но никога не ми се е зачервявала или изпъпчвала обезкосмената зона.
Лентички на "Дева" има в ДМ до колкото си спомням.

IvyLoo
03-13-2013, 12:06
Няма да ти сгъсти или потъмни космите, не се притеснявай. Аз също използвам самобръсначка, когато нямам време да си играя по един час с епилатора ;д. Имам чувствителна кожа, но никога не ми се е зачервявала или изпъпчвала обезкосмената зона.
Лентички на "Дева" има в ДМ до колкото си спомням. Какви часове бе, това са ръце, става за 5 минути най-много. А и това, че твоите не са се сгъстили и т.н.,не означава,че няма да стане и с нейните. Една от класа ми си ги бръсне и ръцете и са като брада на мъж. :?

Dagichka
03-13-2013, 12:47
Ръцете са единствената зона, която обезкосмоявам със самобръсначка винаги и нито са ми се сгъсрили, нито почерняли, да не говорим и колко бавно ми израстват - повече от една седмица минава.
същото. не знам какво всички сте крякнали против това, нали важното е в крайна сметка ръцете да са обезкосмени? по какъв начин ще стане това, всеки сам си решава.

arsenalllbaby
03-13-2013, 12:55
Какви часове бе, това са ръце, става за 5 минути най-много. А и това, че твоите не са се сгъстили и т.н.,не означава,че няма да стане и с нейните. Една от класа ми си ги бръсне и ръцете и са като брада на мъж. :?

Ми ако по принцип са й дебели и гъсти и ги бръсне срещу косъма е нормално да стане така...
Ако забележи авторката, че й се сгъстяват или стават много дебели или просто не й харесва със самобръсначка, може по всяко време да започне да си ги маха с лентички...

onlygiirl
03-13-2013, 15:39
Лично според мен със самобръсначка си е чисто мъчение.Два дни след махането трябва пак да ги махаш,защото са супер бодливи.Както казах с кола маска не е болка за умиране.В ДМ мисля,че има течна кола маска на Кара.Купи си такава,стопли я малко в някакъв съд и действай.Поне като си махнеш космите около две седмици няма да имаш грижи. :)

pepa97
03-13-2013, 17:06
Благодаря на всички ,които изказаха мнението си !

sladki6_love
03-13-2013, 18:42
така слушай сега аз ги махам подмишниците с епилатор и не боли чак толкова.... на ръцете не ги махам защото както ти казваш-горааа аз мисля че на ръцете не се виждат чак толкова но ако си мн навита да ги махаш най-добре е с епилатор или изобщо не ги махаиии

pepa97
03-13-2013, 20:40
така слушай сега аз ги махам подмишниците с епилатор и не боли чак толкова.... на ръцете не ги махам защото както ти казваш-горааа аз мисля че на ръцете не се виждат чак толкова но ако си мн навита да ги махаш най-добре е с епилатор или изобщо не ги махаиии

аха благодаря !

Addicted__
03-14-2013, 12:48
Ръцете са единствената зона, която обезкосмоявам със самобръсначка винаги и нито са ми се сгъсрили, нито почерняли, да не говорим и колко бавно ми израстват - повече от една седмица минава.
И при мен е така...а сега дори ги оставих почти месец,защото се порязах много жестоко миналия път :D и имам много малко ,почти незабележими..

teenems
03-14-2013, 17:14
луда ли си!?Най-добре с епилатор или кола маска...изобщо не докосвай даже самобръсначка!

heartlesandfreaky
03-14-2013, 20:47
На ръцете са ми късички и руси, затова не ги махам. Имам обаче една приятелка, която ги маха с депилатоар и е доста доволна.

pepa97
03-16-2013, 13:53
Ииии така резултатът : пробвах с епилатор съвсем малко ,защото не изтърпях на болката... и се появиха червени точици ,които седят от 3 дена ... ох направо ... ужас :( абе май изобщо няма да ги махам сега ,защото вали сняг при нас ,изобщо не е за къс ръкав ,макар че до вчера беше адската жега.. ;) все пак благодаря на всички ,изразили мненията си