PDA

View Full Version : "friends zone"



dianna1997
03-12-2013, 06:59
Много от вас сигурно са попадали в тази "friends zone". Споделете си мнението: какво мислите за нея, има ли въобще измъкване от нея или си оставаш с момчето/момичето от твоите мечти "просто приятели".И кое бихте предпочели: да сте си приятели, гледайки всеки ден човека в който си влюбен/а и да знаеш, че никога няма да сте заедно, или по добре да прекратите всякакви отношения с него/нея...?
Коментирайте, кажете си мнението...;)

honEstness
03-12-2013, 07:37
Дияна,
при кратките ми връзки с момичетата сме си останали просто приятели. На последната ми дългогодишна връзка казах, че искам да останем приятели, но от другата страна получих единствено презрителен поглед и едва ли не заплюване в лицето. Засъжаление понякога се оказва, че хората, които ни познават от малко време ни познават много по-добре. С едни можеш да останеш приятел за дълго без това, че сте имали нещо по-интимно да Ви пречи, в другия категорично не може да има нищо повече...
За 97 бих казал, че ще срещнеш толкова много нови хора, колкото в момента не можеш и да си представиш!
Какъв е твоя случай?

Cloud9
03-12-2013, 14:01
Friend zone е просто оправдание. или действаш или не мрънкаш. Аз бях влюбена в един мой приятел. Бяхме в една компания. Гушкахме се, смеехме се, прекарвахме си страхотно, но не можех да се отърва от досадния малък глас в главата ми, който ми казваше, че той има само приятелски чувства към мен. Оказа се,че той е мислел същото и за мен. Двамата сме се харесвали тайно. Страх ме беше,че компанията ни е малка, но много шумна и тази връзка ще промени много неща. Така и стана. Сега, след 2 години игра на криеница, вече почти 3 години сме заедно и само се смеем на глупостта си преди време. Харесваш ли някого- кажи си го. Не се знае какво може да стане.

Chacho
03-12-2013, 14:03
Friendzone си е мъжко понятие. За жените има единствено "недостатъчно хубава". Соре.

d.anny..
03-12-2013, 17:42
Friendzone си е мъжко понятие. За жените има единствено "недостатъчно хубава". Соре.
Хаха.. именно.. Ако си силна ще се бориш, ако не си, ще се откажеш. Лесно е.. ;)

Ospi
03-12-2013, 17:47
Няма измъкване. Всъщност има, но е много сложно. Трябва да няма контакт между вас за поне 1 месец и така нататък. Не мисля, че си заслужава цялата играчка. В френд зоната попадаш, когато тя не е привлечена сексуално към теб.

little-monster-girl
03-12-2013, 17:56
Какво да ти кажа-знам чувството да харесваш някого за когото си само приятел.Отвратително чувство е просто.А знаеш ли кое е по-лошо - да сте само приятели и той да си има приятелка.Затова ако много го харесваш излез от тази зона и му кажи,защото може и той да те харесва,но да не иска да си признае.И така или инъче скоро ще си намери приятелка и ще ти е по-кофти.Затова действай момиче и не се бави много.Все пак какво ще изгубиш ако се окаже,че не те харесва?

dianna1997
03-12-2013, 19:11
Той знае много добре... и сме си го разяснили още преди 3 месеца, но сега той си промени отношението към мен...но все още не мога да го разбера и не знам какво да правя, защото многобройно много пъти съм се опитвала да го изтрия от живота си, но не мога...всеки път нещо ме спира. Знам, че ще кажете не си струва да се побиш за тоя, забрави го....той не те заслужава, не те харесва и т.н. но нещо ме спира...;s дайте ми съвет какво да правя:)

LadyDi
03-13-2013, 06:52
Хаха.. именно.. Ако си силна ще се бориш, ако не си, ще се откажеш. Лесно е.. ;)

Както каза Чачо - ако не е хубава, и да се бори, файда няма да има.

d.anny..
03-13-2013, 19:00
Както каза Чачо - ако не е хубава, и да се бори, файда няма да има.

Защо повечето сте се превърнали в такива? .. Не всичко е външна красота.. опаковката лъже.. може вафлата да е мухлясала или разядена отвътре..и да е в хубава и лъскава опаковка. ;) Излезте от този ограничен свой собствен свят и опознавайте хората вътрешно!

LadyDi
03-13-2013, 19:06
Защо повечето сте се превърнали в такива? .. Не всичко е външна красота.. опаковката лъже.. може вафлата да е мухлясала или разядена отвътре..и да е в хубава и лъскава опаковка. ;) Излезте от този ограничен свой собствен свят и опознавайте хората вътрешно!

Да, обаче когато е опакована неподходящо, хич няма и да те привлече да я отвориш, че да видиш колко вкусна е вътре.

d.anny..
03-13-2013, 19:48
Да, обаче когато е опакована неподходящо, хич няма и да те привлече да я отвориш, че да видиш колко вкусна е вътре.

Именно заради това намесих ограниченото виждане. Когато си слагаме такива граници няма да стигнем далеч. ;)

LadyDi
03-13-2013, 19:58
А не знам. Аз съм си стигнала точно до моята спирка и ми е добре, мерси :)

dianna1997
03-13-2013, 20:05
НЕ ВИ ПИТАМ ДАЛИ СЪМ ХУБАВА ИЛИ НЕ...защото има други момчета, който ме харесват, но тръпката с тях я няма!!!
няма го трепета, когато го видиш или му чуеш просто гласа...няма ги пеперудите :Д

FuckedUp
03-14-2013, 02:28
http://www.friendzone.com/images/img06.jpg

Chacho
03-14-2013, 08:09
^Тва е мн яко :D

Blab
03-14-2013, 09:30
заболяха ме палците като видях как Марио лети към бездната...
//not cool!

по темата: зависи от хората. ако привличането не е взаимно (независимо от мотивацията му), няма какво да се направи;
ако индивидите са по-зрели и/или търсят нещо... в друг ракурс, с друго ядро/център... вероятно е възможно изграждането на взаимоотношения на база взаимно уважение, изгода, удобство, симпатия, приятелство, обща цел, етц. в тийн годините това ми се вижда безсмислено;

Chacho
03-14-2013, 11:20
по темата: зависи от хората. ако привличането не е взаимно (независимо от мотивацията му), няма какво да се направи;

Изначало никое привличане не е взаимно. Винаги има нещо, което да го създава, а това нещо може да включва съзнателни действия.

Blab
03-14-2013, 11:38
спори ли ти се?)

Chacho
03-14-2013, 11:42
Винаги ;)

anonymous708973
03-14-2013, 12:57
Защо повечето сте се превърнали в такива? .. Не всичко е външна красота.. опаковката лъже.. може вафлата да е мухлясала или разядена отвътре..и да е в хубава и лъскава опаковка. ;) Излезте от този ограничен свой собствен свят и опознавайте хората вътрешно!

О, милата наивна душа.
Гледай сега да ти обясня собствената ти метафора с вафлата.

Виждаш една вафла в лъскава опаковка и друга вафла в смачкана, гадна опаковка. Коя ще отвориш?
Окей, да приемем, че вафлата в лъскавата опаковка е прогнила отвътре. Тогава ще намериш друга вафла, която отново е с готина опаковка и която ще изглежда толкова добре отвътре, че ще знаеш, че това е твоята вафла.

В превод: Едно хубаво момиче има много по-голям шанс да бъде забелязана и опозната "отвътре" от едно грозно момиче, което смята, че компенсира с прекрасен, чувствителен и много мил характер. Такова нещо НЯМА. Няма такава компенсация.

О, съгласна съм с Чачо. Привличането се съзнава. Ако го има отначало, то е само интерес.

chushkopek
03-18-2013, 07:10
Изначало никое привличане не е взаимно. Винаги има нещо, което да го създава, а това нещо може да включва съзнателни действия.

Всяко привличане технически е взаимно....не разбрах какво имаше предвид. Отностно зоната, смятам че просто на някого му е по-удобно да ви има като приятел вместо да започне връзка, а и много хора са на мнението, че ако след това тази връзка приключи, с нея приключват и всички отношения. Приоритети....Както казахте по-горе при нас го няма този момент.


П.С Това обхваща темата доста обстойно. http://www.youtube.com/watch?v=IGK2KprU-To

Chacho
03-18-2013, 08:03
Всяко привличане технически е взаимно....не разбрах какво имаше предвид.

Имам предвид, че не е нужно някой да те хареса, за да го харесаш ти. Дали ще харесаш някого зависи от впечатлението, което ти е създал. Стига да "впечатлиш" някого, ще те хареса.

Niakoitam
03-18-2013, 10:08
Това е и въпросът,който си задавам отвреме навреме.Може ли един човек наистина попаднал в приятелската зона без значение мъж или жена след време така да си изиграе картите,че възгледите на този дето го е поставил там кардинално и коренно да се променят? А също и може ли при нужда човек да капсулира желание за любовни отношения попадайки нарочно и напълно умишелено в тази зона успявайки в точният момент евентуално да излезе от нея разрушавайки капсулата,която умишлено е изградил или е невъзможно? :)

Иначе красотата е много субективно понятия.Едни харесват едно,други друго и понякога дори и характера и отношението може да промени възгледите на даден човек относно външната красота на друг.Не е като да не ми се е случвало определени хора на външен вид да не ми харесат чак толкова,но постепенно като ги опозная или ги видя в реална обстановка да започнат страшно много да ми харесват или пък обратното.Често на възприятието на хората за красота влияе и мнението на околните за красота на даден човек и изграденият му имидж,което пак може да накара другият човек да го види като по-грозен или по-красив външно.Това са си някакви игри на съзнанието.Има супер привлекателни хора, с ниско самочувствие ,които постоянно си седят сами и някакви,които не са чак толкова преивлекателни външно,но постоянно разни хора се въртят около тях и постоянно сменят гаджетата.

anonymous708973
03-18-2013, 10:10
Това е и въпросът,който си задавам отвреме навреме.Може ли един човек наистина попаднал в приятелската зона без значение мъж или жена след време така да си изиграе картите,че възгледите на този дето го е поставил там кардинално и коренно да се променят?


При прекъсване на контакт за година-две и повторно градене на отношения, коренно различни от преди, може и да стане. Иначе - не.
А тия измислици с умишлено попадане там... забрави.

Niakoitam
03-18-2013, 10:35
При прекъсване на контакт за година-две и повторно градене на отношения, коренно различни от преди, може и да стане. Иначе - не.
А тия измислици с умишлено попадане там... забрави.

Прекъсването на контакт за година две е може би за да може даденият човек да забрави какъв си бил преди това и/или да реши,че страшно много си се променил. Но може би ако след година две се държиш по същият начин като преди това няма да има ефект особено ако не си се променил кой знае колко физически.Чуденката по скоро е ако решиш да промениш отношението си към даденият човек напълно от днес за утре и уцелиш правилната формула дали след определено време ще успееш да заблудиш/убедиш даденият човек,че всъщност е пропуснал да забележи в теб някои важни неща,които са го накарали да те вкара в тази приятелска зона.Разбира се има и немалък риск да загубиш отношенията си с него.

А относно умишленото попадане там.
Мъж А се запознава с жена Б. Обаче той има гадже С, а тя евентуално гадже Д. И двамата или поне единият обича гаджето си и не си помисля за други. А и Б стават истински приятели въпреки, че много си се кефят.Да речем,че си споделят всичко и са се разбрали,че са най-добри приятели.В един момент обаче нещата с гаджетата се прецакват условията стават по подходящи и е време за риск,който преди това поради другите фактори е бил безпредметен,защото двамата не е имало как да разберат,че с гаджетата им няма да се получи и условията ще се подредят.Най-много да е се е стигнало до изпокарване и развалянето на всякакви отношения.И тогава вече идва времето за излизането от тази капсула.От друга страна ако А и Б не са станали истински приятели през времето просто постепенно е щяло да си изгубят връзка и следите и са щяли да се отчуждат един от друг .
Това имах предвид.:)

anonymous708973
03-18-2013, 11:00
Прекъсването на контакт за година две е може би за да може даденият човек да забрави какъв си бил преди това и/или да реши,че страшно много си се променил. Но може би ако след година две се държиш по същият начин като преди това няма да има ефект особено ако не си се променил кой знае колко физически.Чуденката по скоро е ако решиш да промениш отношението си към даденият човек напълно от днес за утре и уцелиш правилната формула дали след определено време ще успееш да заблудиш/убедиш даденият човек,че всъщност е пропуснал да забележи в теб някои важни неща,които са го накарали да те вкара в тази приятелска зона.Разбира се има и немалък риск да загубиш отношенията си с него.


Пак изписа един куп работи, за да кажеш нещо, което аз вече казах: "изграждане на отношения, КОРЕННО РАЗЛИЧНИ..."
Ако едно момче си промени отношението към мен от днес за утре, ще реша, че или е в цикъл, или е решил нещо си и няма топките да ми го съобщи. И в двата случая губи той.

DisappointedDreamer
03-18-2013, 11:08
ПП, изчисти си ЛС кутията.

Niakoitam
03-18-2013, 12:13
Пак изписа един куп работи, за да кажеш нещо, което аз вече казах: "изграждане на отношения, КОРЕННО РАЗЛИЧНИ..."
Ако едно момче си промени отношението към мен от днес за утре, ще реша, че или е в цикъл, или е решил нещо си и няма топките да ми го съобщи. И в двата случая губи той.

Ако ми го повториш още веднъж има шанс да те разбера :D
И всъщност нещо,което все пак пропуснах да кажа е че за тези да речем 2 години и приятелката може бая да се е попроменила и да е сменила приоритете си т.е. не е гарантирано,че и по същият начин да се държи няма да го огрее пак.
Викаш ще си знаеш,но ще се правиш на приятно разсеяна.Да това много момичета/жени доста добре го умеете.
Ами ако примем,че е имал топките както се изразяваш да ти го спомене, а ти си му обяснила колко добър приятел ти е и как ще му биеш шута само ако посмее да си помисли друго какво правим пак при същото стечение на обстоятелствата? Както знаем някои момичета/жени едно гововорят пък съвсем друго вършат. :)

anonymous708973
03-18-2013, 12:15
Това, което на мен не би ми отървало, но един достоен мъж би направил, е да се отдръпне.

ДД, готово.

minchorna
03-18-2013, 12:17
....но един достоен мъж би направил, е да се отдръпне.


+1

Niakoitam
03-18-2013, 12:28
Това, което на мен не би ми отървало, но един достоен мъж би направил, е да се отдръпне.

ДД, готово.

И в крайна сметка стигаме дотук:

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/542949-Приятелство-между-момче-и-момиче-Така-наречени я-friendzone

Какви сте тъпанари.Защо търсите само връзка?
Какво стана с борбата за любовта,с увереността и т.н. ? :)

anonymous708973
03-18-2013, 12:31
Под "отдръпне" разбирам да ми бие шута и да не се задоволява с измислено приятелство, ако иска повече.

Niakoitam
03-18-2013, 12:44
Поправих го,че тоя форум нещо беше решил да ми скрие половината мнение.

anonymous708973
03-18-2013, 13:12
Наистина не разбирам целта и контекста на въпросите ти.

Chacho
03-18-2013, 13:15
Пет приказки за тоя friendzone и от мен:

Ако се запознаеш с някоя и й оставиш впечатление, че можеш да си й само приятел, му викаме да влезеш във friendzone-ата.

Няма значение от колко време не сте се виждали. За да "излезеш" от тази зона, трябва да се върнеш в началната точка - опознаването.

И от мъжка гледна точка не ти пука за: "Какви сте тъпанари.Защо търсите само връзка?" или "Ще си съсипем приятелството".

Niakoitam
03-18-2013, 13:40
PinkPan7her тези въпроси са по-скоро риторични за мен като изключим може би първите два и ги пиша с цел да се види,че всичко си зависи от това от коя камбанарийка се гледат нещата :)


Пет приказки за тоя friendzone и от мен:

1.Ако се запознаеш с някоя и й оставиш впечатление, че можеш да си й само приятел, му викаме да влезеш във friendzone-ата.

2.Няма значение от колко време не сте се виждали. За да "излезеш" от тази зона, трябва да се върнеш в началната точка - опознаването.

3.И от мъжка гледна точка не ти пука за: "Какви сте тъпанари.Защо търсите само връзка?" или "Ще си съсипем приятелството".

1.Както казах някои жени умеят да се правят на много приятно разсеяни.Случвало ми се е да събера кураж след много усилия и да го кажа директно в лицето на мацката, а тя да ми се подхилва или да ми отклонява темата правейки се че не ме е чула.

2.Ето затова се чудех дали става веднага и как ще се върнеш веднага на точка опознаване на човек,който вече си опознал

3.Ако говорим за мен,макар че темата си има авторка предпочиам ако може да съм поопознал момичето и да сме изградили някакви приятелски отношения.Да знам как реагира на дадени ситуации.А понякога да кажеш майната му на приятелстовото със скъп за теб човек е трудничко :)

DisappointedDreamer
03-18-2013, 13:43
1.Както казах някои жени умеят да се правят на много приятно разсеяни.Случвало ми се е да събера кураж след много усилия и да го кажа директно в лицето на мацката, а тя да ми се подхилва или да ми отклонява темата правейки се че не ме е чула.


Ама ти какво очакваш? Маркирала те е като приятел. Споделянето на твоите чувства няма да ти променят титлата на 'гадже'.

едит:


предпочиам ако може да съм поопознал момичето и да сме изградили някакви приятелски отношения.

Това ти е проблема. Ако я харесваш като нещо повече изобщо няма да си губиш времето да изграждаш приятелски отношения. Ще се стремиш по-високо.

Niakoitam
03-18-2013, 13:56
Ама ти какво очакваш? Маркирала те е като приятел. Споделянето на твоите чувства няма да ти променят титлата на 'гадже'.

E,а с нея не сме се държали толкова приятелски нищо,че накрая ми мина с номера за приятелството.Имаше си флиртове,сърденки и ревнуваници уж на бъзик,понякога обарвания,говорене на скъпи и скъпа и т.н.



едит:
Това ти е проблема. Ако я харесваш като нещо повече изобщо няма да си губиш времето да изграждаш приятелски отношения. Ще се стремиш по-високо.

Ами не знам.Дали пък е по-добре да се окаже,че си губя времето с някоя тъпа кифла, с която нямаме нищо общо и не можем да си кажем пет думи само,защото ми е харесала външно? Дилема. :)

anonymous708973
03-18-2013, 14:00
Няма как да е тъпа кифла, ти така или иначе ще я опознаваш, но това не преди през това време да си подготвяш почвата с физически контакт.

На приятно разсеяна се правя, за да не съм груба и да не обидя човека отсреща. Нормално да ти отклонява темата.

И колкото и да не ви се вярва, момчета, има възможност, при която дадено момиче не иска да си съсипе приятелството с момчето. С най-добрия ми приятел сме така.

ROFLWTF
03-18-2013, 14:04
аа, имам въпрос...
Та, в момента се намирам в ситуация, в която с въпросния сме се разбрали още от началото, че сме приятели. По скоро, той го заяви, аз нищо не казах, само кимнах. И по нататък той като почна едно сваляне или нещо от тоя род, като в същото време ме питаше дали всичко е наред между нас, че сме добри познати и т.н. И аз пак нищо значително не му отговорих, понеже не исках да му отговарям директно, за да не го разбира буквално. И си продължава каквото си знае, един ден сестра ми ни ръчкаше, че сме заедно и отговорът е: "само добри приятели сме; ако има нещо между нас ще си развалим приятелството си". И каза, че аз също така съм мислела, но дори не съм и намеквала какво мисля по този въпрос... А за флирта, не разбирам, той наистина ли не забелязва, че го прави или прави така с всичките си "приятелки"...

Смисъл, не разбирам какво точно иска от мен.. говори едно, прави друго...

DisappointedDreamer
03-18-2013, 14:05
Ами не знам.Дали пък е по-добре да се окаже,че си губя времето с някоя тъпа кифла, с която нямаме нищо общо и не можем да си кажем пет думи само,защото ми е харесала външно? Дилема. :)

Човек, ти излизаш на срещи. Даваш шанс на даден човек. Ако въпросната те кефи външно, но не и по характер я отрязваш и толкова. Срещите ти дават възможност да я опознаеш. Не ставаш "гадже" с някого веднага щом се запознаете, защото тя е красива. Апф.

Да не говорим, че за да харесваш някого и да бъдеш с някого, изобщо не означава, че трябва да имате 100000 общи неща, та да може да си говорите.


Няма как да е тъпа кифла, ти така или иначе ще я опознаваш, но това не преди през това време да си подготвяш почвата с физически контакт.



Точно.

Niakoitam
03-18-2013, 14:05
Няма как да е тъпа кифла, ти така или иначе ще я опознаваш, но това не преди през това време да си подготвяш почвата с физически контакт.

На приятно разсеяна се правя, за да не съм груба и да не обидя човека отсреща. Нормално да ти отклонява темата.

И колкото и да не ви се вярва, момчета, има възможност, при която дадено момиче не иска да си съсипе приятелството с момчето. С най-добрия ми приятел сме така.

Или както ми каза една приятелка преди време:"Когато една жена ти хареса външно не се интересувай от толкова много въпроси колкото една жена.Помисли си дали искаш да я изчукаш и действай." :D Явно понякога трябва да се държиш по грубичко в тоя живот :)

А относно приятелството.Породят ли се чувства в единият то е тръгнало вече в една друга посока... евентуално в по-добрият случай в превръщането му в една красива любов.


Човек, ти излизаш на срещи. Даваш шанс на даден човек. Ако въпросната те кефи външно, но не и по характер я отрязваш и толкова. Срещите ти дават възможност да я опознаеш. Не ставаш "гадже" с някого веднага щом се запознаете, защото тя е красива. Апф.

Да не говорим, че за да харесваш някого и да бъдеш с някого, изобщо не означава, че трябва да имате 100000 общи неща, та да може да си говорите.

Ами аз попринцип съм добро човече.Преди години имах докато учех една съученичка дотолкова ми навлизаше в личното пространното все едно след малко ще се зацелуваме,че е чак ме нервираше и ми идваше да и тегля една,но си траех да не се почувства гадно.

Иначе колкото повече общи неща има между двама човека толкова по-добре за връзката и толкова по-готино ще се чувстват един с друг без да се налага да се напасват кой знае колко :)

anonymous708973
03-18-2013, 14:08
аа, имам въпрос...
Та, в момента се намирам в ситуация, в която с въпросния сме се разбрали още от началото, че сме приятели. По скоро, той го заяви, аз нищо не казах, само кимнах. И по нататък той като почна едно сваляне или нещо от тоя род, като в същото време ме питаше дали всичко е наред между нас, че сме добри познати и т.н. И аз пак нищо значително не му отговорих, понеже не исках да му отговарям директно, за да не го разбира буквално. И си продължава каквото си знае, един ден сестра ми ни ръчкаше, че сме заедно и отговорът е: "само добри приятели сме; ако има нещо между нас ще си развалим приятелството си". И каза, че аз също така съм мислела, но дори не съм и намеквала какво мисля по този въпрос... А за флирта, не разбирам, той наистина ли не забелязва, че го прави или прави така с всичките си "приятелки"...

Ааа, обърках се. Сигурно и ти.
А когато си объркана, решението е едно: поставяш въпроса ребром и питаш какво иска.

ROFLWTF
03-18-2013, 14:11
Ааа, обърках се. Сигурно и ти.
А когато си объркана, решението е едно: поставяш въпроса ребром и питаш какво иска.


Явно ще се наложи.. рано или късно.

Chacho
03-18-2013, 14:18
Цитат: Или както ми каза една приятелка преди време:"Когато една жена ти хареса външно не се интересувай от толкова много въпроси колкото една жена.Помисли си дали искаш да я изчукаш и действай." Явно понякога трябва да се държиш по грубичко в тоя живот

Аз нищо грубо не видях в цялата работа. Ти за кво опознаване говориш, не ми е ясно. Като видиш някоя 1-2 пъти, вече трябва да си решил, дали би си пъхнал езика в устата й. С времето може да почне да те дразни или да не си паснете и късате. Ма през това време, като ти се е искало, за кво да се сдържаш?

Niakoitam
03-18-2013, 14:26
E Chacho то ако e само до решението дали бих си пъхнал езика в устата и гарантирано бих имал желание като за начало да го направя с минимуm с 3/4 от момичетата в моя град(като имаш предвид,че тук така да се каже почти всички се познаваме) и след това натам докъдето стигна :D

Blab
03-18-2013, 14:34
аа, имам въпрос...
Та, в момента се намирам в ситуация, в която с въпросния сме се разбрали още от началото, че сме приятели. По скоро, той го заяви, аз нищо не казах, само кимнах. И по нататък той като почна едно сваляне или нещо от тоя род, като в същото време ме питаше дали всичко е наред между нас, че сме добри познати и т.н. И аз пак нищо значително не му отговорих, понеже не исках да му отговарям директно, за да не го разбира буквално. И си продължава каквото си знае, един ден сестра ми ни ръчкаше, че сме заедно и отговорът е: "само добри приятели сме; ако има нещо между нас ще си развалим приятелството си". И каза, че аз също така съм мислела, но дори не съм и намеквала какво мисля по този въпрос... А за флирта, не разбирам, той наистина ли не забелязва, че го прави или прави така с всичките си "приятелки"...

Смисъл, не разбирам какво точно иска от мен.. говори едно, прави друго...
не, проблемът не е в теб.
той е няк'ъв мухльо/пъзльо/кактоискашгонаречи, който предпочита другите да дефинират отношенията. понеже и аз така правя с хората, които харесвам понякога, та го твърдя със сигурност (това, което прозира в разказаното от теб). в неговия сценарий той те е "попитал" вие приятели ли сте или нещо повече, нищо че е изглеждало като поставяне на условия в твоите очи и затова си си затраяла. това е. оттам-насетне той си кара по тази линия;

//наскоро един познат ми обясняваше колко време се пести с женското "няма да ме чукаш" още при първото "здрасти". колкото и да е вулгарно, малко или много е така. другото са игрички за чужда сметка;

DisappointedDreamer
03-18-2013, 19:07
Иначе колкото повече общи неща има между двама човека толкова по-добре за връзката и толкова по-готино ще се чувстват един с друг без да се налага да се напасват кой знае колко :)

Пълни глупости. Това изобщо не е по-добре за връзката, поне за мен. Аз не искам човек до себе си да бъде олицетворение на самата мен. Искам някой различен, с когото можем взаимно да се учим. Не смятам, че бих се чувствала по-добре с човек, чиито интереси са досущ като моите вместо с човек, чиито интереси са по-различни.

За какво напасване говориш? Важното е там ценностна система и по-дълбоки вярвания да са на едно мнение/равнище. Оттам нататък - изобщо не искам половинката ми и тя, примерно, да се интересува от политика и зодиакални знаци.

anonymous708973
03-18-2013, 20:05
Не се пали. Той не говореше за пълна идентичност, а за сходства. По-добре да са повече... не говорим за повърхностни неща като интереси, а за коренно различен начин на живот. /разбиранията сама ги обхвана добре/ Ти да учиш много и да лягаш рано с книжка в леглото, той да спи до обяд и или да работи нощни смени, или да купонясва по баровете. Ти да си вегетарианка и да гледаш куче, две котки, 4 папагала и хамстер, а той да ходи на лов и да стреля по животинки. Ти да обичаш да излизаш навън и да се радваш на слънцето, а него да не можеш да го вдигнеш от дивана, щото е виден домошар.
За такива неща говорим. Поне според мен де.

DisappointedDreamer
03-18-2013, 20:07
^Споменах го по-горе.
Не се паля.

Niakoitam
03-19-2013, 06:17
Всъщност съм напълно съгласен с последният пост който написа Пантерата и с примерите които даде.Не бързай да категоризираш неяснотите ти като глупости.Да,човек стига да има желанието може да се научи от другият на различни неща и както казах да се напаснат,но друг е въпроса дали ще му хареса това.Например аз много обичам животните.Ще ми е доста неприятно да се занимавам с някоя дето като на едни снимки във Facebook за да е интересна си прави фотоси с някакво кученце.Души го,подхвърля го,настъпва го по главата докато не го убива.Е ще и шибна два шамара (казвам го образно,защото попринцип доста трябва да ме ядоса една жена за да я ударя и никога не съм го правил) и ще я пратя да си ходи.Също не би ми допаднало например да ходи по улицата и като някоя дива селяндурка да си хвърля боклуците от сокчета,вафлички и т.н. директно по земята.При приятели тези неща се опитвам да ги подминавам,но при гадже ще ми е малко трудно.Предпочитам и да е някоя по любеобвилна,която ме търси по честичко, а не някоя дето имам чувството,че ме търси само когато хептен няма с кой да общува.По възможност да е по-философски тип и не на всеки въпрос да ми отговаря само с Да и Не. .Аз за момента съм си малко домашар така го изискват условията,но нямам против и да е голяма купонджийка само да си има предвид,че за мен дори целувката с език е изневяра.Разни глупости като отворени връзки не ме влечат и не смятам да правя компромис с това.Не е лошо и ако не и допадат особено моите интереси поне да ги уважава, а не да ми обяснява с какви простотии се занимавам всъщност.И т.н и т.н Няма да изброявам повече.Нещо такова имах предвид.И ти ако държиш да се занимаваш с пълната ти противоположност човек, мен това не ме устройва поне не за една хубава и истинска връзка :)

chushkopek
03-20-2013, 07:05
Цитат: Или както ми каза една приятелка преди време:"Когато една жена ти хареса външно не се интересувай от толкова много въпроси колкото една жена.Помисли си дали искаш да я изчукаш и действай." Явно понякога трябва да се държиш по грубичко в тоя живот

Аз нищо грубо не видях в цялата работа. Ти за кво опознаване говориш, не ми е ясно. Като видиш някоя 1-2 пъти, вече трябва да си решил, дали би си пъхнал езика в устата й. С времето може да почне да те дразни или да не си паснете и късате. Ма през това време, като ти се е искало, за кво да се сдържаш?

Аз в този случай изобщо няма да си правя труда да градя връзка.....тогава минавам директно на "Искам да те изчукам, а ти?"

Това ти е проблема. Ако я харесваш като нещо повече изобщо няма да си губиш времето да изграждаш приятелски отношения. Ще се стремиш по-високо.
Хъх? Добре нещо явно не разбрах, как става номера с опознаването ако преди това нямате някакви приятелски отношения?

Blab
03-20-2013, 07:30
Чушче, за 1-ви път сме на 1 вълна май:Д

anonymous708973
03-20-2013, 13:43
...

Може ли да пробвам аз да обобщя многократно и търпеливо изслушана от мен мъжка гледна точка?

Така. Момче и момиче се запознават. Докато през главата на момичето обичайно минават един куп сценарии и въпроси, момчето си задава прост въпрос: Кефи ли ме, бих ли я целунал, бих ли я чукал?
Ако отговорът е "не", контактът се прекратява като цяло.
Ако отговорът е "да", следва задълбочаване на отношенията плюс физически контакт.

С течение на времето на опознаване плюс флирт/свалка и т.н. момчето си задава нов, също толкова прост въпрос: "Кефи ли ме характерът й, бих ли имал нещо повече с нея или не си струва да се ограничавам до една заради точно тази?".
Ако отговорът е "не", следва ограничаване на отношенията до забавление в леглото.
Ако отговорът е "да", следва задълбочаване във връзка.

that simple.
Искам да съм мъж.

embraceme
03-20-2013, 14:14
Може ли да пробвам аз да обобщя многократно и търпеливо изслушана от мен мъжка гледна точка?

Така. Момче и момиче се запознават. Докато през главата на момичето обичайно минават един куп сценарии и въпроси, момчето си задава прост въпрос: Кефи ли ме, бих ли я целунал, бих ли я чукал?
Ако отговорът е "не", контактът се прекратява като цяло.
Ако отговорът е "да", следва задълбочаване на отношенията плюс физически контакт.

С течение на времето на опознаване плюс флирт/свалка и т.н. момчето си задава нов, също толкова прост въпрос: "Кефи ли ме характерът й, бих ли имал нещо повече с нея или не си струва да се ограничавам до една заради точно тази?".
Ако отговорът е "не", следва ограничаване на отношенията до забавление в леглото.
Ако отговорът е "да", следва задълбочаване във връзка.

that simple.
Искам да съм мъж.
А при момичетата как е? /питам честно/

anonymous708973
03-20-2013, 14:35
Ох, не питай.
Харесва ли ме, не ме ли харесва...
АЗ харесвам ли го, не го ли харесвам...
Ама какво да правя? Ама да предприема ли нещо? Ама няма ли да ме помисли за настоятелна/досадна/курва/...?
Ама да го целуна ли? Ама кога да правим секс? Да не ме зареже, щото го карам да чака? Ама ако му пусна лесно, няма ли да изляза евтина?

Адски много варират нещата, ама обикновено е мазало. Да не ти обяснявам какво става при наличие на гадже :д

DisappointedDreamer
03-20-2013, 15:02
Хъх? Добре нещо явно не разбрах, как става номера с опознаването ако преди това нямате някакви приятелски отношения?

Пантерата ти отговори.
Ако момче и момиче се запознаят, и евентуално се харесат, тяхното познаване няма да е базирано на приятелски отношения. Ето това имам предвид.

Rebirthing
03-20-2013, 16:25
Може ли да пробвам аз да обобщя многократно и търпеливо изслушана от мен мъжка гледна точка?

Така. Момче и момиче се запознават. Докато през главата на момичето обичайно минават един куп сценарии и въпроси, момчето си задава прост въпрос: Кефи ли ме, бих ли я целунал, бих ли я чукал?
Ако отговорът е "не", контактът се прекратява като цяло.
Ако отговорът е "да", следва задълбочаване на отношенията плюс физически контакт.

С течение на времето на опознаване плюс флирт/свалка и т.н. момчето си задава нов, също толкова прост въпрос: "Кефи ли ме характерът й, бих ли имал нещо повече с нея или не си струва да се ограничавам до една заради точно тази?".
Ако отговорът е "не", следва ограничаване на отношенията до забавление в леглото.
Ако отговорът е "да", следва задълбочаване във връзка.

that simple.
Искам да съм мъж.

Искаш да кажеш, че мъжете чукат, пък след това си задават въпроса 'Бих ли имал нещо повече с нея ?' .
Егати...представям си какви жени им пускат, защото аз лично ако знам, че някой ще ми отреже квитанцията след като спи с мен, не бих го допуснала и на метър от мен.
Надявам се тоя мъж да е единичен случай...

LadyDi
03-20-2013, 19:03
Искаш да кажеш, че мъжете чукат, пък след това си задават въпроса 'Бих ли имал нещо повече с нея ?' .
Егати...представям си какви жени им пускат, защото аз лично ако знам, че някой ще ми отреже квитанцията след като спи с мен, не бих го допуснала и на метър от мен.
Надявам се тоя мъж да е единичен случай...
В повечето случаи, не се и сещаш, че ще ти отрежат квитанцията.
В смисъл, той едва ли ще дойде и ще ти каже: "Не може да имаме връзка, ма какво ще кажеш за малко креватна гимнастика, ей тей за отслабване". Сеш' се?

chushkopek
03-20-2013, 19:42
Може ли да пробвам аз да обобщя многократно и търпеливо изслушана от мен мъжка гледна точка?

Така. Момче и момиче се запознават. Докато през главата на момичето обичайно минават един куп сценарии и въпроси, момчето си задава прост въпрос: Кефи ли ме, бих ли я целунал, бих ли я чукал?
Ако отговорът е "не", контактът се прекратява като цяло.
Ако отговорът е "да", следва задълбочаване на отношенията плюс физически контакт.

С течение на времето на опознаване плюс флирт/свалка и т.н. момчето си задава нов, също толкова прост въпрос: "Кефи ли ме характерът й, бих ли имал нещо повече с нея или не си струва да се ограничавам до една заради точно тази?".
Ако отговорът е "не", следва ограничаване на отношенията до забавление в леглото.
Ако отговорът е "да", следва задълбочаване във връзка.

that simple.
Искам да съм мъж.
Пантерке, не е чак толкова плоско. Смисъл голяма част от това което каза е така, но далеч не всичко.
Ако дадена мацка не ме кефи на външен вид, това не значи че няма да си говоря с нея или да изградя някакви приятелски отношения с нея. Не се запознавам с момичета съдейки само по външния им вид. Ако не ме кефи като характер аз и приятелски отношения не бих имал с нея. Иначе винаги гледам външен вид поради една проста причина поради която предпочитам компанията на жени....наистина приятно е да можеш винаги да гледаш нещо красиво до себе си.

Rebirthing
03-20-2013, 19:52
В повечето случаи, не се и сещаш, че ще ти отрежат квитанцията.
В смисъл, той едва ли ще дойде и ще ти каже: "Не може да имаме връзка, ма какво ще кажеш за малко креватна гимнастика, ей тей за отслабване". Сеш' се?

До сега не ми се е случвало, може би, защото си ги подбирам внимателно. Има и такива, които са ме сваляли с цел секс, но колкото и да го прикриват, намеренията си личат. Е, разбира се има и доста жени, които не биха се усетили, но аз говорех конректно за тези, които ясно виждат намеренията на човека отстреща.

LadyDi
03-21-2013, 05:56
До сега не ми се е случвало, може би, защото си ги подбирам внимателно. Има и такива, които са ме сваляли с цел секс, но колкото и да го прикриват, намеренията си личат. Е, разбира се има и доста жени, които не биха се усетили, но аз говорех конректно за тези, които ясно виждат намеренията на човека отстреща.
Мъжете могат да са добри актьори. Не се заблуждавай, че си им хванала цаката :cool:

minchorna
03-21-2013, 06:05
Мъжете могат да са добри актьори. Не се заблуждавай, че си им хванала цаката :cool:

+1 :D Съдя по себе си :D

anonymous708973
03-21-2013, 11:18
До сега не ми се е случвало, може би, защото си ги подбирам внимателно. Има и такива, които са ме сваляли с цел секс, но колкото и да го прикриват, намеренията си личат. Е, разбира се има и доста жени, които не биха се усетили, но аз говорех конректно за тези, които ясно виждат намеренията на човека отстреща.

Това, че един мъж търси в теб само секс, означава, че смята, че си подходяща само за това.
Те не ти режат квитанцията въобще, само не искат връзка с теб. Интересно защо си "представяш какви жени им пускат" - пускат им такива, които търсят същото.

Rebirthing
03-21-2013, 12:13
От поста ти останах с впечатлението, че смяташ, че мъжете първо спят с някоя, после изпитват някаква емоционална връзка с нея.

anonymous708973
03-21-2013, 12:14
За тях нещата стават заедно или непосредствено едно след друго, докато повечето жени гледат/гледаме да си вържем гащите с емоционалната връзка и тогава.

Chacho
03-21-2013, 12:21
За вас обикновено секса е приятен, ако наистина я има тая емоционална връзка. При нас като цяло я няма тая зависимост.

anonymous708973
03-21-2013, 12:24
*завижд*

Rebirthing
03-21-2013, 12:37
То не, че секса е неприятен ;д, но е добре да има и нещо повече. Не казвам да е лудо и дълбоко влюбен, но е желателно работата да не приключи с едното чукане. Пък и е малко странно за мен, въпросът 'Кефи ли ме характера й ?' да идва след като вече са правили секс, кой знае дали добре изглеждащата мадама не е някоя откачалка...

Chacho
03-21-2013, 13:34
Пък и е малко странно за мен, въпросът 'Кефи ли ме характера й ?' да идва след като вече са правили секс, кой знае дали добре изглеждащата мадама не е някоя откачалка...

Ми като е откачалка се омита. Мен тва не ми пречи да я мина, ако е сгодна.

Нямам нужда от връзка, за да правя секс.

anonymous708973
03-21-2013, 13:50
То не, че секса е неприятен ;д, но е добре да има и нещо повече. Не казвам да е лудо и дълбоко влюбен, но е желателно работата да не приключи с едното чукане. Пък и е малко странно за мен, въпросът 'Кефи ли ме характера й ?' да идва след като вече са правили секс, кой знае дали добре изглеждащата мадама не е някоя откачалка...

Ох, наистина ли не разбираш...
За да правят секс, значи все пак мадамата е приятна. Само че "приятна" като характер не стига за връзка.
Задълбочаването в характера, допадането, евентуално пасване с цената на компромиси идва после.

Rebirthing
03-21-2013, 14:25
Явно не съм се изразила добре. Визирам конкретно пост #55. Описано е така сякаш мъжа винаги първоначално и изцяло гледа на жената единствено и само като на сексуален обект. Ако е за секс, ясно, но ако е за нещо повече съмнявам се винаги да тръгва с нагласата 'Тая дали бих я чукал ?'.
Може и да не съм разбрала поста правилно или пък го приех твърде буквално...но както и да е.

Chacho
03-21-2013, 14:32
Честно казано за мен връзката е приятелство с физическа близост. Дотам. Просто половинката ми ще е най-добрият ми приятел. А приятелството и ласките са абсолютно разделени в съзнанието ми.

anonymous708973
03-21-2013, 20:39
Явно не съм се изразила добре. Визирам конкретно пост #55. Описано е така сякаш мъжа винаги първоначално и изцяло гледа на жената единствено и само като на сексуален обект. Ако е за секс, ясно, но ако е за нещо повече съмнявам се винаги да тръгва с нагласата 'Тая дали бих я чукал ?'.
Може и да не съм разбрала поста правилно или пък го приех твърде буквално...но както и да е.

Той ще знае дали ще е нещо повече СЛЕД като си отговори на въпроса дали го привличаш физически.
Просто е. Така е. Приеми го :д

Чачо, поздравления за поста. И аз съм на това мнение - любовник (забавна дума, знам), брат и най-добър приятел в едно.