PDA

View Full Version : Мъжка дума или заврян зет?



honEstness
03-12-2013, 07:30
Здравейте,
не отдавна се запознах с момиче, с което от скоро имам връзка.
Всичко е цветно летим, ходим си на гости, спим един у друг, но и работим ще кажете "нормално" всеки работи. Е добре, но живеем и в два различни града (Час път) Ще кажете "нормално". "За любовта граници няма.." Сега, въпреки че според мен е прибързано тя мисли в кой град бихме живели един ден и къде ще си направим деца. Аз като момче разбира се, че искам да си я взема при мен все пак, аз ще поемам отговорността за издържане, когато тя е неработоспособна, ще правя всичко без проблем.. А тя ме иска в нейния град и не дава дума да стане за моя, вече да спя не мога. Ако искам да съм с нея трябва да съм в нейния град един вид...
Можете ли да ми помогнете?

minchorna
03-12-2013, 07:33
Заживейте някъде по средата..

honEstness
03-12-2013, 07:40
Това е добро предложение за баланс, казах си аз преди да й го кажа - "Ще бъда далеч от приятелите си..." и пак без куршум прострелян, без кръв убит..

marilyn
03-12-2013, 10:05
Много бързате, бе хора... от колко време сте заедно, а вече мислите за толкова сериозни отношения... карайте по-бавно...

xXxPETYAxXx
03-12-2013, 10:46
Това е добро предложение за баланс, казах си аз преди да й го кажа - "Ще бъда далеч от приятелите си..." и пак без куршум прострелян, без кръв убит..
А ти, ако се премести щото пък няма да си далеч от приятелите си?!

Иначе съм съгласна с marilyn, казваш че от скоро сте заедно, не бързайте толкова. Връзките, които започват да стават толкова сериозни в кратък период обикновено завършват сравнително бързо.

Josefinne
03-12-2013, 10:52
На колко години сте, от колко време ходите?
Мисля, че ако никой не направи компромис, в крайна сметка връзката ви ще се разпадне. Наскоро станах свидетел на изхода от тази "патова"ситуация. Според мен най-удачно е, когато решите да се преместите да живеете заедно, да прецените икономическите условия и за кой би било по-неудачно да се премести. Например - ако единият от вас може да работи от вкъщи или пък може лесно да си намери работа в града на другия - то тогава следва, че този човек следва да се премести при другия. Също така, ако единият от вас има собствен апаратамент в града, където бихте могли да се нанесете, без да плащате наем, то по-удачно би било да се нанесете там.
В крайна сметка, ако нито един от вас двамата не е готов да направи някаква жертва в името на новият ви съвместен живот, значи нито един от вас не е готов за такава стъпка. Ако сте готови, ще познаете по това, че всеки от вас би бил готов да последва другия, щом се налага. Ако обаче ходите от скоро - нормално е да не сте готови и няма смисъл да водите такива спорове.
И в крайна сметка 1 час път не е чак толкова много. Не знам от къде сте, но тук в София например е обичайно човек да пътува по 1 час до работа всеки ден! Така че една кола би ви решила генералния проблем - просто който и да се премести, ще може достатъчно често да посещава приятелите и роднините си, независимо къде живеете.

Chacho
03-12-2013, 10:59
Не сте готови да живеете заедно. Когато работата и приятелите останат на по-заден план от вас, тогава ще сте готови да се местите. Докато съобразявате връзката си с тях, не правете големи стъпки.

Amore-Mio*
03-12-2013, 11:15
Ако случайно се преместиш в нейния град - няма да си заврян зет, все пак ще си живеете отделно от родителите ви. Но пък в крайна сметка и двамата постъпвате глупаво - тя си мисли, че света се върти около нея, а ти вече прекалено се вкарваш във филма. Сядаш и говориш с нея. Както тя ще се раздели с нейните приятели, ако се премести - така и при теб ще е. Така, че намерете компромисен вариант (,а именно да заживеете в град, различен от вашите, но все пак близо, за да може да се виждате с тия приятели). В противен случай вие не сте готови да заживеете заедно.

Chacho
03-12-2013, 11:24
а именно да заживеете в град, различен от вашите, но все пак близо, за да може да се виждате с тия приятели

Това не е компромисен вариант. Това е взаимно преебаване. Компромисен вариант предполага някаква изгода от цялата работа.

Tsukuda_Hiroshi
03-12-2013, 11:52
НИКОГА ЗАВРЯН ЗЕТ!!! НИКОГА!!!

honEstness
03-12-2013, 11:58
Първо благодаря за бързия отзив на всички :)

marilyn: Отношенията са ни сериозни и признавам, че на този етап аз също смятам разговорите за твърде ранни на тази тема. Колкото по-рано по-добре е едното, е дната страна, а другата, че с времето всичко се променя, хора, възгледи каквото и да било...

xXxPETYAxXx: на мен като момче би ми било по-лесно да се отделя от тях и да ги оставя на заден план, докато за едно момиче явно е по-трудно и да, както казах по-горе наистина е рано, но не мога да кажа, да ще говорим след четири години, когато нещата ще болят с пъти повече..
Признавам, подобни силни и пламенни връзки на тези темпове изгарят много бързо, а от това ме е най-страх, защото харесвам почти всичко в нея и знам, че има някой, който ме разбира, като изключим темата по която пиша тук.....

Amore-Mio: Подкрепям Chacho Що се отнася до компромисния вариант, а че света се върти около нея а аз се вкарвам във Филми си най-права... Та тя ми казва идваш при мен или си оставаш с вашите..!?

Chacho: По-точно не мога да го измисля! Много си прав и това се опитвам да й обясня, че двамата трябва да сме назависими от другите и да градим отделно, но нали знаеш какво е като някой си е навил нещо на пръста да ходиш да го обеждаваш в обратното

Josefinne: Определено нещата са тръгнали на зле щом сега не можем да си изясним това..

Josefinne
03-12-2013, 12:17
Josefinne: Определено нещата са тръгнали на зле щом сега не можем да си изясним това..

Да ти кажа не е задължително. Ако ходите от 1 година и сте на по 20 години например (въпреки че за всяка двойка си е различно, някои имат нужда от повече време, а други са готови след 3 месеца) е нормално да не можете да вземете такова решение. От личен опит - моят приятел искаше да заживеем заедно още на 6тия месец, но аз не бях готова за това ( бях на 22). И по-добре, че нещата тогава не се получиха с апартамента, който искахме да наемем, защото това си е голяма крачка, поне според мен, и ненавременното й предприемане може би щеше да провали връзката ни. След около 3 години заедно решихме да се нанесем да живеем заедно и то много близо до дома ми ( в същия блок) и пак не мина без сътресения, но това, че бяхме заедно от много време ни помогна да ги преживеем.
Така че такава стъпка, особено като става въпрос за преместване в друг град, далеч от познатото, родители и приятелите, трябва не само да е много добре обмислена и желана, но да е и здраво потплътена с общ житейски опит :). Това дава някаква стабилност, основа, кяото да издържи на проблемите, които ще се появят в следствие на самото преместване. А такива винаги има, дори да сте идеални един за друг.
Искам да кажа, че това, че в момента не можете да решите този проблем, не значи че връзката ви отива на вятъра. Решенията на някои проблеми се изясняват от самосебе си след време (както казват в учебниците и темите по история - изскристализират).

anonymous708973
03-12-2013, 13:19
да прецените икономическите условия и за кой би било по-неудачно да се премести. Например - ако единият от вас може да работи от вкъщи или пък може лесно да си намери работа в града на другия - то тогава следва, че този човек следва да се премести при другия. Също така, ако единият от вас има собствен апаратамент в града, където бихте могли да се нанесете, без да плащате наем, то по-удачно би било да се нанесете там.
В крайна сметка, ако нито един от вас двамата не е готов да направи някаква жертва в името на новият ви съвместен живот, значи нито един от вас не е готов за такава стъпка. Ако сте готови, ще познаете по това, че всеки от вас би бил готов да последва другия, щом се налага. Ако обаче ходите от скоро - нормално е да не сте готови и няма смисъл да водите такива спорове.
И в крайна сметка 1 час път не е чак толкова много. Не знам от къде сте, но тук в София например е обичайно човек да пътува по 1 час до работа всеки ден! Така че една кола би ви решила генералния проблем - просто който и да се премести, ще може достатъчно често да посещава приятелите и роднините си, независимо къде живеете.

Много ясно.
Ето ти ситуации, в които е по-добре ти да се преместиш да живееш в нейния град (не при техните, ако е възможно, естествено):
- Ако ти и вашите живеете под наем
- Ако можеш да работиш от вкъщи
- Ако ти живееш в краен квартал в твоя град, а тя е на центъра в нейния

Има и още много сигурно, но не ми се мисли.
От колко време сте заедно? Драматизирате малко, съпикясай я тая твоята, не може да ти поставя ултиматуми. Засега явно е малко момиченце, което не иска да се отдели от полата на мама, познавам доста такива. Когато е готова да излети от гнездото, тогава коментирайте.

marin4itu
03-13-2013, 10:01
С приятеля ми ми минахме по този път.
Ако някой от двамата има собствено жилище, по-добре там, за да не плащате квартири (говоря място, където да живеете САМО двамата, ако има родители, ще има и напрежение)
Ако ти имаш работа, а тя няма, по-добре в твоя град, защото ако заживеете в нейния, се оказвате и двамата без работа, а иначе поне ти ще имаш.
Всъщност тези неща е хубаво да се обсъждат от рано, защото една такава връзка от разстояние, няма ли скорошна перспектива за съвместно съжителство, няма да просъществува дълго.
Няма такива неща като ултиматуми, тая звучи като някоя лигла честно.. Решавате къде ще е по-добре да живеете ДВАМАТА, а не кой ще е по-прецакан.. Твоята история звучи все едно се конкурирате за нещо, а не разсъждавате за някакво общо бъдеще.
И все пак на колко сте години и от колко време сте заедно?

mimzi3
03-13-2013, 21:21
Хаха зависи . Ако ти каже , че ще те издържа тичай при нея ! :D Така де и аз мисля като нея - или идваш или си седиш сам . Предпочитам връзка тип "заврян зет" ^^