PDA

View Full Version : Изгубена лична карта



Tennnnn
03-12-2013, 09:06
Здравеите понеjе си изгубих личната карта и ходих преди 2 седмици в раионото да попалвам некав лист на които трябваше да напиша име егн и причината поради която сам я изгибил и ми казаха да мина след 2 седмици да ми я изкарат за да не плащам глоба.Днес отидох нали да я изкарвам но тая си говореше под носа и нищо не разбрах кво трябва да се направи само разбрах че трябвало някаде да платя някви пари и до там та някои ако знае кво се прави и си е губил личната и знае стапките да каjе кво се прави за да се изкара нова.

vladyman
03-12-2013, 09:41
Първо, малко офтопик - научи се да пишеш поне що-годе грамотно.

Второ, процедурата е следната: Попълваш документ за това, че си изгубил личната си карта (това явно си го направил). След това взимаш формуляр за пускане на нова лична карта и го попълваш, отиваш да платиш такса за пускане на нова лична карта (мисля, че беше около 20 лв) и отиваш да те снимат (не във фото, снимката се прави там където си подаваш документите). Когато свършиш всичките тези неща си носиш документите на съответното гише, даваш да ти обработят нещата и оттам ще ти връчат едно талонче с което да дойдеш след Х дена да си вземеш картата. Така беше преди година когато на жена ми й гепиха личната карта, предполагам, че и сега би трябвало да е така.