PDA

View Full Version : Странно чувство, откачам вече



Just A Friend
03-13-2013, 18:39
здравейте, първо да кажа че съм момиче на 14 години.

Та проблема ми е че скоро ми стана нещо, не знам какво просто една вечер ми причерня,стана ми ужасно гадно нашите казаха че съм била прибледняла и имах чувството че ще ми хвръкне сърцето, след този ужас ходихме на поне 4 лекара и си правих какви ли не изследвания и се оказа че нищо ми няма... е да ама аз не мисля така, всеки ден ми е уморено,замаяно,нищо не ми се прави, понякога както си седя ми се вдига пулса до 100 удара в минута също и преди да си легна. една позната каза че това е от кофеинови напитки (кола) ама аз не съм пила от поне 2 месеца :| или е от възрастта. амииииии не. питах поне 50 човека които познавам на никого не му е ставало така, имам чувството че никога няма да ми мине :( пия някакви билки и глупости за успокояване.


а да и забравих; също една друга позната каза че е от стреса и от много нерви, но не вярвам да е заради това.


на някой друг да му става така? или какво може да ми има, вече дори не знам какво да мисля отчайвам се

XTREME_
03-13-2013, 19:05
Не си мисли, че няма да ти мине, ще ти мине.Може наистина да е от стреса, от къде знаеш...според мен е на психична основа.

magi_dark
03-13-2013, 19:35
Може да ти пада кръвнаото,когато бях на 14-15 и на мен ми призляваше така и се оказа,че е от кръвното

Just A Friend
03-13-2013, 19:40
кръвното ми е нормално, пулсът ми е висок

EternalDream
03-13-2013, 19:50
Най-редовно ми става така от ниско кръвно. Преди години пак ми се е случвало - спря, когато ми дойде първия цикъл.

Нормално ли се храниш?

Slobbery
03-13-2013, 20:29
Рязко ти пада кръвното,аз съм същата.

Just A Friend
03-14-2013, 04:58
м да съвсем нормално ми е всичко попринцип

xXxPETYAxXx
03-14-2013, 06:35
Кръвното ти е нормално, когато ти го мерят, но мерила ли си го в моментите, в които ти е причернявало?
Кафе пиеш ли?
И на мен ми се е случвало, само че ускорен пулс имам само, ако мисля за нещо, което ми докарва стрес, вероятно си под напрежение, а ако не - не знам, подсъзнателно може нещо да те стряска.

vladyman
03-14-2013, 07:32
Аз съм имал същият проблем - нормално кръвно, "нормални" изследвания и в същото време пристъпи на страшен сърцетуп и прилошаване. При мен беше от лоша физическа кондиция(бях много кльощав и по цял ден седях пред компютъра), в резултат на която сърцето и кръвоносната система на моменти просто не смогваха. Няма как да знам дали и при теб е така, но ако продължиш да имаш подобни оплаквания можеш да отидеш при спортен доктор, който ще те качи на велоергометър, ще ти даде да духаш в едно апаратче и т.н. и най-просто казано ще види доколко органите и изобщо тялото ти функционират ефективно.

Също така, имай в предвид, че си на възраст (и пол) в която тялото претърпява гигантски промени - физически, хормонални и т.н. и не е изключено проблема ти да идва от там.

georgi12
03-14-2013, 10:51
Явно почти всеки преминава през това . И аз съм изпадал в подобна ситуация . Без резки движения .Като се случи така - облегни се някъде , или седни , затвори очи и мисли за хубави неща .

Just A Friend
03-14-2013, 11:53
Не пия кафе, само кола (вече не). И вече от месец съм така не знам кога ще ми мине, дано до 1-2 месеца защото трябва да пътувам много пък не мога да мъкна постоянно разни неща свързани с това (хапчета,чай..) :| и да, тази зима много седя на компютъра и почти не се движа, защото е студено :D (много) лятото,есента,пролетта цял ден съм навън. И също така знаете ли какво да направя за да ми минават по-бързо тези "пристъпи", защото особено вечер много се дразня и не мога да спя, цял ден ми е уморено

skok
03-15-2013, 15:10
Принципно пролетно време и аз съм така, замаяно и уморено ми е. Пролетна умора му се вика. Ама при тебе звучи по сериозно, направи си още едни изследвания за всеки случай и си следи кръвното налягане

hristian.krastev
03-18-2013, 15:44
И на мен ми е ставало така вече много пъти, изледванията са добри, всичко е на психическа основа, нерви, стрес.Трябва повече да споделяш с вашите, повечеко спорт и да се храниш редовно, разходки, приятели :)

Just A Friend
03-18-2013, 18:15
Да се похваля- вече се чувствам много добре, обаче се появи едно странно нещо- днес сутринта имах нещо като болки в сърдечната област, не сериозни ами такива досадни, като боцкания и нещо като тежест :| това вече не знам от какво е :D може ли да е от настинка или нещо, защото онзи ден беше много студено а аз тъпата с едни приятели трябваше да минем през половината град посред нощ само по лятно якенце :D и това ми останаха оплакванията, сърцебиене вече нямам толкова често и не ми е толкова сдухано като преди ;д

и наистина благодаря на отзовалите се до момента :)

skok
03-18-2013, 21:27
Боцканията са вероятно неква невралгия - нищо сериозно

Ou7oFmYhEaD
03-19-2013, 06:00
Аз имах такъв период, продължи от есента до пролетта, миналата година. При мен беше от стрес заради друго заболяване и когато започнах да се лекувам от това, тези ситуации постепенно изчезнаха. Всичко това е подсъзнателно и си го причиняваш сама. Не мисли за него.

heartlesandfreaky
03-19-2013, 08:25
И аз бях така в продължение на няколко седмици, причерняваше ми, виеше ми се свят. Случвало ми се е толкова да ми стане зле, че да падна на земята. Като ти причернее просто застани неподвижна (чела съм, че трябва да клекнеш, аз обаче не си представям как в такова състояние ще успея да клекна, без да се строполя на земята), затвори си очите и дишай дълбоко. Избягвай стреса, движи се повечко, храни се здравословно и така. Не се притеснявай, всичко ще е окей.

Just A Friend
03-20-2013, 18:28
Благодаря за отговорите, малък ъпдейт :D - вече наистина имам чувството, че се оправям, ходя при сестрата в училище като мога и все ми казва, че имам висок пулс, не знам като какво да го приемам, аз си мисля, че сега нали раста и включително в сърдечните неща и кръвоносната система се променят и сърцето ми се опитва да смогне?! вече сърцебиене имам само преди лягане и от седене понякога привечер (вече си мисля че се дължи на малките караници всяка вечер с нашите) другото- стрес, ходих при една приятелка на майка ми- тя е някаква лечителка не знам как се казва точно и ми каза, че едно от нещата, което може да ме накара да се чувствам по-добре е позитивно мислене, старая се, и наистина ми помага и като не мисля за това :) и друго нещо е, понякога като си седя или ям изведнъж за бързо някак си ми присвятква или не знам и аз как се казва пред очите, смисъл някакво такова все едно примигват лампите пък на лампите нищо им няма :D казаха ми че е от преумора, но не знам как се уморявам така, не знам какво толкова правя - сутрин и обед след училище се разхождам малко, след това съм си у нас и си седя нищо друго :| и забелязах, че много бързо се задъхвам дори и при нормално вървене след 10-15 крачки имам чувството, че съм бягала 3 обиколки на футболно игрище :D


пс; в прочем си търся спорт- попринцип си ходя на тенис лятото,но в момента е много студено
волейбол също ми харесва, но нещо ме спира
някакво бойно изкуство ми предлагаха- звучи ми странно и смешно :D и до тук не знам какво друго, някакви предложения? :)

heartlesandfreaky
03-21-2013, 07:54
^ волейболът е добра алтернатива, прекрасен спорт е. Плуване също. Аз лично предпочитам фитнеса и бягането в близкия парк де, но ако държиш да е точно определен спорт, предлагам с две ръце волейбол/плуване. Иначе, правени ли са ти изследвания на кръвта? Сега като каза това за умората се сетих, преди време като имах същите симптоми - сърцебиене, прилошаване, лесна умора, ходих на изследвания и ми откриха анемия. Не давам диагнози или нещо подобно, но всичко е възможно, по-добре, ако не са ти правили отиди.

Just A Friend
03-21-2013, 14:04
мм гледах я тази болест(?), имам симптоми, но не е това 100%, правих си изследвания гледаха ми кръв урина всичко ми е наред само калция ми е с 1 под нормата, но ми изписаха едни прахчета, които се разтварят в храната, също така и холестерола в кръвта ми беше с 1 над нормата и това май беше единственото "ненормално" нещо в изследванията ми и ми казаха, че сърцебиенето не се влияело от тях, което било хубаво :D имах подозрения,че ми има нещо на щитовидната жлеза, защото си мислех че тази област ми е малко по-подута и когато почне да ми хлопа сърцето имам чувството че имам бучка в гърлото -.- също и малко преди самото сърцебиене ми е едно такова задушливо и вече си мисля, че се побърквам :D