PDA

View Full Version : Запитване, поради нуждата от мнението на 3-то лице



kempinski
03-14-2013, 10:15
Добър ден :) Та ето я моята история: до преди около 6-7 месеца имах връзка с едно момиче, която продължи малко над година, но въпреки "малкия" период на връзката, както е на английски "she meant the world to me", бяхме съученици(различни паралелки но все пак съученици) тогава в 12 клас и както се очаква - прекарвахме много време заедно, преди да тръгнем се познавахме може би около година. Тук добавям,че наскоро един мой роднина беше починал, друг се подлагаше на операция (с възможност за неуспех), а трети страдаше от бъбречна криза, и както се очаква въобще не бях на себе си от притеснения за тях, страхувах се да нея загубя и нея, и естествено имахме малко караници със приятелката ми. Малко след "годишнината" от датата, на която тръгнахме аз разбрах че често се вижда с друго момче, с което се запознала на екскурзия малко преди горе посочената дата. Проучих малко и разбрах кой е, и по някаква странна случайност го знаех като физиономия и имах общи познати с неговата тогавашна приятелка, която в последствие разбрах, че е зарязал след тази екскурзия. Издействах си да се срещна с момичето, което заварих в меко казано "лошо" настроение и се виждах на няколко пъти с нея( на по кафе или нещо подобно ), за да разбера нещо повече за вече бившия й. Приятелката ми знаеше за това естествено, защото и казвах за какво точно излизам с нея - причината за това беше, че когато разбрах за мазния педал, естествено поисках да ме запознае с него, но това ми беше отказано с предлог, че няма от какво да се притеснявам и че тя иска той да е нейн приятел, а не наш, и аз се съгласих. Обаче все пак исках да разбера нещо повече за него и затова се срещнах с бившата му, при което в един момент аз бях обвинен, че имам чувства към нея и че един вид "изневерявам". И естествено започнаха скандали, последвани от искането за раздяла от нейна страна - аз се съгласих, не със особено желание, но имайте в предвид, че тогава всяка моя дума и действие бяха обръщани против мен и нямах особено голям избор. Тук да добавя един малък детайл - когато тръгнахме като малките деца си обещахме дори и да скъсаме да останем добри приятели. Като се има в предвид това, когато тя поиска да се разделим аз и напомних за това наше обещание и дали то значи още нещо за нея и дали иска да си го спазим. Тя отвърна да, и аз естествено направих усилия да поддържам приятелски отношения с нея, както преди един вид, като естествено избягвахме "някои" теми, по които се надявах тайно поне да спре да се вижда с него. Това продължи около месец-два, докато не разбрах от общ приятел, че тя и педалчето ходят, при което естествено я подпитах за това и тя потвърди най-самодоволно. Не ме разбирайте погрешно, щях да съм ок ако беше тръгнала с когото и да е било друг, но точно с него ми дойде в повече. Попитах я как си го мисли това - тя да ходи с него, а аз да съм там отстрани и да гледам ли? Тя не отговори естествено, но аз и казах да си гледа работата и я отрязох напълно за няколко месеца. При което преди около месец някъде тя ме потърси по skype, и аз си и отговорих - пописахме си малко и така в следващите няколко седмици на често отново. Последва и искане да излезем на кафе, на което също отидох за да я видя какво прави и как е. Прекарахме почти целият следобед заедно в приказки за това-онова, при което аз разбрах, че тя още ходи с онзи, но нейн си избор, нали? Когато чакахме автобуса й на спирката, тя спомена, че и липсвало да се вижда с мен и че и липсвам като близък приятел и че отново би искала да сме такива. За мое щастие автобуса и пристигна точно тогава и аз казах, че др път ще отговоря. Кафето беше преди около седмица и тя ме е търсела по тел и skype на няколко пъти, но аз съм я игнорвал или съм и казвал др път поради колебание какво да отговоря. как да отговоря. Таааа тук сте вие - как да отговоря според вас, и моля обосновете отговора си. Мерси предварително :)

Amore-Mio*
03-14-2013, 10:37
Аз лично не бих продължила да съм с този човек, който грам уважение не е имал към мен, когато сме били заедно и му е било все тая за мен.

Иначе единствено ти си решаваш.
Отговори си сам на въпроса. Приятели или не?
Аз пак казвам - според мен най-добре не.

Auriss
03-14-2013, 10:46
Ако още я харесваш - игнорираш - във връзка с друг човек е все пак - само ще си късаш нервите. Пък ако мислиш, че има шанс да те търси за нещо повече - замисли се трябва ли ти такъв партньор.

Ако пък си изпитваш откровена ненавист към нея - пак - аз поне смисъл да поддържаш каквито и да било отношения с нея не виждам.

Шансът наистина да ти е през к*ра и просто чат-пат да излизаш с нея, колкото да убиеш малко време, сигурно го има ;д знам ли, ама малко вероятно ми се вижда.

Един съвет от мен - хора, които те товарят психически, просто ги избягвай. Няма какво да му умуваш 'ама така и така, чувствам се тъпо и прочие'. Просто забравяш, че съществуват, и толкова.

minchorna
03-14-2013, 10:52
Имам шибаното усещане,че още като са се запознали на екскурзията е започнало всичко..Нищо чудно да е имало и натискане..
НЕ-остави я и продължи напред :)

Magnolia13
03-14-2013, 15:45
Аз също имам приятели момчета, но не се страхувам да ги запозная с гаджето си. Според мен, тя е имала чувства към него още докато сте били заедно, била е объркана, страхувала се е да те остави, точно заради това, всяка твоя дума е била използвана срещу теб. За да убеди и себе си и теб, че ти си виновен за всичко. От една любов не може да излезе истинско приятелство. Така ще я оставиш да си мисли,че може да си прави с теб каквото иска. Когато е искала да сте заедно- сте били заедно. Когато е искала да има приятел-мъж, е имала приятел мъж. Ти си искал да се запознаеш с него- тя не, и е станало на нейното. Искала е да се разделите - ти се съгласяваш. Отбягвала те е. Сега изведнъж иска да сте приятелчета и да ти споделя, и ти веднага да и се отзовеш на помощ. Но прави това, което сърцето ти иска, защото това е твоят живот и ти си носиш последствията :)