PDA

View Full Version : Не знам какво се случва с мен...



TROLLDADLOLCAKE
03-14-2013, 12:19
Здравейте , не за първи път пиша тема тук , защото не веднъж съм получавал доста добри съвети.Та да минем направо към историята.Запознах се с едно момиче , в което се влюбих още първите дни , за съжаление нещата се развиха така , че за нея съм "просто най - добрия и приятел". Излизаме всеки Петък , смеем се , говорим си , но за нея съм просто приятел и може би проблема си е в мен , защото не искам да се примиря с този факт.Напоследък не знам какво се случва с мен - нямам желание за училище , нямам желание за кафе , нямам желание дори да изляза в Петък вечер с приятели на дискотека.По цял ден стоя и проверявам профила и в фейсбук , като глупак надявайки се , че може би един ден ще имам шанса да сме заедно , но със всеки изминал ден тази надежда си отива и аз се обърквам все повече и повече.Тя е момичето , за което винаги съм мечтал - мила , скромна , красива и винаги ме разбира и ми помага и може би някой от вас ще кажат : " Е к'во толкова , има още 3 000 000 000 момичета , все ще има и друга". Е може би има , но ми отне 5 години за да срещна нея така , че няма да се откажа от нещо хубаво само , защото е трудно.Въпросите са ми.
1.Имам ли въобще някакъв шанс с нея?
2.Как да подходя за да и покажа , че искам да сме повече от приятели ?
3.Имали ли сте подобна ситуация ? ( И ако "Да" , какво направихте и как се развиха нещата ? )
Благодаря ви предварително , и да допълня аз съм на 17 а тя почти на 16 (ако това е от полза) .

SkiCatA
03-14-2013, 12:58
Не мога да преценя от няколко реда дали сте един за друг, но ми харесва, че не се отказваш лесно.

sweetka_96
03-14-2013, 13:20
1.Имам ли въобще някакъв шанс с нея? Може би има някакъв шанс.
2.Как да подходя за да и покажа , че искам да сме повече от приятели ? Попитай я дали иска да излезете само двамата примерно, покажи и че означава много за теб, избери подходящ момент и и признай чувствата си.
3.Имали ли сте подобна ситуация ? Веднъж..но нещата не се получиха..

SkiCatA
03-14-2013, 13:46
Сигурен ли си, че си на 17, защото това е малко типична тема за 14-15 годишни? Понеже подобни проблеми съм имал, когато бях в 8-ми клас.

TROLLDADLOLCAKE
03-14-2013, 13:55
Сигурен ли си, че си на 17, защото това е малко типична тема за 14-15 годишни? Понеже подобни проблеми съм имал, когато бях в 8-ми клас.

Декември месец правя 18.И не , няма да се откажа от нея .... толкова лесно.

TROLLDADLOLCAKE
03-14-2013, 13:55
1.Имам ли въобще някакъв шанс с нея? Може би има някакъв шанс.
2.Как да подходя за да и покажа , че искам да сме повече от приятели ? Попитай я дали иска да излезете само двамата примерно, покажи и че означава много за теб, избери подходящ момент и и признай чувствата си.
3.Имали ли сте подобна ситуация ? Веднъж..но нещата не се получиха..

Тя знае , че означава супер много за мен , че винаги бих и помогнал и винаги ще съм до нея , но....

CannibalReturning
03-14-2013, 14:33
1.Имам ли въобще някакъв шанс с нея?
В живота винаги има шанс за всичко, най-малкото тривиалният отговор е 50:50, но...
има фактори, които влияят истински на реалната оценка на риска и шанса.

2.Как да подходя за да и покажа , че искам да сме повече от приятели ?
Ако искаш да и' стане ясно, по деликатен начин, че не искаш от нея само приятелство,
направи и' подарък, който правят "гаджетата" на половинките си, а не приятелите.
На времето при мен един подарен "Линдт" помогна много. Един приятел излизаше с едно момиче и му казах същото. Тогава той и' подари един "линдт" и той свърши достатъчно, но според него мацката със сигурност не го е взимала за най-добър приятел. Както те посъветваха по-горе - действай умерено, но твърдо. Т.е. - прави така нещата, че тя сама да си покаже.
Нали знаеш, че по един начин се прегръща приятел, по друг "любим". Жените (поне повечето) отдават голямо значение на тези знаци. Поне на времето...

3.Имали ли сте подобна ситуация ? ( И ако "Да" , какво направихте и как се развиха нещата ? )
Както описах по-горе пред очите ми се разигра такъв случай. Резултата беше положителен.
Но трябва да си наясно дали това момиче в момента има "гадже", дали е хлътнала по някого.
Дали изобщо желае да се обвърже. На тази възраст... мимолетните "чукания" са на мода.
За да не се изостава от статистиката на връстниците.

Amore-Mio*
03-14-2013, 14:40
Докажи й, че е важна за теб, но и в друг смисъл.
Намекни й, че я харесваш различно от просто приятели и виж как ще реагира. Ако покаже, че иска да сте просто приятели - останете си просто приятели. В противен случай ще я загубиш и като такава.

Magnolia13
03-14-2013, 15:13
Разбира се,че имаш шанс. Може и тя да има нещо към теб? Днес ми се обади една приятелка и ми каза "Мисля,че едно момче от компанията е влюбено в мен" и аз я попитах "Как разбра?" и тя ми отвърна "Писа ми във Фейсбук,че иска да излезем само двамата, защото искал да ми каже нещо за мен и него, което трябвало да говорим на четири очи". Може и ти да опиташ така, ако и тя има нещо към теб ще излезе, ако не - може би ще те отбягва в началото... знам, че това те плаши,но трябва да опиташ. Животът е много кратък, затова ако искаш да направиш нещо, но се страхуваш от провал, помни това: Печели само този, който е имал смелостта да рискува. Страхливецът моментално губи. Така че вместо да потъваш с мисли и колебания – действай – поне ще знаеш, че си опитал! ;)

TROLLDADLOLCAKE
03-14-2013, 15:16
1.Имам ли въобще някакъв шанс с нея?
В живота винаги има шанс за всичко, най-малкото тривиалният отговор е 50:50, но...
има фактори, които влияят истински на реалната оценка на риска и шанса.

2.Как да подходя за да и покажа , че искам да сме повече от приятели ?
Ако искаш да и' стане ясно, по деликатен начин, че не искаш от нея само приятелство,
направи и' подарък, който правят "гаджетата" на половинките си, а не приятелите.
На времето при мен един подарен "Линдт" помогна много. Един приятел излизаше с едно момиче и му казах същото. Тогава той и' подари един "линдт" и той свърши достатъчно, но според него мацката със сигурност не го е взимала за най-добър приятел. Както те посъветваха по-горе - действай умерено, но твърдо. Т.е. - прави така нещата, че тя сама да си покаже.
Нали знаеш, че по един начин се прегръща приятел, по друг "любим". Жените (поне повечето) отдават голямо значение на тези знаци. Поне на времето...

3.Имали ли сте подобна ситуация ? ( И ако "Да" , какво направихте и как се развиха нещата ? )
Както описах по-горе пред очите ми се разигра такъв случай. Резултата беше положителен.
Но трябва да си наясно дали това момиче в момента има "гадже", дали е хлътнала по някого.
Дали изобщо желае да се обвърже. На тази възраст... мимолетните "чукания" са на мода.
За да не се изостава от статистиката на връстниците.


В момента няма "гадже" , но може би още има някакви "капки" чувства към бившия си. Искрено ти благодаря за съветите.

TROLLDADLOLCAKE
03-14-2013, 15:18
Разбира се,че имаш шанс. Може и тя да има нещо към теб? Днес ми се обади една приятелка и ми каза "Мисля,че едно момче от компанията е влюбено в мен" и аз я попитах "Как разбра?" и тя ми отвърна "Писа ми във Фейсбук,че иска да излезем само двамата, защото искал да ми каже нещо за мен и него, което трябвало да говорим на четири очи". Може и ти да опиташ така, ако и тя има нещо към теб ще излезе, ако не - може би ще те отбягва в началото... знам, че това те плаши,но трябва да опиташ. Животът е много кратък, затова ако искаш да направиш нещо, но се страхуваш от провал, помни това: Печели само този, който е имал смелостта да рискува. Страхливецът моментално губи. Така че вместо да потъваш с мисли и колебания – действай – поне ще знаеш, че си опитал! ;)


Прав си , още утре ще го направя ! Крайно време е да се изправя лице в лице с трудностите ! Все пак няма да седна и да хленча като 10 годишно момиченце.Утре ще си поговоря с нея и каквото стане , стане.Благодаря ти искрено за мнението , а за мен самия е вид стимул !

Magnolia13
03-14-2013, 15:22
Разкрий чувствата си и остави нещата в нейните ръце, аз самата съм била на нейното място :) Само не се страхувай :) УСПЕХ!

sexa_na_kompleksa
03-14-2013, 16:15
Нали казваш, че за нея си само добър приятел? Т.е. тя знае за чувствата ти и не те възприема като за нещо повече?

d.anny..
03-14-2013, 16:55
1.Имам ли въобще някакъв шанс с нея?
Разбира се, че имаш шанс с нея, виждам, че си готов да се бориш за нея, а на всяко едно момиче би се харесало силният характер и волята!
2.Как да подходя за да й покажа , че искам да сме повече от приятели ?
Предимството ти е, че се виждате всяка петък вечер.. или поне така разбрах. Бъди искрен с нея, опитай се да поговориш и й обясни как се чувстваш, преди това й намеквай, че държиш на нея, показвай й, че е специална, но не я притискай.
3.Имали ли сте подобна ситуация ? ( И ако "Да" , какво направихте и как се развиха нещата ? )
Не.

Takaki Tono
03-14-2013, 19:14
1. Имаш шанс, според мен. (2)Но щом сега те вижда само като приятел може би е време за промяна. Говоря за външна промяна. Започно да ходиш на фитнес, промени се, купи си хубави дрехи. :) Такива неща. Желателно е да се "отдалечиш" малко от нея. Не и пиши винаги първи или когато е на линия. Ако тя ти пише бъди по- лаконичен. Не се дръж като малко кученце, което винаги е готово на всичко за нея. Ако си такъв на нея просто няма да и е интерсно ( знам че това е странно, но такава е женската логика). Ако те види в компанията на други момичета, ще е ОООЩЕ по- добре, защото ще почне малко да те ревнува.
3. Иии да, изпадал съм в така ситуация. Изгубих година и нещо опитвайки се да променя нещата, но в крайна сметка осъзнах, че трябва да продължа напред и я оставих в миналото. :)

TROLLDADLOLCAKE
03-14-2013, 20:07
@Такаки Тоно - За външния вид си се грижа и то доста , но май си прав за фитнеса , защото съм 177см висок , а съм едва 57 кг. , сега отказвам и цигарите от няколко дни вече не съм пушил и дано взема да кача някое килце.
П.С - ИСКРЕНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ ЗА СЪВЕТИТЕ , ЗАЩОТО КАКТО САМИ СЕ ДОСЕЩАТЕ СЪМ МОМЧЕ И НЯКАКСИ Е НЕЛОВКО ДА ОБСЪЖДАМ ТАКИВА НЕЩА С ПРИЯТЕЛИТЕ МИ .. И ОТНОВО БЛАГОДАРЯ ВИ АДСКИ МНОГО !

minchorna
03-15-2013, 08:20
Очаквам с нетърпение да разбера какво е станало.УСПЕХ!

TROLLDADLOLCAKE
03-15-2013, 12:51
Днес говорихме двамата на дълго и широко , изяснихме се перфектно.Аз и тя сме от различни градове (учим в Пловдив) и за нещастие сме и различни смени така , че такава връзка едва ли би просперирала за дълго време.Говорихме си и решихме просто да бъдем "friends with benefits" , което от части устройва и двама ни (все пак е нещо..) .Адски много благодаря на всички за съветите без вас едва ли щях да събера толкова лесно смелост , за да проведем днешния разговор , ЗЛАТНИ СТЕ ! <3

minchorna
03-15-2013, 12:54
Дано греша,нооооо мисля,че ти ще хлътнеш доста ако бъдете "friends with benefits" и после ще ти е доста кофти :/

TROLLDADLOLCAKE
03-15-2013, 13:16
Дано греша,нооооо мисля,че ти ще хлътнеш доста ако бъдете "friends with benefits" и после ще ти е доста кофти :/

Еми к'во да се прави , такъв е живота!Не може всичко да е "розово" и да ти се получава , пък и в крайна сметка поне стана нещо между нас , а от тук нататък времето ще си покаже как ще се развият нещата ! ^.^

minchorna
03-15-2013, 13:19
Еми к'во да се прави , такъв е живота!Не може всичко да е "розово" и да ти се получава , пък и в крайна сметка поне стана нещо между нас , а от тук нататък времето ще си покаже как ще се развият нещата ! ^.^

Аз ще ти кажа как ще се развият..Тя ще си излиза с приятелите,ти ще започнеш да ревнуваш,да държиш сметка ,да се карате и тя ще ти бие шута и ще ти е гадно ^_^ ДАНО ГРЕША!

kalzzz
03-15-2013, 13:27
^^ Дано да грешиш.

TROLLDADLOLCAKE
03-15-2013, 13:31
Аз ще ти кажа как ще се развият..Тя ще си излиза с приятелите,ти ще започнеш да ревнуваш,да държиш сметка ,да се карате и тя ще ти бие шута и ще ти е гадно ^_^ ДАНО ГРЕША!

Ти направо си ме прокълна :Х :Х :Х :D ! Еми дано няма , но знаеш ли .. живота е гаден ;дд

minchorna
03-18-2013, 07:53
Ти направо си ме прокълна :Х :Х :Х :D ! Еми дано няма , но знаеш ли .. живота е гаден ;дд

Казвам го,за да го знаеш като вариант(Ако не ти е минало през главата).Но се надявам да греша!

d.anny..
03-18-2013, 18:09
Казвам го,за да го знаеш като вариант(Ако не ти е минало през главата).Но се надявам да греша!

Естествено, нали знаеш подготвяш се за най-лошото, пък каквото стане :D После поне като си подготвен няма да ти е толкова голяма болка за умиране :D Амаааа.. да се надяваме, че всичко ще си е 6 :)

xXxPETYAxXx
03-18-2013, 20:59
Не знам как казваш, че се познавате неотдавна, но вече те има чак за най-добър приятел?! Аз не бих нарекла някого, когато познавам сравнително от скоро чак "най-добър" приятел, а просто приятел...
И все пак - опитай, пък каквото стане. Но имай предвид, че не всички жени обичат да се борят за тях, има някой индивиди(като мен), които го намират за досадно, след като веднъж са отказали и дори предпочитат те да бъдат "борещите се" за момчето. :D
Думите са отегчителни - ти можеш 5 дена да ѝ обесняваш колко си влюбен в нея и тя да те реже, но ако просто действаш(прегръщаш я/цеунеш я), разбира се в подходящ момент, то шансът ти е по-голям. Или поне, ако тотално не те харесва, ще го разбереш от реакцията ѝ.

TROLLDADLOLCAKE
03-18-2013, 22:19
Не знам как казваш, че се познавате неотдавна, но вече те има чак за най-добър приятел?! Аз не бих нарекла някого, когато познавам сравнително от скоро чак "най-добър" приятел, а просто приятел...
И все пак - опитай, пък каквото стане. Но имай предвид, че не всички жени обичат да се борят за тях, има някой индивиди(като мен), които го намират за досадно, след като веднъж са отказали и дори предпочитат те да бъдат "борещите се" за момчето. :D
Думите са отегчителни - ти можеш 5 дена да ѝ обесняваш колко си влюбен в нея и тя да те реже, но ако просто действаш(прегръщаш я/цеунеш я), разбира се в подходящ момент, то шансът ти е по-голям. Или поне, ако тотално не те харесва, ще го разбереш от реакцията ѝ.


Най - добър приятел , защото през малкото време ( няколко месеца) , в което се познаваме минахме през много неща ЗАЕДНО , просто няма друго толкова близко момче , а относно перфектния момент - май ще трябва да почакам до лятото , когато стане време за морето ! ^.^ Благодаря за съветите.