PDA

View Full Version : Отслабване с...?



Mrs. Robinson
03-14-2013, 15:17
Привет, хора. Момиче на почти 16 години съм, висока около 165см, и тежа 58 кг. Килограмите /много са, знам/ не ми личат особено, защото имам спортна фигура - тоест, структурата си ми е такава - силни крака, малко по-широки рамене. Принципно съм стегната... Но просто има още какво да се желае, и то много. И сега, защото лятото скоро ще дойде, искам да започна да отслабвам и да вая тялото си. Засега съм си избрала метод, но искам да попитам дали ще бъде достатъчно ефективен. От понеделник насам се храня здравословно - без сладко, тестени изделия, газирани напитки и т.н. Правя всеки ден коремни преси - 3 серии по 30 засега, после ще увеличавам постепенно, също и тичане /джогинг, пак всеки ден по определено време/. Дали е достатъчно? Освен това имам от онези статични колела в нас /велоергометър/ и го въртя през ден по 30 минути. Здравословно ли е това, което правя, защото най-различни неща съм чела и се чудя... Мерси предварително за помощта. :)
П.С.: Темата я постнах и в раздела Спорт и здраве, не съобразих, че тук може би ще получа по-бързо отговори, че е малко спешно. :D

sexa_na_kompleksa
03-14-2013, 15:28
Килограмите ти изобщо не са много.
Ако искаш да се стегнеш, си на прав път с това, което си написала. Само недей да гладуваш, достатъчно е, че си намалила вредните храни.

natali00
03-15-2013, 17:49
Коремните преси не стягат попринцип. Карай колело , тичай и скачай на въже. Хапвай повече плодове и пий МНОГО вода. До 1 месец, ще си поне -2кг ако не и повече. Късмет :)

vesinceto
03-15-2013, 18:23
момичета аз искам плочки на корема с коремни ли да стартирам или нещо друго

Pamaa
03-16-2013, 06:52
момичета аз искам плочки на корема с коремни ли да стартирам или нещо друго

Ако нямаш мазнини по корема, почваш да правиш упражнения за корем, ако не - ще трябва и да чистиш.
ПТ: Вместо джогинг, прави тичане на интервали, вярно по-трудно е, обаче има много по-голям ефект.

vesinceto
03-17-2013, 12:39
тичане на интервали имаш впредвид да тичам 30 мин .и после 5 мин. ходене и пак бягане така ли ?

weheartiit
03-17-2013, 13:00
^ не ,тичаш например 30 сек. спринт,после крос около 1 мин. и така редушавш.
Казвам ти произволно време,ти може да си го направиш друго. :)
http://www.bb-team.org/forums/viewthread/50444

v.salvatore
03-18-2013, 06:27
http://fitnesinstruktor.com/ виж тук, има много добри упражнения, диети и т.н.

Elsawmetoo
04-06-2013, 19:48
Аз също съм на 16 и съм 58кг само дето съм 168см. От известно време си мисля да правя същите упражнения и се чудя има ли ефект? При теб как върви? Има ли напредък?

Mrs. Robinson
04-06-2013, 20:08
Правя си джогинг, но спрях коремните и почнах едни други упражнения за корем, наскоро. Еми стегна ми се коремът, краката, макар и не особено много. То трябва време още...

Elsawmetoo
04-06-2013, 20:18
Правя си джогинг, но спрях коремните и почнах едни други упражнения за корем, наскоро. Еми стегна ми се коремът, краката, макар и не особено много. То трябва време още...

А джогинга и упражненията всеки ден ли ги правиш или ги редуваш по някакъв начин?

Mrs. Robinson
04-06-2013, 20:24
Джогинга го правя всеки ден /случи ми се наскоро да пропусна един път, ама ппц си тичам редовно/, упражненията също всеки ден. Мисля скоро да си направя по-добър план за спортуването, че нещо куца май. ;д Наистина трябва да има някакво редуване.

Mrs. Robinson
04-06-2013, 20:25
На мен защото не ми се занимава с упражнения и т.н., реших на народни танци да се записвам пък сега /даже втора тема постнах днеска... ;ддд/, но все пак ще си правя коремните упражненийца, де.

Elsawmetoo
04-06-2013, 20:45
Е то всичко си зависи от и от структурата, която имаш. Аз примерно като започна интензивни тренировки дори да са два три пъти седмично веднага започва да се вижда резултата и да се чувствам много по-добре, а дори не спазвам някакъв режим на хранене. Само не ям чипсове и други такива, но да се откажа от шоколада ;х.... И много се притеснявам от тези фитнес тренировки, защото трупаш мускулна маса, а аз точно това не искам! Иначе народните танци мисля са доста добра идея и като цяло всякакви танци. Правят фигурата ти общо взето нежна и женствена. Аз искам на hip-hop, но нещо не си намирам къде ;х

tediss
04-07-2013, 07:53
Идеите ви са наистина страхотни... Аз обаче искам да попитам какви мерки да придприема защото аз искам да отслабна главно в корема и бедрата ???

Elsawmetoo
04-07-2013, 08:09
Идеите ви са наистина страхотни... Аз обаче искам да попитам какви мерки да придприема защото аз искам да отслабна главно в корема и бедрата ???

За мен лично лишаването от разни храни и въобще диетите особено в пубертета не е никак добра идея, защото организмът ни все пак все още се развива. Ако питаш мен най-добре си намери какво да тренираш (някакъв спорт или танци). Най-добре ще ти помогне и ще подобри двигателната ти култура :)

kitty02
04-07-2013, 08:21
Здравейте. Аз пък имам малко тлъстинки на корема. Но не искам плочки, а плосък корем. Четох по-нагоре, че коремните преси за само за плочки. Как да постигна плоското коремче? :)

Elsawmetoo
04-07-2013, 08:31
Здравейте. Аз пък имам малко тлъстинки на корема. Но не искам плочки, а плосък корем. Четох по-нагоре, че коремните преси за само за плочки. Как да постигна плоското коремче? :)

До колкото и аз съм чела с много кардио упражнения. А после ако искаш още да стягаш коремни и други упражнения :) Но ако ме питаш започнеш ли да тренираш някакъв спорт няма да имаш проблеми с нищо и даже може да си похапваш от време на време разни нездравословни храни :)

kitty02
04-07-2013, 08:35
Мерси много.
Значи да тичам, така ли?

Elsawmetoo
04-07-2013, 08:39
Като цяло да. Но мисля, че дори кратки и леки упражнения като например загряването, което би трябвало да правим в часовете по физическо, ще ти е достатъчно ако коремчето ти е малко :)

kitty02
04-07-2013, 08:46
Мерси много, още веднъж! :)
Тези дни мога и да покажа снимки на коремчето :D

Elsawmetoo
04-07-2013, 09:17
Мерси много, още веднъж! :)
Тези дни мога и да покажа снимки на коремчето :D

Хаха, и аз се надявам за плажа да съм готова :D

kitty02
04-07-2013, 19:45
http://prikachi.com/images/889/6101889x.jpg

Ето ми го коремчето 8-)

kitty02
04-07-2013, 19:45
http://prikachi.com/images/889/6101889x.jpg

Ето ми го коремчето 8-)

Elsawmetoo
04-07-2013, 19:50
http://prikachi.com/images/889/6101889x.jpg

Ето ми го коремчето 8-)

Според мен не ти трябва много. Общо взето ако искаш да го стегнеш с малко джогинг и някое друго упражнения ще постигнеш желания резултат! :) Успех в начинанието ! :D