PDA

View Full Version : Кардио



crips
03-14-2013, 15:55
Когато правя кардио, независимо какво е то, дали HIIT или монотонно единия ми крак се натоварва повече от другия, даже като приключа усещам как все едно само на 1 крак съм скачал другия изобщо не го чувствам натоварен. Да отбележа, че го правя на въже, та има няколко варианта: Или техниката нещо ми куца или отскачам повече с единия крак или ми е по слаб и при натоварване е чувствителен. Та въпроса ми е на някой случвало ли му се е ?

ПС: Питам дали му се е случвало на някой, тъй като може да е по-слаб, както е 1 от вариантите ми и с времето да е "заякнал" и да не се чувства тази разлика в натоварването.

firstdiesel
03-14-2013, 16:47
споко ... единият ти крак е относително по-слаб от другия, но ще навакса....

подобен проблем имах аз на клека ... като ми ставаше трудно изнасях тежестта на десния си крак :D

crips
03-14-2013, 17:34
Аз съм споко, не съм се шашнал просто ми е чудно, защото при тренировка за крака не го усещам да ми е по-слаб.

firstdiesel
03-14-2013, 17:51
при едната тренировките работят червените, а при другата белите мускулни влакна ... та затова така

Illusion772
03-14-2013, 18:29
Аз имам подобен проблем. Пред някъде месец и половина си изкълчих глезена много гадно и прекарах почти 2 седмици на легло и сега като тичам и основно при волейбола ме боли доста и винаги е много по-изморен. Според мен това се дължи на слабост в дадения мускул лично ако питаш мен го тренирай повече.(но трябва да издържаш на болка)

crips
03-14-2013, 18:33
Да вярно, как не съм се сетил пък за влакънцата :D, мерси иначе за помощта, first. ;)

crips
03-14-2013, 18:41
Според мен няма смисъл да го тренирам повече, тъй както каза firstdiesel влакната играят ролята и след известно време ще свикне на натоварването, тъй като през зимата съм правил по-рядко кардио, а сега го натоварвам повече, та така.

firstdiesel
03-14-2013, 19:04
ако тренираш и те боли, и това не е мускулна треска, си се трошиш сам ..

Gencho0
03-18-2013, 11:01
пробваи тези ходещи напади с щанга само че с този по слабия крак клякай 2 пъти един след друг така може и да навакса другия

ararat
03-19-2013, 00:23
А защо просто не почнеш спринтове, кросове или нещо комбинирано? Защо искаш samo na въже ?