PDA

View Full Version : Вярвате ли в истинската любов?



d.anny..
03-14-2013, 17:22
Въпросът е ясен. Забелязала съм, че в днешно време много хора са се отказали от любовта. Може би това се дължи на предишни разочарования и след това изграденото недоверие към хората. Защо да вярваме в любовта ?

heartlesandfreaky
03-14-2013, 18:01
Вярвам, да. Просто, защото съм я изпитвала и продължавам да я изпитвам, независимо дали е споделена или не... Какво по-хубаво от това да обичаш и да бъдеш обичан, не разбирам хората, които се отказват от това прекрасно чувство ^^

N1ksun
03-14-2013, 18:19
Nothing is true , everything is a lie .

s40t4
03-14-2013, 18:21
Разочароваща любов....

xoxi
03-14-2013, 18:23
Дефинирай истинска.
За мен няма изкуствена. Всяка любов я приемам за истинска.

yana91
03-14-2013, 18:31
Аз не познавам някого, който да се е отказал от любовта. Всеки иска да я изпита, дори да не го признава.
Според мен любовта съществува, но с течение на времето тя придобива по-различна форма. Докато в първите месеци и години ние сме опиянени от нея и сме идеализирали своя любим , то постепенно с течение на времето съвместния живот, проблемите, несгодите, еднообразието убиват тази опияняваща сила на любовта. Тук вече идва моментът когато любовта се съхранява благодарение на компромиси, взаимно уважение, разбирателство и т.н.
За съжаление днес все повече хора не могат да преминат към втората фаза на любовта и след като отшуми бурната страст, те решават че е време да потърсят любов някъде другаде, с надеждата че следващият път ще е идеално. Но уви,на този свят няма идеални неща.
Затова обичайте силно и бъдете обичани. Радвайте се на живота и на щастливите мигове заедно, а дали това е истинската ви любов, само времето ще покаже. :))

.................
http://www.facebook.com/pages/%D0%91%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D1%82-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D1%89-%D1%85%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D0%B4%D0%B8-%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/234121423392000
СВЕЖИ ИДЕИ ЗА ТВОЯ БАЛ!

N1ksun
03-14-2013, 18:34
"Аз не познавам някого, който да се е отказал от любовта."

Значи познаваш твърде малко хора ...

Illusion772
03-14-2013, 18:36
Истинската любов не съществува всичко е комбинация от химия и нагон...... другото е пропагандата идваща от турските сериали

Amore-Mio*
03-14-2013, 18:39
Няма човек, който да се е отказал от любовта и да не иска да я изпита, нито пък да не го е изпитал досега. Ставали сме свидетели на любов, ако ще и да вземем родителите.

Иначе в юношеските години много малко хора осъзнават какво е любовта и придават съвсем друго значение на нея, поради което някак е нормално да има такива случаи, каквито са изброили по-горе. Колкото до въпроса - вярвам, разбира се. Всяка любов е истинска - пълна с обич, разочарования, мечти, компромиси, болка, хубави и лоши мигове. Всяка една връзка ги съдържа.

d.anny..
03-14-2013, 18:39
Дефинирай истинска.
За мен няма изкуствена. Всяка любов я приемам за истинска.

Тази, която продължава до края.. Аз съм на мнение, че ако обичаш някого истински.. ти го обичаш цял живот, а когато се разделите.. значи никой от двамата не е обичал.. просто е имало привличане и заблуда... опиянение и влюбване, но не и любов. Истинската любов е за цял живот.

ameli
03-14-2013, 20:59
Тази, която продължава до края.. Аз съм на мнение, че ако обичаш някого истински.. ти го обичаш цял живот, а когато се разделите.. значи никой от двамата не е обичал.. просто е имало привличане и заблуда... опиянение и влюбване, но не и любов. Истинската любов е за цял живот.

Не всяка раздяла зависи единствено от тях двамата, но това не прави любовта им по-малко истинска ;)

xoxi
03-15-2013, 09:22
Тази, която продължава до края.. Аз съм на мнение, че ако обичаш някого истински.. ти го обичаш цял живот, а когато се разделите.. значи никой от двамата не е обичал.. просто е имало привличане и заблуда... опиянение и влюбване, но не и любов. Истинската любов е за цял живот.

Това изказване ми звучи като на момиче, обичащо романтични филми, чиклит романи и любовни песни. Не го казвам с лошо, даже напротив. Сладко е.
Но аз не вярвам в тази любов. За мен продължителността не е доказателство за любовта. Съвсем не.

klimatronik
03-15-2013, 12:32
A kakvo e chuvztvoto na silna trevoga i pritesnenie kogato momicheto kum koeto izpitvash chuvstva no dori ne ste bili zaedno ne doide na uchilishte - hora pisna mi shte si biq injekciq

marilyn
03-15-2013, 23:14
Вярвам.

~TrueLove~
03-16-2013, 08:02
Да вярвам в истинската любов, защото вече съм я намерила. :)
Това е най-прекрасното чувство да знаеш, че някой те обича истински и би дал всичко за теб.
Кара те, да се чувстваш жив.

Ivaaaaa
03-16-2013, 08:15
Тази, която продължава до края.. Аз съм на мнение, че ако обичаш някого истински.. ти го обичаш цял живот, а когато се разделите.. значи никой от двамата не е обичал.. просто е имало привличане и заблуда... опиянение и влюбване, но не и любов. Истинската любов е за цял живот.

Това е според теб, според мен няма някакви рамки и определения, в които да се описва истинската любов. Въобще какво е това тъпо понятие истинска любов. Всяка любов е истинска, когато обичаш. Нима любовта ми към котката не е истинска или пък към майка ми? Естествено, че е така. Сега сигурно ще си кажеш, че любовта между двама души е различно нещо. Ами не е според мен.

reni980
03-16-2013, 20:03
аз мисля,че вече не вярвам,писнало ми е да страдам за някого и т.н. може би ви звучи странно защото съм на 15 години,но прекалено много страдах 8 години бях лудо влюбена в един човек,надежда и точно тя ме убиваше,минаха тези 8 години загубих надеждата и всичко останало,остана само болката от разочарованието,след него последваха още разочарования,прекалено много страдах,обичах,вярвах и вече не искам да обичам,искам да ме обичат,страхувам се да обикна отново,вече не съм влюбена и не искам да бъда,това до някъде ми харесва,изпитвам спокойствие,но и празнота,безразличие.Вярва йте в истинската любов,може би наистина я има,но аз много трудно ще повярвам отново в нея

DENKAZ
03-16-2013, 21:10
Ми май не.

d.anny..
03-17-2013, 11:01
Това е според теб, според мен няма някакви рамки и определения, в които да се описва истинската любов. Въобще какво е това тъпо понятие истинска любов. Всяка любов е истинска, когато обичаш. Нима любовта ми към котката не е истинска или пък към майка ми? Естествено, че е така. Сега сигурно ще си кажеш, че любовта между двама души е различно нещо. Ами не е според мен.

Аз лично правих грешката да разделям любовта към даден човек и любовта към останалото. Патих си много от това. След всичко случило се осъзнах колко по-ценно е това да обичаш семейството и приятелите си! Истинската любов трябва да е между теб и себе си! Обичаш ли себе си, обичаш и Света около себе си! :) ииии да.. имаш право и съм съгласна с теб. Грешно се изказах.

BlackEyedPeas
03-17-2013, 11:10
Любовта не е вечна.. нито постоянна, рано или късно на единия му омръзва от другия и търси нещо ново, значи не.