PDA

View Full Version : Хейтърчета, братче!



defender
03-15-2013, 08:59
Powered by www.rickymujica.com

Всеки човек, който по някакъв начин пише, споделя или изразява нещо в Интернет, рано или късно се среща с една от социалните деформации на онлайн общуването – хейтърите. Всяко общество има своите маргинални прослойки. Интернет обществото не прави изключение. Маргиналите са недоволни, защото светът не ги разбира. И те имат един начин да изразят своя протест – като обиждат, ругаят и негодуват, скрити зад маската на анонимността.

Любимото място на хейтъра са най-популярните форуми, блогове и чатове. Там той има несравнимата възможност да общува публично с голямо количество хора и по този начин да намери аудитория за своята неприязън.
Да си хейтър е нещастие, защото никой не те разбира. И никой няма да те разбере. Ти си просто една електронна капка в разширяващото се технологично море на глобалната мрежа. Дори да можеш да пишеш убедително, дори да си абсолютно прав в своя негативизъм, ти си един нещастен хейтър, защото никога няма да разкриеш своята самоличност и по този начин хората никога няма да осмислят твоята болка. Защо го правиш ли? Ами от страх и от гняв, ето защо. Страхът и гневът са твоите демони и единствените спътници в самотното ти онлайн битие.

Преди да си направя блог обичах да пускам текстчета тук-таме из разни форуми, за да си сравня часовника, да видя дали хората ги интересува това, което пиша. Тогава не знаех за хейтърите. Всеки човек, който споделя своето творчество, има нужда от някаква обратна връзка. Дори най-злостната критика е за предпочитане пред анонимното мълчание на тълпата. Но хейтърите не са критици. Силата на критика е в неговите аргументи. Той може и да не е справедлив, но ще намери достатъчно аргументи и правилни думи, за да убеди другите, че ти не ставаш. Аз обичам критиците. Обичам ги, защото имам по-силни аргументи и думи от тях. Обаче, както казах, хейтърите не са критици. Те са просто ненавистници.

Случвало ми се е да срещам коментари като „Да си счупиш и двата крака, дано”, „Авторът е ебал майка си”, „Ти си малоумник, кретен и простак”, „Така пишат децата в детската градина” и какво ли още не. В отговор на някакво кратко есе, например. Едно есе, което не претендира за нищо, получава пожелание авторът му да си счупи и двата крака?! Ето това е живият абсурд на хейтърството. То е непровокирано, неочаквано, анонимно зло.

Забелязъл съм, че по принцип тонът на повечето български онлайн дискусии е доста краен и заплашителен. Тази традиция започна от масовата практика на неадминистрираните форуми, после се прехвърли в блоговете, социалните мрежи и т.н. Българското общество е пълно с фрустрирани хора и това дава отражение върху начина, по който те общуват помежду си. Дори на улицата хората са намусени, тъжни, сприхави или просто нелюбезни. А там все пак ги гледаш в очите. Защо да бъдат различни като седнат пред компютъра? Така са дори още по-истински.

Хейтърството е интересен социален и психологически феномен, който аз обичам да изследвам. В реалния живот можеш да постигнеш такава степен на омраза само под влиянието на големи количества алкохол и наркотици, или пък в състояние на дълбока хипноза. В интернет ти трябва само псевдоним. И можеш да махнеш бариерите, да отпушиш тапата на социалното си недоволство, да разрушиш всички табута. Свободата ти е ограничена единствено от размерите на речниковия ти запас, който в повечето случаи е доста скромен, но пък за сметка на това си искрен.
Всяко човешко действие под слънцето има някакъв мотив и преследва някаква цел. Мотивът на хейтърите е ясен. Те са вбесени от недостатъците на чекиджийската си реалност, затова си го изкарват на другите. Но какво целят? Дори хейтърите преследват някаква цел. Подобно на вампирите, те целят да се нахранят с теб и после да те превърнат в един от тях. Омразата, с която ще им отговориш, е тяхната най-голямата награда. Те ще влизат отново и отново в местата, където са посели семената на ненавистта, тръпнещи в очакване да видят какъв плод е дала тя. И ако ти, бидейки съвсем неподготвен, вземеш, че им се вържеш на акъла, хейтърите триумфират. Продължават да те затрупват с нападки и вулгарни обиди, докато не отровят душата ти напълно и докато не те превърнат в един от тях.
Има много ефикасно оръжие срещу хейтърите, по-лошо от спам-листите и блокираните домейни. Дори да им спреш достъпа до твоята нива, те ще отидат да засеят бурените си другаде. Така че забраните не помагат. Помага тоталното игнориране на хейтъра. Той е толкова краен, рязък и несправедлив в нападките си, че ти просто се чувстваш длъжен да избухнеш и да му го върнеш тъпкано. Така докарваш хейтъра до душевен оргазъм, а всъщност трябва да му спреш „секса”. Онлайн изнасилвачи като хейтърите могат да бъдат унищожени единствено с пълно мълчание. Те също са творци, които чакат своето признание. Твоята омраза е наградата за техния умопомрачителен и безсмислен труд, за десетките часове прекарани в сеене на омраза по форуми, блогове, чатове и социални мрежи. Твоето мълчание е тяхната гибел.

Ще ми бъде интересно да науча за чуждия опит с хейтърството. Кога се сблъска с него за пръв път? Как реагира? Каква е твоята рецепта? Дерзай!

Тихомир Димитров
http://asktisho.wordpress.com/2007/10/24/miserable_hater/


"Хейтърите са убедени в правотата и съвършенството на това, което казват. Те смятат, че са особено грамотни и с много добре развито писателско умение. Така те си мислят, че могат да критикуват потребителите и да изливат по изкусен начин своите негативизми."

.......................

minchorna
03-15-2013, 09:06
Хейтър да не бях

defender
03-15-2013, 09:34
Обявявам контра-инициатива....

http://prikachi.com/images/317/5987317W.gif

Because fuck you, that's why...


http://prikachi.com/images/431/5990431x.gif


Общоприета заблуда е че социалната и морална деградация е нещо лошо (по default). Даже е точно обратното...
"Може би истината се появява на този свят като гарван, въодушевен и от най-лекия дъх на мърша!"


Очевидно аватара ти не отговаря на твоята истинска същност.

Anyway, eто още мачкане на деца...

http://i.imgur.com/2bJ5Xhm.gif

Хаха...


Е както и да е, пак важи. Тролене си беше, но доколко шегата може да нарани някой не ме интересува. Даже обратното - колкото повече се нарани, толкова по-добре.



http://prikachi.com/images/693/5992693h.gif

Извод: Не се ебавайте с нарко-картелите....



Also самоубий се.

Същия човек но с друг профил:


Шшш тихо. Насилието над животни е забавно.

http://prikachi.com/images/363/5877363z.gif


Искам да ти осера темата, не е ли очевидно?




Ето че ти ми обръщаш внимание без да съм те засегнал ме обиждаш, което значи че, или съм прав или теб нещо те притеснява, незнам докторе кажи ти.

Намеквайки, че лошото отношение към теб е провокирано от нещо.... Хаха.




Добре де след, като твърдиш, че аз съм тъп ти какъв си при положение ,че псуваш, като каруцар интелигентите хора не правят така нали за разлика обаче от тъпите, които не спират да псуват.;D Ако ме разбираш к'во ти казвам де...ДОКТОРЕ!

Хаха, изказа няма нищо общо с интелигентността и аргументите. Това че някой говори възпитано не го прави автоматично умен.

и т.н. (има още доста бисери)

ПП: In_Nomine_Sathanas и DoctorSatan666 са един същ човек и освен тези има още поне 2-3 профила.

minchorna
03-15-2013, 09:38
Дори и тролене да е,трябва да си пълен малоумник ,за да качиш това клипче с бебето!

DoctorSatan666
03-15-2013, 09:53
http://prikachi.com/images/99/5994099u.gif

Изражението на лицето ми, когато видях тази тема ...

DoctorSatan666
03-15-2013, 09:55
Дори и тролене да е,трябва да си пълен малоумник ,за да качиш това клипче с бебето!

О, я стига. Това беше най-лекото от папката ми с извращения...

http://prikachi.com/images/117/5994117v.gif

minchorna
03-15-2013, 12:05
Браво на теб.Горд съм,че си в този форум! (bow)

defender
03-15-2013, 12:09
О, я стига. Това беше най-лекото от папката ми с извращения...

бре ............. , че за какво ги събираш тия извращения в папка .................

DoctorSatan666
03-15-2013, 12:58
бре ............. , че за какво ги събираш тия извращения в папка .................

"Фен" съм на всякакъв вид девиантно поведение. Намирам го за крайно интересно - защо е табу, защо се избягва и отрича при всеки удобен случай.... Защо наличието му предизвиква негативни реакции... Такъв тип интерес.

defender
03-15-2013, 13:17
че защо все си насочен към това което предизвиква негативни реакции, и защо си въобразил, че това е реалността.

Ти във всяко едно отношение се опитваш да отричаш разума и да възприемаш човека като някакво подивяло животно.

ПП: И какво е предизвикало в теб този интерес?

RagioL
03-15-2013, 17:30
Правилният термин, който се вписва най-ярко в картинката е психопатия.

DoctorSatan666
03-15-2013, 19:21
Правилният термин, който се вписва най-ярко в картинката е психопатия.

Не знам за вас, обаче тези гифове не предизвикват никаква реакция у мен...

Всъщност може би това е причината да събирам извращения - търся нещо да ме шокира. Това обяснява и защо съм голям фен на ужасите. Но просто не се намира нищо достатъчно ужасяващо.

Дори когато бях в окръжната болница (с цел обучение) видях и как се прави операция, видях черва, трупове, видях и човек как умира пред мен. Нищо от тези неща не ме засегна .... Странна работа... :D

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m3iclsYwD21qlmstno1_500.gif

nevermind...
03-15-2013, 19:24
Сейтъне, посещаваш ли mentalzero? :D Трябва да го видиш ако още не си, it's pretty hilarious... :lol:

RagioL
03-15-2013, 19:33
Не знам за вас, обаче тези гифове не предизвикват никаква реакция у мен...

Всъщност може би това е причината да събирам извращения - търся нещо да ме шокира. Това обяснява и защо съм голям фен на ужасите. Но просто не се намира нищо достатъчно ужасяващо.

Дори когато бях в окръжната болница (с цел обучение) видях и как се прави операция, видях черва, трупове, видях и човек как умира пред мен. Нищо от тези неща не ме засегна .... Странна работа... :D

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m3iclsYwD21qlmstno1_500.gif

И за какво беше всичко ? Държиш на някаква показност ли?

DoctorSatan666
03-15-2013, 19:38
Сейтъне, посещаваш ли mentalzero? :D Трябва да го видиш ако още не си, it's pretty hilarious... :lol:

Влизам от време на време.... По-редовен посетител съм на bestgore и prochan.


И за какво беше всичко ? Държиш на някаква показност ли?

Не, но пък са ми интересни реакциите след написаното.

RagioL
03-15-2013, 19:47
Да, това беше логично, различно, аморфно поведение към средата.

ranieri
03-15-2013, 19:53
ммм как беше думата за такива хора .. социопат ли беше или се бъркам май..

DoctorSatan666
03-15-2013, 20:00
Интересни са ми дотолкова доколкото показват връзката между стимул-реакция. Профилът ми, думите ми, изобщо цялостното излъчване са нарочно провокативни, това не е случайно. Но само дотук ще разкрия... Всеки да си прави сам изводите.

RagioL
03-15-2013, 20:01
...............

Минавам на друга тема.
Винаги съм се питал, защо като мисля за собствената си смърт ме обзема чувство на носталгия, а не страх.
Имаш ли някаква идея по въпроса?

DoctorSatan666
03-15-2013, 20:11
Минавам на друга тема.
Винаги съм се питал, защо като мисля за собствената си смърт ме обзема чувство на носталгия, а не страх.
Имаш ли някаква идея по въпроса?

Не знам, може да сме били част от някакво висше съзнание преди да се родим. Съзнание при което се връщаме, когато умрем... Who knows...

RagioL
03-15-2013, 20:17
А това какво беше, сериозно предположение или подигравка? :D

DoctorSatan666
03-15-2013, 20:20
Каква е разликата ...

defender
03-15-2013, 20:23
Дори когато бях в окръжната болница (с цел обучение)

айде-айде, всички знаем, че ти не ходиш в болницата на никакво си обучение...........



Профилът ми, думите ми, изобщо цялостното излъчване са нарочно провокативни, това не е случайно. Но само дотук ще разкрия...

тц-тц, що туй чудо,............. да не си някакъв агент на Северна Корея......... чувствам се използван

RagioL
03-15-2013, 20:25
Каква е разликата ...


Никаква!
И тъй Скверно, желаеш ли да наречеш думите ми истина, когато не са? :D

DoctorSatan666
03-15-2013, 20:32
айде-айде, всички знаем, че ти не ходиш в болницата на никакво си обучение...........


В грешка си. Шефа на септичната хирургия ми е приятел...

defender
03-15-2013, 20:35
ок, много поздрави да му изпратиш........

Кажи бе докторе, за какво ни използваш, чувствам се много гадно.............

DoctorSatan666
03-15-2013, 20:42
Ок, ще му пратя. Сега, ако нямаш нищо съществено да кажеш, млъквай. Не ме интересуват дребнави приказки. Колкото и да ме забавляват в началото, накрая достигат до моменти, които са "неудобни" за целите ми на пребиваване тук.

defender
03-15-2013, 20:44
чакай бе, ти ме използваш за някакъв гаден експеримент и на всичко от горе после не искаш да ми кажеш на какво съм жертва .............. това е нарушение на човешки права. ............. ами аз може да не искам да участвам в твоя експеримент, дай ми право на избор поне.

DoctorSatan666
03-15-2013, 20:52
Намеквайки че не съм казал това за да те провокирам...

defender
03-15-2013, 20:56
Намеквайки че не съм казал това за да те провокирам...
мда, демек, "намеквайки, че това е поредната ми лъжа".

ПП: при тебе май думите наистина са просто условности (както сам си каза).

DoctorSatan666
03-15-2013, 20:59
Намеквайки че предното също не беше провокация.. :D

ПП: Wow това е troll-ception.

defender
03-15-2013, 21:02
е ае стига си го намеквал де, дръж се малко по-твърдо така (мъже ли сме или кво).

хихи


ПП: Wow това е troll-ception.

ами ти първо изтърсваш нещо фрапиращо и после някой като те пита кво става и ти почваш само да му намекваш, баси.

DoctorSatan666
03-15-2013, 21:05
Хъхъ, колко забавно....

DieselBlood
03-15-2013, 21:45
Не знам що за болен мозък би се кефил на такива картинки. Имаш нужда от професионална помощ(това се отнася И за тебе, скъпи ми дефендърчо).

Auriss
03-16-2013, 00:50
^И мен ме кефят - забавни са, с изключение на онази с бензиновата резачка. Гнусничка ми дойде.
Ама виж тази с тъпото бебе е показателна, че естествен подбор има и малоумниците бързо-бързо напускат тоя свят. :D

DoctorSatan666
03-16-2013, 08:21
^
http://i578.photobucket.com/albums/ss225/trysts/gif/exactly.gif
.................................................. ......................
Гифовете сами по себе си нищо не значат, но според човека се възприемат по различен начин. И всеки вижда различни неща в тях. Което само доказва че проблема ви си е само във вас, не в самите гифове (и случките в тях). Всеки си реагира както си знае, според това което счита за ненормално или гнусно. Но отговорността за реакциите ви си е само ваша. Опитвайки се да ме изкарате мен някакъв като "някакъв", само защото на вас ви е гнусно и you can't deal with it, е меко казано тъпо.

npp
03-16-2013, 09:23
просто "не знаете какво/какви ги говорите" защото го правите за да се изживявате като едни или други, при все че едва ли на някой от вас би му харесало да му се случат лошите неща, които са се случили на потърпевшите от онези gif-ове, а като такъв най-вече се показа докторчето, който още откакто дойде в този форум започна всячески да се изживява като тарикат пред другите, с което явно демонстрира признаци за най-голяма слабост, колко ли голям лигльо трябва да е човек за да се поругае дори с гибелта на най-малко дете, което е още твърде невръстно за да разбира опасността от едно или друго?!, това че са били заснети кадри с телесни повреди и смърт не означава че полезното им приложение би било да бъдат използвани за нечисти подбуди, но могат да бъдат поучителни за това как не бива да се постъпва в живота, понеже не е ли голямо лицемерие да изпитваш садистично задоволство от случили/случващи се на други хора лоши неща, които самият ти никога не би предпочел да ти случат на самия теб, понеже най-малкото ако ти се случат на теб тогава едва ли би ти било приятно

"Отгде произлизат боеве, и отгде крамоли, между вас? Не от там ли, от вашите сласти(т.е. от вашите похоти), които воюват в телесните ви части? Пожелавате, но нямате; ревнувате и завиждате, но не можете да получите; карате се и се биете; но нямате, защото не просите. Просите и не получавате, защото зле просите, за да иждивявате в сластите си(т.е. за да се изживявате в похотите си)." Яков 4: 1-3

RagioL
03-16-2013, 09:46
http://www.nocturnar.com/forum/attachments/perfiles/27000d1337456629-lol-gif-jim_carey_lol_gif.gif

Този път беше в десетката.

Без цитатите беше по-добре.

DoctorSatan666
03-16-2013, 10:21
просто "не знаете какво/какви ги говорите" защото го правите за да се изживявате като едни или други, при все че едва ли на някой от вас би му харесало да му се случат лошите неща, които са се случили на потърпевшите от онези gif-ове, а като такъв най-вече се показа докторчето, който още откакто дойде в този форум започна всячески да се изживява като тарикат пред другите, с което явно демонстрира признаци за най-голяма слабост, колко ли голям лигльо трябва да е човек за да се поругае дори с гибелта на най-малко дете, което е още твърде невръстно за да разбира опасността от едно или друго?!, това че са били заснети кадри с телесни повреди и смърт не означава че полезното им приложение би било да бъдат използвани за нечисти подбуди, но могат да бъдат поучителни за това как не бива да се постъпва в живота, понеже не е ли голямо лицемерие да изпитваш садистично задоволство от случили/случващи се на други хора лоши неща, които самият ти никога не би предпочел да ти случат на самия теб, понеже най-малкото ако ти се случат на теб тогава едва ли би ти било приятно

http://prikachi.com/images/572/5998572J.jpg

> Намеквайки, че реалността има нещо общо с това на кой какво би му било приятно...
> Намеквайки, че показването на реалността (или показването на каквото и да е, изобщо) ме прави еди-какъв си.
> Намеквайки, че изобщо изпитвам садистично удоволствие от тези гифове ...

Те не значат нищо за мен, използвам ги само като "кукички"... доста успешно при това. :D

А този аргумент "..., които самият ти никога не би предпочел да ти случат на самия теб, понеже най-малкото ако ти се случат на теб тогава едва ли би ти било приятно" е просто псевдо-интелектуализирана версия на "Ами ти ако беше на негово място щеше ли да ти е приятно?" - тоест аргумент на ниво детска градина. Всъщност това наистина доста го повтаряха в детската градина...
Но дали явленията във вселената имат нещо общо с това кой на кое място се поставя? Дали това има някакво значение? Или този аргумент е продукт на онази егоистична договорка, която всеки социален човек сключва... Която дава зелена светлина на всичките лъжи и потребни заблуди... само в името на нечие добро.

RagioL
03-16-2013, 11:39
http://wac.450f.edgecastcdn.net/80450F/screencrush.com/files/2012/07/gif-batman.jpg

npp
03-17-2013, 06:50
http://prikachi.com/images/572/5998572J.jpg

> Намеквайки, че реалността има нещо общо с това на кой какво би му било приятно...
> Намеквайки, че показването на реалността (или показването на каквото и да е, изобщо) ме прави еди-какъв си.
> Намеквайки, че изобщо изпитвам садистично удоволствие от тези гифове ...

Те не значат нищо за мен, използвам ги само като "кукички"... доста успешно при това. :D

А този аргумент "..., които самият ти никога не би предпочел да ти случат на самия теб, понеже най-малкото ако ти се случат на теб тогава едва ли би ти било приятно" е просто псевдо-интелектуализирана версия на "Ами ти ако беше на негово място щеше ли да ти е приятно?" - тоест аргумент на ниво детска градина. Всъщност това наистина доста го повтаряха в детската градина...
Но дали явленията във вселената имат нещо общо с това кой на кое място се поставя? Дали това има някакво значение? Или този аргумент е продукт на онази егоистична договорка, която всеки социален човек сключва... Която дава зелена светлина на всичките лъжи и потребни заблуди... само в името на нечие добро.


когато на логльото не му е заплющяло той може да си позволява много неща облягайки се на късмета си и на привилегиите си, обаче едва ли същото могат да кажат потърпевшите, които стенат от болка денем и нощем, то и аз ако бях принцеса можех да живея само в дворец облечена в всякакви най-финни копринени дрешки и така живеейки само в комфорт и лукс да си мисля че онези, които охкат и пъшкат от болка само се преструват след като мен хич не ме боли, и с лигавата си надменност никак да не се опитвам да "влизам в положението" на потърпевшите че да не взема да си изцапам с някакво петънце нежната кожа или скъпите дрешки, обаче ти се показа по-превъзходен и от принцесите с това твое превъзнесено дървено философстване настанен удобно в уютно жилище, а какво да кажат истинските Светии, които всякога жертват животите си за бъде осигурено спасение на всички включително и на такива лигочи като теб:

"бил съм в повече трудове, в тъмници още повече, в бичувания чрезмерно, много пъти и на смърт. Пет пъти юдеите(т.е. служителите на човешката(666) религия) ми удариха по четиридесет удара без един; три пъти бях бит с тояги, веднъж ме биха с камъни, три пъти съм претърпял корабокрушение, една нощ и един ден съм бил по морските дълбочини. Много пъти съм бил и в пътешествия; в опасност от реки, в опасност от разбойници, в опасност от съотечественици, в опасност от езичници, в опасност в град, в опасност в пустиня, в опасност по море, в опасност между лъжебратя; в труд и мъка, много пъти в неспане, в глад и жажда, много пъти в неядене, в студ и в голота; и, освен другите неща, които не споменавам, има и това, което тежи върху мене всеки ден, грижата за всичките църкви. Кой изнемощява, без да изнемощявам и аз? Кой се съблазнява без да се разпалям аз? Ако трябва да се хваля, ще се похваля с това, което се отнася до немощта ми. Бог и Отец на Господа Исуса [Христа], Който е благословен до века, знае, че не лъжа. (В Дамаск областният управител на цар Арета тури стража в град Дамаск за да ме улови; и през прозорец по стената ме спуснаха с кош, та избягах от ръцете му)." 2 Коринтяни 11: 23-33

RagioL
03-17-2013, 09:32
http://i.imgur.com/Ktcxy.gif

RagioL
03-17-2013, 09:52
http://funnymemepics.allalla.com/funnymemepics/wp-content/uploads/2012/11/tumblr_mdrehgMEnz1rkvveyo1_400.gif

RagioL
03-17-2013, 09:57
http://i476.photobucket.com/albums/rr129/ELENA_19_01/Gif-gif-funny_large.gif

DoctorSatan666
03-17-2013, 15:49
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m719naUNLL1rwniqvo1_500.png

ПП: Сериозно ли си мислиш, че живота ми е толкова лесен?

defender
03-18-2013, 08:46
ПП: Сериозно ли си мислиш, че живота ми е толкова лесен?

приема гифчетата си като безразлични и че нищо не значили, а в същото време може да класифицира живота си като лесен или труден..........................

npp само ти пусна кукичките си и ти ги улови. (леле започнах да философства в стила на доктора)

ПП: Защо пускаш само гифчета където се причинява само болка или обида на хората ами пусни гифче как ми мажеш филия с лютеница например - айде покажи, че си реален - реалността не е само убиване на малки деца или рязане на глави с резачки.

(да не излезе накрая, че на някои хора проблема им всъщност е диагноза "алергия към доброто" но прикрита чрез различни измекиярски философии.)

Quid
03-18-2013, 19:53
И аз честно казано не виждам никакъв проблем с тези гифове.
Колкото до причината поради която доктора ги споделя тук, според мен, е просто за да има възможност да влезе в пререкание с общо-приетото от вас(и общо взето всички) за нормално. Друг е въпроса, че вие му се хващате на "кукичките".
Виж, разбираемо е, че за повечето хора подобни изображения не са приемливи и дори са противни, но когато цял живот всичко около теб е скрито под цензора и сметнеш, че така е нормално и после когато някъде срещнеш нещо без грам цензора, то за теб ще е ново, неразбираемо и дори плашещо.

defender
03-18-2013, 20:02
Колкото до причината поради която доктора ги споделя тук, според мен, е просто за да има възможност да влезе в пререкание с общо-приетото от вас(и общо взето всички) за нормално. Друг е въпроса, че вие му се хващате на "кукичките".
няма ли да му кажеш, че се "заяжда"........................... видя ли се какво пристрастно "леке" си.................. хихи ............ ама доктора ви бие всички, от друга планета е просто.

Quid
03-18-2013, 20:11
^
Защо мислиш, че някой взема нечия страна тук?
Просто си тесногръд и дори и не искаш да се опиташ да разбереш защо някои хора казват разни неща и да разбереш какво искат да кажат и какво се опитват да постигнат с това. Пробвай, няма да пострадаш и няма да натрупаш черни точки пред този горе.

DoctorSatan666
03-19-2013, 13:08
приема гифчетата си като безразлични и че нищо не значили, а в същото време може да класифицира живота си като лесен или труден..........................


За мен живота е лесен, защото вече не съм способен на страдание. Лесен не е точната дума,... По-скоро "неопределящ". Но от общоприета гледна точка, живота ми далеч не е приказка. Аз произхождам от кажи речи бедно работническо семейство, и цялата помия на работническия, скотски светоглед ми е набивана в главата от както съм роден - а с този светоглед идват и всички дефиниции за страдание (съответно и за радост). Тези неща вече нямат толкова голямо значение за мен. Но все пак физическото оцеляване си е проблем стоящ пред всяко живо същество, и в този аспект живота ми не е лесен. Това не променя нищо обаче, изтъкнах го единствено защото npp ме вписа в някакъв си негов образ - на богаташко(или поне благополучно) хейтърче, а това съвсем не е така.

defender
03-19-2013, 13:11
най-накрая истинския доктор.............. без условни думи и намеквания......................

ПП: и ненапушен :)

DoctorSatan666
03-19-2013, 13:55
Изобщо защо си мислиш че при мен има нещо случайно? :D Защо си мислиш че говоря неща ей-така, просто заради говоренето?

Реакциите на предния и по-предния коментар бяха доста очаквани. А коментарите бяха пуснати във връзка с едно друго нещо, което забелязах. И чрез това "истински доктор" ти отново го доказваш.

Осъзнах че всяко човешко действие в социума ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се ПРИНТИРА върху (под)съзнанието на социалните индивиди под формата на образ. Всъщност всяка реакция се резултат от противоречието между установения модел(образ) и всяко ново действие(явление). Човешкия ум е комплексна система, която изучава и съставя "карта на света" и всичко в него, като това е част от може би инстинкт за оцеляване. Веднъж създаден образ на нещо, той търпи промени. Но основното свойство е че винаги има образ - човешкия ум винаги има нужда всичко да е определено. И аз точно затова тук сменям маските си, лансирам между тях, което задължително се отразява върху вашите образи за мен. Което пък е идеален инструмент за разбирането на същността на образа. Върху тези образи, несъзнателния човек има много малко влияние, тъй като те действат предимно на подсъзнателно ниво. Но реакциите са явен показател за тяхното наличие. Постоянното сменяне на идентичностите води до едно объркване, понеже умът не знае как да реагира. Когато използвам една маска дълго време, отсрещният индивид я "нагажда" според представата която вече си е изградил. Когато обаче сложа друга маска, тогава настъпва противоречие между новия и стария образ. И тъй като образа е идея, но жива и действаща, идеята, също като всичко останало, се стреми да запази своята същност. И тогава се намесват защитните реакции, изразяващи се под формата на обвинения. Пример: "Ама ти нали беше такъв, сега защо си онакъв". Всъщност няма значение дали съм такъв или онакъв, важното е да съм някакъв (В чуждия ум, естествено). Този принцип е следствие от (а едновременно с това, и доказателство за) един друг извод - Човешкият ум има нуждата да уподобява с цел да разбере нещо. А това пък води до съвсем логичното заключение, че човешкото знание в основата си е просто система от подобия. Подобието обаче никога не може да бъде оригинала - то може да бъде само "отражение", "образ", но не е обекта. Както в експеримента със свещта, лупата и листа хартия. Свещта си е все една, но според позицията на лупата(наблюдателя), образа на свещта върху хартията е съвсем различен.
Това иде да покаже 2 неща:
1. Характера на образа зависи от (позицията на) наблюдателя.
2. Образът, отражението никога не може да бъде оригинала.

Това пък ме доведе до едно друго заключение - Всяко нещо съдържа единствената си и неповторима природа, единствено в своите собствени граници. Изнесем ли го извън неговите граници, то става "образ", "отражение", "подобие" - в зависимост от факторите на това изнасяне (От кого, как, с каква цел).
Това е важно за разбирането на методите по които се възприема информацията. И всъщност води до една генерализация - че всичко през човешките очи е уподобен образ зависещ от човека - тоест всичко е една илюзия в ума на "сънуващия".
Но да се върнем на противоречието между образите (илюзиите). Всеки образ, нищо че е просто подобие на нещо, може да се разглежда самостоятелно (като образ). Всъщност образът при създаването си започва да живее свои живот - да се обогатява, да се самосъхранява, да се репродуцира, да се храни - всичко присъщо на един организъм. И с това се образува една "мисловна флора и фауна" в човешкият ум - една система от когниции и "предмет-образи"-и, които си взаимодействат помежду - Противоречат си, Съгласуват се - и най-общо ДОПЪЛВАТ се.
Какво става когато "образът" започне сам да се уподобява?
Какво става когато "образът" е осъзнат като образ и така губи границите на своята същност?
Какво става когато човек разбере че е образ на самия себе си?

Мисля че в тези въпроси се крие същността на съзнанието и изначалния Бог във всеки един от нас - Онзи който се сътворява - който постоянно се "сънува" и "събужда" - едно вечно надграждане (и разграждане) на образи - inception един вид.

Взимайки предвид всичко това, "истинския доктор" не съществува, няма как да съществува, защото и той е просто образ, естествено според наблюдателя.

defender
03-19-2013, 14:19
Щом "истинския доктор" не съществува и няма характеристики, излиза, че ако реша да те наричам Майкъл Джаксън или Винету пак няма да сбъркам

DoctorSatan666
03-19-2013, 14:31
Ще сбъркаш ако изобщо ме наречеш нещо. Образът на "Доктора" е само абстракция, нищо повече. Също както и всеки друг образ, всеки друг "АЗ". Иначе не ме интересува как ще ме наричаш. Не ме интересува дали изобщо ще ме възприемеш( и на какво ще ме уподобиш). Това си е твоя работа - но по нея остават следи от самия теб - тъй като ти си създател на този образ, не аз.

defender
03-19-2013, 15:16
Това си е твоя работа - но по нея остават следи от самия теб - тъй като ти си създател на този образ, не аз.

ами аз те характеризирам какъв си по поведението ти, ......... не е нужно да чакам ти да ми кажеш дали съществуваш или не съществуваш, че да те определя. Бог ми е дал разум, които не се нуждае от това ти да ми кажеш дали съществуваш или не, ............. аз наблюдавам и заключавам. ........................... Аз не съдя за тебе по начина по които ти философстваш за себе си, а по поведението ти.

Ти ми казваш че не съществуваш ................... аз ти казвам, че съществуваш и то доста осезателно...................... предлагам референдум

RagioL
03-19-2013, 15:18
Удивително е как не те мързи да пишеш толкова дълги постове, толкова често.

Nam3less3
03-19-2013, 17:35
DoctorSatan е агент-провокатор. Според мене работи нещо с компютри, но всъщност притежава много от социалните характеристики на програмистите :D

DoctorSatan666
03-19-2013, 17:52
ами аз те характеризирам какъв си по поведението ти, ......... не е нужно да чакам ти да ми кажеш дали съществуваш или не съществуваш, че да те определя. Бог ми е дал разум, които не се нуждае от това ти да ми кажеш дали съществуваш или не, ............. аз наблюдавам и заключавам. ........................... Аз не съдя за тебе по начина по които ти философстваш за себе си, а по поведението ти.

Ти ми казваш че не съществуваш ................... аз ти казвам, че съществуваш и то доста осезателно...................... предлагам референдум

> Очевидно не правиш разлика между това какво съм казал(направил) и какво ти си възприел.
> Очевидно за теб правенето на нещо, автоматично те прави някакъв.
> Очевидно си малоумен.

JDeel
03-20-2013, 09:13
Не знам за вас, обаче тези гифове не предизвикват никаква реакция у мен...

Всъщност може би това е причината да събирам извращения - търся нещо да ме шокира. Това обяснява и защо съм голям фен на ужасите. Но просто не се намира нищо достатъчно ужасяващо.

Дори когато бях в окръжната болница (с цел обучение) видях и как се прави операция, видях черва, трупове, видях и човек как умира пред мен. Нищо от тези неща не ме засегна .... Странна работа... :D


Браво на тебе. Дай сега да проверяваме чувствителността към извращения на другите хора, щото не са ни подарили камионче за Коледа когато сме били на 5 годинки. Па да видим какво ще стане - ще мрънкат ли тия хора, ще пищят ли, ще имат ли кошмари? Дано да нямаш скрити надежди, че по този начин живота ти ще става все по-весел :D

Моите проучвания за хейтърството сочат, че води само към изолация. Мотивацията е единствено да накараме другите да реагират, а тайната надежда е, че по някаква случайност ще ни одобрят. Иначе казано да си хейтър означава умишлено да се самоизолираш от останалите и после да негодуваш, че хората са се изолирали от теб :)

npp
03-20-2013, 09:22
Изобщо защо си мислиш че при мен има нещо случайно? :D Защо си мислиш че говоря неща ей-така, просто заради говоренето?

Реакциите на предния и по-предния коментар бяха доста очаквани. А коментарите бяха пуснати във връзка с едно друго нещо, което забелязах. И чрез това "истински доктор" ти отново го доказваш.

Осъзнах че всяко човешко действие в социума ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се ПРИНТИРА върху (под)съзнанието на социалните индивиди под формата на образ. Всъщност всяка реакция се резултат от противоречието между установения модел(образ) и всяко ново действие(явление). Човешкия ум е комплексна система, която изучава и съставя "карта на света" и всичко в него, като това е част от може би инстинкт за оцеляване. Веднъж създаден образ на нещо, той търпи промени. Но основното свойство е че винаги има образ - човешкия ум винаги има нужда всичко да е определено. И аз точно затова тук сменям маските си, лансирам между тях, което задължително се отразява върху вашите образи за мен. Което пък е идеален инструмент за разбирането на същността на образа. Върху тези образи, несъзнателния човек има много малко влияние, тъй като те действат предимно на подсъзнателно ниво. Но реакциите са явен показател за тяхното наличие. Постоянното сменяне на идентичностите води до едно объркване, понеже умът не знае как да реагира. Когато използвам една маска дълго време, отсрещният индивид я "нагажда" според представата която вече си е изградил. Когато обаче сложа друга маска, тогава настъпва противоречие между новия и стария образ. И тъй като образа е идея, но жива и действаща, идеята, също като всичко останало, се стреми да запази своята същност. И тогава се намесват защитните реакции, изразяващи се под формата на обвинения. Пример: "Ама ти нали беше такъв, сега защо си онакъв". Всъщност няма значение дали съм такъв или онакъв, важното е да съм някакъв (В чуждия ум, естествено). Този принцип е следствие от (а едновременно с това, и доказателство за) един друг извод - Човешкият ум има нуждата да уподобява с цел да разбере нещо. А това пък води до съвсем логичното заключение, че човешкото знание в основата си е просто система от подобия. Подобието обаче никога не може да бъде оригинала - то може да бъде само "отражение", "образ", но не е обекта. Както в експеримента със свещта, лупата и листа хартия. Свещта си е все една, но според позицията на лупата(наблюдателя), образа на свещта върху хартията е съвсем различен.
Това иде да покаже 2 неща:
1. Характера на образа зависи от (позицията на) наблюдателя.
2. Образът, отражението никога не може да бъде оригинала.

Това пък ме доведе до едно друго заключение - Всяко нещо съдържа единствената си и неповторима природа, единствено в своите собствени граници. Изнесем ли го извън неговите граници, то става "образ", "отражение", "подобие" - в зависимост от факторите на това изнасяне (От кого, как, с каква цел).
Това е важно за разбирането на методите по които се възприема информацията. И всъщност води до една генерализация - че всичко през човешките очи е уподобен образ зависещ от човека - тоест всичко е една илюзия в ума на "сънуващия".
Но да се върнем на противоречието между образите (илюзиите). Всеки образ, нищо че е просто подобие на нещо, може да се разглежда самостоятелно (като образ). Всъщност образът при създаването си започва да живее свои живот - да се обогатява, да се самосъхранява, да се репродуцира, да се храни - всичко присъщо на един организъм. И с това се образува една "мисловна флора и фауна" в човешкият ум - една система от когниции и "предмет-образи"-и, които си взаимодействат помежду - Противоречат си, Съгласуват се - и най-общо ДОПЪЛВАТ се.
Какво става когато "образът" започне сам да се уподобява?
Какво става когато "образът" е осъзнат като образ и така губи границите на своята същност?
Какво става когато човек разбере че е образ на самия себе си?

Мисля че в тези въпроси се крие същността на съзнанието и изначалния Бог във всеки един от нас - Онзи който се сътворява - който постоянно се "сънува" и "събужда" - едно вечно надграждане (и разграждане) на образи - inception един вид.

Взимайки предвид всичко това, "истинския доктор" не съществува, няма как да съществува, защото и той е просто образ, естествено според наблюдателя.


едва ли някога истинският Бог ще те възприеме като подражател на самият Него с това, защото дори и да е в състояние на полусън, Той никога не е дори и съвсем малко лош, но винаги си остава абсолютно добър, както добрият човек е добър не само преди да заспи и след като се събуди, но дори и докато спи/в сънят си, както лъвът винаги си остава лъв колкото и да преминава през цикъла на будното състояние и съня

Quid
03-20-2013, 09:23
^
^
Какво по-точно хейтва доктора в този случай?