PDA

View Full Version : Дайте мнение!



sky.of.lust
03-15-2013, 12:32
Въпросът може да е към вече завършилите университет и настоящите студенти. Насочила съм се да следвам European Studies ( може би в извън България) с Английски език. Според вас има ли действително приложение тази специалност? Каква професия можеш да захванеш след като завършиш? Ето малко повече инфо за самата специалност: http://en.wikipedia.org/wiki/European_studies

Мерси! :)

XTREMEFREERIDE
03-15-2013, 12:43
Струва ми се по някакъв начин свързано със социологията и психологията. Не знам защо. Описа ми тъкмо до народопсихология така като гледам. Честно казано не съм разглеждала подробно какво точно представлява специалността, но мисля, че е иновативна (ако може така да се нарече някаква специалност). Мисля, че е нещо ново, нещо, от което хората ще имат все повече и повече нужда. Но, знае ли човек... :)

В крайна сметка не се води само по престижността на специалността и това дали в момента има някаква перспективност. Ако се водиш по това трябва да станеш лекар, адвокат или архитект. Прави нещо, в което си добра и винаги ще имаш успех!

Makenzi97
03-15-2013, 12:51
Не виждам никаква перспектива в подобна измислена специалност. Учиш, учиш, а като завършиш ЕС може вече да го няма. Тогава кво правиш? Какви умения би ти осигурила подобна специалност?

sky.of.lust
03-15-2013, 13:01
ами на мен ми се струва добра идеята защото така ще имаш комплексна представа за дадените предмети...а иначе съм се насочила стабилно с английски език т.е. имам сертификати и след 1-2 години трябва да си взема Proficiency, чрез който мога да преподавам езика. Дотогава има много време, но съм решила да се подготвям още от сега :) Мерси за мненията все пак

vladyman
03-15-2013, 13:41
Два бързи въпроса:
1) Семейството ти има ли връзки в България или чужбина ?
2) Доста над средна ли си по хубост (тоест, красавица ли си) ?

Ако имаш поне един отговор "да", то с тази специалност, ПЛЮС МНОГО, АМА МНОГО УЧЕНЕ И БАЧКАНЕ ще имаш доста интересни перспективи пред себе си. Дипломатически професии, Европейски съюз, даже и политика.

Ако и на двата въпроса отговорът е "не", по-добре се насочи към друга, по-"истинска", специалност. Също така имай в предвид, че ако ще учиш тази специалност (както и каквато и да е друга liberal major специалност) то трябва да я учиш в най-добритеб възможни университети. В които се влиза трудно и е скъпо. Иначе няма смисъл.