PDA

View Full Version : Антибиотици



Ivaaaaa
03-15-2013, 16:48
Здравейте,
проблема ми е, че в момента съм в цикъл и така ще бъде поне една седмица, но съм и болна. Доста при това...Както и да е. Пия антибиотици и знам, че те влияят на цикъла, та трябва ли да ги спирам?

DisappointedDreamer
03-15-2013, 17:52
Ххааха, не :Д

Ivaaaaa
03-16-2013, 08:05
^Мерси ;]

ranieri
03-16-2013, 08:33
Абе по принцип не е добре да се пият антибиотици , така че не ги взимай за най-малката настинка

Ivaaaaa
03-16-2013, 08:43
И аз не обичам лекарствата никак, но бях принудена. Вече ден шести не ми минава. Пък сега и цикъл...екстра съм. Устата ми горчи от толкова много лекарства, тва време е ужасно лъжовно..

ranieri
03-16-2013, 10:48
6-ти ден не ти минава хах не знам как си оцеляла до сега .. не може за 1 седмица да се излекуваш , изчакай малко и тогава почвай силните лекарства , има доста други алтернативи .

xoxi
03-16-2013, 14:21
6-ти ден не ти минава хах не знам как си оцеляла до сега .. не може за 1 седмица да се излекуваш , изчакай малко и тогава почвай силните лекарства , има доста други алтернативи .

Ти не казвай кой, кога и какви лекарства да пие, след като нито си лекар, нито знаеш какво й е на авторката.
Предполагам не си е предписала сама антибиотиците.

Авторке, продължавай да пиеш. Цикълът може да продължи по-дълго от нормалното, но няма защо да се притесняваш от това, нормална реакция на тялото е. И аз съм била в твоето положение, не е чак толкова страшно. Пий си лекарствата и си купи още един пакет превръзки за всеки случай. 8-)

haritov
03-16-2013, 14:23
Абе по принцип не е добре да се пият антибиотици , така че не ги взимай за най-малката настинка
милиарди са умрели от липсата на антибиотици не от тяхното наличие

Ivaaaaa
03-16-2013, 16:41
Ей Богу чувствам се по-добре. Нямам температура и толкова силни болки в мускулите. А пък цикълът ми е доста слаб. Почти няма нищо, а по-принцип втори, трети ден е много сигурно е от антибиотиците. Определено влияят.

ranieri
03-16-2013, 17:53
Ти не казвай кой, кога и какви лекарства да пие, след като нито си лекар, нито знаеш какво й е на авторката.
Предполагам не си е предписала сама антибиотиците.

Авторке, продължавай да пиеш. Цикълът може да продължи по-дълго от нормалното, но няма защо да се притесняваш от това, нормална реакция на тялото е. И аз съм била в твоето положение, не е чак толкова страшно. Пий си лекарствата и си купи още един пакет превръзки за всеки случай. 8-)



Личните лекари изписват антибиотик за добър ден , не е нормално за всяка настинка да се взима антибиотик защото 1-во колкото и полезен толкова и е вреден и 2ро при по-често приемане след време развиваш алергична реакция към дадената група антибиотици

Ivaaaaa
03-16-2013, 18:00
^Много си прав!

rubby179
03-18-2013, 09:58
Здравейте,
проблема ми е, че в момента съм в цикъл и така ще бъде поне една седмица, но съм и болна. Доста при това...Както и да е. Пия антибиотици и знам, че те влияят на цикъла, та трябва ли да ги спирам?

Не забравяйте, че наред с приема на антибиотици трябва да се вземат и пробиотици, които да предотвратят унищожаването на добрите бактерии. В много случаи прием само на антибиотици води до поява на гъбички.

DisappointedDreamer
03-18-2013, 12:15
^Много вярно. Особено ако антибиоците са силно токсични. Предпазват също така и стомаха.

haritov
03-18-2013, 12:22
^Много вярно. Особено ако антибиоците са силно токсични. Предпазват също така и стомаха.
кажи един силно токсичен

DisappointedDreamer
03-18-2013, 12:26
Авелокс.

Страничните ми ефекти от него бяха - затруднено дишане, загуба на апетит, болки в цялото тяло, постоянно отпадналост и чувство за студено, безсъние и кошмари, главоболие, виене на свят, повръщане. Да продължавам ли? Мисля, че това само по себе си говори за токсичността му.

haritov
03-18-2013, 12:41
Авелокс.

Страничните ми ефекти от него бяха - затруднено дишане, загуба на апетит, болки в цялото тяло, постоянно отпадналост и чувство за студено, безсъние и кошмари, главоболие, виене на свят, повръщане. Да продължавам ли? Мисля, че това само по себе си говори за токсичността му.

всяко лекарство има странични ефекти и те се проявяват 1 към 1000000 човека

ако съотношението е различно няма да са на пазара даже

прочети малко страничните ефекти на аналгина и виж колко е ''токсичен''

DisappointedDreamer
03-18-2013, 12:48
Напълно наясно съм с това. А ти вземи прочети, че въпросните странични ефекти при Авелокс се проявяват при много повече хора от 1 на 10000000 човека. Въпросния антибиотик изобщо не се предписва ей така.

haritov
03-18-2013, 12:53
Напълно наясно съм с това. А ти вземи прочети, че въпросните странични ефекти при Авелокс се проявяват при много повече хора от 1 на 10000000 човека. Въпросния антибиотик изобщо не се предписва ей така.

супер сега прочети в тълковния речник какво значи токсичен

DisappointedDreamer
03-18-2013, 12:57
Тия неща не съм си ги измисляла. Няколко лекаря в "елитни" болници в София са ми го казвали. + имам страшно много познати, които си "прецакаха" стомасите от прекомерената употреба на антибиотици, предписани им от лични лекари.

Мани. Изобщо няма да се занимавам с теб.

haritov
03-18-2013, 13:01
Тия неща не съм си ги измисляла. Няколко лекаря в "елитни" болници в София са ми го казвали. + имам страшно много познати, които си "прецакаха" стомасите от прекомерената употреба на антибиотици, предписани им от лични лекари.

Мани. Изобщо няма да се занимавам с теб.

ами аз цял живот се лекувам с антибиотици и виж нищо ми няма едва ли съм някъв свръх корав

антибиотиците повече помагат вместо да вредят

тва дето ги разправят колко са вредни го казват разни дето си продават чайчета за лекарства(хомеопатия)

не може нещо което спасява живота на милиарди да кежеш че е лошо и вредно

DisappointedDreamer
03-18-2013, 13:04
То и аз на 2-3 месеца пия по антибиотик, ама съм далеч от 'нищо ми няма'. Чукай на дърво и се радвай.

haritov
03-18-2013, 13:08
То и аз на 2-3 месеца пия по антибиотик, ама съм далеч от 'нищо ми няма'. Чукай на дърво и се радвай.

ами защо си така щото пиеш антибиотик или щото си болна?
май е второто

anonymous708973
03-18-2013, 13:37
ами аз цял живот се лекувам с антибиотици и виж нищо ми няма едва ли съм някъв свръх корав



Само от това мнение мога да заключа колко си компетентен.
Пила съм антибиотик 5-6 пъти в живота си. Помагат, но далеч не са полезни и не се пие антибиотик за добро утро. При предния вирус предпочетох да пия 25-30 таблетки на ден вместо 3х1 антибиотик.
Пробиотиците са важни, ама масово българинът идея си няма кво е тва животно аджеба. Тъпчи там детето с антибиотици, пък то ще е добре.

Aeternal
03-18-2013, 13:44
ами аз цял живот се лекувам с антибиотици и виж нищо ми няма едва ли съм някъв свръх корав

антибиотиците повече помагат вместо да вредят

тва дето ги разправят колко са вредни го казват разни дето си продават чайчета за лекарства(хомеопатия)

не може нещо което спасява живота на милиарди да кежеш че е лошо и вредно

Па аз дето през последните 10 години съм взимал антибиотик само веднъж(гентамицин) и то за да си мажа една рана, трябваше да съм умрял до сега.

На настинката лечението с антибиотик и повлиява също толкова колкото и лечението с краставица.
Говорим за чиста настинка обаче, не за някакви усложниения - ангини,бронхити и т.н.

След някоя друга година като изкочи някоя резистентна бактерия. направи антибиотиците безполезни и ни върне в средновековието ще ги видим сичките тъпаци дето пият антибиотици за щяло и нещяло.

heartlesandfreaky
03-19-2013, 09:33
Вярно си е, че личните изписват антибиотици за всичко.. Така ме тъпчат цял живот с тия боклуци и накрая, когато наистина трябваше да се лекувам с много силен антибиотик заради бъбреци, оказа се, че съм резистентна. Колко хубаво. Вече само на хомеопатични, помагат дори повече от тези химии. *изключваме моментите с бронхити, ангини и подобни, тогава искаш, не искаш - пиеш.*

haritov
03-21-2013, 00:16
Па аз дето през последните 10 години съм взимал антибиотик само веднъж(гентамицин) и то за да си мажа една рана, трябваше да съм умрял до сега.

На настинката лечението с антибиотик и повлиява също толкова колкото и лечението с краставица.
Говорим за чиста настинка обаче, не за някакви усложниения - ангини,бронхити и т.н.

След някоя друга година като изкочи някоя резистентна бактерия. направи антибиотиците безполезни и ни върне в средновековието ще ги видим сичките тъпаци дето пият антибиотици за щяло и нещяло.

това е неизбежно за това идват нови продукти и антибиотик се купува само с рецепта а тя не се дава за щяло и нещяло иначе радвам се че не ти се е налагало да ги приемаш здрав си това е хубаво

PinkPan7her
достатъчнно съм компетентен за да знам че антибиотиците не действат на вируси

а що се отнася до хомеопатията тва са просто чайчета нека да излекуват една пневмония да видим как ще стане

heartlesandfreaky
03-21-2013, 08:46
ти можеш ли да четеш? изрично поясних за хомеопатичните лекарства, че са много добри, естествено, когато не става въпрос за пневмонии, бронхити, ангини и прочие. Чети цялото изречение преди да мърмориш.

haritov
03-21-2013, 09:58
ти можеш ли да четеш? изрично поясних за хомеопатичните лекарства, че са много добри, естествено, когато не става въпрос за пневмонии, бронхити, ангини и прочие. Чети цялото изречение преди да мърмориш.

лекувал съм се с хомеопатия знам за какво иде реч при това се лекувах с години аз идвам от там където си ти в момента


хомеопатията се гради на билкова основа ползвали са билки за лечение преди 2000г после почнали разни отвари от разни вещества после откриват асприна ама и той не помагал после идват антибиотиците и сега пак се връщаме на билките от опреди 2000г

защо според теб хомеопатията няма приложение във ветеринарната медицина?
ето един много добър въпрос на който ако си отговориш правилно ще намериш своята грешка

anonymous708973
03-21-2013, 12:24
Не ми спори за хомеопатия, щото идея си нямаш от нея.

haritov
03-21-2013, 12:39
Не ми спори за хомеопатия, щото идея си нямаш от нея.

не аз а ти си нямаш

Aeternal
03-22-2013, 21:46
това е неизбежно за това идват нови продукти и антибиотик се купува само с рецепта а тя не се дава за щяло и нещяло иначе радвам се че не ти се е налагало да ги приемаш здрав си това е хубаво


Вярно е че постоянно откриват нови, обаче все ще дойде момент в който индустрията няма да свари и ще изостане.
Знам че се дават с рецепта, ама антибактерялните сапуни се купуват без. Пък и като знам как личните лекари изписват антибиотици за всяка настинка, си е голям проблем.
Древно китайската система на здравеопазване е била много по-читава от сегашната. Там един лекар колкото повече болни пациенти е имал, толкова по-малко пари е взимал. Превенцията му е майката. Сега е обратното, и за всяко нещо се изписват хапчета.
Аз на зима се разболявам по 1-2 пъти и ми минава в повечето случай за една вечер. Тая зима за втори път през живота ми се разболях от грип и го изкарах за 3 дена. Обаче ям чесън почти на всяко ядене, и като дигна температура си я оставям да си мине самичка.

georgi12
03-22-2013, 21:48
Майката Природа е дала толкова много естествени билки , които лекуват , вие се тъпчете с химикали?!

haritov
03-22-2013, 21:51
Вярно е че постоянно откриват нови, обаче все ще дойде момент в който индустрията няма да свари и ще изостане.
Знам че се дават с рецепта, ама антибактерялните сапуни се купуват без. Пък и като знам как личните лекари изписват антибиотици за всяка настинка, си е голям проблем.
Древно китайската система на здравеопазване е била много по-читава от сегашната. Там един лекар колкото повече болни пациенти е имал, толкова по-малко пари е взимал. Превенцията му е майката. Сега е обратното, и за всяко нещо се изписват хапчета.
Аз на зима се разболявам по 1-2 пъти и ми минава в повечето случай за една вечер. Тая зима за втори път през живота ми се разболях от грип и го изкарах за 3 дена. Обаче ям чесън почти на всяко ядене, и като дигна температура си я оставям да си мине самичка.
ти да но един 70г човек няма твоите съпротивителни сили младия организъм е силен една настинка или грип не го плашат колкото повече остаряваш силите намалят

DisappointedDreamer
03-22-2013, 21:52
Майката Природа е дала толкова много естествени билки , които лекуват , вие се тъпчете с химикали?!

Мда, ще лекувам аз остри бонхити, гнойни ангини и стафилококи с билки.
Апф.

haritov
03-22-2013, 22:03
Майката Природа е дала толкова много естествени билки , които лекуват , вие се тъпчете с химикали?!

и химикалите са дадени от нея

anonymous708973
03-25-2013, 13:06
Мда, ще лекувам аз остри бонхити, гнойни ангини и стафилококи с билки.
Апф.

То е затворен кръг.
Унищожаваш си имунитета с антибиотика, следващия път се разболяваш по-лесно, пак пиеш антибиотик, за да се оправиш, пак си рушиш имунитета...

DisappointedDreamer
03-25-2013, 13:11
^Така е.
Аз попаднах в този кръг и не съм излизала от 1-2 години.

Pug_306
03-25-2013, 13:15
Пийте уиски колкото ви е на душата като усещате,че почва да ви лови и няма да имате проблеми - вече 3 години действа безотказно. Убива всички микроби :)

Ivaaaaa
03-26-2013, 07:05
Хахах казал си 8-)

Surgeon
03-30-2013, 20:19
пак един цол компетентност виждам тука от невежи деца които немогат да си измият зъбите, а говорят за антибиотици, настинка не се лекува с антибиотик, щом лекар ти е изписал антибиотик, купи си симбиотик и пробиотик и пий заедно с антибиотика и няма да имаш проблем за странични ефекти като нарушен цикъл, и стомачно чревен тракт