PDA

View Full Version : Излизане



koceto_00
03-15-2013, 17:16
Здравейте момче съм на 14 години имамм 2/3 приятеля, които са на 18 години и работата е там че ме викат да ходим по кафета на разходки и т.н. . А нашите са много странни и не ме пускат въпросът ми е защо на 14 години според вас да ходя по кафета подходящо ли е не системно 1 2 пъти в седмицата ? Едно момче ме беше викнало една вечер към 20:00 часът да излезем на чист въздух да се разходим и нашите не ме пуснаха. А скоро наближава мото- събор предполагам няма да ме пуснат да ида, защото е на 10 километра от нашия град, а съм запален фен и ми е кеф да ходя на такива мероприятия . Познавам едно момче една година по малко от мен с него излизам без проблем, но ми писна да излизам с него, а едва ли според нашите е по хубаво да стоя цял ден пред компа от колкото да излизам навън , как мислите ?

yana91
03-15-2013, 17:38
Ох, трудна работа. Сега просто са такива времената и родителите ти сигурно се безпокоят.
Аз когато бях на твоите години имах същия проблем- още повече, че съм момиче, не ме пускаха никъде след 20.00 вечерта.
Аз намерих изход като излизах винаги с една приятелка, която беше 2 година по-голяма от мен , нашите я познаваха, познаваха родителите и и бяха спокойни, когато излизаме някъде. И постепенно свикнаха :)
Не се притеснявай, всичко с времето си :)

Amore-Mio*
03-17-2013, 19:45
Щом не те пускат с по-големи, явно се притесняват да не почнеш да пиеш, пушиш и други лоши неща/навици. Все пак не си толкова голям, че да излизаш вечер, да пътуваш и така нататък, но поговори с родителите си.

Horrificus
03-17-2013, 21:27
А бе на 14 ходи си гледай уроците, от сега ако почнеш да ходиш на кафета, на 18 няма да могат да те намерят някоя вечер.

onlygiirl
03-21-2013, 16:33
Това,че е на 14 не значи,че трябва да си гледа само уроците,все пак всеки има нужда от някакъв социален живот.Иначе по темата,явно просто ти нямат доверие.Както казаха по-горе се притесняват да не вземеш лош пример.Поговори малко с тях като голям човек да изясните как стоят нещата,и им покажи,че не си вече малко дете и имаш нужда от малко свобода. :)